Filtry UV a makijaż cz.II - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-09, 22:13   #361
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Może coś z rynku azjatyckiego? Są bardzo lekkie, nie bielą, ja ogólnie jestem mega zadowolona i raczej do innych już nie wrócę.
Możesz coś zaproponować? Jak jest z ich stabilnością i ochroną przed UVA?
__________________
Wymiana:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post42596287


PROSZĘ, ODPISZ U MNIE
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 23:25   #362
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Możesz coś zaproponować? Jak jest z ich stabilnością i ochroną przed UVA?
Raczej zbyt wiele w tej kwestii nie pomoge, bo nie miałam zbyt wielu jak do tej pory, jednak z każdego byłam zadowolona. Aktualnie dobijam dna Biore aqua rich i jest wprost rewelacyjny. A jeśli masz cerę tłustą, powinnaś być z niego zadowolona. Ja mam mieszaną z tendencją do przesuszeń i nie używam go codziennie, ale myślę, że mnie prawdopodobnie mógłby wysuszyć przy częstym stosowaniu, chyba, że bardzo dobrze nawodnię skórę. Ale wchłania się całkowicie, nie zostawia żadnej warstwy. Jest świetny. Mam też Neutrogenę i porównując oba, Biore zdecydowanie wygrywa. Nie wiem jednak, czy kupię ponownie, bo jest tyle tych azjatyckich produktów, że zwyczajnie nie chcę pozostać przy jednym i pragnę testować następne. Dla mnie te dostepne na naszym runku i te z Azji to niebo a ziemia.
Myślę, że dla Ciebie najlepiej dorwać próbki i testować.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 16:47   #363
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Mieszanie filtra z podkładem.

Witam, mam nadzieję, że nie dubluję, ale wyszukiwarka nie znalazła niczego podobnego.
Od wielu miesięcy szukam podkładu/kompaktu, który dobrze by wyglądał na filtrze (avene emulsja lub dzieciak).
Wiem oczywiście, że jakikolwiek makijaż obniża działanie filtra, jednak nie chcę z niego rezygnować jednocześnie szkodząc filtrom jak najmniej. (dlatego wybieram Avene bez parsola).

Ze wszystkich podkładów na mojej obdzieranej retinoidami twarzy najlepiej wygląda połączenie filtra z odrobiną podkładu (akurat teraz Unifiance, ale inne podkłady również się sprawdzają). Mieszam na ręce duuużą ilość filtra z niedużą ilością podkładu i nakładam tak jak normalny filtr (na pewno wychodzi odpowiednia ilość samego filtra na twarz tj ok 1ml).

Pytanie: czy taki sposób obniża filtr bardziej niż nakładanie podkładu na filtr wklepując albo używając kompaktu?

Męczy mnie ta zagadka i mam nadzieję, że udzielicie mi wskazówek. Pozdrawiam.
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 18:05   #364
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: Mieszanie filtra z podkładem.

pozwolę sobie wtrącić: wiem, że wszystkie tu obecne używają filtrów z powodu kuracji kwasami lub walką o brak zmarszczek. Niestety stosowanie filtrów szczególnie zimą, gdy twarz ejst jedyną odsłoniętą częścią ciała powoduje, że ponad 90% kobiet w europie ma niedobór witaminy D. Też nie chciałam w to wierzyć, aż do czasu zbadania D3 z krwi...

Nie namawiam do rzucenia filtrów w kąt, chcę tylko zwrócić uwagę na ten problem, może komuś to pomoże lub zaciekawi
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 19:32   #365
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Jesteś pewna że to od filtrów?? Przecież one nie chronią w 100% przed promieniowaniem i nie raz słyszałam (od dermatologów także), że tutaj wit. D nie ma nic do rzeczy
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 20:21   #366
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Mieszanie filtra z podkładem.

Cytat:
Napisane przez kangurrr Pokaż wiadomość
pozwolę sobie wtrącić: wiem, że wszystkie tu obecne używają filtrów z powodu kuracji kwasami lub walką o brak zmarszczek. Niestety stosowanie filtrów szczególnie zimą, gdy twarz ejst jedyną odsłoniętą częścią ciała powoduje, że ponad 90% kobiet w europie ma niedobór witaminy D. Też nie chciałam w to wierzyć, aż do czasu zbadania D3 z krwi...

