Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-08, 09:43   #361
agaaga111
Raczkowanie
 
Avatar agaaga111
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 100
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
a ja jakbym mogła się przypomniec...bardzo m izależy żeby sprawdzic czy te kremy, których pisałam mają swoje właściwości? I jak składy mają się do wymagającej cery trądzikowej. Prosze o pomoc, bo sama to się licho znam na składach...

Avene, Clean- Ac Krem nawilżający i łagodzący podrażnienia- pielęgnacja towarzysząca kuracji przeciwtrądzikowej:

SKŁAD: Skład: Avene aqua, caprylic/capric trygliceride, carthamus tinctorius, butylene glycol, sucrose stearate, butyrosperm parkil, glycerin, chinesis, sucrose distearate, stearyl alcohol, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, bht, bisabolol, butylparaben, cyclomethicone, dimethicone crosspolymer, disodium edta, parfum, isobutylparaben, isopropylparaben, phenoxyethanol, triethanolamine, xanthan gum, zinc gluconate.

Na pomarańczowo konserwanty, na czerwono zapychacze i substancje mogące podrażnić wymagającą cerę. Ewentualnie na temat czerwonych niech wypowie się jeszcze ktoś, kto lepiej sie na tym zna.

Edytowane przez agaaga111
Czas edycji: 2009-02-08 o 09:44
agaaga111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-08, 17:02   #362
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

MALLA bardzo dziękuję
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-08, 17:42   #363
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam,proszę o analizę kosmetyków pod względem zapychania i nawilżenia-przydatnośći dla skóry przesuszonej,tłustej,trąd zikowej przy stosowaniu kwasów:
Oriflame, Milk & Honey Nourishing Face Cream, Odżywczy krem do cery suchej

AQUA, GLYCERIN, STEARIC ACID, PETROLATUM, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PARAFFIN, DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE, MEL, PEG-100 STEARATE, SODIUM ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE, ISOHEXADECANE, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, PARFUM, POLYSORBATE 80, PROPYLPARABEN, XANTHAN GUM, LINALOOL, SINE ADIPE LAC, SORBITAN OLEATE, HEXYL CINNAMAL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, DISODIUM EDTA, BENZYL BENZOATE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CITRONELLOL, HYDROXYCITRONELLAL, GERANIOL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE

Garnier, Skóra Wrażliwa, Tonik łagodzący

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Nymphaea Alba/Nymphaea Alba Flower Extract, Panthenol, Rosa Centifolia/Rosa Centifolia Flower Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hydroxide, Sodium Palmitoyl, Proline, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide (F.I.L. B26643/3).

La Roche Posay, Anthelios AC SPF 30 (Fluid ochronny do skóry tłustej i trądzikowej)

Sklad: Aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, titanium dioxide, glycerin, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane,
polymethylsilsesquioxane, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, drometrizole trisiloxane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, diphenyl dimethicone, disteardimonium hectorite, dodecene, ethylhexyltriazone, lauryl peg/ppg-18/18 methicone, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, poloxamer 407, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine


Pozdrawiam serdecznie!
cóż, doduś... pierwszy krem jest odżywczy - i przy tym składzie do cery trądzikowej się kompletnie nie nadaje. do tego wspomnę, że dla cer wrażliwych również jest do niczego. pewnie ładnie pachnie i ma - dla cer normalnych czy suchych - miłą konsystencję, ale to by było na tyle...
toniku warto spróbować. ogólnie chwalony i ma łagodny skład. powinien działać kojąco, co przy trądziku też jest ważne.
na temat filtra wiele ci nie powiem, ale wydaje mi się, że gdzieś kiedyś już ktoś prosił o analizę... skupiłabym się tu raczej na opiniach na KWC i na próbkach. bo z filtrami nigdy nie wiadomo. a że filtry ogólnie są tłuste to wiadomo matowy kompletnie to po tym człowiek nie będzie... ale szansa większa na zmatowienie niż przy filtrach dla skór suchych...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-08, 23:03   #364
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
Avene, Clean- Ac Krem nawilżający i łagodzący podrażnienia- pielęgnacja towarzysząca kuracji przeciwtrądzikowej

SKŁAD: Skład: Avene aqua, caprylic/capric trygliceride, carthamus tinctorius, butylene glycol, sucrose stearate, butyrosperm parkil, glycerin, simmondsia chinesis, sucrose distearate, stearyl alcohol, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, bht, bisabolol, butylparaben, cyclomethicone, dimethicone crosspolymer, disodium edta, parfum, isobutylparaben, isopropylparaben, phenoxyethanol, triethanolamine, xanthan gum, zinc gluconate.
Drugi krem wykracza poza moje możliwości, ale na ten pierwszy szkoda kasy. Ma krótki skład, raczej lekką konsystencję (choć nie do matu), ale większość to typowa chemia, potencjalne zapychacze i podrażniacze, które nie powinny znajdować się w składzie kremu łagodzącego przy leczeniu trądziku. Używany często może zaszkodzić problemowej cerze, więc nie polecam stosowania codziennego. Raz na jakiś czas będzie ok, tylko czy jest sens kupowania po to, by użyć raz na tydzień? Można znaleźć krem kilkakrotnie tańszy o zbliżonym składzie.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 10:32   #365
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość

