Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek ! - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-09, 16:31   #511
Panna_Isa
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Isa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 44
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny

Piszę, bo już jestem wykończona stanem mojej skóry. Jeszcze do niedawna nie miałam większych problemów z cerą, zdarzały się niespodzianki ale wystarczał mi Acnederm na noc i buzia wyglądała w miarę okej. Nie używałam żadnych specjalnych preparatów i kosmetyków. Od jakiegoś pół roku jednak te problemy nie dają mi spać.
Zaczęło się od kiedy zaczęłam wyjeżdżać do pracy do Niemiec. Tam woda w kranie jest strasznie twarda i pewnie miało to jakiś wpływ na skórę. Na początku używałam złych drogeryjnych i wysuszających kosmetyków. Odżywiałam się też nierozsądnie. Po jakimś czasie gdy na mojej twarzy pojawiało się coraz więcej ropnych zmian, podskórnych gul i zaskórników postanowiłam zmienić pielęgnację. Zaczęłam używać podkładu mineralnego (strasznie jednak wysuszał skórę), hydrolatów, olejku myjącego z BU, peelingów enzymatycznych, kremu azelo BHA z BU a także toniku z kwasami AHA/BHA z BU. Ten ostatni sprawił, że na mojej buzi pojawiało się jeszcze więcej podskórnych zmian dlatego go odstawiłam. Myślałam, że taka pielęgnacja, odpowiednia kolorówka i filtry pomogą. Nic się jednak nie zmieniło. Teraz moja twarz wygląda fatalnie, skóra jest nierówna i jedynie używanie przez ostatnich parę tygodni Acnedermu sprawiło, że trochę się uspokoiło. Blizny troszeczkę się spłyciły, ale co jakiś czas i tak pojawiają się wypryski, które zostawią mi niestety kolejne przebarwienia. Teraz używam jedynie AD, kapsułek nawilżających z Alterry, czasem olejek tamanu, olejek macadamia, kwas hialuronowy i stosuję maseczkę z aspiryny. Odstawiłam kofeinę, cukier, staram się jeść mniej przetworzonych rzeczy. Piję herbatki zwłaszcza bratka, dużo wody, także z cytryną. Piję drożdże i łykam Skrzypowitę. Do demakijażu używam łagodnego mleczka dla skóry wrażliwej i reaktywnej z Mixy. Staram się rzadko malować i dać skórze odpocząć.
Myślałam o wizycie u ginekologa i tabletkach anty, ale nie chcę się truć, a nawet jeśli cera by się poprawiła, to po skończeniu łykania leków i tak pewnie wszystko wróciłoby do stanu wcześniejszego.
Dlatego chciałam zapytać czy możecie coś doradzić i czy według Was mocniejsze kwasy mogłyby mi pomóc.
Dziękuje z góry za jakikolwiek odzew i pozdrawiam
Nie myj buzi wodą, tylko płynem miceralnym i zobacz co się będzie działo. Takie problemy często są efektem tego, że skóra jest przesuszona, ma zaburzoną barierę hydrolipidową. Skóra po prostu daje Ci w ten sposób do zrozumienia, że potrzebuje intensywnego nawilżenia i pielęgnacji.

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Pytanie do stosujących Epiduo - czy po otwarciu lepiej trzymać w lodówce?
Ja trzymałam na półce w pokoju normalnie i było ok.
Panna_Isa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 16:38   #512
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez Obywatelka29 Pokaż wiadomość
A nie ma nic napisane o przechowywaniu w ulotce ?
Moje pytanie jest już dość stare:P I jak je zadawałam to na pewno sprawdzałam ulotkę i tak chyba pisze tylko,że opakowanie należy wyrzucić 6 miesięcy po otwarciu czy coś w tym stylu.
Zadałam je tylko dlatego,ze mam jakąś migawke sprzed paru lat jak pani w aptece mówiła o jakiejś maści,że lepiej utrzyma się tak jej właściwości,ale czy o epiduo chodziło to nie jestem pewna... Stąd piszę tu
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 20:19   #513
Lucy Phere
Raczkowanie
 
