OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-20, 23:11   #601
maleeva
Raczkowanie
 
Avatar maleeva
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 150
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Olej winogronowy jest olejem schnącym, stosowany regularnie może porządnie nam wysuszyć skórę. Kiedy skóra, która jest skłonna do zapychania staje się zbyt wysuszona paradoksalnie zapycha się jeszcze bardziej, bo łuszczące się w zdwojonym tempie komórki naskórka łączą się z łojem zapychając pory jeszcze bardziej niż normalnie.
To ja już zgłupiałam,olej winogronowy ma dużą zawartość kw.linolowego i może wysuszać skórę-, a niedawno przeczytałam na dawnym forum Biochemii urody,można też o tym przeczytać na LU,że oleje z dużą zawartością kw.oleinowego czyli np.oliwa z oliwek mogą przesuszyć skórę, więc jakie oleje najlepiej nawilżają skórę?
maleeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 10:05   #602
Patisha87
Raczkowanie
 
Avatar Patisha87
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 329
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie! Już sobie zamówiłam oleje-rycynowy i slonecznikowy,mam nadzieje,że ten sposób pomoże mojej tłustej skórze
Patisha87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 16:36   #603
shopoholic
Rozeznanie
 
Avatar shopoholic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 576
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Olej winogronowy jest olejem schnącym, stosowany regularnie może porządnie nam wysuszyć skórę. Kiedy skóra, która jest skłonna do zapychania staje się zbyt wysuszona paradoksalnie zapycha się jeszcze bardziej, bo łuszczące się w zdwojonym tempie komórki naskórka łączą się z łojem zapychając pory jeszcze bardziej niż normalnie.

Nie wiem jaki suplement bierzesz, ale jeśli jest to coś z omega, to może dawać też taki efekt, bo wtedy się wytwarza przeważnie więcej łoju. Więc połączenie wysuszających olejów plus suplement pobudzający produkcję łoju = przepis na krosty.

Jeśli mogłabym coś doradzić to:
1. Lepiej nawilżać buzię
2. Jest jesień, można by pozłuszczać delikatnie kwasami
3. Zmniejszyć w tygodniu zabiegów z OMC, można też opcjonalnie dać inny olej bazowy, na przykład oliwę z oliwek lub olej kokosowy. Resztę dni zmywać buzię czymś delikatnym nie zasuszającym.



Tak dokładnie, winny jest olej z pestek winogron pisałam wyżej



Jak nie możesz dostać oleju z migdałów to może spróbuj z tą oliwą z oliwek. Olej z migdałów jest też w oliwce Hipp. Widziałam ostatnio w mojej aptece w innej butelce jakieś wydanie eco. Nie wiem czy to ta sama oliwka tylko opakowkę zmienili czy to jakaś inna jej wersja. Tyle że w tej oliwce hipp jest "parfum". Diabli wiedzą jaki parfum tam dali.



no cóż, to nie koniecznie wina oliwki. Może właśnie nadmiernie się przesuszyłaś. A może jesteś na coś w niej uczulona? Opcjuję za olejem z migdałów (ja na przykład na na niego uczulenie, objawia się między innymi gulami właśnie), albo rumianek. Uczulenie może się pokazać po jakimś czasie. Jednak stawiałbym na przesuszenie. Może zwolnij trochę z tym i zmień sobie olej bazowy.
Myślisz? Na BU pisało że słonecznikowy (tez schnacy) będzie odblokowywał pory i przyczyni sie do zmiejszenia tradziku.. To co mówiłaś o winogronowym tyczy sie też słonecznikowego? a, i polecasz olej kokosowy do ocm.. przeciez on jest komedogenny?

Edytowane przez shopoholic
Czas edycji: 2011-10-22 o 16:44
shopoholic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 17:11   #604
jaxxxie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 173
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam parę konkrentych pytań i byłabym wdzięczna gdyby któraś z bardziej (ode mnie) doświadczonych osób stosujacych OCM mi pomogła.

1. Ile mieszanki do mycia robicie jednorazowo i na ile wam starcza?

2. Jak przechowujecie, zarówno oleje jak i gotową mieszankę. Trzeba trzymać w lodówce? W ciemnym szklanym opakowaniu?

3. Czy oleje, np z migdałów można używać już po oczyszczeniu twarzy, nakładać kilka kropel zamiast kremu? - zastanawiam się czy nie będzie to zapychające dla mojej tłustej cery ze skłonnościa do wyprysków przed okresem...

