Serum a krem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-08, 00:04   #1
Impeg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4

Serum a krem?


Witajcie,
W sprawach kosmetycznych nie orientuję się tak dobrze jak Wy, dlatego kieruję pytanie do Was
Czym różni się serum od kremu?
Domyślam się, że serum jest bardziej wydajne, odżywcze bo ma większe stężenie składników aktywnych.

Do zadania tego pytania skłoniła mnie nowa seria Bielendy Skin Clinic Professional MEZO.
W skład każdej wchodzi serum, krem, maska i tonik.

Chciałem kupić coś z serii korygującej ze względu na kwasy i nawilżającej - mam cerę mieszaną. Zastanawiam się tylko jaka jest różnica i czy np. kupić serum korygujące, a nawilżający krem czy na odwrót, czy zrobić sobie all inclusive i kupić dwa :P

Niech mnie któraś oświeci
Impeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 07:22   #2
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Serum a krem?

Na serum musisz nałożyć krem, na tym to polega ono sie zazwyczaj szybko wchłania, a więc na to idzie potem krem
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 10:03   #3
Impeg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Serum a krem?

Czyli mogę kupić serum i krem różnych serii?
Impeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 10:05   #4
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Serum a krem?

Ocywiscie ze tak, uzywanie kosmetykow jednej serii moim zdaniem to naciaganie prez firmy serum moze ci pasowac z jednej krem z innej.


Wysłane z aplikacji iphone
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 11:47   #5
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Serum a krem?

Cytat:
Napisane przez Impeg Pokaż wiadomość
Witajcie,
W sprawach kosmetycznych nie orientuję się tak dobrze jak Wy, dlatego kieruję pytanie do Was
Czym różni się serum od kremu?
Domyślam się, że serum jest bardziej wydajne, odżywcze bo ma większe stężenie składników aktywnych.

Do zadania tego pytania skłoniła mnie nowa seria Bielendy Skin Clinic Professional MEZO.
W skład każdej wchodzi serum, krem, maska i tonik.

Chciałem kupić coś z serii korygującej ze względu na kwasy i nawilżającej - mam cerę mieszaną. Zastanawiam się tylko jaka jest różnica i czy np. kupić serum korygujące, a nawilżający krem czy na odwrót, czy zrobić sobie all inclusive i kupić dwa :P

Niech mnie któraś oświeci
Wszystkim. Serum zwykle jest napakowane substancjami czynnymi, ale brak mu substancji, mających na celu wygładzenie i nawilżenie naskórka poprzez pozostawienie na nim cienkiej warstwy ochronnej.

Dlatego, choć można używać kremu bez serum, nie da się używać serum bez kremu.

Najlepiej mieć jedno i drugie, a co do właściwości - podpytać panią w drogerii albo kosmetyczkę.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 13:47   #6
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Serum a krem?

serum różni się tym że ma większe stężenie składników aktywnych i jest mocniejsze. moim zdaniem nie ma sensu nakładania innego kosmetyku na inny kosmetyk chyba że są tej samej firmy i z tymi samymi składnikami. To tak samo jak byśmy nałożyły krem na podkład, czy jest w tym sens ? w pełni zadziała nałożony na oczyszczoną skórę. Najlepiej na dzień używaj lekki krem a noc serum
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 13:56   #7
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Serum a krem?

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
serum różni się tym że ma większe stężenie składników aktywnych i jest mocniejsze. moim zdaniem nie ma sensu nakładania innego kosmetyku na inny kosmetyk chyba że są tej samej firmy i z tymi samymi składnikami. To tak samo jak byśmy nałożyły krem na podkład, czy jest w tym sens ? w pełni zadziała nałożony na oczyszczoną skórę. Najlepiej na dzień używaj lekki krem a noc serum
Serum zawsze kładzie się pod krem , tak jak krem pod podkład. Nie ma sensu porównanie tego do nakładania podkładu na krem. Serum ma zawierać składniki aktywne , krem nawilżać naskórek i tworzyć warstwę izolacyjną( zimą np) . Nie muszą być tej samej firmy. Mało tego nie muszą być ankietowane na ten sam problem.można używać serum dla trądzikowców z aktywnymi składnikami a na to np dobrze nawilżający krem żeby nie przesuszyć naskórka.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-09, 14:25   #8
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Serum a krem?

to uważasz ze nie istnieje serum nawilżające
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 14:52   #9
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Serum a krem?

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
to uważasz ze nie istnieje serum nawilżające
A w którym miejscu to napisałam że tak wnioskujesz?
Używam serum nawilżającego ale nie solo, nie jest wystarczające mimo że mam bardzo dobre serum a skórę w zasadzie normalną.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-09-09 o 14:57
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 14:21   #10
diankaroz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 16
Dot.: Serum a krem?

Ja zwykle kupuję jedno i drugie. Krem stosuję na co dzień, a serum np. kiedy urządzam sobie domowe spa, lub kiedy mam czas nałożyć kosmetyk w dużej ilości i nie muszę nigdzie wychodzić. Serum nakładam średnio dwa razy w tygodniu i staram się to robić jak najbardziej regularnie. Pozdrawiam.
diankaroz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-15 15:21:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.