Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-14, 20:18   #3361
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Wypowiadając się w imieniu Lisbeth bym mogła, ale tak nieładnie nie będę jej odbierać przyjemności udzielania informacji.
Majreg powiem tyle.. z tym przyciemnieniem to już mnie uświadomiłaś na tyle, że zaczynam żałować zakupu kalpi tone. Może ktoś chce kupić? Zamiast tego sobie amlę wezmę, ten olejek.
ale chyba też troszkę przyciemnia. ups.
To ja tak samo zaczynam żałować kupna kalip tone;p Robię wszystko, żeby tylko nie były ciemniejsze, myję szamponem do jasnych włosów, robię różne papki z cytryną.. Narazie nałożę samą hennę heenara. Chociaż przepiękny ten Twój czerwonawo-rudy kolor Lisbeth.
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 22:09   #3362
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

o właśnie, może nasza Lisbeth kochana, wątek przeczytałam cały ale wciąż mam jakieś rozterki... co dodać do henny żeby efekt był intensywny rudy ale nie czerwony? Ja dodaję zawsze jakiegoś oleju do henny i rozrabiam całą sokiem cytrynowym, bez amli, wydaje mi się że wtedy wyszedłby miedziany czyli wpadający w czerwono-brązowe tony, może miód i cassia? Na hennaforhair dziewczyny z tych typowo rudych odcieni zwykle robiły klasycznie, henna i sok cytrynowy, jedna widziałam dodawała pieprz kajeński i paprykę ale to chyba sprawi, że kolor będzie bardziej czerwony? No i niektóre miały prawdziwie blond przed hennowaniem.
Moje zdjęcia a raczej linki do postów wrzucałam dziś trochę wcześniej, byłabym wdzięczna gdybyś rzuciła okiem.
Myślę nad wyhodowaniem sobie porządnego odrostu, tak z 2 cm, może więcej ale nie wiem, czy wytrzymam, chociaż jestem bardzo ciekawa jaki teraz jest ten mój kolor. Ale ponieważ ostatnio ledwo hamuję się przed obcięciem włosów na jeża maszynką nie będe mogła zbyt dużo zapuścić w ten sposób bo zaraz zacznę myśleć "no, teraz mam 3 cm swoich włosów, obetnę rude, będę miała swoje a nie będę całkiem łysa" i to się może skończyć średnio ciekawie
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 22:19   #3363
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Hahah! Rybiorek, a to Ci los z mężczyzną. Zabawnie masz, nie ma co.
Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
No ja niestety mam ciemniejsze wiec musze sie pogodzic z ciemnym rudym lub czerwonawym.

Wlasnie rozjasnuiam wlosy cynamonem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Ja nie miałam czasu niestety ehh. Ale zmobilizuję się za 4 dni już, jak się mi tydzień uspokoi w szkole! Obiecuję...
Kobiety, jeśli znacie jakieś inne sposoby na rozjaśnienie - BŁAGAM PODZIELCIE SIĘ ZE MNĄ! Znajome mówią, że przed malowaniem henną miałam te naturalne włosy bardziej pasujące do mojego typu, do brązowych oczu... moze maja racje.

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
To ja tak samo zaczynam żałować kupna kalip tone;p Robię wszystko, żeby tylko nie były ciemniejsze, myję szamponem do jasnych włosów, robię różne papki z cytryną.. Narazie nałożę samą hennę heenara. Chociaż przepiękny ten Twój czerwonawo-rudy kolor Lisbeth.
Perwati również prosi
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 23:14   #3364
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
No ja niestety mam ciemniejsze wiec musze sie pogodzic z ciemnym rudym lub czerwonawym.