4. Jaki olej (oprócz rycynowego) najlepiej wybrać. Będę zamawiała z Zrób Sobie Krem i jest ich tam tyle, że nie mogę się zdecydować....
Waham się pomiędzy arbuzowym (jest napisane, że to bardzo lekki olej i nie zapycha) a migdałowym, ale gdybyście miały jakiegoś innego pewniaka dla takiej skóry jak moja to chętnie pokieruję się Waszym doświadczeniem.

5. Ostatnie czy lepiej zamówić olej naturalny, organiczny czy rafinowany? O ile to ma jakieś znaczenie....

Proszę o pomoc
jaxxxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 19:26   #605
jaxxxie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 173
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam wielka prośbę o odpowiedzenie na kilka konkretnych pytań dotyczących OCM. Jestem wręcz zafascynowana tą metodą oczyszczania, ostatnio całkowicie pochłonęły mnie kosmetyki naturalne bo mam dość chemii kosmetycznej. Nawet ta z najwyższej półki mi jakoś nie służy.

1. Jakie ilości olejów mieszacie - wiem jakie proporcje ale chodzi mi o jak dużą można zrobić sobie mieszankę i na ile ona wystarcza?

2. Jak przechowujecie - zarówno oleje jak i gotowe mieszanki. Czy wymagają np lodówki i szklanego ciemnego szczelnego opakowania? Ile można je trzymać?

3. Chcę zamówić oleje z Zrób Sobie Krem i jest ich tam tak dużo że aż zawrót głowy zwłaszcza dla poczatkującej. Waham się pomiędzy olejem z arbuza, migadałów i wiesiołka. (oczywiście oprócz rycyny) Jeśli miałyście coś do czynienia, zwłaszcza z tym pierwszym to proszę o opinię.

4. Czy ma znaczenie czy olej jest rafinowany, organiczny czy naturalny? (takie rodzaje proponuje ZSK)

5. Czy taki olej może być stosowany bez zmywania, zamiast kremu kilka kropel rozmazany na twarzy?

Dziękuję za wszelką pomoc!! Już wiele przeczytałam w tym wątku i w innych ale na te pytania potrzebuje konkretnych odpowiedzi.
jaxxxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 21:51   #606
sylazbarc
Raczkowanie
 
Avatar sylazbarc
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hello

witam i przyłączam się

Zacznę od tego, że moja cera jest już grubo po 30-tce z mega wielkiem skłonnościami do zapychania aleeee i też skłonna do podraznień i trądziku różowatego więc troszkę się boję ....
Bynajmniej próbowałam wszystkiego nawet tej wychwalanej maseczki z Koreii (pisałam o niej na moim blogu) i lipa zaskórniki nadal są
Także liczę bardzo na to, że dzięki tej metodzie choć w połowie ich liczba się zmniejszy Fajnie by było, cóż w poniedziałek kupię olej rycynowy bo w lodówce mam stertę olejków m.in. konopny, awokado, migdałowy, jojoba, arganowy i jeszcze kilka innych i tylko stoją i się marnują, bo na razię wzięłam się za test kremu Juveny

Trzymajcie za mnie kciuki mam nadzieję, że się uda coś z a moją paszczą zrobić by wyglądała lepiej
__________________
Mój blog
www.stellalily.pl
sylazbarc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 11:07   #607
93jessica93
Rozeznanie
 
Avatar 93jessica93
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 538
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja użyłam 70% oleju lnianego i 30 procent oleju z czarnuszki i mi strasznie obsypało;/ Więc się zaczynam zastanawiać nad tymi olejami co wymieniłyście typu: rycynowy, z pestek winogron i słodkich migdałów..

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

jeszcze się zastanawiam nad morelowym.. Który z nich jest takim najlepszym nawilżaczem na zimę?
__________________
Odpisz u mnie:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=794711
93jessica93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-23, 13:10   #608
Patisha87
Raczkowanie
 
Avatar Patisha87
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 329
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

witam dziewczyny,zrobiłam już dwa razy takie oczyszczanie,lecz na drugi dzień rano mam strasznie przesuszoną skórę,jak temu zapobiec?
Patisha87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 13:14   #609
nez123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 707
Exclamation Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jaxxxie Pokaż wiadomość
Mam parę konkrentych pytań i byłabym wdzięczna gdyby któraś z bardziej (ode mnie) doświadczonych osób stosujacych OCM mi pomogła.