La Roche Posay, Anthelios AC SPF 30 (Fluid ochronny do skóry tłustej i trądzikowej)

Sklad: Aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, titanium dioxide, glycerin, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane,
polymethylsilsesquioxane, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, drometrizole trisiloxane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, diphenyl dimethicone, disteardimonium hectorite, dodecene, ethylhexyltriazone, lauryl peg/ppg-18/18 methicone, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, poloxamer 407, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine
Wkleję to co udało mi się rozszyfrować Być może komuś się przyda. Przy składnikach których nie byłam pewna postawiłam znak zapytania. Filtry zaznaczyłam na zielono.

Skład: Woda, silikon, emolient (nietłusty, służy tu jako rozpuszczalnik dla silikonu),
filtr chemiczny UVB (stabilizuje parasol), alkohol denat (może podrażniać naczynka), uniwersalny emolient (działa oczyszczająco), silikon?, dwutlenek tytanu (filtr mineralny UVA+UVB), gliceryna, emolient, parasol 1789 (filtr chemiczny niestabilny), silikon, Glikol propylenowy (humektan chemiczny), glikol polietylenowy (amulgator), krzem?, nylon (polimer syntetyczny), Mexoryl XL stabilny filtr chemiczny UVA+UVB, Tinosorb S stabilny filtr UVA+UVB, silikon?, disteardimonium hectorite?, dodecene?, Uvinul T 150 filtr UVB, silikon?, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate?, konserwant, poloxamer 407 (stosowany w płynach i pastach do zębów), Mexoryl SX stabilny filtr chemiczny UVA+UVB,
substancja aktywna (antyoksydant wit. E, naturalny filtr), regulator ph

Jeżeli się nie pomyliłam to przy tej ilości silikonów może zapychać.
Co do ochrony UV to inna sprawa. Ma filtry chemiczny i jeden mineralny. Sądzę, że będzie dobrze chronił
Nie widzę, też składnika typowo nawilżającego.
Gdybym gdzieś popełniła gafę to proszę napiszcie. Poprawię

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2009-02-09 o 10:34
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 10:42   #366
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Wcześniej prosiłam o pomoc przy składzie filtru biodermy AKN mat SPF 40/ UVA 26
Poradziłam sobie sama, ale chciałam się upewnić co do trzach ostatnich filtrów.
Czy aby to na pewno są filtry Jeszcze chciałam zapytać o obecność teflonu w składzie. Czytałam kiedyś, że dodaje się go do kosmetyków w celu odbijania promieni UV. Czy to prawda?

Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ptfe, methyl methacrylate crosspolymer, c20-22 alkyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, silica, tridecyl salicylate, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, glycolic acid, ginkgo biloba leaf extract, citric acid, dodecyl gallate, c20-22 alcohols, decyl glucoside, propylene glycol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, xanthan gum, caprylic/capric triglyceride, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, parfum.

SKLAD: woda, emolient (stabilizator), filtr UVB (stabilizuje parasol),Tinosorb M (filtr stabilny UVA), Parsol 1789 (filtr niestabilny), teflon (substancja wiążąca/odbija promienie UV?), metakrylan metylu (filtr?), humektant/filtr?, regulator lepkości, lipidy (amulgator), krzem?, kwas salicylowy, substancja aktywna (antyoksydant wit. E, naturalny filtr), filtr UVA, alkohol cukrowy?, cukier brzozowy, cukier, sacharydy owocowe (cukier trzcinowy?), wyciąg z alg laminaria (antyoksydant), kwas glikolowy AHA (złuszcza, nawilża), wyciąg z miłorzębu japońskiego (chroni naczynka), kwas cytrynowy (kwas AHA), E312 (przeciwutleniacz), stabilizator, decyl glucoside?, glikol propelynowy (utrzymuje wilgotność, może powodować podrażnienia), stabilizator, stabilizator (polisacharydy), olej neutralny/lipid (emolient), regulator lepkości (może zapychać), konserwant (przypadki alergii rzadkie), konserwant, perfumy

-octocrylene
-Tinsorb M
-Parasol 1789
-tocopheryl acetate (filtr naturalny)
-ectoin filtr naturalny UVA?
-methyl methacrylate crosspolymer?
-c20-22 alkyl phosphate?

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2009-02-09 o 10:52
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 13:57   #367
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny czy tymi chusteczkami mogę zmywać makijaż oczu z dolnej powieki? Nie potrafię tego zrobić niczym innym tylko chusteczkami, a tych jest dużo i są wydajne. A może znacie jakieś inne ulradelikatne chusteczki z tych dla dzieci, którymi mogłabym to robić?

