Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-03, 10:15   #1801
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Czesc! Mozecie mi wytlumaczyc czym sie roznia filtry apteczne od tych drogeryjnych (typu nivea, garnier, bielenda i inne drogeryjne firmy) ? Jest jakas glowna roznica miedzy nimi (poza cena), czy trzeba patrzec na sklad kazdego filtra indywidualnie? Bo ja jakos nie moge sie dogadac z filtrami aptecznymi (La Roche Posay Athelios XL 50, Ivostin 50), a te drogeryjne spisuja sie swietnie, nie warza sie, da sie na nich zrobic przyzwoity makijaz, nie biela az tak. Jedynie jak dostaja sie do oczu to szczypie, czego przy aptecznych nie mam w ogole. Nie wiem czy przy kuracjach kwasami, antybiotykami albo retinoidami moge zaufac tym drogeryjnym, czy szukac mimo wszystko "idealu aptecznego"?

I jeszcze jedno, ktore z japonskich filtrow polecacie? Albo innych, ktore sa wg Was lepsze od tych europejskich? Sa na tyle dobre ze warto zamawiac w ciemno bez probek i placic wiecej niz za inne?
Ja mam ten i bardzo go sobei chwale jak na razie:

Missha ALL Around Safe Block Waterproof SUN Milk
Uzywam do miesiaca, wiec lato przd nami. Nie bieli (ale ja jestem bardzo blada wiec nie wiem jak bedzie jesli ktos ma ciemniejsza skore), nadaje sie pod makijaz i wchalnia sie do matu.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 14:56   #1802
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kurcze ja jestem zła na LRP i Vichy, ostatnio testuje słynną matującą emulsje spf 50 Vichy i faktycznie , dla mnie jest to chyba najbardziej komfortowy filtr na świecie, zupełnie jak nie filtr, ma raczej niskie PPD, chociaż jeżeli się nie mylę to w moich obliczeniach PPD 17 chroni przed ok. 94,2% promieni UVA podczas gdy najwyższe PPD 42 przed 97,6% czy to faktycznie taka duża różnica? część wolnych rodników neutralizują przecież też antyoksydanty zawarte w serum czy kremach które nakładamy pod filtr. Co mnie wkurza? to że w filtrach LRP i Vichy jakaś wysokość PPD pochodzi z Parsolu które te marki stosują w składzie swoich filtrów, a to równa się z tym że jeżeli nakładamy makijaż wskaźnik ochrony UVA spada poprzez destabilizacje Parsolu? Dlaczego Parsolu Vichy nie może zastąpić Uvinul A Plus? Na polskim rynku można już kupić Aqua Gel LRP spf 30 PPD 17

http://www.laroche-posay.com/product...GHT-p9893.aspx

który oczywiście zawiera Parsol, podczas gdy w Azji identyczny produkt tej firmy Uvidea xl aqua fresh gel spf 30 PPD 18, pozbawiony jest Parsolu a zamiast tego zawiera Uvinul a +. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Czy to jakaś specjalna kombinacja filtrów? w azjatyckiej wersji w składzie również jest ethylhexyl methoxycinnamate , którego europejska nie zawiera, za to na końcu składu mamy Mexoryl XS z kolei azjatycka wersja już tego nie posiada. Co wy o tym myślicie? Może mógłby się wypowiedzieć ktoś kto się na tym zna lepiej? A może kurde trzeba napisać petycje do Vichy i LRP?

Wklejam składy

Wersja na rynek Azjatycki

Aqua/Water, Alcohol Denat., Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Diisopropyl Sebacate, Propylene Glycol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Styrene/Acrylates Copolymer, Glycerin, Drometrizole Trisiloxane, Ethylhexyl Triazone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkll Seedcake Extract/Shea Butter Seedcake Extract, Disodium EDTA, Palmitic Acid, PEG-8 Laurate, Phenoxyethanol, Potassium Hydroxide, Steareth-10, Stearic Acid, Tocopherol.