1. Ile mieszanki do mycia robicie jednorazowo i na ile wam starcza?

2. Jak przechowujecie, zarówno oleje jak i gotową mieszankę. Trzeba trzymać w lodówce? W ciemnym szklanym opakowaniu?

3. Czy oleje, np z migdałów można używać już po oczyszczeniu twarzy, nakładać kilka kropel zamiast kremu? - zastanawiam się czy nie będzie to zapychające dla mojej tłustej cery ze skłonnościa do wyprysków przed okresem...

4. Jaki olej (oprócz rycynowego) najlepiej wybrać. Będę zamawiała z Zrób Sobie Krem i jest ich tam tyle, że nie mogę się zdecydować....
Waham się pomiędzy arbuzowym (jest napisane, że to bardzo lekki olej i nie zapycha) a migdałowym, ale gdybyście miały jakiegoś innego pewniaka dla takiej skóry jak moja to chętnie pokieruję się Waszym doświadczeniem.

5. Ostatnie czy lepiej zamówić olej naturalny, organiczny czy rafinowany? O ile to ma jakieś znaczenie....

Proszę o pomoc
1. Ja przyrządzam 10ml, odmierzam strzykawką. Starcza na 3-4 razy.
2. Trzymam w zwykłej buteleczce takiej jak tutaj po olejku. Nie trzymam w lodówce, ale przygotowuje małe ilości. Zresztą z tego co wiem, olei nie powinno się przechowywać w lodówce w ogóle. A ta mieszanka jest bez wody, więc nic się tam nie zepsuje

3. Można, co do zapychania to musisz spróbować. Nie używaj komedogennych oleji. Poczytaj tutaj.


4.Chodzi Ci o wybór oleju bazowego?? Rycyny bym niczym nie zastępowała, bo wtedy wyjdzie zwykły olejek myjący.
W bazowym masz dowolność. Ja używam lnianego(60%) i oliwy(10%), kupuje w zwykłym sklepie zielarskim olej lniany nierafinowany.

5. Rafinowany jest najbardziej oczyszczony, może najmniej działać(jeśli chodzi o jakieś wartości odżywcze).

Ale to wszystko już było tu pisane.
__________________
Paradise
Every time she closed her eyes

Edytowane przez nez123
Czas edycji: 2011-10-23 o 13:16
nez123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 14:07   #610
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez 93jessica93 Pokaż wiadomość
Ja użyłam 70% oleju lnianego i 30 procent oleju z czarnuszki i mi strasznie obsypało;/ Więc się zaczynam zastanawiać nad tymi olejami co wymieniłyście typu: rycynowy, z pestek winogron i słodkich migdałów..

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

jeszcze się zastanawiam nad morelowym.. Który z nich jest takim najlepszym nawilżaczem na zimę?
Czy dobrze rozumie ze robilas swoja mieszanke bez oleju rycynowego??
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 15:11   #611
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez nez123 Pokaż wiadomość
Zresztą z tego co wiem, olei nie powinno się przechowywać w lodówce w ogóle.
jak to nie?
Ja swój z róży rdzawej, teraz konopny przechowuje w lodówce, nawet na opakowaniu jest napiane, ze nalezy przechowywac w lodówce.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-23, 15:27   #612
nez123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 707
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
jak to nie?
Ja swój z róży rdzawej, teraz konopny przechowuje w lodówce, nawet na opakowaniu jest napiane, ze nalezy przechowywac w lodówce.
Wiesz co, ja się na tym nie znam. Gdzieś czytałam, że większość olei najlepiej przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu, ale nie w lodówce. Pisało, że w zbyt chłodnej temperaturze tracą swoje właściwości, i tylko polecano lniany, jeśli nie jesteśmy w stanie go szybko zużyć, do lodówki.
__________________
Paradise
Every time she closed her eyes
nez123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 16:46   #613
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Patisha87 Pokaż wiadomość
witam dziewczyny,zrobiłam już dwa razy takie oczyszczanie,lecz na drugi dzień rano mam strasznie przesuszoną skórę,jak temu zapobiec?
Możesz dodawać mniej rycyny do swojej mieszanki, wybrać minimalnie cięższy olej albo zwyczajnie po OCM czymś skórę nawilżyć. Kilkoma kroplami samej mieszanki, albo czystego oleju zmieszanego z żelem hialuronowym albo aloesowym. Ewentualnie swoim ulubionym kremem.