Nie namawiam do rzucenia filtrów w kąt, chcę tylko zwrócić uwagę na ten problem, może komuś to pomoże lub zaciekawi
1. Czy badałaś poziom wit D u siebie

2. 90%, hmmmm prosimy o linka.

Takie rewelacje to mozna wypisywać na blogach, jednak bez podstaw naukowych sa one jedynie niepewnymi teoriami.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 22:55   #367
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: Mieszanie filtra z podkładem.

tak, badałam. 17 przy normie pow.30. Każda jedna kobieta której o tym mówię i zbada wychodzi niedobór. Jeśli by się nad tym zastanowić ile czasu się spędza na słońcu w godz. 11-14 z odsłoniętą jak największą powierzchnią skóry... Taki styl życia trudno się dziwić
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 09:42   #368
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Jesteś pewna że to od filtrów?? Przecież one nie chronią w 100% przed promieniowaniem i nie raz słyszałam (od dermatologów także), że tutaj wit. D nie ma nic do rzeczy
A czy to nie jest tak, że przekształcenie się w odpowiednią formę wit D zachodzi pod wpływem promieniowania o długości 290-315 nm czyli UVB? A przed nim akurat nietrudno się ochronić, zwłaszcza zimą.

Cytat:
Napisane przez kangurrr Pokaż wiadomość
pozwolę sobie wtrącić: wiem, że wszystkie tu obecne używają filtrów z powodu kuracji kwasami lub walką o brak zmarszczek. Niestety stosowanie filtrów szczególnie zimą, gdy twarz ejst jedyną odsłoniętą częścią ciała powoduje, że ponad 90% kobiet w europie ma niedobór witaminy D. Też nie chciałam w to wierzyć, aż do czasu zbadania D3 z krwi...

Nie namawiam do rzucenia filtrów w kąt, chcę tylko zwrócić uwagę na ten problem, może komuś to pomoże lub zaciekawi
Moim zdaniem takie doniesienia nie przekonają osób, które filtrują się przez okrągły rok czy to ze względu na zmarszczki czy kuracje kwasowo-retinoidowe. To o czym piszesz było nie raz i nie dwa podawane jako argument na "nie" w dyskusji o filtrach.

Dopóki nie zostaną opublikowane jednoznaczne badania, które pokazują niepodważalną zależność między stosowaniem filtrów a jakimiś poważnymi negatywnymi skutkami ubocznymi (o ile takowe są), to dyskusja zwolenników i przeciwników filtrów będzie jak dyskusja ateistów i wierzących.

Mnie z kolei nikt nie przekona do używania filtrów w domu albo zimą a mimo to beztrosko kwaszę się Glyco-A. I ciągle odkładam ukręcenie sobie podkładu z SPF 30 z Kolorówki, chociaż proszki i moździerz już czekają...
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 10:46   #369
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Odp: Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A czy to nie jest tak, że przekształcenie się w odpowiednią formę wit D zachodzi pod wpływem promieniowania o długości 290-315 nm czyli UVB? A przed nim akurat nietrudno się ochronić, zwłaszcza zimą.
Tak, ale filtry nie chronią w stu procentach więc to nie jest tak, że do nas nie docierają promienie. A żeby zdobyć to dzienne zapotrzebowanie na wit. D wystarczy kilka-kilkanascie minut. Oczywiscie ja badań nie przeprowadzalam ale powtarzam slowa dermatologow. Dlatego pytalam sie czy jest 100% pewna że to od filtrów.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 09:25   #370
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witam
Mam rozpaczliwe pytanie do osób po 40stce, używających filtrów mineralnych na codzień

Jaki podkład????

Do tej pory przez kilka lat używałam sypkich podkładów mineralnych (różnych marek) - idealna aplikacja, efekt zgodny z oczekiwaniem (zmatowienie pokremowego blasku + ujednolicenie kolorytu) a do tego całodniowa trwałość.