Avatar Lucy Phere
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Piekiełko
Wiadomości: 119
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Hej, czy mógłaby mi któraś z was polecić kilka kosmetyków do codziennej pielęgnacji skóry tłustej, lekko trądzikowej i skłonnej do wyprysków, zaskórników itp. Dodam, że moja cera jest dość wrażliwa i mam trochę popękanych naczynek. Szukam jakiegoś kremu nawilżajacego, peelingu enzymatycznego, może czegoś do demakijażu. Caly czas przeszukuje KWC, ale będę czuła się pewniej na zakupach jeśli poradzi mi ktoś obeznany w temacie, lub po prostu mający podobne problemy jak ja poza tym rozglądam się też za jakimś niezapychającym pudrem. Na razie używam tego rossmanowskiego, ale niestety on nie kryje zbyt dobrze i zaczynam się po nim momentalnie świecić. Z góry dziękuję. Wiem, że pewnie udzielałyście odpowiedzi na podobne pytania, ale wolę się powtórzyć niż zakładać nowy wątek ;D

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
I have never killed a man, but I have read many obituaries with great pleasure.
Lucy Phere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 09:56   #514
Panna_Isa
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Isa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 44
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

W moim przypadku to jest peeling enzymatyczny z Lirene z tej serii dermoprogram, innego chyba nawet nie mają. Na dzień używam toleriane ultra z la rocha a na noc lipikaru też z la rocha. Poza tym nie myję buzi wodą, używam samego płynu miceralnego i do demakijażu i do oczyszczenia tak po prostu i tu już różnie- bardzo lubię tołpę planet of nature do wrażliwej cery, tołpa physio dla mnie była trochę za mocna, teraz używam bielendy pharm do naczynkowej i jest spoko, ale zapach mi się trochę nie podoba. Używałam jeszcze micela z lirene i też był w porządku. Z kremów mogę jeszcze polecić tołpę jeden z czarnej róży- bogaty na noc i hydratin, czy jakoś tak- lekki na dzień. W ogóle bardzo lubię właśnie tołpę, bo ceny nie są zawrotne, a kosmetyki naprawdę fajne. Słyszałam też, że woda oczyszczająca z avene cleanance jest bardzo fajna do demakijażu i pielęgnacji. Dodam jeszcze, że też mam problemy z trądzikiem, wrażliwą cerą i naczynkami. Nie lubię kremów typowo do cery trądzikowej, bo mam po nich wrażenie spiętej i wysuszonej buzi, a lubię jak skóra jest nawilżona i ukojona.
Panna_Isa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 21:53   #515
kwa0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 13
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Siema,
Założyłem temat ale nie uzyskałem odpowiedzi więc próbuje tutaj
Mam problem z zatkanymi porami, tzn.czarnymi kropkami na nosie, i ostatnio zaatakowały mnie wągry podskórne, mam cerę suchą, dotychczas nie stosowałem żadnych kremów, maści ani nic podobnego jedynie od czasu do czasu płyn na trądzik Afronis i balsam Nivea po goleniu. Możecie poradzić jakieś kosmetyki które pomogą mi z tym walczyć?
kwa0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 06:03   #516
Srpkinja 1
Raczkowanie
 