Nivea Baby, Toddies, chusteczki wielofunkcyjne

Aqua, Butylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Potassium Sorbate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Parfum
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 18:51   #368
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Maseczka oczyszczajaca l'biotica - DERMOMASK

skład:
aqua, kaolin, alkohol denat., magnesium aluminium, silicate, propyleneglycol/avena sativa extract, cyclomethicone, diisostearoyl polyglyceryn 3 dimer dilinoleate, panthenol, peg-40 hydrogenaded castrol oil, Dmdm hydantoin/methylparaben/propylparaben/prenoxyethanol, citric acid, parfum/fragrance, limonene, hexyl cinnamal, citronellol, butylphenyl methylpropional, linalool, alpha-isomethyl ionone, eugenol, 2-phenylethyl alcohol ...


Co powiecie o tym skladzie jako sklad dla cery tlustej i BARDZO problematycznej (podskorne gule, latwosc do zapychania, blizny, tradzik, latwosc do podrazniania)

Mnie co sie pierwsze rzucilo w oczy czego bym nie chciala to:
Dmdm hydantoin/methylparaben/propylparaben/prenoxyethanol, butylphenyl methylpropional
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 23:03   #369
Alchimie
Raczkowanie
 
Avatar Alchimie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 75
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
ja proszę o skład SERUM z zestawu Oriflame, DermoProfessional, Micro-dermabrasion Kit (Zestaw do mikrodermabrazji)
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER,TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER,ISOHEXADECANE, DIMETHICONE,PHENOXYETHANO L, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, BEHENYLALCOHOL, CARBOMER, HYDROXYETHYLCELLULOSE, POLYSORBATE 80, BUTYROSPERMUM PARKII, POLYSILICONE-11, METHYLPARABEN, NYLON-12, SILICA, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM HYALURONATE,SORBITAN OLEATE, HYDROGENATED CASTOR OIL, PROPYLPARABEN, STEARYL ALCOHOL,ETHYLPARABEN, PEG-10 DIMETHICONE, PROTEASE, POLYSORBATE 40, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, ASCORBYL METHYLSILANOL PECTINATE, SUBTILISIN, SODIUM METHYLPARABEN

Wyczytałam z tego,że to coś prócz gliceryny ma nylon, silikon, alkohol i konserwanty ;/ Dziewczyny,czy o czymś jeszcze winnam wiedzieć?

Alchimie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 08:59   #370
niusia212
Wtajemniczenie
 
Avatar niusia212
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 015
GG do niusia212 Send a message via Skype™ to niusia212
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy ten krem jest dobry?

INCI: Baze (I): Paraffinum, liquidum, Soliolum, Ceresinum, Glicerynum, Acidum boricum, oleum, aqua pro injectione, retinol A, topherol E, magnesium, silicium, calcium, argille verbe illite, oleum lavendulae

MAm teraz trochę przesuszoną twarz ponieważ używalam vichy i jakoś nie nawilżał mi skóry, więc mojego chłopaka mama kupiła mi ten, na brodzie mam (chyba od hormonów) wypryski i pozostałości po nich. Czy ten krem sprawi że moja cera się poprawi?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
__________________
2 07 2011 -
niusia212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 14:05   #371
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę poniższych filtrów pod kątem ewentualnego zapychania. Który najbardziej nadawałby się do cery mieszanej?

Avene, Haute Protection Lait Enfant SPF 40 [High Protection Lotion for Children SPF 40] (Mleczko dla dzieci z wysoką ochroną przeciwsłoneczną,


Skład: Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Water (Aqua), Cyclomethicone, Isodecylneopentanoate, Bis-Ethylhexylophenol Metoxyphenyl Triazine, Glycerin, C-12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Caprylic/Capric Trigliceryde, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Methylparaben, O-Cymen-5-Ol, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Propylparaben, Sorbic Acid, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaplylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide

Avene, Tres Haute Protection Lait [Very High Protection Lotion] SPF 50+ (Mleczko do ciała z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną


Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbuthylphenol, Water (Aqua), Cyclomethicone, Isodecyl Neopentanoate; Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Caprylic/Capryl Triglyceride,, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum), Methylparaben, O-CYMEN-5-OL, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Propylparaben, Sorbic Acid, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide

La Roche Posay, Anthelios XL Lait Veloute 50+ (Mleczko do twarzy i ciała)


Skład: Aqua, C12-15 Alkylbenzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Propylene Glycol, Dimethicone, Octocrylene, Cyclopentasiloxane, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Nylon-12, Ethylhexyl Triazone, Aluminum Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butylparaben, Capryl Glycol/Caprylyl Glycol, Dimethiconol, Disodium Edta, Drometrizole Trisiloxane, Glyceryl Stearate, Glycine Soja/Soybean Oil, Hydroxypropyl Methylcellulose, Methylparaben, Peg-100 Stearate, Phenoxyethanol, Terephthalylidene Dicamphor, Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-11, 16:23   #372
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Nie znam się za bardzo na analizach składów, ale spróbowałam swoich sił (podpierając się internetem). Proszę o poprawienie ewentualnych błędów