Wlasnie rozjasnuiam wlosy cynamonem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
a jak rozjaśniasz cynamonem? jaki przepis tajemniczy? bo też bym chętnie trochę pojaśniła jeszcze kolor, a cynamon kocham i wielbie więc sposób dla mnie
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 23:31   #3365
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Trochę wyżej ktoś uprzejmy dał już przepis, pstryk

Dziewczyny, a używałyście takich chemicznych rozjasniajacych rzeczy? jak to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ok.html&next=1 ... Jestem troche zdesperowana, tylko mi wlosy w glowie, tak doslownie. w sloncu moje wlosy sa rude, a ja... eh! ja pragne miodowego koloru bardziej, takiego orzechowego - niewiele rozniacego sie od mojego naturalnego! jaka henne mam wziac? zeby nie uzyskac przypadkiem ciemnego brazu wrrrr.
Zastanawiam sie nad henna+cassia.. jasny lub braz+henna...
Liczę na pomoc, po raz kolejny najmilsze!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 23:40   #3366
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ach, właśnie, Rybiorku, 63 taki dobry? Hmm a te lekko młodsze niezbyt udane, już i tak za starych facetów niby miałam a tu jeszcze 63 próbować? pomyślimy, skoro polecasz...

To z cynamonem kiedyś próbowałam robić, ba, zostawiłam na całą noc, oczywiście bez kontaktu ze skalpem, nie wypaliło mi włosów ale po jednym razie nie zauważyłam rozjaśnienia, podobno dość dobrze sobie radzi, na wątku o naturalnych sposobach warto poszukać sobie o farbie z rabarbaru, podobno bardzo skuteczne ale trzeba uważać bo efekty bywają nieprzewidywalne
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 08:25   #3367
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez optyma Pokaż wiadomość
to może zapytaj też o Poznań
nie mają w Poznaniu sklepu współpracującego
i zaraz się dowiem czy na dw. centralnym w sklepiku z którym współpracują jest mój produkt

przedstawiam moje włoski-ILE GRAM HENNY PRZYGOTOWAĆ ?
na zdjęciach widac odrost naturalny-mysi blond, dalej ok1,5cm jaśniejszego odcienia rudego i 90% długości sprany mahoń(kładzione na naturalne nierozjaśniane włosy). Końcówki jaśniejsze bo wcześniej była tam platyna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hennagora.jpg (132,9 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hennatył.jpg (109,2 KB, 15 załadowań)

Edytowane przez obywatelka planety Ziemia
Czas edycji: 2011-03-15 o 13:25
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 11:10   #3368
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Trochę wyżej ktoś uprzejmy dał już przepis, pstryk

Dziewczyny, a używałyście takich chemicznych rozjasniajacych rzeczy? jak to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ok.html&next=1 ... Jestem troche zdesperowana, tylko mi wlosy w glowie, tak doslownie. w sloncu moje wlosy sa rude, a ja... eh! ja pragne miodowego koloru bardziej, takiego orzechowego - niewiele rozniacego sie od mojego naturalnego! jaka henne mam wziac? zeby nie uzyskac przypadkiem ciemnego brazu wrrrr.
Zastanawiam sie nad henna+cassia.. jasny lub braz+henna...
Liczę na pomoc, po raz kolejny najmilsze!
sylvia, ja pisałam że używałam rozjaśniacza, dokładnie to tego

w postaci kąpieli rozjaśniającej jakby, bo rozjaśniacz zmieszany z odżywką a nie sam, wypłukiwałam castinga z włosów. i poszło, nei zniszczyło tak bardzo jak się obawiałam.
z psikających też używałam spraju joanny i efekt taki sobie - na brązowych włosach przynajmniej na jaśniejszych pewnie rozjaśni lepiej.
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 17:25   #3369
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ooooo, zrobię tak jak Ty, jeśli się zdecyduję! to może mniej zniszczyć, racja. wspaniałe forum, jak tu się można wiele dowiedzieć.
Jeszcze podbijam moje pytanie, ostatni raz, bo nie chcę zamęczać sobą. [czytałam przeglądałam na hennaforhair i kilku innych, ale liczy sie wasze zdanie najbardziej, bo jednak jestescie na biezaco] - jak uzyskac mniej rudosci mocnej, a bardziej miodowy jasniuuuutkiego-rudziany kolor? Prosze, dodaje cos w zalaczniku co znalazlam i co mi sie abrdzo spodobalo.
ja chcę uzyskać ten pierwszy kolorek. macie pomysly, fryzjerki?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg d6nyt1qk6pg46uts.jpg (45,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ikf.com.pl-fotka-940169.jpg (18,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ikf.com.pl-fotka-938291.jpg (33,3 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-03-15 o 17:41
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 20:02   #3370
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Znajome mówią, że przed malowaniem henną miałam te naturalne włosy bardziej pasujące do mojego typu, do brązowych oczu... moze maja racje.
Sylwia, nie widzialam twojej twarzy wiec nie wiem, ale twoj kolorek (po hennie ) jest bardzo ladny. Ja bym nie sluchala kolezanek
Ja tez jestem brazowooka i nie woobrazam sobie niebycia ruda
Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
a jak rozjaśniasz cynamonem? jaki przepis tajemniczy? bo też bym chętnie trochę pojaśniła jeszcze kolor, a cynamon kocham i wielbie więc sposób dla mnie
Ja zrobilam tak:
Ok 4 lyzki miodu
1 lyzka soku z cytryny
1 lyzka oliwy z oliwek
1 lyzka cynamonu