Co do przechowywania oleju w lodówce, zależy to od samego oleju. Jedne należy w niej bezwzględnie przechowywać, innym wystarczy jedynie zacienione względnie miejsce bez dostępu bezpośrednich źródeł ciepła.
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 17:32   #614
93jessica93
Rozeznanie
 
Avatar 93jessica93
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 538
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Tak bez oleju rycynowego. Ale jeśli mnie zapchało to chyba jak dodam rycynowy to też tak będzie czy nie koniecznie?

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Czy dobrze rozumie ze robilas swoja mieszanke bez oleju rycynowego??
__________________
Odpisz u mnie:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=794711
93jessica93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 19:02   #615
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dziewczyny, przebrnełam dziś cały wątek i po waszych opiniach też chciałabym spróbować OCM Nasuwa mi się jedno pytanie dotyczące olejku bazowego - czy jojoba na pewno będzie ok? Bo z tego co piszecie olej rycynowy ma podobną budowę i gęstość do sebum wydzielanego przez naszą skórę, oczyszcza pory ale w nadmiarze może wysuszać. Tymczasem prawie to samo można przeczytać na stronie mazideł o jojobie (i to wydaje się być prawdą, bo mi na zaskórniki trochę pomógł). Więc czy dwa oleje o takich samych właściwościach to nie za dużo?
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 20:45   #616
sylazbarc
Raczkowanie
 
Avatar sylazbarc
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Przyłączam się do pytania

bo też rozważam zużyć najpierw olej jojoba ...
__________________
Mój blog
www.stellalily.pl
sylazbarc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 10:13   #617
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez 93jessica93 Pokaż wiadomość
Tak bez oleju rycynowego. Ale jeśli mnie zapchało to chyba jak dodam rycynowy to też tak będzie czy nie koniecznie?


W OCM to wlasnie olejek rycynowy jest glownym skladnikiem i wlasnie o to chodzi zeby tam byl i oczyszczal, wiec bez rycyny to raczej nie to samo. Nie koniecznie, moze sie okazac ze olejek rycynowy Cie akurat nie zapcha a wrecz pomoze, a masz duze predyspozycje do zapychania? Ja bym probowala, a jakby sie cos dzialo to przestac, ja sobie bardzo chwale metode OCM, uzywam ostatnio tylko tego i cera naprawde wyglada o niebo lepiej

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-10-24 o 10:14
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 13:04   #618
93jessica93
Rozeznanie
 
Avatar 93jessica93
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 538
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

tak wiem, ale coś pomyliłam i po prsotu kupiłam zamiast rycynowego ten lniany i dobiero się zorientowałam na drugi dzień jak mnie wysypało;/ na pewno kupie ten rycynowy, ale chyba zmienię mieszankę, bo mam dość dużo predyspozycje do zapychania..

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
W OCM to wlasnie olejek rycynowy jest glownym skladnikiem i wlasnie o to chodzi zeby tam byl i oczyszczal, wiec bez rycyny to raczej nie to samo. Nie koniecznie, moze sie okazac ze olejek rycynowy Cie akurat nie zapcha a wrecz pomoze, a masz duze predyspozycje do zapychania? Ja bym probowala, a jakby sie cos dzialo to przestac, ja sobie bardzo chwale metode OCM, uzywam ostatnio tylko tego i cera naprawde wyglada o niebo lepiej
__________________
Odpisz u mnie:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=794711
93jessica93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 14:56   #619
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez maleeva Pokaż wiadomość
To ja już zgłupiałam,olej winogronowy ma dużą zawartość kw.linolowego i może wysuszać skórę-, a niedawno przeczytałam na dawnym forum Biochemii urody,można też o tym przeczytać na LU,że oleje z dużą zawartością kw.oleinowego czyli np.oliwa z oliwek mogą przesuszyć skórę, więc jakie oleje najlepiej nawilżają skórę?
No właśnie można kompletnie się zakręcić z tymi olejami, to prawda.

Może od początku, żeby nie było, mam skórę mieszaną w kierunku tłustej, skłonność do zaskórników i niedoskonałości.

A teraz do rzeczy. Olejami maziam się już od kilku lat, przetestowałam całą ich masę. Zauważyłam że niektóre oleje mnie niemiłosiernie wysuszają na przykład właśnie ten z winogron czy sezamowy (mimo to pozostał moim ulubionym). Zrobiłam w związku z tym dochodzenie.