Cytat:
Rossmann, Babydream, Natural Gesichtscreme mit Calendula (Krem do twarzy)

Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Etylhexyl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Olea Europaea Oil, Cera Alba, Dicaprylyl Carbonate, Parfum, Calendula Officinalis Extract, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide
Na zielono (po kolei): olej słonecznikowy, olej z oliwek, wosk pszczeli (biały), ekstrakt z nagietka, witamina E

Reszta to emulgatory, emolienty

Nie znam się na komedogeniczności składników, ale znalazłam informację, że Ethylhexyl Stearate jest zapychaczem i wg popularnej tabeli komedogeniczności ma maksymalną notę 5/5
Co do reszty składników, nie wiem i zależy to pewnie od cery

Mimo wszystko zamierzam kupić ten krem, mam nadzieję, że jednak mnie nie pozapycha
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 18:03   #373
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Exclamation Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Alchimie Pokaż wiadomość
Witam,
ja proszę o skład SERUM z zestawu Oriflame, DermoProfessional, Micro-dermabrasion Kit (Zestaw do mikrodermabrazji)
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER,TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER,ISOHEXADECANE, DIMETHICONE,PHENOXYETHANO L, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, BEHENYLALCOHOL, CARBOMER, HYDROXYETHYLCELLULOSE, POLYSORBATE 80, BUTYROSPERMUM PARKII, POLYSILICONE-11, METHYLPARABEN, NYLON-12, SILICA, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM HYALURONATE,SORBITAN OLEATE, HYDROGENATED CASTOR OIL, PROPYLPARABEN, STEARYL ALCOHOL,ETHYLPARABEN, PEG-10 DIMETHICONE, PROTEASE, POLYSORBATE 40, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, ASCORBYL METHYLSILANOL PECTINATE, SUBTILISIN, SODIUM METHYLPARABEN

Wyczytałam z tego,że to coś prócz gliceryny ma nylon, silikon, alkohol i konserwanty ;/ Dziewczyny,czy o czymś jeszcze winnam wiedzieć?
a ja bardzo proszę o informację czy to serum nadaje się do cery mieszanej w trakcie stosowania kwasów w niewielkim stężeniu z małym trądzikiem......bardzo proszę o pomoc
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 18:24   #374
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

też proszę o analizę składu serum . Wydaje mi się, że mam przez nie uczulenie i zapchane pory...


Aktywne serum Ovalift, Flos Lek

Aqua, butylene glycol, carnitine, lecithin, caffeine, carbomorer, salicylic acid, atelocollagen, centella asiatica extract, esculin, sodium chondroitin sulfate, methylsilanol hydroxyproline, aspartate, secale cereale (rye) seed extract, propylene glycol, acrylates/acrylamide copolymer, mineral oil, poltysorbate-85, peg-7 glyceryl cocoate, hydrolyzed wheat protein, pvp, phenoxyethanol methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, xanthan gum

Mam nadzieję, że czegoś nie pokićkałam, bo na opakowaniu sa starsznie maleńkie literki

Serum ma za zadanie nawilżyć skórę, zmiękczyć i rozjaśnić naskórek, wyszczupla i modeluje owal twarzy ;-)
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-02-16 o 19:32
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:04   #375
icebaby21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Opole:)
Wiadomości: 269
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo gorąco proszę o przeanalizowanie składników żelu regenerującego Żeń-Szeń Ginseng

Aqua, Glycerin, Herb extract, Ethanol, Propylene Glycol, Triethanolamine, Cetyl Alocohol, Cerearyl Alcohol, Lecithin, D-panthenol, Carbomer, Tocopheryl, Acetate, Methylparaben

Kremik mi narazie bardzo służy na mieszaną cere ale nei wiem jakie będą jego skutki na dłuższą mete. I czy ma on cos co zapycha
__________________
Closer - Kings of Leon - Only By the Night
icebaby21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:47   #376
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Maseczka oczyszczajaca l'biotica - DERMOMASK

skład:
aqua, kaolin, alkohol denat., magnesium aluminium, silicate, propyleneglycol/avena sativa extract, cyclomethicone, diisostearoyl polyglyceryn 3 dimer dilinoleate, panthenol, peg-40 hydrogenaded castrol oil, Dmdm hydantoin/methylparaben/propylparaben/prenoxyethanol, citric acid, parfum/fragrance, limonene, hexyl cinnamal, citronellol, butylphenyl methylpropional, linalool, alpha-isomethyl ionone, eugenol, 2-phenylethyl alcohol ...