..i wersja na rynek Europejski

AQUA / WATER
ALCOHOL DENAT.
DROMETRIZOLE TRISILOXANE
ETHYLHEXYL SALICYLATE
OCTOCRYLENE
DIMETHICONE
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
TRIETHANOLAMINE
ETHYLHEXYL TRIAZONE
SILICA
PERLITE
PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID
PROPYLENE GLYCOL
ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE
BUTYLENE GLYCOL
BUTYROSPERMUM PARKII SEEDCAKE EXTRACT / SHEA BUTTER SEEDCAKE EXTRACT
CAPRYLYL GLYCOL
DISODIUM EDTA
HYDROLYZED HYALURONIC ACID
ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE
PHENOXYETHANOL
POLOXAMER 338
SODIUM POLYACRYLATE
TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID
TOCOPHEROL

Edytowane przez miska189
Czas edycji: 2014-04-03 o 15:02
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 17:38   #1803
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Kurcze ja jestem zła na LRP i Vichy, ostatnio testuje słynną matującą emulsje spf 50 Vichy i faktycznie , dla mnie jest to chyba najbardziej komfortowy filtr na świecie, zupełnie jak nie filtr, ma raczej niskie PPD, chociaż jeżeli się nie mylę to w moich obliczeniach PPD 17 chroni przed ok. 94,2% promieni UVA podczas gdy najwyższe PPD 42 przed 97,6% czy to faktycznie taka duża różnica? część wolnych rodników neutralizują przecież też antyoksydanty zawarte w serum czy kremach które nakładamy pod filtr. Co mnie wkurza? to że w filtrach LRP i Vichy jakaś wysokość PPD pochodzi z Parsolu które te marki stosują w składzie swoich filtrów, a to równa się z tym że jeżeli nakładamy makijaż wskaźnik ochrony UVA spada poprzez destabilizacje Parsolu? Dlaczego Parsolu Vichy nie może zastąpić Uvinul A Plus? Na polskim rynku można już kupić Aqua Gel LRP spf 30 PPD 17

http://www.laroche-posay.com/product...GHT-p9893.aspx

który oczywiście zawiera Parsol, podczas gdy w Azji identyczny produkt tej firmy Uvidea xl aqua fresh gel spf 30 PPD 18, pozbawiony jest Parsolu a zamiast tego zawiera Uvinul a +. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Czy to jakaś specjalna kombinacja filtrów? w azjatyckiej wersji w składzie również jest ethylhexyl methoxycinnamate , którego europejska nie zawiera, za to na końcu składu mamy Mexoryl XS z kolei azjatycka wersja już tego nie posiada. Co wy o tym myślicie? Może mógłby się wypowiedzieć ktoś kto się na tym zna lepiej? A może kurde trzeba napisać petycje do Vichy i LRP?

Wklejam składy

Wersja na rynek Azjatycki

Aqua/Water, Alcohol Denat., Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Diisopropyl Sebacate, Propylene Glycol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Styrene/Acrylates Copolymer, Glycerin, Drometrizole Trisiloxane, Ethylhexyl Triazone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkll Seedcake Extract/Shea Butter Seedcake Extract, Disodium EDTA, Palmitic Acid, PEG-8 Laurate, Phenoxyethanol, Potassium Hydroxide, Steareth-10, Stearic Acid, Tocopherol.


