blizny na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-22, 15:53   #1
Ewelina123456789012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23

blizny na twarzy


Witam mam problem z buzią , stosowałam juz wiele specyfików i jakoś do tej pory z niczego zadowolona nie jestem ,
Krosty mam na buzi a raczej na policzkach , ale niestety bardziej zostały mi blizny i zaczerwienienia na buzi po trądziku
Jeśli jest w stanie ktoś mi pomóc , pozbyć sie blizn i zaskórników pod buzią byłabym wdzięczna ;]
Bo ogólnie jak dotykam sobie ręką twarz to nie czuje zbytnio dużo tych krost ale niestety blizny i zaskoroniki widać ...
Ewelina123456789012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 16:34   #2
moniaa01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: blizny na twarzy

mam ten sam problem, w naszym przypadku pomogą tylko kwasy.
moniaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 14:50   #3
Ewelina123456789012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Dot.: blizny na twarzy

a stosujesz jakies dobre preparaty , i widzisz poprawę ?
Ewelina123456789012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 15:38   #4
konstancinnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: blizny na twarzy

Ja wybieram się na zabieg z kwasami, złuszczający. Podobno ma mi pomóc na wypłycenie blizn. Dam wam znać po zabiegu.
konstancinnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 17:54   #5
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: blizny na twarzy

Mam podobnie. Zaczerwienione policzki, pokryte malutkimi bliznami, miałam także chropowate. Leczę się dermatologicznie na trądzik i trądzik różowaty. Obecnie używam trzech kremów : Kermuren 15 jest to krem natłuszczający i nawilżający, z mocznikiem- jeżeli skóra jest bardzo sucha to przy pierwszym użyciu strasznie szczypie. Retin A krem na różne krostki, jego zadaniem jest wygładzić skórę. I Finacea gel krem na blizny i rumień. Dodam, że leczę się od kilku lat. Dopiero rok temu trafiłam na dobrego dermatologa i od jakoś 10miesięcy używam tych kremów. Najpierw jednego, potem drugiego, na końcu 3 naraz. I dopiero po używaniu wszystkich widzę znaczącą poprawę. Te kremy są bez recepty. Ale polecam kermuren 15, jest jeszcze kermuren 30, jest mocniejszy. On bardzo ładnie natłuści i nawilży twarz. Można go też używać na popękane pięty, zrogowaciałe łokcie, kolana. Bo tamte pozostałe nie wiem czy powinnaś używać na własną rękę.
__________________


Edytowane przez Magdalena_92
Czas edycji: 2013-10-23 o 17:55
Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 11:04   #6
Ewelina123456789012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Dot.: blizny na twarzy

a jeżeli mam skórę skłonna do swiecenia sie , mam tłusta cere więc nie wiem czy ten którys krem bedzie dobry ?
Ewelina123456789012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 14:42   #7
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: blizny na twarzy

Jeżeli masz tłustą cerę to nie, bo ten krem jest do suchej skóry. Jego zadaniem jest natłuścić ją porządnie. Wpisz sobie w google tamte kremy przeczytaj ulotki i zdecyduj czy one są też na Twoje dolegliwości.
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-25, 22:58   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: blizny na twarzy

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=165634
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 20:28   #9
spinka42
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
pomocy! blizny potrądzikowe+zdj

Witam, walczę od paru lat z trądzikiem przez 3 lata miałam idealną cerę bo stosowałam tabletki hormonalne. Odstawiłam i miałam maskare na twarzy. I znowu zaczęłam je brać w akcie desperacji. Teraz mam dużo przebarwień i blizn;/ dodaję zdjęcie w makijażu
http://pokazywarka.pl/uqa2mn/
jakich kremów powinnam używać a może jakieś zabiegi
spinka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 01:39   #10
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: pomocy! blizny potrądzikowe+zdj

tylko laser frakcyjny, potem ewentualnie kwasy
To głębokie zmiany. Bez lasera żaden krem raczej nic nie da.
Nie trać na nie kasy. Odłóż pieniądze na zabieg laserem.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 19:12   #11
fevy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Unhappy Blizna na twarzy, pomocy!:(

