Jakie studia wybrac? Pomożecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-08, 12:17   #1
agateczka950711
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5

Jakie studia wybrac? Pomożecie?


Jestem tegoroczną maturzystką i zastanawiam się nad wyborem studiów. W przyszłości chciałabym pracowac w służbach bezpieczeństwa, np. policji. Mam dylemat pomiędzy takimi uczelniami: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, AON albo WAT w Warszawie. Studiuje lub wybiera się tam któraś z Was? A może polecicie mi coś zupełnie innego?
agateczka950711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 15:10   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Cytat:
Napisane przez agateczka950711 Pokaż wiadomość
Jestem tegoroczną maturzystką i zastanawiam się nad wyborem studiów. W przyszłości chciałabym pracowac w służbach bezpieczeństwa, np. policji. Mam dylemat pomiędzy takimi uczelniami: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, AON albo WAT w Warszawie. Studiuje lub wybiera się tam któraś z Was? A może polecicie mi coś zupełnie innego?
a jesteś przekonana, że przejdziesz testy? Ode mnie z klasy szło 10 chłopaków do Szczytna i dostało się tylko dwóch a każdy jeden jeździł na zawody sportowe, przywoził medale.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 18:05   #3
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Cytat:
Napisane przez agateczka950711 Pokaż wiadomość
Jestem tegoroczną maturzystką i zastanawiam się nad wyborem studiów. W przyszłości chciałabym pracowac w służbach bezpieczeństwa, np. policji. Mam dylemat pomiędzy takimi uczelniami: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, AON albo WAT w Warszawie. Studiuje lub wybiera się tam któraś z Was? A może polecicie mi coś zupełnie innego?
Jak dasz radę i chcesz być żołnierzem, to idź wg mnie na wojskowe na WAT albo do Dęblina, sama bym poszła gdybym miała predyspozycje, ale marzenia marzeniami
Chcesz być policjantką to Szczytno.
Tu nie tyle trudne są testy sprawnościowe co raczej psychologiczne. Ja w przeciwieństwie do pffe znam wiele osób co sprawnościowe pozdawane ale psychologicznych nie, a próbowali wiele razy( nie są psycholami).
AON odradzam.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 18:53   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
Jak dasz radę i chcesz być żołnierzem, to idź wg mnie na wojskowe na WAT albo do Dęblina, sama bym poszła gdybym miała predyspozycje, ale marzenia marzeniami
Chcesz być policjantką to Szczytno.
Tu nie tyle trudne są testy sprawnościowe co raczej psychologiczne. Ja w przeciwieństwie do pffe znam wiele osób co sprawnościowe pozdawane ale psychologicznych nie, a próbowali wiele razy( nie są psycholami).
AON odradzam.
no ja dokładnie tak samo, sprawnościowo dawali radę ale na psychologicznych leżeli.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 06:37   #5
agateczka950711
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
a jesteś przekonana, że przejdziesz testy? Ode mnie z klasy szło 10 chłopaków do Szczytna i dostało się tylko dwóch a każdy jeden jeździł na zawody sportowe, przywoził medale.
Nie, co do testów to nikt nie może byc przekonany, czy zda, czy się, bo słyszałam że naprawdę jest ciężko. Ale od tego roku w Szczytnie utworzyli nowy kierunek - kryminologia - i żeby się dostac na niego nie trzeba przechodzic żadnych testów, liczą się tylko wyniki z matury, więc gdyby mi się nie udało zdac testów i dostac się na bezpieczeństwo wewnętrzne, to co myślicie o tym drugim kierunku? Bardzo mnie to interesuje, ale czy warto kończyc coś takiego?
agateczka950711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 14:22   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Cytat:
Napisane przez agateczka950711 Pokaż wiadomość
Nie, co do testów to nikt nie może byc przekonany, czy zda, czy się, bo słyszałam że naprawdę jest ciężko. Ale od tego roku w Szczytnie utworzyli nowy kierunek - kryminologia - i żeby się dostac na niego nie trzeba przechodzic żadnych testów, liczą się tylko wyniki z matury, więc gdyby mi się nie udało zdac testów i dostac się na bezpieczeństwo wewnętrzne, to co myślicie o tym drugim kierunku? Bardzo mnie to interesuje, ale czy warto kończyc coś takiego?
fajny kierunek, na pewno ciekawy jak zapatrujesz się na wyniki matur? bo na pewno będzie masa chętnych, kryminologia jest wszędzie oblegana.
a z tymi testami to czasem kwestia szczęścia.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 16:42   #7
pioska
pioska
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