..i wersja na rynek Europejski

AQUA / WATER
ALCOHOL DENAT.
DROMETRIZOLE TRISILOXANE
ETHYLHEXYL SALICYLATE
OCTOCRYLENE
DIMETHICONE
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
TRIETHANOLAMINE
ETHYLHEXYL TRIAZONE
SILICA
PERLITE
PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID
PROPYLENE GLYCOL
ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE
BUTYLENE GLYCOL
BUTYROSPERMUM PARKII SEEDCAKE EXTRACT / SHEA BUTTER SEEDCAKE EXTRACT
CAPRYLYL GLYCOL
DISODIUM EDTA
HYDROLYZED HYALURONIC ACID
ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE
PHENOXYETHANOL
POLOXAMER 338
SODIUM POLYACRYLATE
TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID
TOCOPHEROL
Jak to obliczyłaś? Nie mylisz przypadkiem z SPF? Cytuję, bo nie chce mi się samej pisać: "Faktor PPD informuje, ile razy zmniejszyła się dawka promieniowania UVA absorbowana przez skórę, np. PPD = 7 oznacza, że do skóry wnika 7 razy mniej energii promieniowania UVA."

Odnośnie jedno z pytań. Filtry zarówno Vichy jak i LRP są stabilne, ponieważ Parsol zawiera stabilizatory, więc też nie trzeba tak koniecznie jego unikać jak się nakłada makijaż

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2014-04-03 o 17:43
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 18:04   #1804
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Jak to obliczyłaś? Nie mylisz przypadkiem z SPF? Cytuję, bo nie chce mi się samej pisać: "Faktor PPD informuje, ile razy zmniejszyła się dawka promieniowania UVA absorbowana przez skórę, np. PPD = 7 oznacza, że do skóry wnika 7 razy mniej energii promieniowania UVA."

Odnośnie jedno z pytań. Filtry zarówno Vichy jak i LRP są stabilne, ponieważ Parsol zawiera stabilizatory, więc też nie trzeba tak koniecznie jego unikać jak się nakłada makijaż
Wyczytałam to na jakimś forum,chłopak to obliczał na zasadzie jeżeli SPF 50 chroni przed 98% promieni UVb, SPF 30 97% a SPF 15 93%, tak samo liczył wskaźnik ochrony UVA czyli 100:17=5,88 czyli 100-5,8= 94,3. Oczywiście to tylko informacje wyczytane w internecie, napisane przez osobę "świecką" ale zabrzmiało to dla mnie logicznie, bo gdzie indziej przeczytałam że w stanach PPD powyżej 10 określa się jako "broad spectrum" gdzie PPD 10 zatrzymuje 90% promieni UVA.

Spotkałam się własnie z opinią że Parsol jest stabilizowany przez inne filtry, ale nie zrozumiałam czy to się też tyczy sytuacji w której nakładamy makijaż (Podobno sam Parsol wytrzymuje 30 min) To znaczy że na Vichy mogę spokojnie kłaść makijaż? Uhh, temat filtrów i składów jest dla mnie zbyt zawiły...
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 18:22   #1805
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Wyczytałam to na jakimś forum,chłopak to obliczał na zasadzie jeżeli SPF 50 chroni przed 98% promieni UVb, SPF 30 97% a SPF 15 93%, tak samo liczył wskaźnik ochrony UVA czyli 100:17=5,88 czyli 100-5,8= 94,3. Oczywiście to tylko informacje wyczytane w internecie, napisane przez osobę "świecką" ale zabrzmiało to dla mnie logicznie, bo gdzie indziej przeczytałam że w stanach PPD powyżej 10 określa się jako "broad spectrum" gdzie PPD 10 zatrzymuje 90% promieni UVA.

