Acrylates copolymer, jak to z nim w końcu jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-02, 19:02   #1
kasia6g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 6

Acrylates copolymer, jak to z nim w końcu jest?


Od 4 lat zmagam się z atopowym zapaleniem skóry, od tego czasu zaczęłam zwracać uwagę na to, jakie kosmetyki kupuję, sugerowałam się opiniami innych osób i opisem działania na opakowaniu ale dopiero dzisiaj poczytałam trochę o składzie kosmetyków i natknęłam się na tytułowy kopolimer akrylowy i akrylan. Na domiar złego te substancje znajdują się w prawie każdym moim kosmetyku, od tuszu do rzęs, przez podkłady, płyny do kąpieli a nawet w żelach do higieny intymnej. Nie bardzo się znam na kosmetyce stąd moje pytania:
-Czy kopolimery akrylowe i akrylany to to samo? (czytałam, że m.in. w Stanach Zjednoczonych zakazano produkcji akrylanów, więc nie jest to raczej nic dobrego, czy kopolimerów i tym podobnych też powinnam unikać?)
-Jak bardzo szkodliwy mają wpływ na skórę i organizm? (w internecie wyczytałam tylko, że przyczyniają się do powstawania zaskórników ale skoro zakazano ich w kilku krajach to raczej nie jedyne szkodliwe działanie, oprócz tego wiele kosmetyków, których używam, a które posiadają te substancje mają bardzo wysokie opinie w internecie, przykładowo kosmetyki firmy Ziaja, która jest ulubienicą wielu osób posiadają te substancje więc jak to z nimi jest?)
kasia6g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:54   #2
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Acrylates copolymer, jak to z nim w końcu jest?

Cytat:
Napisane przez kasia6g Pokaż wiadomość
Od 4 lat zmagam się z atopowym zapaleniem skóry, od tego czasu zaczęłam zwracać uwagę na to, jakie kosmetyki kupuję, sugerowałam się opiniami innych osób i opisem działania na opakowaniu ale dopiero dzisiaj poczytałam trochę o składzie kosmetyków i natknęłam się na tytułowy kopolimer akrylowy i akrylan. Na domiar złego te substancje znajdują się w prawie każdym moim kosmetyku, od tuszu do rzęs, przez podkłady, płyny do kąpieli a nawet w żelach do higieny intymnej. Nie bardzo się znam na kosmetyce stąd moje pytania:
-Czy kopolimery akrylowe i akrylany to to samo? (czytałam, że m.in. w Stanach Zjednoczonych zakazano produkcji akrylanów, więc nie jest to raczej nic dobrego, czy kopolimerów i tym podobnych też powinnam unikać?)
-Jak bardzo szkodliwy mają wpływ na skórę i organizm? (w internecie wyczytałam tylko, że przyczyniają się do powstawania zaskórników ale skoro zakazano ich w kilku krajach to raczej nie jedyne szkodliwe działanie, oprócz tego wiele kosmetyków, których używam, a które posiadają te substancje mają bardzo wysokie opinie w internecie, przykładowo kosmetyki firmy Ziaja, która jest ulubienicą wielu osób posiadają te substancje więc jak to z nimi jest?)

Od jakiegoś czasu też interesuję się składami produktów i z tego, co mi wiadomo, to karbomery, akrylany, poliakrylany, kopolimery to wszystko tzw mikroplastik, czyli głównie wypełniacze kosmetyków, substancje konsystencjotwórcze. Nie są one niezbędne w kosmetykach, a ze względu na zanieczyszczenie środowiska można ich unikać (ja staram się właśnie używać kosmetyków bez nich).
Nie wiem nic o tym, by miały one negatywny wpływ na skórę, ale może się mylę, bo unikam ich z innego względu. Mikroplastik jest w większości kosmetyków niestety.
A co do Ziaji, to mają fatalne składy
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 09:52   #3
AleJandroAleJandro
Przyczajenie
 
Avatar AleJandroAleJandro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 16
Dot.: Acrylates copolymer, jak to z nim w końcu jest?

Unikam jak ognia... Strasznie! W sumie zauważyłam, ze np. mnie on uczula.. Widziałam do w dwóch kosmetykach, które robiły mi krzywdę i wyeliminowałam :| może to nie jest jakaś tragedia, ale dla mnie to to odpada.
AleJandroAleJandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-25 09:52:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.