A dalej improwizowalam dla zwiekszenia ilosci, bo mam dlugie wlosy. Dodalam troche maski gloria i troche zelu aloesowego.

To byl moj pierwszy raz. TZ twierdzi ze wlosy sie rozjasnily, a ja nie jestempewna. Moze troszeczke. Ale za to wlosy sa po tym miksie tak cudowne ze nawet nie nakaldalam odzywki po myciu. A dzis kolezanka mnie wachala bo jeszcze czuc miod i cynamon
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 20:42   #3371
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
przedstawiam moje włoski-ILE GRAM HENNY PRZYGOTOWAĆ ?
na zdjęciach widac odrost naturalny-mysi blond, dalej ok1,5cm jaśniejszego odcienia rudego i 90% długości sprany mahoń(kładzione na naturalne nierozjaśniane włosy). Końcówki jaśniejsze bo wcześniej była tam platyna
widziałaś moje włosy? Na swoje kładłam 100 g ale nie namawiam, zasugerowałabym się tabelkami np. z mazideł bo zawsze lepiej zrobić trochę więcej niż mniej bo to nie zwykła farba, że pach pach i dorobisz
Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ooooo, zrobię tak jak Ty, jeśli się zdecyduję! to może mniej zniszczyć, racja. wspaniałe forum, jak tu się można wiele dowiedzieć.
Jeszcze podbijam moje pytanie, ostatni raz, bo nie chcę zamęczać sobą. [czytałam przeglądałam na hennaforhair i kilku innych, ale liczy sie wasze zdanie najbardziej, bo jednak jestescie na biezaco] - jak uzyskac mniej rudosci mocnej, a bardziej miodowy jasniuuuutkiego-rudziany kolor? Prosze, dodaje cos w zalaczniku co znalazlam i co mi sie abrdzo spodobalo.
ja chcę uzyskać ten pierwszy kolorek. macie pomysly, fryzjerki?
kilka stron temu jakaś dziewczyna wrzucała zdjęcia na krótkich włosach, dodawała cynamonu i kolor był taki właśnie jakiś hmm karmelkowy? Nie umiem opisać, poszukaj, krótkie włosy właśnie jasnorrude-jasnobrązowo0miodowe
Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Sylwia, nie widzialam twojej twarzy wiec nie wiem, ale twoj kolorek (po hennie ) jest bardzo ladny. Ja bym nie sluchala kolezanek
Ja tez jestem brazowooka i nie woobrazam sobie niebycia ruda

Ja zrobilam tak:
Ok 4 lyzki miodu
1 lyzka soku z cytryny
1 lyzka oliwy z oliwek
1 lyzka cynamonu

A dalej improwizowalam dla zwiekszenia ilosci, bo mam dlugie wlosy. Dodalam troche maski gloria i troche zelu aloesowego.