Co powiecie o tym skladzie jako sklad dla cery tlustej i BARDZO problematycznej (podskorne gule, latwosc do zapychania, blizny, tradzik, latwosc do podrazniania)

Mnie co sie pierwsze rzucilo w oczy czego bym nie chciala to:
Dmdm hydantoin/methylparaben/propylparaben/prenoxyethanol, butylphenyl methylpropional
To ja spróbuję
Na początku składu ma glinkę kaolinową która dobrze oczyszcza skórę. Niestety drugi na liście jest alkohol denat który może mocno podrażniać (szczególnie cerę naczynkową) oraz wysuszać. Do tego parabeny które często wywołują alergie i podrażnienia.
Osobiście poszukałabym maseczki z glinką o prostszym składzie.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 09:52   #377
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Wklejam skład kremu na sińce z tego wątku:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post10958133

z prośbą o przeanalizowanie.

Water, Glycerin, Sorbital, Cyclopentasiloxane, Polysilicone-11, Helianthus Annuus (Sunflower Seed), Hesperidine Methyl Chalcone, Silica, Gynostemma Pentaphyllum Extract, Cetyl Alcohol, Steareth-20, Stearic Acid, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Dipeptide-2, Hydroxysuccinimide, Chrysin, Palmitoyl Oligopeptide, Aloe Barbadenise Leaf Juice (Aloe) Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Extract, Equisetum Arvense (Horse Tail) Extract, Green Tea Extract, Polyglyceryl-3 Beeswax, Triethanolamine, MethylParaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Phenoxyethanol, Isobutylparaben

Będę wdzięczna za pomoc.
Krem nosi nazwę Vanilyx.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 10:38   #378
patys12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Question Alkohol ? dobry ?

Hej Niedawno, a zatem wczoraj kupilam platki wysuszajace z garniera pewnie wiecie ktore to... A jesli jednak nie to te platki ---> http://torebka.kafeteria.pl/photos/6...5fd080e324.jpg . A zatem kupilam je wczoraj...Uzylam je wczoraj rowniez pod wieczor i posmarowalam na czolo, nos i brode. Powachalam, ale niby jest z wyciagiem z "eukaliptusa" ale czulam alkohol Jesli nawet zle czulam to jest w skladzie Chcialam sie kogos kto zna sie na takich zeczach czy dla skory 12 latki nie zaszkodzil by alkohol ? Prosze o pomoc Z gory dziekuje
patys12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 10:41   #379
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Alkohol ? dobry ?

Na Twoim miejscu nie stosowalabym preparatow z alkoholem, a juz na pewno nie na cala skore. Ewentualnie mozna uzyc miejscowo, jezeli wyskoczy jakas niespodzianka i chce sie ja wysuszyc. Naprawde szkoda skory. Alkohol ma dzialanie mocno wysuszajace i skora reaguje na niego wzmozonym wydzielaniem loju, wiec bedzie sie przetluszczac. Poszukaj czegos delikatniejszego, najlepiej bez SLS. Tych platkow uzywasz zamiast zelu do mycia twarzy czy zamiast toniku?
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-15, 11:20   #380
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Alkohol ? dobry ?

Cytat:
Napisane przez patys12 Pokaż wiadomość
Hej Niedawno, a zatem wczoraj kupilam platki wysuszajace z garniera pewnie wiecie ktore to... A jesli jednak nie to te platki ---> http://torebka.kafeteria.pl/photos/6...5fd080e324.jpg . A zatem kupilam je wczoraj...Uzylam je wczoraj rowniez pod wieczor i posmarowalam na czolo, nos i brode. Powachalam, ale niby jest z wyciagiem z "eukaliptusa" ale czulam alkohol Jesli nawet zle czulam to jest w skladzie Chcialam sie kogos kto zna sie na takich zeczach czy dla skory 12 latki nie zaszkodzil by alkohol ? Prosze o pomoc Z gory dziekuje

Przede wszystkim potrzebny jest sklad INCI,masz mozliwosc zrobienia zdjecia lub przepisz sklad
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 13:30   #381
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Alkohol ? dobry ?

Cytat:
Napisane przez patys12 Pokaż wiadomość
Hej Niedawno, a zatem wczoraj kupilam platki wysuszajace z garniera pewnie wiecie ktore to... A jesli jednak nie to te platki ---> http://torebka.kafeteria.pl/photos/6...5fd080e324.jpg . A zatem kupilam je wczoraj...Uzylam je wczoraj rowniez pod wieczor i posmarowalam na czolo, nos i brode. Powachalam, ale niby jest z wyciagiem z "eukaliptusa" ale czulam alkohol Jesli nawet zle czulam to jest w skladzie Chcialam sie kogos kto zna sie na takich zeczach czy dla skory 12 latki nie zaszkodzil by alkohol ? Prosze o pomoc Z gory dziekuje
Szczerze odradzam całą serię Garnier Czysta Cera. To bardzo mocne kosmetyki. Od czasu do czasu możesz używać, tak jak i maseczki czy peelingi, ale stosowane na co dzień popsują kondycję Twojej cery.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 13:50   #382
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
To ja spróbuję
Na początku składu ma glinkę kaolinową która dobrze oczyszcza skórę. Niestety drugi na liście jest alkohol denat który może mocno podrażniać (szczególnie cerę naczynkową) oraz wysuszać. Do tego parabeny które często wywołują alergie i podrażnienia.
Osobiście poszukałabym maseczki z glinką o prostszym składzie.
Wlasnie ten alkohol to tak niebardzo :/ Ale glinka swietnie za na tym miejscu jest.. tylko po co te parabeny eh...
Ma takie swietne recenzje ze chyba zaryzykuje ją sprobować, o ile trafie w aptece bo jest ciezko.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 16:34   #383
Kasiulenka
Przyczajenie
 