Ostatnio jednak obserwuję bardzo niepokojące zbieranie się proszków w zmarszczkach po kilku godzinach każdy z posiadanych przeze mnie podładów osadza się, podkreślając je
Oczywiście w różnym stopniu, jednak każdy ((((

Macie może jakieś sugestie???
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 13:18   #371
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Raczej zbyt wiele w tej kwestii nie pomoge, bo nie miałam zbyt wielu jak do tej pory, jednak z każdego byłam zadowolona. Aktualnie dobijam dna Biore aqua rich i jest wprost rewelacyjny. A jeśli masz cerę tłustą, powinnaś być z niego zadowolona. Ja mam mieszaną z tendencją do przesuszeń i nie używam go codziennie, ale myślę, że mnie prawdopodobnie mógłby wysuszyć przy częstym stosowaniu, chyba, że bardzo dobrze nawodnię skórę. Ale wchłania się całkowicie, nie zostawia żadnej warstwy. Jest świetny. Mam też Neutrogenę i porównując oba, Biore zdecydowanie wygrywa. Nie wiem jednak, czy kupię ponownie, bo jest tyle tych azjatyckich produktów, że zwyczajnie nie chcę pozostać przy jednym i pragnę testować następne. Dla mnie te dostepne na naszym runku i te z Azji to niebo a ziemia.
Myślę, że dla Ciebie najlepiej dorwać próbki i testować.
O którym rodzaju tego filtra mówisz ? Bo na ebayu widzę jakieś whitening, face mousse i watery
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-30, 15:27   #372
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
O którym rodzaju tego filtra mówisz ? Bo na ebayu widzę jakieś whitening, face mousse i watery
Aqua rich
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 22:47   #373
Poula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukam filtra- zamiennika. Używałam Vichy capital soleil 50+ emulsji matującej, który jakiś czas temu został wycofany. :'( Nie mam kasy żeby robić zapasy na nie wiadomo ile. Z resztą to bez sensu, bo zapasy też się kiedyś skończą i problem dalej będzie. Porównywany do niego filtr z La Roche Posay- ten suchy w dotyku u mnie się nie sprawdza. Niestety strasznie się wałkuje, źle rozprowadza- no nie- nie mogę go po prostu. Filtr z neutrogeny dry- touch mnie strasznie szczypie. Efekt też średni. Wydawało mi się, że nie wygląda tak źle, ale dziś w sklepie pani się mnie spytała co za białą maź mam na twarzy. Przy tym filtrze z Vichy nie musiałam się malować. Interesuje mnie jakiś zamiennik spf 50 w rozsądnej cenie + ze stabilnymi filtrami. Możecie coś polecić? Mam twarz ekstremalnie tłustą i wszystko ze mnie spływa. Przy capital soleil nakładanie filtra było czystą przyjemnością. Nie chcę codziennie walczyć z nakładaniem i wkurzać się jeszcze, że potwornie wyglądam+ makijaż wygląda źle.
Z tego co wiem, że wiem to Vichy capital soleil, nie został wycofany a wykupiony : ) Być może w przyszłe lato, apteki będą bardziej przewidujące i zrobią większe zapasy.

Ja osobiście mogę polecić krem Ziaji. Tak , zdaję sobie sprawę, że brzmi to dość "niestabilnie", ale on jest naprawdę dobry. Chodzi mi o
Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+ (link do KWC).
Mam cerę tłustą, a mimo to trzyma się na twarzy. I choć nie powiedziałabym, że jest matujący to człowiek nie wygląda jak wysmarowany masłem : )
W sklepie Ziaji zapłaciłam za niego ok. 18 zł : )
Poula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 11:10   #374
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Orientujecie się może czy skład nowego ROC'a 50tki został bardzo zmieniony? Czy któraś w ogóle używa (ja bardzo chwaliłam sobie ten filtr gdy produkowano go jeszcze w biało pomarańczowej tubce)
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 19:16   #375
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

ktoś testował/miał Ducray Melascreen w wersji light cream ?
Właśnie do mnie dotarłą paczuszka i na rece widze ze konsystencja rzeczywiscie duuuzo lzejsza i przyjemniejsza od tego zwyklego , tylko boje jak sie sprawdzi na buzi bo ciezsza wersja byla swietna pod minerały ale robiły mi sie takie gule po nim (po zmianie filtra znikały).
__________________


Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 15:27   #376
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

dziewczyny jak z cold creamem na sezon jesienno-zimowy?
zwykle jak nakladam filtr + makeup, skora jest troszke wysuszona.
Znajoma kosmetyczka polecila cold cream wlasnie na ten sezon. Tylko czy ten krem wypada nalozyc pod filtr????
jak to jest?
powinno byc cos pod filtrem czy nie?
obecnie uzywam neutrogene 55

i jeszcze jedno pytanko do dziewczyn, uzywajacych azjatyki
czy ktoras uzywala Hada Labo UV Moist Emulsion SPF50/ PA+++???
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 20:11   #377
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Co to jest cold cream? Jesli chodzi o nakladanie czegos pod filtr to zalezy to od cb. Trzeba tylko poczekac az krem sie calkowicie wchlonie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 22:48   #378
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Co to jest cold cream? Jesli chodzi o nakladanie czegos pod filtr to zalezy to od cb. Trzeba tylko poczekac az krem sie calkowicie wchlonie.
Nie wiem czy to się w ogóle wchłania.

"Tradycyjny termin we francuskiej farmakopei, tzw. "cold cream" lub maść kosmetyczna, to krem o grubej, półprzepuszczalnej formule." - tak podaje na swojej stronie Bioderma.
Nie wyobrażam sobie nałożenia na coś takiego filtra i makijażu. No ale moja wyobraźnia ma w tej materii ograniczenia, bo ja sobie nawet połączenie filtr + makijaż nie wyobrażam, więc może i się da...

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-10-21 o 22:49
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 08:58   #379
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No ale moja wyobraźnia ma w tej materii ograniczenia, bo ja sobie nawet połączenie filtr + makijaż nie wyobrażam, więc może i się da...
Ja nakładam krem + filtr + minerały i zyje a nawet lepiej zyje niz jak nic pod filtr nie kładłam No ale to juz indywidualna kwestia co kto lubi i co skóra woli
__________________


Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 09:09   #380
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Kimiko666 Pokaż wiadomość
Ja nakładam krem + filtr + minerały i zyje a nawet lepiej zyje niz jak nic pod filtr nie kładłam No ale to juz indywidualna kwestia co kto lubi i co skóra woli
I może jeszcze masz skórę tłustą albo mieszaną, co? To jawna niesprawiedliwość, u mnie nawet próba zmatowienia Vichy pudrem jedwabnym Hauschki skończyła się ciastem. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak wygląda nakładanie makijażu na przepisową ilość filtra, a nie mam w otoczeniu ani jednej osoby, o której bym wiedziała, że się filtruje codziennie, żeby sobie zobaczyć to zjawisko
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 14:52   #381
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
I może jeszcze masz skórę tłustą albo mieszaną, co? To jawna niesprawiedliwość, u mnie nawet próba zmatowienia Vichy pudrem jedwabnym Hauschki skończyła się ciastem. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak wygląda nakładanie makijażu na przepisową ilość filtra, a nie mam w otoczeniu ani jednej osoby, o której bym wiedziała, że się filtruje codziennie, żeby sobie zobaczyć to zjawisko
Oj moja skóra to miks mieszanej z wrażliwą a dodatkowo alergikiem jestem, wiec kazde nałozenie nowego kosmetyku to chwila grozy

moze az 'przepisowej ' ilosci filtra nie kłąde , ale troche go kłade ( wsrod okrzykow rodziny ze i tak blada jestem -.- a wcale tak nie uwazam bo meow na poziome 1/2 uzywam wiec daleko mi do maksymalnego bladziocha).
Ciasto to mi sie robi z niektórymi kremami ale odkryłam juz takie które wspólgraja i z filtrem i z makijazem
A na codzien w miare mat sie utrzymuje czasem tylko skrzydełka nosa musze zmatowic krzemionką w ciągu dnia, a tak to sama sie zadziwiam ze taka kombinacja sprawdza sie lepiej u mnie niz sam filtr + minerały, albo krem + minerały .

