Prezent dla narzeczonej na 21 urodziny - scrapbboking i inne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-21, 16:20   #1
Elenorsar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1

Prezent dla narzeczonej na 21 urodziny - scrapbboking i inne


Witam

Nie do końca wiem, czy dobrze trafiłem, ale przeszukałem internet, aż w końcu trafiłem na wizaz.pl i wydaje mi się, że to będzie odpowiedni portal. Czytając regulaminy wydaje mi się, że ten dział będzie także odpowiedni, jeżeli się mylę to przepraszam i prosiłbym o przeniesienie tego tematu w odpowiednie miejsce.

Przechodząc do sprawy, moja narzeczona za kilka miesięcy ma urodziny, a ja zastanawiam się co jej zrobić, bądź kupić. Oczywiście wolałbym coś zrobić, bo wiadomo własnoręczne prace są lepsze. Np. na ostatnie święta zrobiłem jej smoka z origami, a na urodziny drzewko szczęścia, lecz niestety po dłuższym namyśle i wcześniejszych doświadczeniach stwierdziłem, że na projekty, które wpadły mi do głowy nie mam za dużo czasu, więc jednak coś jej kupię.

Zanim zadam jeszcze właściwe pytanie, muszę powiedzieć o jednej sprawie. Narzeczona obchodzi urodziny 19 stycznia, a ja niestety na samym początku tego miesiąca wyjeżdżam na służbę przygotowawczą do wojska i nie będzie mnie w domu przez 4 miesiące, więc jej urodzin nie możemy spędzić razem. Ogólnie mieszkamy też oddzielnie i rzadko się widujemy, bo dzieli nas 500km. Zostaje nam tylko skype i telefon, a jak się dłużej nie widzimy to dla niej jest trudne i spodziewam się, że okres służby przygotowawczej bardzo przeżyje, wiec na ten czas też przygotowuję jej pewien prezent.

Mój prezent polega na tym, że na każdy dzień rozłąki przygotowuję jeden list, w którym coś dla niej napiszę. W niektórych listach będą też inne rzeczy np. jakaś kartka, bądź inny prezent. To wszystko chcę umieścić w skrzyni z podwójnym dnem. Na górze chcę mieć listy, a na dole inne potrzebne rzeczy m.in. prezent na jej urodziny.

Jeżeli chodzi o jej zainteresowania, to mógłbym wymieniać bardzo długo, lecz tutaj dam pewien zakres:
-scrapbooking,
-rysunki, szkice,
-malarstwo,
-inne własnoręcznie robione rzeczy.
Nie chcę jej kupować gotowych rzeczy z powyższych działów, a materiały, z których mogłaby robić własne działa. Bardzo często coś robi, ale jak się zorientowałem takie rzeczy do np. scrapbookingu są bardzo drogie. Wydaje mi się, że jakbym sprezentował jej materiały, bądź maszyny, które by jej w tym pomogły to powinna się bardzo ucieszyć.

Podam jeszcze kilka rzeczy, które sama wykonała:
-albumy ze zdjęciami,
-książka z naszymi rozmowami, zanim się zobaczyliśmy,
-książka, lecz tym razem nie taka zwykła, lecz zamiast kartek, ma jakby płytki, czy kawałki drewna, które są ze sobą połączone, a każda strona inaczej ozdobiona np. ziarna kawy, jakieś trawy, wstążeczki, kwiatki, serduszka, agrafki, wygięte w różne kształty itp.,
-różne obrazy oraz szkice,
-chyba jeden z większych, który podarowała mi na urodziny. Bardzo interesuję się powieścią "Pieśń lodu i ognia" (dla tych co niewiedzą emitują o tym serial "Gra o Tron") i w związku z tym zrobiła dla mnie skrzynię, no akurat samą skrzynię kupiła, lecz ją "postarzała". W środku wyłożyła aksamitem, porobiła zwoje z różnymi informacjami oraz listy zapieczętowane lakiem oraz wykonała smocze jaja, chyba ze styropianu i tektury.

Także zakres rzeczy, które ona robi jest dosyć spory, a ja nie jestem ekspertem w tych sprawach. Nie wiem, co może jej się najbardziej przydać, czy też jakie narzędzia opłaca się kupić, a których nie.

Tak, tak teraz przechodzę do właściwego pytania( w końcu :P ). No i właśnie tutaj kieruję pytanie do Was, osób które za pewne lepiej się znają na tym ode mnie. Jakie materiały, bądź jakie maszyny mogę jej kupić na urodziny, aby mogła robić z nich dowolne rzeczy?

Jeżeli chodzi o zakres cenowy, na razie go nie ustaliłem, ale może do 200-300 zł mógłbym wydać, choć zależy co jeszcze to będzie.

Jeżeli komuś przydałyby się zdjęcia rzeczy, które wykonała to nie będzie problemu, mogę je zrobić i wrzucić do tematu.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc i porady.

Pozdrawiam
Elenorsar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 16:31   #2
Laurieen
Zadomowienie
 
Avatar Laurieen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piaseczno/Lca/Pszczyna
Wiadomości: 1 161
Dot.: Prezent dla narzeczonej na 21 urodziny - scrapbboking i inne

Wstaw chociaż dwie lub trzy prace narzeczonej, abyśmy wiedziały, w czym dokładnie działa, jaka jest jej estetyka
Swoją drogą bardzo fajny pomysł na prezent- na pewno jej się przyda, a takie "pierdółki" do tworzenia to rzecz, na którą najczęściej szkoda pieniędzy, aby wydać samemu, a jak się to dostanie... cud, miód i orzeszki
__________________
Dziewczyna, u której szybko poszło


26.07.2016

zaręczyny

17.06.2017
ślub




Laurieen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-17 17:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.