Avatar Srpkinja 1
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 71
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez kwa0 Pokaż wiadomość
Siema,
Założyłem temat ale nie uzyskałem odpowiedzi więc próbuje tutaj
Mam problem z zatkanymi porami, tzn.czarnymi kropkami na nosie, i ostatnio zaatakowały mnie wągry podskórne, mam cerę suchą, dotychczas nie stosowałem żadnych kremów, maści ani nic podobnego jedynie od czasu do czasu płyn na trądzik Afronis i balsam Nivea po goleniu. Możecie poradzić jakieś kosmetyki które pomogą mi z tym walczyć?
Twoja skóra nie jest sucha, o czym świadczy obecność zatkanych porów i wykwitów. Na pewno jednak przesuszasz ją Afronisem - używa się go punktowo lub na bardziej pancerne części ciała, tj. plecy.
Zacznij od oczyszczania twarzy delikatnym żelem do twarzy (bez SLS!), znajdziesz takie np w ofercie Tołpy czy w biedronce (marka beBeauty), rób też regularny peeling - jeśli nie masz zmian ropnych to mechaniczny, np korundem, w wypadku zmian enzymatyczny, fajny jest np z serii Ziaja Pro.
Nie zapominaj też o nawilżaniu skóry lekkimi kremami bez parafiny (!), a przede wszystkim zwróć uwagę na to, co jesz: kakao, mleko, tłuste i ostre potrawy często powodują problemy trądzikowe.
__________________
Zacne lico się rozkręca - zapraszam!
Srpkinja 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 10:17   #517
domicelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Borykałam się z trądzikiem ponad 20 lat Pomogło mi czarne mydło z Maroka cena ok 18zł w mydlarni u franciszka + zdrowa dieta duużo wody 2l dziennie minimum słotwianka Polecam
domicelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-22, 12:06   #518
kwa0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 13
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez Srpkinja 1 Pokaż wiadomość
Twoja skóra nie jest sucha, o czym świadczy obecność zatkanych porów i wykwitów. Na pewno jednak przesuszasz ją Afronisem - używa się go punktowo lub na bardziej pancerne części ciała, tj. plecy.
Zacznij od oczyszczania twarzy delikatnym żelem do twarzy (bez SLS!), znajdziesz takie np w ofercie Tołpy czy w biedronce (marka beBeauty), rób też regularny peeling - jeśli nie masz zmian ropnych to mechaniczny, np korundem, w wypadku zmian enzymatyczny, fajny jest np z serii Ziaja Pro.
Nie zapominaj też o nawilżaniu skóry lekkimi kremami bez parafiny (!), a przede wszystkim zwróć uwagę na to, co jesz: kakao, mleko, tłuste i ostre potrawy często powodują problemy trądzikowe.
Możesz podać dokładne nazwy tego żelu do twarzy Tołpa? Jaki peeling enzymatyczny oprócz Ziaja Pro polecasz bo na jego temat czytałem mieszane opinie? I jak możesz to jakiś krem na dzień
kwa0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 15:27   #519
hairoutine
hairoutine
 