Avatar Kasiulenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę składników tych kremów

Krem na noc nawilżający Oceanic Therapy Trądzik
- chodzi mi o nawilżanie i czy - przede wszystkim - będzie zapychał [mam cerę mieszaną i z bardzo dużą skłonnością do zapychania]

Recenzja na KWC :http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23075

Skład: Aqua, Hydrogenated Polydecene, Tridecyl Salicylate, PPG-15 Stearyl Ether, Octyldodecanol, Isohexadecane, Myristyl Myristate, Glycerin, Niacinamide, Arachidyl Alcohol, Dimethicone , Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbate 80, Dimethicone PCA, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Pyridoxine Dipalmitate, Allantoin, Bisabolol, Butylene Glycol, Azelaic Acid, Lecithin, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide.


Bioderma Sebium krem matująco-tonujący - czy też będzie zapychał i wysuszał

Recenzja na KWC : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4501

Skład
: Water, Titanium Dioxide (CI 77891), Isododecane, Corn Starcj Modified, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glycolic Acid, Polyquaternium-37, Tridecyl Salicylate, Methyl methacrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, PTFE, Propylene Glycol Dicaprylate / Dicaprate, Glyceryl Stearate, Isodecyl Neopentanoate, PEG-100 Stearate, Stearic Acid, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Pyridoxine HCL, Piroctone Olamine, Zinc Gluconate, Iron Oxidec (CI 77492), Sodium Hydroxide, PPG-1 Trideceth-6, Iron Oxides (CI 77 491), Disodium Stearoyl Glutamate, Iron Oxides (CI 77499), Silica, Aluminum Hydroxide, Methylparaben, Phenoxyethanol, Fragrance

Z góry bardzo dziękuję
__________________
Jedyną miarą miłości jest miłość bez miary...
Kasiulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 17:37   #384
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę :
1)odświeżająca mgiełka do twarzy marokańska róża (avon) morrocan rose *******ing face mist
SKŁAD- aqua,glycerin,sodium citrate, PEG-40,hydrogenated castor oil, PPG-26-BUTETH-26, DISODIUM EDTA, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, CITRIC ACID,,PARFUM,ROSA CENTIFOLIA WATER , <1012149-002>

czy jest ona coś warta?
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2009-02-16 o 17:38
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 19:11   #385
Alchimie
Raczkowanie
 
Avatar Alchimie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 75
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
a ja bardzo proszę o informację czy to serum nadaje się do cery mieszanej w trakcie stosowania kwasów w niewielkim stężeniu z małym trądzikiem......bardzo proszę o pomoc


Słuchaj, mi to serum zapycha pory ;/ A jak nie on to korektor Rimmela Recovery.
Hexana proszę,wypowiedz się odnośnie jego składu
Alchimie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 19:24   #386
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę :
1)odświeżająca mgiełka do twarzy marokańska róża (avon) morrocan rose *******ing face mist
SKŁAD- aqua,glycerin,sodium citrate, PEG-40,hydrogenated castor oil, PPG-26-BUTETH-26, DISODIUM EDTA, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, CITRIC ACID,,PARFUM,ROSA CENTIFOLIA WATER , <1012149-002>

czy jest ona coś warta?
Zdecydowanie nie- lepiej kupic hydrolat rozany i efekt odswiezenia bedzie zachowany + wlasciwosci pielegnacyjne.

Cytat:
Napisane przez Alchimie Pokaż wiadomość
Słuchaj, mi to serum zapycha pory ;/ A jak nie on to korektor Rimmela Recovery.
Hexana proszę,wypowiedz się odnośnie jego składu
Sprawdze.