AON to bardziej uczelnia administracyjna - wielu moich znajomych na nią trafiło, ale dopiero po studiach. Nie wiem, czy maturzyści będą mieli większe szanse.
pioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-10, 07:17   #8
agateczka950711
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
fajny kierunek, na pewno ciekawy jak zapatrujesz się na wyniki matur? bo na pewno będzie masa chętnych, kryminologia jest wszędzie oblegana.
a z tymi testami to czasem kwestia szczęścia.
Szczerze mówiąc, matury mogły mi pójsc lepiej, ale naprawdę w tym roku był wysoki poziom porównując z ubiegłymi latami. Pocieszam się tylko tym, że skoro było ciężko to wielu osobom nie poszło tak jakby chcieli i może są dla mnie jakieś szanse )
agateczka950711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 08:56   #9
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Cytat:
Napisane przez agateczka950711 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, matury mogły mi pójsc lepiej, ale naprawdę w tym roku był wysoki poziom porównując z ubiegłymi latami. Pocieszam się tylko tym, że skoro było ciężko to wielu osobom nie poszło tak jakby chcieli i może są dla mnie jakieś szanse )
nie były cięższe. Wmawiacie sobie tylko żeby mieć nadzieję na zjazd progów w dół.
List prywatny a angola to już w ogóle powód do radości.
Z matmy raptem jedno zadanie było trudniejsze i już czarna rozpacz a większość zadań zamkniętych pokrywała się z tymi sprzed dwóch lat

nie przesadzajcie, że taki hardcore. Widziałam arkusze i wiem co mówię, a pisałam maturę 2 lata temu a znajomi, którzy pisali rok temu mówią to samo co ja. Moja siostra pisze w tym roku i mówi, że po tym jak przerobiła arkusze z poprzednich lat to ją niemal nic nie zaskoczyło.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 10:51   #10
endzi812
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 57
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Szkoda, że nie pomyślałaś wcześniej, bo mogłabyś się załapać na Olimpiadę Policyjną organizowaną przez Szczytno i mogłabyś zdobyć indeks Ja szczerze polecam Szczytno, bo jak sama nazwa mówi, jest to to Wyższa Szkoła Policji. Mam tam wielu znajomych (wszyscy dostali się przez olimpiadę), ponieważ chodziłam do klasy policyjnej w liceum, więc mam jakieś obczajenie na te sprawy Każdy kierunek w Szczytnie jest dobry, a kryminologia to już zupełnie hit, jeśli oczywiście cię coś takiego interesuje, bo jeśli wolisz np. administrację, to nie ma się co pchać, tylko dlatego, że to nowe. Wiem też, że do Szczytna trzeba mieć dość wysokie wyniki z matur, bo jednak szkoła ma jakiś prestiż....

Ale gorąco polecam, tak jak mówię, 15 osób z mojej szkoły w przeciągu kilku lat poszło do Szczytna i są mega zadowolone, bo też są nastawieni na pracę w policji.
endzi812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 00:36   #11
Cailla
Przyczajenie
 
Avatar Cailla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 28
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Ja bym poszła na Bezpieczenstwo wewnetrzne (lub cos podobnego).Po studiach wyzszych nie zaczynasz w policji od najnizszego stopnia,a od wyzszego ( czytalam na ten temat),wiec moim zdaniem to rozsadniejsza opcja.Potem tyllko odbywa sie kurs w szkolce policyjnej.
Cailla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-11, 08:33   #12
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Cytat:
Napisane przez Cailla Pokaż wiadomość
Ja bym poszła na Bezpieczenstwo wewnetrzne (lub cos podobnego).Po studiach wyzszych nie zaczynasz w policji od najnizszego stopnia,a od wyzszego ( czytalam na ten temat),wiec moim zdaniem to rozsadniejsza opcja.Potem tyllko odbywa sie kurs w szkolce policyjnej.
zaczynasz od stażu, Kochana a potem martwisz się czy Cię zatrudnią, wiem bo mam kilkoro znajomych po bezpieczeństwie w tym koleżankę, która skończyła studia jako jedna z najlepszych na uczelni i po stażu ciągle jej chcieli ten staż przedłużać i ostatecznie jej nie zatrudnili i roboty nadal szuka a mija już drugi rok.

To nie jest tak, że sobie od razu lecisz do policji a już nie tak, że zaczynasz od wyższego stopnia, każdy zaczyna tak samo, jak w wojsku.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 12:43   #13
endzi812
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 57
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Dokładnie, nie masz tak, że skończysz studia i od razu jesteś na super wysokim stanowisku w policji. Tak jak każdy przechodzisz szkolenie a potem zaczynasz pracę i tak jak każdy zaczynasz od ulicy :P po prostu masz większą szansę na szybszy awans. A co do bezpieczeństwa wewnętrznego... No cóż, jest masa ludzi po tym i nie sądzę, żeby trzeba ich aż tyle. Zastanów się nad czymś innym, bo bezpieczeństwa wewnętrznego nie polecam, choć może w Szczytnie jest lepsze... Ale cóż.
endzi812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 15:42   #14
Cailla
Przyczajenie
 