Oleje mają to do siebie, że przenikają wgłąb skóry, dzięki temu doskonale spełniają rolę "transportu" dla substancji odżywczych. Ale mają też inną własciwość, rozpuszczają lub rozluźniają cement komórkowy. W efekcie tego działania tłusta skóra staje się bardziej czysta, znikają zaskórniki, krostki, generalnie bajka. Na dłuższą jednak metę robią ze skóry wiór. Miałam ten efekt ze wszystkim olejami z grupy schnących. Przy czym efekt oczyszczenia skóry najlepszy mam po sezamowym ale nawet od niego muszę odpoczywać... bo robi wiór koncertowy.

Wyjątek od tej reguły stanowił u mnie olej z ogórecznika, też schnący, ale ma dużą zawartość GLA (kwas gamma-linolenowy) to pewnie dlatego. Przy czym ten olej nie wywołał u mnie jakichś zachwytów. Są jednak osoby z niego bardzo zadowolone, więc do cer tłustych myślę że mogłaby być dobra alternatywa do nawilżania.

Są tez oleje, które przechodzą sobie do tego cementu komórkowego i jakby się w nim zatrzymują. Między innymi to do siebie mają: rycynowy, migdałowy, z awokado i ziaren zbóż, jałowcowy, skwalen, wosk, stearyna, parafina, wazelina, masło karite, mało kakaowe. Większość z tego to oleje nieschnące i półschnące. Część stosowałam, po nich nie ma wysuszenia, ale zdarza się zapychanie.

Myślę że zjawisko schnięcia ma tutaj coś do rzeczy, trudno mi jednak powiedzieć jak dokładnie to działa, bo nie znalazłam żadnego opracowania, które w pełni by to wyjaśniało.

Jeszcze jedno, studiując na ASP, do malowania stosowaliśmy tylko oleje schnące inaczej farba nie schła. Skoro potrafiły sprawić ze farba olejna zasycha, to tym bardziej będzie się to działo ze skórą.

Cytat:
Napisane przez shopoholic Pokaż wiadomość
Myślisz? Na BU pisało że słonecznikowy (tez schnacy) będzie odblokowywał pory i przyczyni sie do zmiejszenia tradziku.. To co mówiłaś o winogronowym tyczy sie też słonecznikowego? a, i polecasz olej kokosowy do ocm.. przeciez on jest komedogenny?
O oleju kokosowym przeczytałam na acne.org. Część osób faktycznie go nie tolerowała, większość jednak tak. Właśnie tam stosowano ten olej podobnie do tej metody. Olejem na skórę na to ciepły kompres. Osobiście olej kokosowy stosuję zarówno na twarz jak i na włosy, smaruję nim ciało, uwielbiam zapach. Mnie jakoś nie zatyka.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-24, 15:42   #620
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez 93jessica93 Pokaż wiadomość
tak wiem, ale coś pomyliłam i po prsotu kupiłam zamiast rycynowego ten lniany i dobiero się zorientowałam na drugi dzień jak mnie wysypało;/ na pewno kupie ten rycynowy, ale chyba zmienię mieszankę, bo mam dość dużo predyspozycje do zapychania..
A jaka masz cere?? sprobuj moze na poczatek dac 5 % rycyny i jak nic sie nie bedzie dzialo to zwieksz %. Ja wlasnie chcialam kupic olej lniany tylko nie widzialam u mnie, ja stosuje rycyne, sojowy i winogronowy i nawet mi pasuje, ale ze mam cere tlusta i z zaskornikami to wlasnie nastepnym razem sprobuje lnianego tylko nie wiem z ktorym go polaczyc z winogronowym czy sojowym. Chcialabym tez sprobowac z olejem z orzechow laskowych. Czy macie jakas stronke na ktorej zamawiacie oleje nie rafinowane (oprocz ZSK itp.)?
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 16:35   #621
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam!
Póki co przeczytałam dopiero pierwszy post wyjaśniający co i jak i się nakręciłam i dzisiaj spróbuję! I powoli będę nadrabiać co tu już napisałyście
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 19:18   #622
93jessica93
Rozeznanie
 
Avatar 93jessica93
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 538
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ach.. moja cera to masakra.. trądzikowa, wrażliwa, mieszana i w zimę naczyńkowa w okolicach brody i policzków.. Ale myślę, że ten olej lniany to nie najlepszy pomysł na moją skórę..