Spotkałam się własnie z opinią że Parsol jest stabilizowany przez inne filtry, ale nie zrozumiałam czy to się też tyczy sytuacji w której nakładamy makijaż (Podobno sam Parsol wytrzymuje 30 min) To znaczy że na Vichy mogę spokojnie kłaść makijaż? Uhh, temat filtrów i składów jest dla mnie zbyt zawiły...
Tak, filtry Vichy i LRP ogólnie są uznawane za stabilne Tylko że wskaźnik SPF i PPD inaczej się czyta... Natomiast jeśli chodzi o Amerykę, to ogólnie mają gorsze filtry (mniej zaostrzeń) i nie jestem pewna jak jest u nich z oznaczeniami
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 18:34   #1806
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Tak, filtry Vichy i LRP ogólnie są uznawane za stabilne Tylko że wskaźnik SPF i PPD inaczej się czyta... Natomiast jeśli chodzi o Amerykę, to ogólnie mają gorsze filtry (mniej zaostrzeń) i nie jestem pewna jak jest u nich z oznaczeniami
Rozumiem, dzięki wielkie za odpowiedz. Poszperam jeszcze dzisiaj i spróbuje znaleźć źródło tych informacji które posiadam
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-04, 16:59   #1807
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie i bardzo proszę o pomoc.
Właśnie chcę zacząć kuracje kwasami i potrzebuję kremu do twarzy z wysokim filtrem. min 50 ( jeśli znacie wyższe to lepiej
Zależy mi o filtrze z jak najlepszym , najbardziej naturalnym składem

z góry dziękuję
__________________
Mój blog o naturalnej pielęgnacji włosów, cery i paznokci

http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-04, 17:03   #1808
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez veronia15 Pokaż wiadomość
Mam pytanie i bardzo proszę o pomoc.
Właśnie chcę zacząć kuracje kwasami i potrzebuję kremu do twarzy z wysokim filtrem. min 50 ( jeśli znacie wyższe to lepiej
Zależy mi o filtrze z jak najlepszym , najbardziej naturalnym składem

z góry dziękuję
Ja po raz kolejny tutaj polecam Caudalie, skoro zależy Ci na naturalnym składzie.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-04, 17:10   #1809
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Ja po raz kolejny tutaj polecam Caudalie, skoro zależy Ci na naturalnym składzie.
A co w tym składzie jest naturalnego? Bo chyba nie chodzi Ci o ten wyciąg z winogron, który jest przy końcu składu, daleko po Parfum - a wiadomo, że wszystko co po zapachu to w ilościach mikroskopijnych jest.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-04, 17:17   #1810
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
A co w tym składzie jest naturalnego? Bo chyba nie chodzi Ci o ten wyciąg z winogron, który jest przy końcu składu, daleko po Parfum - a wiadomo, że wszystko co po zapachu to w ilościach mikroskopijnych jest.
w takim razie co polecacie?
__________________
Mój blog o naturalnej pielęgnacji włosów, cery i paznokci