Avatar hairoutine
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 64
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez domicelka Pokaż wiadomość
Borykałam się z trądzikiem ponad 20 lat Pomogło mi czarne mydło z Maroka cena ok 18zł w mydlarni u franciszka + zdrowa dieta duużo wody 2l dziennie minimum słotwianka Polecam
Jesteś indywidualnym przypadkiem, Savon Noir może podrażniać osoby o cerze wrażliwej, więc zanim opublikujesz pseudo-profesjonalne rady, warto byłoby się zastanowić czy komuś nie zaszkodzą...
hairoutine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 11:37   #520
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Hej dziewczyny!
Czy macie może pomysł, na jaki zabieg u kosmetyczki się zdecydować?
Mam do wyboru eksfoliację kwasami AHA lub peeling kawitacyjny. Mam cerę suchą, moim problemem nie są raczej krostki (wiadomo, kilka jest) lecz przebarwienia na policzkach
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 09:33   #521
olka18092
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Witam .
Mam 16 lat. Jak każda dziewczyna dojrzewam, na mojej twarzy pojawiały się wytryski stosowałam różne maseczki toniki itp... jednak nic nie pomagało moja twarz wyglądała coraz gorzej aż pewnego dnia zobaczyłam reklamę tabletek visaxinum i poszłam po nie do apteki kosztowały ok. 34 zł, i pomogly. Oczywiste że nie poskutkują po tygodniu dwóch u mnie zadziałały po 3 Do tego kupiłam jeszcze w aptece żel do mycia twarzy pharmaceris do cery trądzikowej jest megaaa wydajny POLECAM
olka18092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-08, 10:17   #522
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez olka18092 Pokaż wiadomość
Witam .
Mam 16 lat. Jak każda dziewczyna dojrzewam, na mojej twarzy pojawiały się wytryski stosowałam różne maseczki toniki itp... jednak nic nie pomagało moja twarz wyglądała coraz gorzej aż pewnego dnia zobaczyłam reklamę tabletek visaxinum i poszłam po nie do apteki kosztowały ok. 34 zł, i pomogly. Oczywiste że nie poskutkują po tygodniu dwóch u mnie zadziałały po 3 Do tego kupiłam jeszcze w aptece żel do mycia twarzy pharmaceris do cery trądzikowej jest megaaa wydajny POLECAM
Wypryski?
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 11:21   #523
Panna_Isa
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Isa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 44
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez olka18092 Pokaż wiadomość
Witam .
Mam 16 lat. Jak każda dziewczyna dojrzewam, na mojej twarzy pojawiały się wytryski stosowałam różne maseczki toniki itp... jednak nic nie pomagało moja twarz wyglądała coraz gorzej aż pewnego dnia zobaczyłam reklamę tabletek visaxinum i poszłam po nie do apteki kosztowały ok. 34 zł, i pomogly. Oczywiste że nie poskutkują po tygodniu dwóch u mnie zadziałały po 3 Do tego kupiłam jeszcze w aptece żel do mycia twarzy pharmaceris do cery trądzikowej jest megaaa wydajny POLECAM
Visaxinum to nie jest lekarstwo, tylko suplement, więc nie wyleczy trądziku. Tobie pomógł, bo widocznie problemy Twojej skóry wynikały z jakiś niedoborów. Ja np. łykam visaxinum już ponad miesiąc i trądzik nie zniknął, poprawiła się jedynie ogólna kondycja mojej cery.
Panna_Isa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 15:34   #524
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Czy ktoś z tej rodziny trądzikowców ma może problem z gromadzeniem się ropy w płatkach uszu lub za nimi? Ja się męczę z tym od kilkunastu miesięcy i zastanawiam się, czy jest to jakoś powiązane z "normalnym trądzikiem". Przestałam nosić kolczyki, zaczynam wymyślać sobie jakieś bakterie itd., ale nie jestem pewna, skąd się to wzięło (dermatolog kazała mi w ciemno używać maści przeciwtrądzikowych)...
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 17:44   #525
Panna_Isa
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Isa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 44
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Czy ktoś z tej rodziny trądzikowców ma może problem z gromadzeniem się ropy w płatkach uszu lub za nimi? Ja się męczę z tym od kilkunastu miesięcy i zastanawiam się, czy jest to jakoś powiązane z "normalnym trądzikiem". Przestałam nosić kolczyki, zaczynam wymyślać sobie jakieś bakterie itd., ale nie jestem pewna, skąd się to wzięło (dermatolog kazała mi w ciemno używać maści przeciwtrądzikowych)...
Jeżeli chodzi ci o gromadzenie się takiej suchej ropki w dziurce na kolczyka i wokół niej, to ja tak mam jak przez kilka dni nosze kolczyki bez zdejmowania. Generalnie nic z tym nie robię, ale po niektórych kolczykach zbiera się tego więcej, więc przemywam wtedy dziurkę wodą utlenioną na patyczku do uszu. Myślę, że to nie ma żadnego związku z trądzikiem, po prostu taka natura Twoich uszu, że się trochę "paprzą".
Panna_Isa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 18:37   #526
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez Panna_Isa Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi ci o gromadzenie się takiej suchej ropki w dziurce na kolczyka i wokół niej, to ja tak mam jak przez kilka dni nosze kolczyki bez zdejmowania. Generalnie nic z tym nie robię, ale po niektórych kolczykach zbiera się tego więcej, więc przemywam wtedy dziurkę wodą utlenioną na patyczku do uszu. Myślę, że to nie ma żadnego związku z trądzikiem, po prostu taka natura Twoich uszu, że się trochę "paprzą".
Nie nie, chodzi mi o ropę zbierającą się pod skórą w takich "grudkach", jak czasami duże pryszcze. Zdecydowanie nie szuka ona ujścia, przynajmniej przez okres kilku tygodni. Potem czasem znika, czasem odkrywam jakieś strupki. Aaa, i to nie przy dziurce od kolczyka, raczej na linii w której ucho styka się z głową.
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 09:26   #527
pabbisiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 24
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