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
A jaka masz cere?? sprobuj moze na poczatek dac 5 % rycyny i jak nic sie nie bedzie dzialo to zwieksz %. Ja wlasnie chcialam kupic olej lniany tylko nie widzialam u mnie, ja stosuje rycyne, sojowy i winogronowy i nawet mi pasuje, ale ze mam cere tlusta i z zaskornikami to wlasnie nastepnym razem sprobuje lnianego tylko nie wiem z ktorym go polaczyc z winogronowym czy sojowym. Chcialabym tez sprobowac z olejem z orzechow laskowych. Czy macie jakas stronke na ktorej zamawiacie oleje nie rafinowane (oprocz ZSK itp.)?
__________________
Odpisz u mnie:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=794711
93jessica93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 10:01   #623
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez 93jessica93 Pokaż wiadomość
ach.. moja cera to masakra.. trądzikowa, wrażliwa, mieszana i w zimę naczyńkowa w okolicach brody i policzków.. Ale myślę, że ten olej lniany to nie najlepszy pomysł na moją skórę..
Mam podobnie moja jest mega tlusta ale przesuszona, pelno zaskornikow, jest mega wrazliwa na zwyle lekkie dotkniecie reaguje zaczerwienieniem i do tego na nosie popekaly mi naczynka :/ masakra jakas full wypas... Ale jak narazie odpukac OCM mi sluzy i skora wyglada o wiele lepiej, nie jest juz tak przesszona i mniej sie tlusci w dzien, chociaz tyle ze jakichs predyspozycji do zapychania nie mam bo to juz by bylo chyba za duzo...
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 13:09   #624
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez 93jessica93 Pokaż wiadomość
ach.. moja cera to masakra.. trądzikowa, wrażliwa, mieszana i w zimę naczyńkowa w okolicach brody i policzków.. Ale myślę, że ten olej lniany to nie najlepszy pomysł na moją skórę..
To zrób z sezamowym próbę. Mnie po lnianym wysypało, sezam jak zwykle się spisał dobrze
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 13:13   #625
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Powiedzcie mi, jak bardzo OCM pomogło wam na rozszerzone i zapchane pory? Z tym mam problem i zastanawiam się czy ta metoda mogłaby pomóc...
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 13:18   #626
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, jak bardzo OCM pomogło wam na rozszerzone i zapchane pory? Z tym mam problem i zastanawiam się czy ta metoda mogłaby pomóc...
No poniekąd pomogło, ale jednak dla mnie na oczyszczanie z niedoskonałości najlepsze są kwasy. Stosuję salicylowy i glikolowy.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 15:01   #627
Unforgiveable
Zadomowienie
 
Avatar Unforgiveable
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 252
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
No poniekąd pomogło, ale jednak dla mnie na oczyszczanie z niedoskonałości najlepsze są kwasy. Stosuję salicylowy i glikolowy.

a kwasy u kosmetyczki czy samodzielnie?
__________________

Unforgiveable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 16:30   #628
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
No poniekąd pomogło, ale jednak dla mnie na oczyszczanie z niedoskonałości najlepsze są kwasy. Stosuję salicylowy i glikolowy.
Zastanawiałam się nad kwasami ale nie wiem jak i od czego zacząć ^^
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 08:44   #629
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny mam do was pytanie.

A gdyby tak jako olej bazowy wziąć Oliwkę Hipp ? Ma prosty skład: olej słonecznikowy, olej ze słodkich migdałów, witaminę E i zapach.

Gdyby dodać do tego tą rycynę? co o tym myślicie?
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 09:15   #630
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Ciburaszka Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do was pytanie.

A gdyby tak jako olej bazowy wziąć Oliwkę Hipp ? Ma prosty skład: olej słonecznikowy, olej ze słodkich migdałów, witaminę E i zapach.

Gdyby dodać do tego tą rycynę? co o tym myślicie?
Ja tak zrobiłam, bo oprócz oliwy z oliwek i rycyny to jedyny olejek jaki mam w tym momencie, a że nie mogę znieść smrodu oliwy z oliwek to padło ta Hippa Tyle że ja dopiero zaczęłam, ale po dwóch razach mam jeszcze twarz, także miejmy nadzieję, że się chociaż trochę będzie spisywać, dopóki nie będę w posiadaniu innych olejów...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.