To byl moj pierwszy raz. TZ twierdzi ze wlosy sie rozjasnily, a ja nie jestempewna. Moze troszeczke. Ale za to wlosy sa po tym miksie tak cudowne ze nawet nie nakaldalam odzywki po myciu. A dzis kolezanka mnie wachala bo jeszcze czuc miod i cynamon
mnie też się jej kolor nieziemsko podoba

kochana ale ja czytałam że woda jest niezbędna do tej mieszanki bo miód musi zareagować, mnie też się to nie widziało bo co, wyjdzie takie wodniste przecież
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 20:50   #3372
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
kochana ale ja czytałam że woda jest niezbędna do tej mieszanki bo miód musi zareagować, mnie też się to nie widziało bo co, wyjdzie takie wodniste przecież
No ja tez cos takiego czytalam, ale widzialam tez efekty dziewczyn ktore dodaja tylko cynamon do odzywki i tez im rozjasnia. Nie wiem jak 1.5 szklanki wody ma sie utrzymac na glowie. Jedyna reakcja jak zajdzie to miod splywajacy po plecach. Ja pokladam wieksze nadzieje w cynamonie niez miodzie.

Ja rozpuscilam miod sokiem z cytryny (a w tamtym przepisie nie ma soku z cytryny) i dopiero dodalam reszte skladnikow.
Moja papaka mi splywala, a z woda to juz nawet wole sobie nie wyobrazac.

Chyba ze te 1.5szklanki wody to porcja na wlosy do ziemi
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013


Edytowane przez kocurzyca
Czas edycji: 2011-03-15 o 20:52
kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 20:56   #3373
Nitta3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 7
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mam pytanko.. kochane moje , czy gdy henna się spłukuje to włosy mają jakieś nienaturalne kolory? np.czerowny z brązowej henny lubn jakiś inny? czy splukuje się dając efekt naturalnych włosów ? Dziekuje za odp ;*
Nitta3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 21:07   #3374
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Sylvia !!!! Nie po to się męczyłaś z regeneracją włosów żeby teraz jednym ruchem rozjaśniacza zrobić suche , łamliwe siańsko!!!!
Poczekaj aż henna się wymyje i wtedy pokombinuj z kolorem jak potrzebujesz zmian.
Kładź teraz cassię z cynamonem i na rumianku najwyżej i ani się waż walić utleniacze na takie włosy!!!
Dziewczyny na 1 z wątków wrzuciły link z hennowymi włosami. Może Cię zdemotywuje do rozjaśniania.
http://www.lhpa.info/katharina.htm
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-15 o 21:37
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 22:32   #3375
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Oooo... wyczytałam jeszcze, że rozjaśnianie rabarbarem jest skuteczne, i to nawet bardzo Może dodam cynamonu do henny następnym razem też...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 07:32   #3376
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
widziałaś moje włosy? Na swoje kładłam 100 g ale nie namawiam, zasugerowałabym się tabelkami np. z mazideł bo zawsze lepiej zrobić trochę więcej niż mniej bo to nie zwykła farba, że pach pach i dorobisz
zgodnie z hennaforhair na moje wlosy trzebaby uzyc 300g henny i wydalo mi sie to jednak za duzo. skoro Ty masz dłuższe i starczyło 100g to mnie tym bardziej wystarczy. kupiłam 2 opakowania khadi (jednak kurier bo akurat mojego odcienia nie było w stacjonarnym wrr) czyli mam 200g
Zaczeło mnie tylko zastanawiac to ze jesli ta mieszanka mokra postoi 12h to czy inne jej skladniki sie nie zdeaktywują
http://khadi.pl/henna-amla-jatropha
skład:
Lawsonia Inermis (Henna)
Emblica Officinalis (Amla)
Eclipta Alba (Bhringaraj)
Bacopa Monniera (Brahmi)
Acacia Concinna (Shikakai)
Terminalia Chebula (Harad)
Terminalia Bellirica Roxb. (Vibhitaki)
Jatropha Glandulifera (Jatropha)
Azadirachta Indica (Neem)

wiem ze indygo kladzie sie na włosy bezposrednio po przygotwaniu ale amli chyba nie trzeba? moze bezpieczniej dac na 2h na kaloryfer? Co sadzicie?
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 08:01   #3377
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

sylvia czy zamiescilas gdzies swoja pielegnacje? troche mnie tu nie bylo, a chcialabym przeczytac