http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-04, 17:23   #1811
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
A co w tym składzie jest naturalnego? Bo chyba nie chodzi Ci o ten wyciąg z winogron, który jest przy końcu składu, daleko po Parfum - a wiadomo, że wszystko co po zapachu to w ilościach mikroskopijnych jest.
Nie znam się na składach, kobieta w aptece przekonywała mnie, że to bardzo dobry filtr z naturalnym składem, więc spróbowałam i bardzo mi się spodobało działanie, dlatego polecam.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-04, 17:42   #1812
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Nie znam się na składach, kobieta w aptece przekonywała mnie, że to bardzo dobry filtr z naturalnym składem, więc spróbowałam i bardzo mi się spodobało działanie, dlatego polecam.
Nie kwestionuję tego, że jesteś z niego zadowolona.
Ale skoro nie znasz się na składach, to nie wprowadzaj w błąd. Zawsze wierzysz we wszystko, co mówią Ci sprzedawcy?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-04, 18:07   #1813
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie kwestionuję tego, że jesteś z niego zadowolona.
Ale skoro nie znasz się na składach, to nie wprowadzaj w błąd. Zawsze wierzysz we wszystko, co mówią Ci sprzedawcy?
Nie zawsze wierzę, ale tej marki wcześniej nie znałam, poczytałam trochę opinii oraz informacje na ich stronie i wątpię żeby to wszystko były kłamstwa. Powiedz proszę co złego jest w składzie tego kremu, bo chętnie się dowiem, ciekawi mnie też dlaczego nie bieli skóry jak inne filtry. Co o tym myślisz? http://en.caudalie.com/patents-activ...urskin-content
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-04, 18:12   #1814
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Nie napisałam, że jest coś złego w jego składzie. Zaprzeczyłam tylko, że jest ,,naturalny".
Nie bieli m.in. dlatego, że nie ma filtrów mineralnych. Ale bielenie jest często wrażeniem subiektywnym, i zależy też od tego, jak dany produkt zachowuje się na danej skórze.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-04, 18:20   #1815
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kupiłam tą nową ziaję z witaminą c Jest tańsza niż te matujące itd bo kosztowała 14zł na firmowym stoisku. Btw składem się różni chyba na korzyść, bo nie ma aluminium, ale za to jest dimetikon - mimo wszystko mam nadzieję, że nie zapcha. Dam znać jutro jak wrażenia ^^
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-04, 18:26   #1816
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie napisałam, że jest coś złego w jego składzie. Zaprzeczyłam tylko, że jest ,,naturalny".
Nie bieli m.in. dlatego, że nie ma filtrów mineralnych. Ale bielenie jest często wrażeniem subiektywnym, i zależy też od tego, jak dany produkt zachowuje się na danej skórze.
Ok, dzięki za wyjaśnienie Wolałabym wiedzieć, gdyby coś z nim było nie tak, bo w przyszłości, jak trochę kasy wpadnie, mam zamiar go stosować
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-04, 20:53   #1817
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Kupiłam tą nową ziaję z witaminą c
Ja też.
Pierwsze wrażenie - nie klei się tak jak wersja matująca. Zobaczę jak się będą minerały na niej trzymać.
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-04, 21:09   #1818
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez anulla74 Pokaż wiadomość
Ja też.
Pierwsze wrażenie - nie klei się tak jak wersja matująca. Zobaczę jak się będą minerały na niej trzymać.
W jakiej ilości go nakładasz? stosujesz solo czy dajesz pod spód serum?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-04, 21:11   #1819
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cześć dziewczyny, pisałąm na innym watku ale nikt mi nie odpowiedział,może tutaj będę miała większe szanse
Miałam próbkę takiego filtra
eucerin sun lotion extra leicht lsf 30 Był bardzo przyjemny w użyciu ale chciałabym wiedzieć czy jest skuteczny i stabilny.
Inhaltsstoffe:
Alcohol Denat., Aqua, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine,Butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol,Cetyl Alcohol, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Glycyrrhiza Inflata,Methylparaben, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Parfum, PEG-40Castor Oil, Phenoxyethanol, Sodium Cetearyl Sulfate, SodiumPhenylbenzimidazole Sulfonate, Tapioca Starch, Titanium Dioxide,Tocopheryl Acetate, Trimethoxycaprylylsilane, Trisodium EDTA, XanthanGum.

Zastanawiam się też nad Vichy Capital Soleil.
Który filtr będzie lepszy pod makijaż?

__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-04, 21:16   #1820
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Magdalena512 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, pisałąm na innym watku ale nikt mi nie odpowiedział,może tutaj będę miała większe szanse
Miałam próbkę takiego filtra
eucerin sun lotion extra leicht lsf 30 Był bardzo przyjemny w użyciu ale chciałabym wiedzieć czy jest skuteczny i stabilny.
Inhaltsstoffe:
Alcohol Denat., Aqua, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine,Butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol,Cetyl Alcohol, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Glycyrrhiza Inflata,Methylparaben, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Parfum, PEG-40Castor Oil, Phenoxyethanol, Sodium Cetearyl Sulfate, SodiumPhenylbenzimidazole Sulfonate, Tapioca Starch, Titanium Dioxide,Tocopheryl Acetate, Trimethoxycaprylylsilane, Trisodium EDTA, XanthanGum.

Zastanawiam się też nad Vichy Capital Soleil.
Który filtr będzie lepszy pod makijaż?

