Uczulenie, alergia na kosmetyki - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-21, 18:21   #151
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Maśc pod podkład, czy mogę?

Napisz, jakie konkretnie podkłady Cię uczulają, podaj składy.

Mnie Revlon również uczulił, a nie zdarzyło mi się to z żadnym innym fluidem. Nie mam uczulenia na nikiel.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 20:04   #152
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Maśc pod podkład, czy mogę?

Colorstay, Rimmel Stay Matte, Samo Affinitone, oraz Pierre Rene Skin Balance, najgorzej było po tym ostatnim.
Dziś zrobiłam mały eksperyment i nałożyłam na maśc od alergii na nikiel. Świeciłam się, ciężko było rozsmarowac, ale koniec końców wyglądało dobrze i nie uczuliło.
Tylko nie chcę tak marnowac tej maści i zastanawiam sie, czy baza też może zadziałac?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 07:11   #153
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Maśc pod podkład, czy mogę?

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Tylko nie chcę tak marnowac tej maści i zastanawiam sie, czy baza też może zadziałac?
Spróbuj. Możesz poszukać próbek, np. baza Sephory powinna być w saszetkach (dostałam z jakiegoś sklepu internetowego).

Kosmetyki pielęgnacyjne tolerujesz bez problemu?
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 14:05   #154
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Raczej tak Użyłam bazy i faktycznie efekt lepszy. Czasami mnie trochę swędzi, ale nie ma tych okropnych wyprysków. Dzięki za rady
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 10:31   #155
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
alergia na krem??

Dziewczyyyny!! Kupilam pare dni temu krem - Orientana z żeń szenien. Byłam zachwycona po pierwszym uzyciu - mam mieszana cere i dobrze ja nawilżyl, nie przetluscil, no super. A tu zonk - pojawila mi sie sucha skora, w sumie takie drobne krostki, za uszami i na skroniach, myslalam ze to moze skaza bialkowa albo alergia pokarmowa, uzywalam kremu dalej, ale dzisiaj na noc nalozylam gruba warstwe i obudzilam sie w nocy ze swedzaca skora troche podrazniona i lekko zaczerwieniona i zapuchnietymi oczami, umylam twarz i wzielam loratadyne, pomoglo. Jestem w szoku bo nigdy przenigdy nie mialam alergii na nic poza kocia sierscia. Wypatrzylam sobie inne kosmetyki z tej firmy ktore chcialam kupic, ale teraz sie obawiam. No i mam pytanie, co z tego skladu moze byc uczulajace?? Jest sporo naturalnych olejkow, na pewno nie mam alergii na maslo shea ani na olejek midalowy ....

Orientana, Krem do twarzy `Żeń - szeń indyjski
Krem oparty jest na bazie olejku słonecznikowego i masła shea, które działają mocno nawilżająco, zmiękczająco i wygładzająco na skórę. Zawiera również olej Chaulmogra znany w Indiach ze swych leczniczych właściwości dla skóry. Olej Chaulmogra zawiera kwas chaulmogrowy, kwas palmitynowy, kwas oleinowy

Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Plant Glycerin, Butyrospermum Parki Butter, Stearic Acid, Withania Somnifera Root Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Carica Papaya Fruit Extract, Isopropyl Myristate, Glyceryl Caprylate, Cetyl Alcohol, Citrus Grandis Seed Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Hydnocarpus Laurifolia Oil, Crocus Sativus Flower Extract, Persea Gratissima Oil, Santalum Album Oil, Daucus Carota Sativa Seed Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

czy jest tutaj w skladzie cos znanego z uczulania?
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 16:41   #156
Ania67818
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Też jestem uczulona na kosmetyki ! Bardzo mnie to denerwuje, ale wszystkim polecam puder z wibo fixing powder, dzięki niemu moja skóra z twarzy mi nie schodzi i nie mam jej czerwonej. Jeśli chodzi o fluid jeszcze żadnego nie znalazłam ( ale szukam dalej ) Tuszu nie używam. Kremu używam z nivea lub dove - polecam, dzięki niemu nie piecze mnie twarz i jest delikatna.
Ania67818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 09:54   #157
shella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 22
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Przeglądam wątek i cieszę się, że nie jestem sama
Alergie, wysypki, AZS, wszystko to znam aż za dobrze. W skrócie: alergia na balsam peruwiański i alergeny grupowe (np. często stosowany w kosmetykach wosk pszczeli), mieszankę zapachową, lateks.
Ostatnio męczyłam się bardzo z czerwonymi plamami na skórze, uczulenie od korektora pod oczy (hypoalergicznego), który miał mi pomóc w pozbyciu się kompleksu - cieni pod oczami. Po użyciu faktycznie cieni nie było, za to suche, czerwony plamy pod oczami, na powiekach, policzkach, szyi. Nic nie pomagało, a nie było jak wyjść w takim stanie z domu. Maści ze sterydami, które kiedyś używałam leczyły tylko objawy, a poźniej wysypywało mnie znowu, często nawet mocniej.
Na szczęście moja Mama bardzo zaangażowała się w to, żeby mi choć trochę ulżyć, i przekopując Internet znalazła informacje o ektoinie, składniku, który pomaga m.in. w walce z alergią. Krem, który znalazłyśmy w aptece zawierający ektoinę nazywa się ectoSkin p7, ok 50zł za 30 ml to nie tak mało, ale każdy, kto by zobaczył moją twarz wtedy, wiedziałby, że byłam w desperacji. Po posmarowaniu tym kremem twarzy i szyi na noc stał się cud - rano twarz wygładzona, bez suchych swędzących plam i zaczerwienień. Lekkie ślady na szyi zostały, ale używam kremu 2 razy dziennie już od kilku dni i skóra jest coraz piękniejsza. Warto spróbować, ja zaryzykowałam, a efekt powalił

Nadal poszukuję czegoś, co wyrównałoby koloryt cery bez reakcji alergicznych, mam próbkę podkładu Iwostinu, ale narazie nakładam w zgięciu łokcia, jak pani alergolog kazała, żeby sprawdzić, czy nie uczuli.
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie
__________________
Zapomnij o brylantach. To czekolada jest najlepszym przyjacielem kobiety.

Edytowane przez shella
Czas edycji: 2015-07-15 o 09:58
shella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-15 10:54:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.