Avatar Cailla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 28
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Cytat:
Napisane przez endzi812 Pokaż wiadomość
Dokładnie, nie masz tak, że skończysz studia i od razu jesteś na super wysokim stanowisku w policji. Tak jak każdy przechodzisz szkolenie a potem zaczynasz pracę i tak jak każdy zaczynasz od ulicy :P po prostu masz większą szansę na szybszy awans. A co do bezpieczeństwa wewnętrznego... No cóż, jest masa ludzi po tym i nie sądzę, żeby trzeba ich aż tyle. Zastanów się nad czymś innym, bo bezpieczeństwa wewnętrznego nie polecam, choć może w Szczytnie jest lepsze... Ale cóż.
Kurczę,ale ja czytalam,ze jesli ktos skonczy studia wyzsze wlasnie na takich kierunkach ''nadajacych" sie do policji itp sluzb ,zaczyna od wyzszego stanowiska niz ktos po maturze np.
Cailla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 16:08   #15
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Cytat:
Napisane przez Cailla Pokaż wiadomość
Kurczę,ale ja czytalam,ze jesli ktos skonczy studia wyzsze wlasnie na takich kierunkach ''nadajacych" sie do policji itp sluzb ,zaczyna od wyzszego stanowiska niz ktos po maturze np.
nie ma w ogóle opcji żebyś się dostała do policji zaraz po maturze zacznijmy od tego.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 21:39   #16
endzi812
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 57
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Pffie, nieprawda. Może się dostać od razu po maturze, po prostu składa po niej papiery do policji i czeka na termin egzaminów itd. a jeśli się dostanie to ma szkolenie. Wiem, bo moi znajomi tak robili, od razu po maturze (tzn. wynikach maturalnych, wiedzieli, że zdali ). Ale studia Ci pomagają. Masz kilka opcji. Albo iść do Szczytna właśnie, typowo policyjnej uczelni, jeśli się dostaniesz i masz takie ambicje (to jest opłacalne i bardzo dobre!). Albo iść gdziekolwiek na jakikolwiek uniwersytet/szkołę płatną na bezpieczeństwo wewnętrzne/administrację/coś innego co ci się kojarzy z policją i później do policji startować (tutaj wiele zależy od chęci, ale powtarzam: odradzam bezpieczeństwo wewnętrzne! i to nie tylko moja opinia, ale i pedagogów i nauczycieli z mojej szkoły, która kształci licealistów już od 10 lat na profilu policyjnym). Ostatnia opcja jest taka, żebyś poszła od razu "po maturze" do policji, tzn. składała papiery, a dopiero potem starała się tam o jakieś studia zaoczne (w Szczytnie często) lub kursy itd. co też jest dobrym wyborem!
endzi812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 07:59   #17
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie ma w ogóle opcji żebyś się dostała do policji zaraz po maturze zacznijmy od tego.

Pffe, pewnie że nieprawda... Moja kuzynka, jak i brat mojego szwagra próbowali sie dostać do policji zaraz po maturze, ale kuzynka nie zdołała rzucić piłkami lekarskim, a brat szwagra nie zdał testów psychologicznych ;>
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 19:39   #18
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Cytat:
Napisane przez endzi812 Pokaż wiadomość
Pffie, nieprawda. Może się dostać od razu po maturze, po prostu składa po niej papiery do policji i czeka na termin egzaminów itd. a jeśli się dostanie to ma szkolenie. Wiem, bo moi znajomi tak robili, od razu po maturze (tzn. wynikach maturalnych, wiedzieli, że zdali ). Ale studia Ci pomagają. Masz kilka opcji. Albo iść do Szczytna właśnie, typowo policyjnej uczelni, jeśli się dostaniesz i masz takie ambicje (to jest opłacalne i bardzo dobre!). Albo iść gdziekolwiek na jakikolwiek uniwersytet/szkołę płatną na bezpieczeństwo wewnętrzne/administrację/coś innego co ci się kojarzy z policją i później do policji startować (tutaj wiele zależy od chęci, ale powtarzam: odradzam bezpieczeństwo wewnętrzne! i to nie tylko moja opinia, ale i pedagogów i nauczycieli z mojej szkoły, która kształci licealistów już od 10 lat na profilu policyjnym). Ostatnia opcja jest taka, żebyś poszła od razu "po maturze" do policji, tzn. składała papiery, a dopiero potem starała się tam o jakieś studia zaoczne (w Szczytnie często) lub kursy itd. co też jest dobrym wyborem!
i nie pojmiesz, że zaraz po maturze nie zdasz testów? próbuj, proszę bardzo ale szkoda nerwów i czasu i to mówi wujek mojego TŻ, policjant.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 22:31   #19
endzi812
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 57
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Ale skąd od razu taka opinia, że tych testów nie zdasz? Moi znajomi, poszli po maturze, zdali, mają/mieli szkolenie i już... To wszystko "zależy" od wielu rzeczy. No ale zawsze przecież można mówić, że się " nie da" i tyle. Obracam się w takim towarzystwie, w którym widzę, że się da. Ale powiedz mi, czego dokładnie wg Ciebie, można nie zdać?
endzi812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 07:36   #20
FashandRoll
Raczkowanie
 
Avatar FashandRoll
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 203
Dot.: Jakie studia wybrac? Pomożecie?

Moja siostra chodzi do klasy mundurowej w liceum i myśli nad Szczytnem, Piłą lub Słupskiem.
To są chyba typowo policyjne szkoły.
FashandRoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-19 08:36:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.