Usuwanie lakieru ze skórek-proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-10, 15:03   #1
_Kalinka_kalinka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 46

Usuwanie lakieru ze skórek-proszę o pomoc


Witajcie parę miesięcy temu zaczęłam malować paznokcie, nie mam więc w tej dziedzinie zbytnio doświadczenia. Mam kilka lakierów różnych firm nisko i średniopółkowych, w różnych kolorach. Jednak ostatnio używam tylko odżywki, gdyż lakier zawsze ścieka mi z płytki na skórki, często są to spore ilości. Do tej pory zeskrobywałam go po wyschnięciu paznokciem lub usuwałam za pomocą nasączonego zmywaczem wacika, ale przy okazji ścierał się lakier z boków płytki. Ostatnio kupiłam też korektor lakieru z essence. Liczyłam, że to rozwiąże mój problem. Jednak po lekkim usunięciu lakieru ze skórek, pisak cały się nim zabrudził. Może któraś z wasmiała z nim kontakt i wie, jak należy się nim posługiwać? Doradzcie mi, co robić z tym niechcianym na skórkach lakierem, jak się go pozbyć? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
_Kalinka_kalinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 19:07   #2
gina_deville
Raczkowanie
 
Avatar gina_deville
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 109
Dot.: Usuwanie lakieru ze skórek-proszę o pomoc

ja używam pędzelka maczanego w acetonie i polecam
__________________
speed demon
gina_deville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 21:40   #3
lolli_pop
Zakorzenienie
 
Avatar lolli_pop
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 3 362
Dot.: Usuwanie lakieru ze skórek-proszę o pomoc

A ja przede wszystkim polecam Ci nabierać mniej lakieru na pędzelek (wycieraj go o szyjkę butelki i zostawiaj tylko małą kroplę). Nie zaczynaj malowania od samych skórek, tylko połóż pędzelek trochę dalej od nich, a potem podsuń w ich stronę, dzięki temu unikniesz zalania skórek. A tak poza tym, to są korektory do lakieru, czyli takie mazaki nasączone zmywaczem. Ma taki w ofercie np. sensique czy donegal (nie polecam lovely, sensique bardzo lubię - ma wymienne końcówki, co jest bardzo wygodne). Powodzenia w nabieraniu wprawy!
lolli_pop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 07:37   #4
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Usuwanie lakieru ze skórek-proszę o pomoc

Ja używam pałeczki kosmetycznej nasączonej zmywaczem i daje radę.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 14:19   #5
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Usuwanie lakieru ze skórek-proszę o pomoc

Cienki, płaski pędzelek i kiedy lakier już wyschnie (mokry tylko jeszcze bardziej rozbabrzesz) delikatnie powycierać.
Ale myślę, że lepiej zapobiegać czyli tak jak napisał ktoś wyżej - mniej lakieru Lepiej kilka cienkich warstw nałożyć niż jedną grubą
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 14:06   #6
_Kalinka_kalinka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 46
Dot.: Usuwanie lakieru ze skórek-proszę o pomoc

A tak poza tym, to są korektory do lakieru, czyli takie mazaki nasączone zmywaczem. Ma taki w ofercie np. sensique czy donegal (nie polecam lovely, sensique bardzo lubię - ma wymienne końcówki, co jest bardzo wygodne). Powodzenia w nabieraniu wprawy! [/QUOTE]
Właśnie -jak pisałam, kupiłam korektor z essence, ale końcówka szybko się zabrudziła... Czy można ją wyczyścić(jeśli tak, to czym?) i znowu używać?
_Kalinka_kalinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 14:36   #7
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Usuwanie lakieru ze skórek-proszę o pomoc

No więc właśnie dlatego, że te końcówki się brudzą, są moim zdaniem bez sensu :P
Nie wiem, może ją przepłucz w zmywaczu?
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 19:28   #8
lolli_pop
Zakorzenienie
 
Avatar lolli_pop
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 3 362
Dot.: Usuwanie lakieru ze skórek-proszę o pomoc

Ja końcówki mojego korektora wycieram wacikiem nasączonym zmywaczem. Jedna końcówka wystarcza mi w ten sposób na kilkanaście użyc, a sensique ma 3 zapasowe więc ogólnie wystarcza na długo. Nawet jak pisak wyschnie mozna go używać namaczając go w zmywaczu. Moim zdaniem wygodna rzecz.
lolli_pop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 20:21   #9
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Usuwanie lakieru ze skórek-proszę o pomoc

ja dam moj sposob;p mi sie sprawdza w 100% a dodam ze zawsze maluje paznokcie na ciemno, czerwony, niebieski, brazowy:P
wiec tak paznokcie zazwyczaj maluje przed prysznicem, po pomalowaniu<rzadko zwracam uwage zeby nie maźnać skorek bo i tak wszyustko sie zmywa> i dokladnym<!!> wyschnieciu lakieru biore prysznic, woda lekko rozmiekcza skorki i wtedy cale paznokcie i skorki czyszcze szczoteczka do paznokci:P wiem, dziwne;p ale mi sie sprawdza, wszystko ze skorek schodzi
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 09:29   #10
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Usuwanie lakieru ze skórek-proszę o pomoc

Dokładnie robię to samo co Antidotum89. Jak lakier dobrze wyschnie, to łapki porządnie umyć i samo wszystko ze skóry schodzi. Ja często robię paznokcie wieczorem, rano przy myciu buzi zwykła szczoteczka do rąk w ruch i po problemie.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 03:06   #11
inkaxx
Rozeznanie
 
Avatar inkaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Coventry, UK
Wiadomości: 883
Dot.: Usuwanie lakieru ze skórek-proszę o pomoc

Przede wszystkim dobrze by było nauczyć się malować paznokcie, na wielu różnych "pazurkowych" blogach znajdziesz wskazówki. Po drugie pędzelek (dobrze się sprawdza ten do makijażu oczu to brwi/eyelinera, tylko żeby ktoś nie wpadł na głupi pomysł użyć tego samego pędzelka i do oczu, i do paznokci!) zamoczony w zmywaczu/acetonie i "zamiatanie".
__________________
"People should have chips implanted in their skulls that explode when they say something stupid." Sheldon Cooper

Bloguję

marcowy wątek wymiankowy
inkaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-23, 13:27   #12
Panna_Natalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 50
Dot.: Usuwanie lakieru ze skórek-proszę o pomoc

Dobrze malować paznokcie- to dla mnie straszne jest Zawsze mi się coś zamarze, albo nie wyschnie do końca. Nie potrafię usiedzieć w spokoju na miejscu. Dla mnie chyba najlepiej pomalować i jechać na rower, bo wtedy najmniejsze ryzyko a i wyschnie chyba szybciej :P Co do skórek, to zawsze je zamarze i jakoś tak potem to samo znika :P Albo zdrapuję...
Panna_Natalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 19:11   #13
modnisia_monisia
Raczkowanie
 
Avatar modnisia_monisia
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 70
Dot.: Usuwanie lakieru ze skórek-proszę o pomoc

ja staram sie to robic otroznie zeby nic nie wylatywało poza paznokiec, ale jesli już.. to po wyschnieciu ... poprostu wieczorem ide sie myc i podczs kapieli samo schodzi ze skórek i innych nieporządanych miejsc
modnisia_monisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.