Pod makijaż Vichy , pod względem składu moim zdaniem też Vichy. Eucerin zawiera jeden stabilny filtr chemiczny i jeden mineralny, Vichy ma w składzie 3 staabilne chemiczne filtry i jeden fmineralny. U mnie Eucerin jednak lekko się lepił z Vichy tego nie mam.
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 00:51   #1821
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Koniecznie napiszcie jak się sprawuje ta wersja z witaminą c ziaji w porównaniu do matującej. I w przepisowej ilości

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 07:40   #1822
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Koniecznie napiszcie jak się sprawuje ta wersja z witaminą c ziaji w porównaniu do matującej. I w przepisowej ilości

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Podbijam i jakiś link proszę, bo mi tylko kuracje z wit c wyszukuje. (Mam ja , jest świetna)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez 201607231711
Czas edycji: 2014-04-05 o 07:46
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 07:58   #1823
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez anulla74 Pokaż wiadomość
Ja też.
Pierwsze wrażenie - nie klei się tak jak wersja matująca. Zobaczę jak się będą minerały na niej trzymać.
Oo tak, matująca klei się bardzo. Nie wiem jednak, jak w przypadku innych osób, ale mi dzięki temu niesamowicie przedłuża makijaż Jednak muszę wcześniej ją naprawdę porządnie zmatowić.
Ale z c chcę także wypróbować
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 10:05   #1824
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

http://ziaja.com/kosmetyki/dla-niej/...ny-krem-spf-50

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 16:08   #1825
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Koniecznie napiszcie jak się sprawuje ta wersja z witaminą c ziaji w porównaniu do matującej. I w przepisowej ilości

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
O tak, tak. Jak przetestujecie to napiszcie więcej Jak mi się skończy przeciwzmarszczkowa to pewnie sięgnę po tą z wit. C i tak czy siak, ale jednak fajnie by było już coś wiedzieć
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 18:18   #1826
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Nałożyłam dziś 1szy raz, myślę że nawet więcej niż przepisowa ilość. Nie wiem czy jest jakaś różnica między nim a matującym, tzn tez się lepi, może trochę mniej. Mimo wszystko ładnie wyglądają na nim minerały, ale punktowe nakładanie korektora to masakra, jakbym miała smalec na twarzy, i na pedzelku -.-

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 19:29   #1827
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam jeszcze trochę vichy matujacego, ale chętnie potestowalabym za jakiś czas ziaje z wit c


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
http://ziaja.com/kosmetyki/dla-niej/...ny-krem-spf-50

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Dzięki za link


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 23:17   #1828
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez veronia15 Pokaż wiadomość
Mam pytanie i bardzo proszę o pomoc.
Właśnie chcę zacząć kuracje kwasami i potrzebuję kremu do twarzy z wysokim filtrem. min 50 ( jeśli znacie wyższe to lepiej
Zależy mi o filtrze z jak najlepszym , najbardziej naturalnym składem

z góry dziękuję
Filtry przeciwsłoneczne to niestety pięta Achillesowa "kosmetyki naturalnej". Polecam ten art:
http://www.jaworek.net/kosmetyki/surowce_filtry.php
Ja przy kuracji kwasem BHA nie używam filtrów chemicznych i nawet nie planuję. Toniku z kwasem używam na noc, na dzień olejek jojoba + krem z masłem shea + podkład i puder mineralny (tak, wiem, filtry się nie sumują, ale taki zestaw mi odpowiada także ze względów pielęgnacyjnych ). Makijaż mineralny zapewnia Ci ochronę przed słońcem do 15 SPF, co daje 93% ochrony przed promieniowaniem, naprawdę uważasz, że to niewystarczająca ochrona? 30 SPF to 97% ochrony, 50 SPF to chyba 98% z haczkiem, naprawdę biorąc pod uwagę obciążenie dla skóry wg mnie nie ma w tym dla niej zysku, że ta ochrona będzie o te kilka % większa. Co innego filtr anty UVA, no bo tutaj faktycznie każdy faktor będzie lepszy od 0% ochrony Wiem, że mój zestaw również chroni częściowo przed UVA, ale nie udało mi się znaleźć infa o tym, w jakim stopniu.