A co myślicie o myciu twarzy mydłem? Kiedyś zawsze mówiono, że to przesusza skórę i nie pomaga, zabraniano wręcz tego. Teraz z kolei jest dziki wysyp mydeł do mycia twarzy na bazie naturalnych składników, warto ryzykować? Ponoć pomagają na trądzik i zaskórniki.
pabbisiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 11:36   #528
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez pabbisiak Pokaż wiadomość
A co myślicie o myciu twarzy mydłem? Kiedyś zawsze mówiono, że to przesusza skórę i nie pomaga, zabraniano wręcz tego. Teraz z kolei jest dziki wysyp mydeł do mycia twarzy na bazie naturalnych składników, warto ryzykować? Ponoć pomagają na trądzik i zaskórniki.
Też się właśnie zastanawiam nad wychwalanym na KWC glicerynowym Białym Jeleniem
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 16:24   #529
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Nie nie, chodzi mi o ropę zbierającą się pod skórą w takich "grudkach", jak czasami duże pryszcze. Zdecydowanie nie szuka ona ujścia, przynajmniej przez okres kilku tygodni. Potem czasem znika, czasem odkrywam jakieś strupki. Aaa, i to nie przy dziurce od kolczyka, raczej na linii w której ucho styka się z głową.
Wiem o co chodzi! Od czasu do czasu mi sie to robi, wlasnie wczoraj sie stworzylo i mnie wkurza. Nie mam pojecia co to niestety siedzi, boli i nie chce wyjsc :-(

A jesli chodzi o to przy dziurce to jest duze prawdopodobienstwo ze to alergia na nikiel. W moim przypadku tak jest, niestety.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-25, 08:50   #530
pretty123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 61
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Też się właśnie zastanawiam nad wychwalanym na KWC glicerynowym Białym Jeleniem
Wychwalają też mydełka dla dzieci i mydła Aleppo, a na jednym z blogów widziałam jeszcze coś innego. Wybór jest duży, dajcie znać, jak Wam poszło mycie twarzy mydłem, jestem ciekawa, bo w necie przeważają pozytywne opinie.
pretty123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 22:28   #531
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Hej Dziewczyny!

Nie wiem czy to post do tego tematu, ale zapytam.

Jaki podkład możecie polecić na lato do cery tłustej, trądzikowej? Czy jakiś krem BB?
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 07:46   #532
pretty123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 61
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Moim zdaniem krem BB będzie lepszy, ma delikatniejszą formułę, nie zatka Ci porów, a efekt będzie zadowalający. Osobiście polecam kremy Nivei, dobre krycie, nie zostawia plam, nie przesusza skóry, jest ok.
pretty123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 14:32   #533
qchaniutka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Witam...czy ktoś z Was wie co stosują farmaceutki (aptekarki), że w każdej aptece każda ma gładziutką i piękna cerę??????
qchaniutka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 08:15   #534
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez qchaniutka19 Pokaż wiadomość
Witam...czy ktoś z Was wie co stosują farmaceutki (aptekarki), że w każdej aptece każda ma gładziutką i piękna cerę??????
Może krem z łożyska, ale nie wiem, czy dalej można je robić. Koleżanki z pracy mówią, że kiedyś najładniejsze cery miały położne, bo używały kremu łożysk, które robiła im szpitalna apteka. Podobno świetne były.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 22:09   #535
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Może krem z łożyska, ale nie wiem, czy dalej można je robić. Koleżanki z pracy mówią, że kiedyś najładniejsze cery miały położne, bo używały kremu łożysk, które robiła im szpitalna apteka. Podobno świetne były.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
omg?!?!! z łożyska? serio? :O nie moge sobie wyobrazic...
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 11:52   #536
Deenz
Raczkowanie
 