ja wczoraj bylam u fryzjera i nigdy nie bede miec swjej wymarzonej fryzurki bo mam za cienkie wlosy
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 08:42   #3378
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
zgodnie z hennaforhair na moje wlosy trzebaby uzyc 300g henny i wydalo mi sie to jednak za duzo. skoro Ty masz dłuższe i starczyło 100g to mnie tym bardziej wystarczy. kupiłam 2 opakowania khadi (jednak kurier bo akurat mojego odcienia nie było w stacjonarnym wrr) czyli mam 200g
Zaczeło mnie tylko zastanawiac to ze jesli ta mieszanka mokra postoi 12h to czy inne jej skladniki sie nie zdeaktywują
http://khadi.pl/henna-amla-jatropha
skład:
Lawsonia Inermis (Henna)
Emblica Officinalis (Amla)
Eclipta Alba (Bhringaraj)
Bacopa Monniera (Brahmi)
Acacia Concinna (Shikakai)
Terminalia Chebula (Harad)
Terminalia Bellirica Roxb. (Vibhitaki)
Jatropha Glandulifera (Jatropha)
Azadirachta Indica (Neem)

wiem ze indygo kladzie sie na włosy bezposrednio po przygotwaniu ale amli chyba nie trzeba? moze bezpieczniej dac na 2h na kaloryfer? Co sadzicie?
Ja mam pytanie - gdzie dokładnie przy centralnym jest ten sklepik? Podaj mi proszę namiary, jeśli to nie stanowi problemu.

Mnie się wydaję - nigdy nie robiłam khadi, więc żaden ze mnie ekspert, ale myślę, że z tą henną trzeba poczekać tylko po zalaniu ciepłą wodą, aż mieszanka osiągnie odpowiednią temperaturę do położenia na głowę, czyli jakieś 20-30 minut. Wydaje mi się, że tak czytałam w przepisie, że tej się nie odstawia.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 09:40   #3379
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
zgodnie z hennaforhair na moje wlosy trzebaby uzyc 300g henny i wydalo mi sie to jednak za duzo. skoro Ty masz dłuższe i starczyło 100g to mnie tym bardziej wystarczy. kupiłam 2 opakowania khadi (jednak kurier bo akurat mojego odcienia nie było w stacjonarnym wrr) czyli mam 200g
Zaczeło mnie tylko zastanawiac to ze jesli ta mieszanka mokra postoi 12h to czy inne jej skladniki sie nie zdeaktywują
http://khadi.pl/henna-amla-jatropha
skład:
Lawsonia Inermis (Henna)
Emblica Officinalis (Amla)
Eclipta Alba (Bhringaraj)
Bacopa Monniera (Brahmi)
Acacia Concinna (Shikakai)
Terminalia Chebula (Harad)
Terminalia Bellirica Roxb. (Vibhitaki)
Jatropha Glandulifera (Jatropha)
Azadirachta Indica (Neem)

wiem ze indygo kladzie sie na włosy bezposrednio po przygotwaniu ale amli chyba nie trzeba? moze bezpieczniej dac na 2h na kaloryfer? Co sadzicie?
na wszystkich farbach khadi tych mieszanych z innymi skladnikami sa instrukcje aby nakladac po ostygnieciu

tutaj orzechowy braz np, tylko przy czystej hennie pisza o dwoch mozliwosciach - zalanie goraca woda i nakladanie po ostygnieciu albo wymieszanie z sokiem cytrynowym i odstawienie na 12 godzin

jesli chodzi o amle to przy stosowaniu solo sa takie rozwiazania:
- jako maska na wlosy - zalac goraca woda i odstawic na min 2 godziny
- jako maska na buzie - zalac goraca woda i po ostygnieciu nalozyc na buzie (BTW super maska, poprawia koloryt cery nawet u takiego bladziocha jak ja)

nie wiem jak jantropa ale z amla jest tak, raz przygotowalam i od razu dalam na buzie, zadnych sladow, drugim razem cos mnie odciagnelo i zanim nalozylam na buzie minela godzina od momentu zalania amli, po zabiegu mialam przyciemnione dlonie (przez 2 dni)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 09:56   #3380
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