Jakieś 3-4 miesiące temu próbowałam wycisnąć pryszcza na brodzie(był jeszcze niedojrzały i chyba nic nie wyszło), więc wzięłam igłę i zaczęłam przekłuwać kilka razy w tym samym miejscu. Zrobiła się okropna gula I tak później przekłuwałam co jakiś czas i wyciskałam, żeby w końcu coś wyszło. Ale nic z tego. A jak się goiło to znowu robiłam to samo. Jestem taka głupia, że to rozdrapywałam. Gdybym zostawiła w spokoju, pryszcz już dawno by zniknął bez śladu. A teraz mam okropną, twardą, wypukłą bliznę. I w dodatku jest zaczerwieniona Gdy już bardzo zmasakrowałam tego pryszcza, to leczyłam go kitem pszczelim. Wygoiło się i co? Została ta okropna blizna Jak ją rozmasuję to już nie jest wypukła, ale po jakimś czasie znowu wraca do poprzedniego stanu. Nie da jej się idealnie zamaskować
Smarowałam ją kilka razy (po rozmasowaniu) kremem na blizny Cepan, ale mam wrażenie, że on nic nie daje. I przestałam. Cepan miał spłaszczać bliznę, a mi się wydaje, że robił na odwrót.
Co mam z tym robić? Czy dalej ją masować? Czymś smarować? Dziewczyny pomóżcie!

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
fevy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 19:21   #12
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: pomocy! blizny potrądzikowe+zdj

Zgadzam sie z poprzedniczka nie trac kasy na kremy. Skorzystaj z uslug medycyny estetycznej laser frakcyjny, kwasy zwlaszcza TCA ten sama robilam i efekt jest swietny ale trzeba zrobic serie no I kilka dni trzeba sie schowac w domu bo twarz nie wyglada zbyt dobrze.

Najlepiej idz do jakiegos specjalisty on bedzie wiedzial Najlepiej co ci pomoze.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 11:40   #13
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Blizna na twarzy, pomocy!:(

moim zdaniem powinnas przejsc sie dermatologa bo zwyczajnie nie masz pojecia co zmasakrowalas . nie wiesz czy to krostka probowala wyjsc czy jakas inna zmiana skorna. dodatkowo kit pszczeli o ile sie nie myle ma funkcje pogrubiania uszkodzonej skory, wzmacniania jej czyli blizne sama sobie wyhodowalas pomijajac skrajnie glupie ( przepraszam) pomysly z igla moim zdaniem powinien zobaczyc to lekarz bo hodujesz nie wiadomo co , ze stanem zapalnym. nie mowiac o tym, ze cepan nie dziala ( sto lat temu mial dzialac, nie dzialal i nie zadziala, jesli na kims sa efekty to placebo raczej przynajmniej tak twierdzil moj dermatolog ), w skladzie jest cebula i tyle , a jak juz stosuje sie go na w pelni zagojone miejsca. biorac pod uwage sklad dostarczasz tam dodotkowo tluszczy czyli pogarszasz sytuacje. moja znajoma po numerze z igla wyhodowala jakis rodzaj pieprzyka ( nie pamietam nazwy), ktory musiala wycinac u chirurga tak okropnie wygladal. dermatolog to moim zdaniem jedyne rozsadne wyjscie, moze zapisze miejscowo antybiotyk chociazby bo mi to na zagojone nie wyglada, poza tym poczytaj o tradziku z rozdrapania jesli czesto robisz takie rzeczy
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel

Edytowane przez julianna-p
Czas edycji: 2014-01-13 o 11:43
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 17:28   #14
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Blizna na twarzy, pomocy!:(

Równiez jestem zdania, że powinnaś niezwłocznie odwiedzić dermatologa, bo przypuszczam, że wywołałaś stan zapalny, mogło dojść do nadkażenia bakteryjnego. Poprzez niewłaściwe wyciśnięcie krostki mogłaś wprowadzić bakterie do krwioobiegu. Nie działaj dłużej na własny rachunek, tylko pokaż lekarzowi.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 19:03   #15
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: pomocy! blizny potrądzikowe+zdj

Również potwierdzam. Zdecydowanie laser frakcyjny nieablacyjny lub ablacyjny, ale decyzje powinien podjąć lekarz. Najważniejsze, abyś zasięgnęła opinii i znalazła naprawdę dobrego lekarza, bo niezwykle ważne jest, kto wykonuje zabieg i jakiej klasy jest to sprzęt. Zapoznaj się dogłębniej z tematem, żebyś uniknęła ewentualnych rozczarowań i wybrała najlepsze rozwiązanie dla siebie.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 21:43   #16
spinka42
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: pomocy! blizny potrądzikowe+zdj

a nie pomogą żadne kwasy bądź dermabrazja?(wiadomo, że chodzi tutaj o parę zabiegów)
spinka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 12:14   #17
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: pomocy! blizny potrądzikowe+zdj