Avatar Deenz
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 30
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

hej dziewczyny!
ja też się borykam od czasu do czasu z trądzikiem, ale jest zdecydowanie lepiej odkąd chodzę do endokrynologa

do endo wysłała mi kosmetyczka mówiąc, że mój trądzik ma podłoże hormonalne, i tak było, hormony szalały i to się pojawiało na twarzy.

więc kremy kremami, ale warto się zbadać co wewnątrz.
Deenz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 16:19   #537
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez kate_jk Pokaż wiadomość
omg?!?!! z łożyska? serio? :O nie moge sobie wyobrazic...
Tak, to były podobno najlepsze kremy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 12:20   #538
201605221940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 876
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

.

Edytowane przez 201605221940
Czas edycji: 2014-07-21 o 22:59 Powód: już znalazłam pomoc w problemie ;)
201605221940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 16:56   #539
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Szukam pomocy, ale nie dla siebie - moje pytanie będzie dotyczyło męskiej cery. Problem wykracza poza moje ogólne wiadomości o postępowaniu przy trądziku, więc obiecałam poszukać rady.

Są 2 problemy:

- ZASKÓRNIKI które są zaskórnikami otwartymi. Są one bardzo duże, czasem mają średnicę 2-3mm, zarówno czarne jak i białe. Dodatkowo odnoszę wrażenie, że w głębi skóry są szersze niż na powierzchni, ponieważ dookoła ujścia prześwieca przez skórę czarne coś. Oczywiście pory są rozszerzone i to bardzo. Są one trochę podobne do tych: http://img.webme.com/pic/l/laaant/6trb.jpg , bywają większe.

- ZMIANY ROPNE które nie pojawiają się nie wiadomo jak gęsto, ale za to potrafią być ogromne, szczególnie na klatce piersiowe. Są bolesne, czasem same pękają. Wg mnie przypominają bardziej już czyraki. Gdy pękną lub są wyciśnięte opróżnia się masa ropy, która wycieka często też po uciśnięciu z boku od głównej komory - tak jakby był wielokomorowy, połączony kanalikami.

Były już próby leczenia trądziku (ok 8 lat temu), teraz stan jest milion razy lepszy. Pozostały blizny. Leczenie było głównie antybiotykami, bo ponoć zmiany były efektem zakażenia gronkowcem przy porodzie (już w okresie niemowlęctwa pojawiały się ropnie, czyraki).

Proszę o porady, a przynajmniej ogólny trop w jakim kierunku iść z pielęgnacją (że lekarza trzeba odwiedzić to wiadomo), bo zupełnie się gubię w mnogości porad.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 10:45   #540
lukaszewiczkarolina
Raczkowanie
 
Avatar lukaszewiczkarolina
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 60
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

A stosowane sa maści typu Skinoren, Brevoxyl ? a najfajniej byłoby gdyby w ruch poszedł Triacneal Avene, tylko nie można się przy nim wystawiac na słońce.
Jeśli chodzi o zaskórniki to na pewno 1-2 w tyg, peeling, 1-2 w tyg. maseczka z zielonej glinki, dobrze byłoby stosować Skinoren, Brevoxyl lub Triacneal (bez wystawienia sie na slonce), oraz w celu zmienijszenia podraznień olejek np. perilla.
__________________
<ciach_reklama>
lukaszewiczkarolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-11 11:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.