sylvia - i dziewczyny mają rację, szkoda włosów. ja się babrałam bo miałam ufarbowane na ciemno i za nic nie schodziło i kładłam to w proporcjach 1:1 rozjaśniacz z odżywką a poprawki nawet bardziej rozcieńczone. jak masz niefarbowane farbami ciemnymi włosy na pewno pomogą naturalne sposoby
nałożyłam ten cynamon w końcu.. sporo mi wyszło cynamonu bo za dużo wody z sokiem cytrynowym i tak dokładałam dokładałam aż zużyłam mały słoik cynamonu dodałam też miodu. jak dla mnie to odżywka stworzona dla mnie zapach boski, włosy dalej mi pachną.. wydaje mi się, że trochę są jaśniejsze, bardziej miedziane, więc luz spłukać i rozczesać bez odżywki u mnie nie dałoby rady
zamówiłam hennę MDH i Heenare z helfów, niedługo kolejne eksperymenty
[czytam trochę o tej Heenarze że przyciemnia włosy, i się teraz boję czy mi jakiegoś brązu znów nie wyczaruje ]
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 10:24   #3381
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Sylvia tez dolacze do dziewczyn, ja akurat bawilam sie rozjasnianiem i skonczylo sie ze musialam obciac wlosy mniej wiecej Twojej dlugosci, na jeza nie dalam rade wiec ciachlam sie tak do ucha z tym ze sobie pocieniowalam bo te na czubku glowy byly najbardziej uszkodzone (na prawie calej dlugosci), no i potem sukcesywnie co 4 tygodnie podcinalam, dlatego nadal mam krotkie (choc i tak widac ze podrosly), postaw na naturalne sposoby i absolutnie nie siegaj po chemie, tez bym chciala jasniejsze, takie bardziej razaca czerwien ale nie za cene utraty zdrowia wlosow, juz nie, wyleczylam sie.
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 13:36   #3382
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

haha, trochę mnie tu nie było i co widzę? Wszystkie się rozjaśniają

Ja zaryzykowałam jak zwykle i dwa tygodnie po hennowaniu Khadi zrobiłam sobie pasemka rozjaśniaczem, później położyłam grzebieniem na 2 minutki reszte rozjaśniacza na całe włosy. Myślałam, że nie złapie na hennie, ale wszystko ładnie rozjaśniło, tak jak chciałam. Jedno pasemko mi jednak za jasne wyszło i już kombinuję żeby sobie henne gloss zrobić dla wyrównania No i chyba jednak ciemniejsze wolę

Sylvia, bardzo fajny ten rudy Ci wyszedł, widziałam w galerii. Jeśli chodzi o ten miodowy, co dodałaś jako załączniki.. To nie uzyskasz go za cholere henną. Chorowałam na ten kolor, raz go nawet miałam. Udało mi się tylko poprzez rozjaśnienie kasztanowych włosów (8-10 minut przy cienkich włosach). Później już tylko farby chemiczne o nazwach w stylu "miodowy blond" "słoneczny blond" itp.

majreg nie pokazuj takich fot, bo wpadam w kompleksy ;(

Kurde, ścięłam ostatnio włosy i teraz marzy mi się jakaś magiczna mikstura na porost ;((

Edytowane przez Relyah
Czas edycji: 2011-03-16 o 13:39
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 15:06   #3383
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
No ja tez cos takiego czytalam, ale widzialam tez efekty dziewczyn ktore dodaja tylko cynamon do odzywki i tez im rozjasnia. Nie wiem jak 1.5 szklanki wody ma sie utrzymac na glowie. Jedyna reakcja jak zajdzie to miod splywajacy po plecach. Ja pokladam wieksze nadzieje w cynamonie niez miodzie.

Ja rozpuscilam miod sokiem z cytryny (a w tamtym przepisie nie ma soku z cytryny) i dopiero dodalam reszte skladnikow.
Moja papaka mi splywala, a z woda to juz nawet wole sobie nie wyobrazac.

