Jednodniowy okres - ciąża? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-18, 13:50   #1
Sarah23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 9

Jednodniowy okres - ciąża?


Witam, sytuacja wygląda na następująco.
Dwa miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Pierwszą miesiączkę dostałam w terminie, była ona dość obfita i nieco bolesna. Odbyłam parę stosunków z partnerem, jednak wszystkie były zabezpieczone prezerwatywą, która nie była uszkodzona, wobec tego ryzyko ciąży jest naprawdę minimalne. 19 lipca powinnam dostać kolejną miesiączkę, jednak pojawiła się ona wczoraj w postaci lekkiego plamienia i silnych bólów podbrzusza charakterystycznych dla okresu, w dodatku brzuch miałam wzdęty tak, jak zawsze przed miesiączką. W nocy stała się ona dużo bardziej obfita, z kolei dnia dzisiejszego praktycznie nic już nie ma, wystarczyła mi zwykła wkładka, nawet brzuch mnie nie boli... Problem polega na tym, że chciałam powrócić do antykoncepcji i wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę. Zupełnie nie wiem, jak mam rozumieć tą sytuację, bo okres z reguły był znacznie bardziej obfity niż teraz. Zastanawiam się z czym to może być związek, czy może być to efekt odstawienia tabletek? Tak się niepokoję, że zaczynam z niewiadomych przyczyn wmawiać sobie ciążę, choć wydaje mi się, że ryzyko zapłodnienia jest naprawdę minimalne w mojej sytuacji.

Edytowane przez Sarah23
Czas edycji: 2014-07-18 o 14:20
Sarah23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 14:25   #2
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Jednodniowy okres - ciąża?

Cytat:
Napisane przez Sarah23 Pokaż wiadomość
Witam, sytuacja wygląda na następująco.
Dwa miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Pierwszą miesiączkę dostałam w terminie, była ona dość obfita i nieco bolesna. Odbyłam parę stosunków z partnerem, jednak wszystkie były zabezpieczone prezerwatywą, która nie była uszkodzona, wobec tego ryzyko ciąży jest naprawdę minimalne. 19 lipca powinnam dostać kolejną miesiączkę, jednak pojawiła się ona wczoraj w postaci lekkiego plamienia i silnych bólów podbrzusza charakterystycznych dla okresu, w dodatku brzuch miałam wzdęty tak, jak zawsze przed miesiączką. W nocy stała się ona dużo bardziej obfita, z kolei dnia dzisiejszego praktycznie nic już nie ma, wystarczyła mi zwykła wkładka, nawet brzuch mnie nie boli... Problem polega na tym, że chciałam powrócić do antykoncepcji i wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę. Zupełnie nie wiem, jak mam rozumieć tą sytuację, bo okres z reguły był znacznie bardziej obfity niż teraz. Zastanawiam się z czym to może być związek, czy może być to efekt odstawienia tabletek? Tak się niepokoję, że zaczynam z niewiadomych przyczyn wmawiać sobie ciążę, choć wydaje mi się, że ryzyko zapłodnienia jest naprawdę minimalne w mojej sytuacji.
Jesli wzielam wczoraj pierwsza tabletke tak jak piszesz, to mogl zatrzymac Ci sie okres. Bardzo czeste jest to przy pierwszej tabletce, wiec nie ma co panikowac.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 16:12   #3
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Jednodniowy okres - ciąża?

Dokładnie. Nie martw się, mi też się dwukrotnie zatrzymała
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-18 17:12:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.