Cytat:
Napisane przez Alchimie Pokaż wiadomość
Witam,
ja proszę o skład SERUM z zestawu

Oriflame, DermoProfessional, Micro-dermabrasion Kit (Zestaw do mikrodermabrazji)


AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER,TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER,ISOHEXADECANE, DIMETHICONE,PHENOXYETHANO L, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, BEHENYLALCOHOL, CARBOMER, HYDROXYETHYLCELLULOSE, POLYSORBATE 80, BUTYROSPERMUM PARKII, POLYSILICONE-11, METHYLPARABEN, NYLON-12, SILICA, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM HYALURONATE,SORBITAN OLEATE, HYDROGENATED CASTOR OIL, PROPYLPARABEN, STEARYL ALCOHOL,ETHYLPARABEN, PEG-10 DIMETHICONE, PROTEASE, POLYSORBATE 40, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, ASCORBYL METHYLSILANOL PECTINATE, SUBTILISIN, SODIUM METHYLPARABEN

Wyczytałam z tego,że to coś prócz gliceryny ma nylon, silikon, alkohol i konserwanty ;/ Dziewczyny,czy o czymś jeszcze winnam wiedzieć?
Tak na szybko-to,ze kosmetyk ma takie a nie inne skladniki to jeszcze nic nie znaczy-jezeli masz cere sklonna do zapychania to laczna kombinacja moze byc mieszanka wybuchowa.
Zbyt wysoko sa drazniace konserwanty,skadnik zapachowy!to,co wydaje sie wartosciowe ginie w gaszczu smieci,slaby kosmetyk-nie polecam tymbardziej dla cer ktore sa podczas kuracji kwasami i maja problemy skorne.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-02-16 o 19:32
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 14:36   #387
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę pod kątem nawilżenia, zapychania oraz tego co napisano na opakowaniu:

Bielenda BioPlantacja Aloes anti-age

Roślinny krem na dzień/noc cera skłonna do podrażnień i alergii
Roślinny krem aloes to najlepsza pielęgnacja skóry skłonnej do podrażnień i alergii. Niezwkły preparat o ultralekkiej konsystencji łączy nawilżające, wygładzające i odmładzająze właściwości aloesu. Skutecznie zapobiega przedwczesnemu starzeniu skóry, doskonale wygładza i ujędrnia. Intensywnie i długotrwale nawilża, zapobiega utracie wilgoci. Przeciwdziała podrażnieniom, łagodzi drobne mikrourazy, Skutecznie chroni cerę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Codzienna pielęgnacja zapewnia zdrową, doskonale nawilżoną, gładką i promienną cerę.

Aqua (Water), Caprylic / Capric Triglyceride, Ethylhexyl Stearate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Propylene Glycol, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Glycereth-26, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Urea, Aloe Barbadesis Leaf Juice Powder, Dimethicone, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Acrylate/ Sodium Acrylodimethyl Tourate Cocopolymer, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Xanthan Gum, Parrafinum Liquidum, Trideceth-6, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, DMDM Hydrantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, CI 42090 (Acid Blue 9), CI 19140 (Acid Yellow 23).
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 10:53   #388
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analize tego cuda:

Caudalie - Eau de Beaute - Beauty Elixir

INGREDIENTS : aqua (water), alcohol*, citrus auratium amara (bitter orange) flower water*, glycerin*, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf oil*, potassium allum, mentha piperita (pepermint) oil*, citrus aurantium dulcis (orange) flower oil*, commiphora myrrha extract*, styrax benzon resin extract*, melissa officinalis (balm mint) leaf oil*, rosa damascena flower oil*, vitis vinifera (grape) fruit extract*, citral*, citronellol*, farnesol*, geraniol*, limonene*, linalool*.
* origine végétale - czyli pochodzenia roślinnego.

zaczynam przygode z BU i tamtejszymi cudami.. czekam na paczke. Jak ma się sklad tej wody - do uzywania hydrolatow, oljkow z kwasem HA? eau de beaute jest troche droga, niestety.. wiec inwestowac w BU czy raz na jakis czas w Caudalie? i czy moge mieszac dodatkowo z innym olejkiem? np arganowym? i czy bedzie zapychac?jak bedzie nawilżać, odzywiać? i czy będę od tego piękna
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________

Edytowane przez efelka
Czas edycji: 2009-02-18 o 10:57
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 11:13   #389
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy jakaś Wizażanka, znająca się na analizie, mogłaby zerknąć na posty #214 z 14.12.2008 oraz #225 z 16.12.2008, prosiłam tam o analizy i przypominałam się w poście #327 z 01.02.2009.
To już prawie 2 miesiące... :-(


---------- Napisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Chciałabym też wiedzieć ile warte są faktycznie dla cery mieszanej problematycznej (pojedyńcze zmiany trądzikowe + zaskórniki) kosmetyki z nowej linii firmy FARMONA DermaCos Anti Acne:

Żel głęboko oczyszczający - Aqua, acrylates copolymer, sodium laureth sulfate, propylene glycol, cocamidopropyl betaine, sodium cocoyl apple amino acids, pelan extract, aloe barbadensis leaf extract, simmondsia chinensis (jojoba) butter, hydrogenated jojoba oil, d-panthenol, gluconolactone, salix alba extract, sodium benzoate, sodium chloride, sodium hydroxide, parfum, zinc PCA, butylene glycol, saccharomyces / silicon ferment, disodium EDTA.