Chyba ze te 1.5szklanki wody to porcja na wlosy do ziemi
własnie mnie też się niezbyt widzi ta woda. Ja dzisiaj zrobiłam tak
2 łyżeczki miodu
odrobina wody
około łyżeczki soku z cytryny
cynamonu ile się sypnęło
trochę oleju ze słodkich migdałów
dojrzewa sobie w łazience jeszcze, za jakąś godzinę może albo w sumie to zaraz się ruszę myślę że jeśli nałożę na suche włosy nawet taką wodnistą mieszankę to nie powinna spływać jeśli nie przegnę. I może z 3 godziny potrzymam. Swoją drogę, muszę poszukać jakiś informacji biochemicznych o cynamonie, czy może wysuszać i ogólnie na czym polega to jego działanie wspomagające wyciąganie koloru
Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
zgodnie z hennaforhair na moje wlosy trzebaby uzyc 300g henny i wydalo mi sie to jednak za duzo. skoro Ty masz dłuższe i starczyło 100g to mnie tym bardziej wystarczy. kupiłam 2 opakowania khadi (jednak kurier bo akurat mojego odcienia nie było w stacjonarnym wrr) czyli mam 200g
każdy ma inne włosy jeśli chodzi o gęstość, grubość i zdolności absorbowania farby ale mam nadzieję że starczy Ci spokojnie mieszanki
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 16:09   #3384
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Rybiorek, dzięki za odp
zastanawiałam sie jeszcze nad tym skoro w tej mieszance jest już zakwaszająca amla to czy jest potrzeba dodawania soku z cytryny
bo marzy mi się intensywny kolor.. aczkolwiek jaki może wyjsc dowiem sie dopiero po spróbowaniu
Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie - gdzie dokładnie przy centralnym jest ten sklepik? Podaj mi proszę namiary, jeśli to nie stanowi problemu.
a nie spytałam dokładnie bo jak do nich zadzwoniłam to się dowiedziałam ze nie mieli tej mieszanki która miałam. dzwon na 609856804, Pani Elżbieta się tym zajmuje wiec powie Ci jak tam trafić.

Helfy mi odpisali ze w Warszawie są sklepy które sprzedają cześciowo ich produkty. oto adresy:
  • Kiosk TIZIO, al. Jerozolimskie 54 (Pawilon 205 na Dworcu Centralnym)
  • Sklep Zielarsko-Medyczny Natura, ul. Młynarska 13
  • Mydlarnia Shea, ul. Młynarska 52
i się nie zdziwię jeśli ten pierwszy kiosk to ten sam który sprzedaje produkty khadi

I jeszcze mam pytanie o te slsy, parabeny i inne chemiczne szajstwo w kosmetykach myjącopielegnacyjnych do włosów. sklad najczesniej jest po angielsku (czasem po łacinie), jak dokładnie nazywają sie te składniki których nalezy unikać?np. te silikony utrudniające wniknięcie henny

Edytowane przez obywatelka planety Ziemia
Czas edycji: 2011-03-16 o 16:19
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 19:22   #3385
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
haha, trochę mnie tu nie było i co widzę? Wszystkie się rozjaśniają

Ja zaryzykowałam jak zwykle i dwa tygodnie po hennowaniu Khadi zrobiłam sobie pasemka rozjaśniaczem, później położyłam grzebieniem na 2 minutki reszte rozjaśniacza na całe włosy. Myślałam, że nie złapie na hennie, ale wszystko ładnie rozjaśniło, tak jak chciałam. Jedno pasemko mi jednak za jasne wyszło i już kombinuję żeby sobie henne gloss zrobić dla wyrównania No i chyba jednak ciemniejsze wolę

Sylvia, bardzo fajny ten rudy Ci wyszedł, widziałam w galerii. Jeśli chodzi o ten miodowy, co dodałaś jako załączniki.. To nie uzyskasz go za cholere henną. Chorowałam na ten kolor, raz go nawet miałam. Udało mi się tylko poprzez rozjaśnienie kasztanowych włosów (8-10 minut przy cienkich włosach). Później już tylko farby chemiczne o nazwach w stylu "miodowy blond" "słoneczny blond" itp.

majreg nie pokazuj takich fot, bo wpadam w kompleksy ;(

Kurde, ścięłam ostatnio włosy i teraz marzy mi się jakaś magiczna mikstura na porost ;((