Mimo, iż uwielbiam kwasy i polecam je w wielu przypadkach, to powiem Ci uczciwie, że nie będziesz miała po nich wyraźnego spłycenia blizn. Ewentualnie kwas TCA lub dermabrazja wykonana przez dermatologa, bo mikrodermabrazja nic Ci nie da. Poza tym po dermabrazji jest długi okres gojenia. Najlepiej skonsultuj się z dobrym dermatologiem estetycznym, który dobierze odpowiednia dla Ciebie metodę.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 17:44   #18
spinka42
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: pomocy! blizny potrądzikowe+zdj

bo z tego co mi wiadomo to laser trzeba powtarzać a przy nim jest to spory wydatek. Mam jeszcze pytanie czy w ogóle można te blizny usnąć czy lekarze tylko mydlą nam oczy żeby wykonać zabieg?
spinka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 18:12   #19
mrowka100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 13
Dot.: blizny na twarzy

hej konstancinnn to daj znac co u ciebie po zabiegach bo mam tez ten problem, a domyslam sie ze z konstancina w wawie jestes to my sąsiadki prawie jesteśmy.

Ja kremów nie polecam i nie wierze ze pomogą, próbowałam wszystkiego, wydałam fortunę i efektów brak, ale na kwasach jeszcze nie byłam, słyszałam tylko ale bałam sie sprobowac, hejka
mrowka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 12:41   #20
konstancinnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: blizny na twarzy

tak jestem z Konstancina. Jestem już po 3 zabiegu i blizny wypłyciły się o jakieś 40 %, jestem mega zadowolona, zostały mi jeszcze 2 zabiegi i mam nadzieje że te okropne blizny w końcu przestaną być moją udręką.
konstancinnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 14:02   #21
DARUSIA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 15
Dot.: blizny na twarzy

a moze kwas glikolowy? pozdrawiam
DARUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 11:05   #22
konstancinnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: blizny na twarzy

mój kosmetolog zalecił mi 5 zabiegów z czystym retinolem i rollerem, złuszczanie ogromne ale powtarzam efekty świetne. Pamiętajcie żeby ten zabieg wykonywała osoba która ma duże doświadczenie w zawodzie, bo przy tym zabiegu często pojawia się poparzenie.
konstancinnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 07:53   #23
mrowka100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 13
Dot.: blizny na twarzy

a ile robiłaś juz tych zabiegów? i jak bardzo się łuszczysz? da sie chodzic do pracy?? i po co ten roler przy złuszczaniu?? no i napisz jeszcze czy to boli? te kwasy i roller?

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

polecasz kwas glikolowy? napisz o nim cos więcej
mrowka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 12:20   #24
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: blizny na twarzy

Przy poważniejszych bliznach jedynym rozwiązaniem jest operacja plastyczna, ale to już medycyna estetyczna, nikt nie pokryje kosztów, więc trzeba się przygotować na wydanie kilkunastu tysięcy. Jeśli coś faktycznie szpeci, to wydaje mi się, że warto.
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:56   #25
mrowka100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 13
Dot.: blizny na twarzy

kurcza ale to zawsze operacja..... na to sie nie zdecyduje, jednak mysle o kwasach czy jakis takich innych mniej inwazyjnych metodach
mrowka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 07:27   #26
Simone Boue
Raczkowanie
 
Avatar Simone Boue
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 240
Dot.: blizny na twarzy

Cytat:
Napisane przez konstancinnn Pokaż wiadomość
mój kosmetolog zalecił mi 5 zabiegów z czystym retinolem i rollerem, złuszczanie ogromne ale powtarzam efekty świetne. Pamiętajcie żeby ten zabieg wykonywała osoba która ma duże doświadczenie w zawodzie, bo przy tym zabiegu często pojawia się poparzenie.
Ile taki zabieg kosztuje?
Simone Boue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 10:28   #27
konstancinnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: blizny na twarzy

1 zabieg kosztuje 180 zł, ogólnie poza tymi zabiegami nawet w domu warto sobie pojeździć rollerem po twarzy. Ja robię to mniej więcej raz na 10 dni, pierwszy dzień jestem czerwona ale później skóra naprawdę fajnie się zmienia.
konstancinnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-29 11:28:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.