Tonik antybakteryjny - Aqua, hamamelis virginiana extract, propylene glycol, butylene glycol, gluconolactone, pelan extract, aloe barbadensis leaf extract, colloidal silver salix alba extract, PEG-40 hydrogenated castor oil, zinc PCA, sodium benzoate, saccharomyces silicon / ferment, parfum.

Krem normalizujący na noc - Aqua, cyclomethicone, propylene glycol, isohexadecane, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, decyl cocoate, glycerin, aloe barbadensis leaf extract, pelan extract, hamamelis virginiana extract, urea, butylene glycol, dicaprylate/dicaprate, polyacrylate-13, polyisobutene, polysorbate 20, gluconolactone, salix alba extract, isopropyl palmitate, stearic acid, lactic acid, glycolic acid, citric acid, malic acid, salicylic acid, hydrolyzed caesalpinia spinosa gum, caesalpinia spinosa gum, aluminum starch octenyl-succinate, kaolin, butylene glycol, saccharomyces / silicon ferment, colloidd silver, sodium benzoate, parfum, allantoin, zinc PCA, disodium EDTA, xanthan gum, sodium hydroxide, BHA.

Dziękuję i pozdrawiam
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 11:21   #390
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
Proszę o analize tego cuda:

Caudalie - Eau de Beaute - Beauty Elixir

INGREDIENTS : aqua (water), alcohol*, citrus auratium amara (bitter orange) flower water*, glycerin*, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf oil*, potassium allum, mentha piperita (pepermint) oil*, citrus aurantium dulcis (orange) flower oil*, commiphora myrrha extract*, styrax benzon resin extract*, melissa officinalis (balm mint) leaf oil*, rosa damascena flower oil*, vitis vinifera (grape) fruit extract*, citral*, citronellol*, farnesol*, geraniol*, limonene*, linalool*.
* origine végétale - czyli pochodzenia roślinnego.

zaczynam przygode z BU i tamtejszymi cudami.. czekam na paczke. Jak ma się sklad tej wody - do uzywania hydrolatow, oljkow z kwasem HA? eau de beaute jest troche droga, niestety.. wiec inwestowac w BU czy raz na jakis czas w Caudalie? i czy moge mieszac dodatkowo z innym olejkiem? np arganowym? i czy bedzie zapychac?jak bedzie nawilżać, odzywiać? i czy będę od tego piękna
Nie wiem czego oczekujesz bo jak na wode to niby wyglada fajnie bo duzo wyciagow roslinnych ale wybierajac hydrolat masz pewnosc z jakich dobroci korzystasz.

---------- Napisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Czy jakaś Wizażanka, znająca się na analizie, mogłaby zerknąć na posty #214 z 14.12.2008 oraz #225 z 16.12.2008, prosiłam tam o analizy i przypominałam się w poście #327 z 01.02.2009.
To już prawie 2 miesiące... :-(


---------- Napisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Chciałabym też wiedzieć ile warte są faktycznie dla cery mieszanej problematycznej (pojedyńcze zmiany trądzikowe + zaskórniki) kosmetyki z nowej linii firmy FARMONA DermaCos Anti Acne:

Żel głęboko oczyszczający - Aqua, acrylates copolymer, sodium laureth sulfate, propylene glycol, cocamidopropyl betaine, sodium cocoyl apple amino acids, pelan extract, aloe barbadensis leaf extract, simmondsia chinensis (jojoba) butter, hydrogenated jojoba oil, d-panthenol, gluconolactone, salix alba extract, sodium benzoate, sodium chloride, sodium hydroxide, parfum, zinc PCA, butylene glycol, saccharomyces / silicon ferment, disodium EDTA.

Tonik antybakteryjny - Aqua, hamamelis virginiana extract, propylene glycol, butylene glycol, gluconolactone, pelan extract, aloe barbadensis leaf extract, colloidal silver salix alba extract, PEG-40 hydrogenated castor oil, zinc PCA, sodium benzoate, saccharomyces silicon / ferment, parfum.

Krem normalizujący na noc - Aqua, cyclomethicone, propylene glycol, isohexadecane, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, decyl cocoate, glycerin, aloe barbadensis leaf extract, pelan extract, hamamelis virginiana extract, urea, butylene glycol, dicaprylate/dicaprate, polyacrylate-13, polyisobutene, polysorbate 20, gluconolactone, salix alba extract, isopropyl palmitate, stearic acid, lactic acid, glycolic acid, citric acid, malic acid, salicylic acid, hydrolyzed caesalpinia spinosa gum, caesalpinia spinosa gum, aluminum starch octenyl-succinate, kaolin, butylene glycol, saccharomyces / silicon ferment, colloidd silver, sodium benzoate, parfum, allantoin, zinc PCA, disodium EDTA, xanthan gum, sodium hydroxide, BHA.

Dziękuję i pozdrawiam

Krem na noc nie bardzo mi sie podoba-chyba ze nie masz wiekszych problemow z zapychaniem itd.
Zel i tonik wygladaja zachecajaco-uwazam,ze warto sprobowac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.