Tonik mam na wykończeniu, na sam okres letni prawdopodobnie zmienię go na taki bez zawartości kwasów, aby móc też czasem zrezygnowac z tapety, np. jak pojadę nad jezioro itp.
Co do samego słońca po prostu podczas opalania się na ręczniku czy leżaku (o ile będę to robić) będę zasłaniać twarz, czy to kapeluszem, czy książką. Buzię nie tak łatwo jest opalić (a przynajmniej dla mnie), bo trzeba naprawdę dużo chodzić po dworze, by opalić się w ruchu, a i tak nawet na pełnym słońcu zawsze możesz osłonic twarz kapeluszem, okularami, włosami.
No i tak poza tym, ok, fotostarzenie, ale słońce jest również niezbędne dla zdrowia (wit. D3) więc tak nie panikujmy, tylko opalajmy się z głową i umiarem, bo i tak najlepszym naturalnym filtrem jest melanina
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 09:33   #1829
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Makijaż mineralny zapewnia Ci ochronę przed słońcem do 15 SPF, co daje 93% ochrony przed promieniowaniem, naprawdę uważasz, że to niewystarczająca ochrona? 30 SPF to 97% ochrony, 50 SPF to chyba 98% z haczkiem, naprawdę biorąc pod uwagę obciążenie dla skóry wg mnie nie ma w tym dla niej zysku, że ta ochrona będzie o te kilka % większa. Co innego filtr anty UVA, no bo tutaj faktycznie każdy faktor będzie lepszy od 0% ochrony Wiem, że mój zestaw również chroni częściowo przed UVA, ale nie udało mi się znaleźć infa o tym, w jakim stopniu.
Niestety makijaż mineralny to bardzo kiepski filtr. Nie widzę sensu w przeliczaniu w ilu procentach mnie on chroni, skoro moje przykre doświadczenia mówią, że nie chroni. Rok temu spaliłam sobie twarz na czerwono spędzając większość dnia na lekkim słońcu. Potem jak już wiedziałam, że będę dużo godzin na powietrzu, używałam mleczka do ciała SPF50 z poprzedniego roku i nie miałam nawet śladu zaczerwienienia. W tym roku nie zamierzam ufać minerałom w kwestii ochrony UV.

Moim zdaniem Twój zestaw daje bardzo kiepską ochronę, która być może wystarcza Tobie, bo jak sama napisałaś twarz nie opala Ci się łatwo, ale to świadczy tylko i wyłącznie o tym, że nie masz skóry wrażliwej na UV, a nie że jest to zestaw z dobrą ochroną.

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Tonik mam na wykończeniu, na sam okres letni prawdopodobnie zmienię go na taki bez zawartości kwasów, aby móc też czasem zrezygnowac z tapety, np. jak pojadę nad jezioro itp.
Co do samego słońca po prostu podczas opalania się na ręczniku czy leżaku (o ile będę to robić) będę zasłaniać twarz, czy to kapeluszem, czy książką. Buzię nie tak łatwo jest opalić (a przynajmniej dla mnie), bo trzeba naprawdę dużo chodzić po dworze, by opalić się w ruchu, a i tak nawet na pełnym słońcu zawsze możesz osłonic twarz kapeluszem, okularami, włosami.
Więc nie masz nadwrażliwej skóry, jak ktoś ma to po godzinie na mocniejszym słońcu będzie czerwony. Z taką skórą leżenie na słońcu bez filtra to prosta droga do poparzenia. Takiej osobie SPF 15 nie pomoże.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 19:08   #1830
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny Czy któraś z Was kupowała ostatnio produkty Biore, albo może polecić zaufanego sprzedawce z Ebay, u którego mogę kupić Biore UV Watery Essence?
Himee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.