Ja myślę,że to trochę ustawka. Nasza Kocurzyca i Lisbeth też miałyby takie, a może i ładniejsze gdyby im wyprostować i zrobić profesjonalne foty.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 19:44   #3386
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
Rybiorek, dzięki za odp
zastanawiałam sie jeszcze nad tym skoro w tej mieszance jest już zakwaszająca amla to czy jest potrzeba dodawania soku z cytryny
bo marzy mi się intensywny kolor.. aczkolwiek jaki może wyjsc dowiem sie dopiero po spróbowaniu
mysle ze nie zmieni to samego koloru, srodowisko kwasne jest potrzebne aby henna puscila mocniej barwnik ale jak jest tam amla to mieszanka jest do przygotowania na juz no i amla ma bardzo wysokie stezenie wit C, ja bym zostala przy goracej wodzie

(sok cytrynowy moze dac glebszy kolor ale przez to wygladajacy na ciemniejszy, wszystko zalezy co chcesz osiagnac)

niektorzy mieszaja henne (mieszanke) z mocnym naparem rumiankowym (4 torebki na szklanke), oczywiscie goracym, rezultaty podobne a rumianek nie wysusza jak cytryna
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 19:58   #3387
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

no proszę, jak w prxzyszłości bede robić sama mieszanki z henną to wypróbuję.
dziś przyszła khadi
zaraz zrobie próbki w mało widocznych miejscach.
Nasuwa mi sie kolejne pytanie-czy w trakcie miesiączki efekt wychodzi inny? Słyszałam nie raz ze przy farbach chemicznych u niektórych kobiet w trakcie miesiaczki ona poprostu może nie złapac. nie wiem jakie przemiany zachodza wtedy w skórze głowy itd i tak się głowię czy przy hennie też to ma wpływ.
czy któras z Was dłużej hennujących ma obserwacje z tego nomen omen okresu?
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 20:03   #3388
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
no proszę, jak w prxzyszłości bede robić sama mieszanki z henną to wypróbuję.
dziś przyszła khadi
zaraz zrobie próbki w mało widocznych miejscach.
Nasuwa mi sie kolejne pytanie-czy w trakcie miesiączki efekt wychodzi inny? Słyszałam nie raz ze przy farbach chemicznych u niektórych kobiet w trakcie miesiaczki ona poprostu może nie złapac. nie wiem jakie przemiany zachodza wtedy w skórze głowy itd i tak się głowię czy przy hennie też to ma wpływ.
czy któras z Was dłużej hennujących ma obserwacje z tego nomen omen okresu?
nie zauwazylam zadnej roznicy, jak robilam drugi raz to mialam okres, trzymalam wtedy 6 godzin i wyszedl mi piekny, rowny czerwony
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 20:07   #3389
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

jesteście przecudowne, dziękuję za odpowiedzi i ide sie bawic z breją
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 20:09   #3390
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
sylvia czy zamiescilas gdzies swoja pielegnacje? troche mnie tu nie bylo, a chcialabym przeczytac

ja wczoraj bylam u fryzjera i nigdy nie bede miec swjej wymarzonej fryzurki bo mam za cienkie wlosy
Nie przejmujmy sie, ja kolorem a ty objetoscia, musimy zaakceptowac swoje wlosy i dbac o nie w naturalne sposoby by byly piekne bez chemii i farb! henna, ziola, oleje !
Moja pielegnacje znajdziesz w blogu [przy wpisach, przy avatarze klikaj]

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
na wszystkich farbach khadi tych mieszanych z innymi skladnikami sa instrukcje aby nakladac po ostygnieciu

tutaj orzechowy braz np, tylko przy czystej hennie pisza o dwoch mozliwosciach - zalanie goraca woda i nakladanie po ostygnieciu albo wymieszanie z sokiem cytrynowym i odstawienie na 12 godzin

jesli chodzi o amle to przy stosowaniu solo sa takie rozwiazania:
- jako maska na wlosy - zalac goraca woda i odstawic na min 2 godziny
- jako maska na buzie - zalac goraca woda i po ostygnieciu nalozyc na buzie (BTW super maska, poprawia koloryt cery nawet u takiego bladziocha jak ja)
co za cudy! sproowalbym ale nie mam amli. codzienne marchewki nie daja az takiego efektu, oj nie nie, wg!

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-03-16 o 20:23
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.