Czasem jak mi sie zdarzy ze filtra nie nałoze to wlasnie mi minerały szaleja na twarzy tu wleza tam zejda, a filtr u mnie je trzyma w ryzach.
Nie wiem jak latem ( bo wtedy unikam makijazu), ale teraz krem z filtrem dobrze u mnie sie sprawdza.
__________________



Edytowane przez Kimiko666
Czas edycji: 2013-10-23 o 14:54
Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 23:00   #382
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Ja wkrótce zaczynam testować ziaje med 50tke, dam znać co i jak
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 09:33   #383
SummertimeSadness
Zadomowienie
 
Avatar SummertimeSadness
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 170
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

dziewczyny, zaczynam przygodę z filtrami, czy jest jakiś wątek,w którym mogłabym zadać wszystkie nurtujące mnie pytania? nie chcę tu zaśmiecać mam 18 lat, chyba najwyższa pora zacząć się filtrować na samą myśl, jak spaliłam nos w tamte wakacje aż mi słabo
SummertimeSadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 09:48   #384
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Jest jeszcze zbiorowy watek odnosnie filtrow. Wirc jesli nie tu to tam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 10:44   #385
SummertimeSadness
Zadomowienie
 
Avatar SummertimeSadness
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 170
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Jest jeszcze zbiorowy watek odnosnie filtrow. Wirc jesli nie tu to tam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie mogę znaleźć, mogłabyś mi podać? bo kiedyś widziałam wątek filtromaniaczek, ale teraz nie widze
SummertimeSadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 13:37   #386
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez SummertimeSadness Pokaż wiadomość
nie mogę znaleźć, mogłabyś mi podać? bo kiedyś widziałam wątek filtromaniaczek, ale teraz nie widze
Filtry ochronne- zbiorczy cz. II
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 17:31   #387
valerica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 27
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziewczyny, mam taki problem. Od jakiś dwóch lat smaruję się filtrami i na to zawsze wklepywałam fluid z Revlona. Ostatnio doszłam do wniosku, że do mojej problemowej cery przydałoby się zmienić ten ciężki fluid na jakieś minerałki. Z tego co się doczytałam pod minerały jest najlepiej filtr Avene i mam zamiar sobie taki sprawić, ale dzisiaj próbowałam położyć sypki puder na mój obecny filtr.
Ok, przechodzę do problemu. :P Co mnie martwi to to, że poprzez nadkładanie pudru pędzlem mogę bardzo zmazywać ten filtr. Nie wiem, jak to w sumie miałoby się odbywać, żeby było dobrze. Co więcej, sam filtr jak wiadomo jest nieco tłusty, a że ja mam cerę tłustą nałożenie pudru równomiernie powoduje duże zużycie go, no i do tego wszystko to się robi takie ciapkowate.
Macie jakieś rady, sugestie?
valerica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 13:33   #388
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dlaczego Avene jest najlepszy? Sprobuj zmatowic najpierw cere np. skrobia ziemniaczana albo pudrem bambusowym i na to wklepuj aa nie rozciej mineraly (chyba ze bedzie bardzo sie ciastolil to delikatnie rozcieraj)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 11:11   #389
valerica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 27
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Hmm, dlaczego Avene? Do takiego wniosku doszłam po przekopaniu się przez niektóre tutejsze wątki. Przedstawia się go jako tego, który nie zawiera parsolu i nie zapycha. W każdym razie spróbuje najpierw wypróbować filtr ze Ziaji 50+ bo jest znacznie tańszy, a też ma dobre opinie.
Dzięki za radę, spróbuje dzisiaj tak zrobić.
valerica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 14:34   #390
ssijmaua
Raczkowanie
 
Avatar ssijmaua
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 92
Czy zasypka jest dobrym pudrem?

Witam! Ostatnio kupiłam krem z filtrem SPF50+ firmy Pharmaceris. Czy zwykła zasypka dla dzieci destabilizuje filtr? Zasypki używam na makijaż tylko rano, później, co 2-3h używam pudru z filtrami SPF50+ i PA+++, do tego używam kremu BB z SPF42 i PA+++. Mam skórę bez wyprysków, jasną, dlatego zależy mi na tym, by promienie nie docierały do niej pod żadnym pozorem(chociaż 100% ochrona jest niemożliwa)! >: I czym rozjaśnic lekko skórę?
__________________
"If you don't love yourself, how in the hell you gonna love somebody else?"
ssijmaua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 14:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.