krem, tonik, glinka, peelingi itp. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-08, 09:05   #1
siemanko123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27

krem, tonik, glinka, peelingi itp.


Mam pytanie zwiazane z iloscia branych kosmetykow.
.. Teraz zaczalem brac ance derm rano przed nim przemywam sie tonikiem lub mydlem siarkowym. Pozniej w ciagu dnia jakies dwa razy wklepuje krem nawilzajacy przeciw zaskornikom a na wieczor mam ultrazluszczajacy peeling garniera gdzie pisze zeby go stosowac codziennie wiec stosuje go przed spaniem i jeszcze to nie koniec bo mam tez glinke ktora stosuje raz dwa razy w tygodniu i zwykły gruboziarnisty peeling ktory trzeba tez stosowac 1-2 w tygodniu. Czy taka " róznorodnosc " kremow, lekow etc, nie bedzie miala zlego wplywu na wyglad twarzy? tzn nie zrobi sie jakis wysyp czy cos w tym stylu? chodzi mi o to ze np glinka moze sie " pogryzc " z ance derm ktory stosuje rano a glinke raz w tygodniu na wieczor. I przepraszam jesli taki temat juz istnieje, ale staralem sie znalesc podobny i nic z tego... Dziekuje
siemanko123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 09:31   #2
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: krem, tonik, glinka, peelingi itp.

Cytat:
Napisane przez siemanko123 Pokaż wiadomość
Mam pytanie zwiazane z iloscia branych kosmetykow.
.. Teraz zaczalem brac ance derm rano przed nim przemywam sie tonikiem lub mydlem siarkowym. Pozniej w ciagu dnia jakies dwa razy wklepuje krem nawilzajacy przeciw zaskornikom a na wieczor mam ultrazluszczajacy peeling garniera gdzie pisze zeby go stosowac codziennie wiec stosuje go przed spaniem i jeszcze to nie koniec bo mam tez glinke ktora stosuje raz dwa razy w tygodniu i zwykły gruboziarnisty peeling ktory trzeba tez stosowac 1-2 w tygodniu. Czy taka " róznorodnosc " kremow, lekow etc, nie bedzie miala zlego wplywu na wyglad twarzy? tzn nie zrobi sie jakis wysyp czy cos w tym stylu? chodzi mi o to ze np glinka moze sie " pogryzc " z ance derm ktory stosuje rano a glinke raz w tygodniu na wieczor. I przepraszam jesli taki temat juz istnieje, ale staralem sie znalesc podobny i nic z tego... Dziekuje
Wystarczyło zapytać w wątku ogólnym o trądziku Polecam: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=718152&page=58

Acne derm stosuje się na noc, na dzień podczas stosowania wypadałoby używać kremów z filtrem. Mydło siarkowe wielu ludzi chwali, ale dla mnie było zbyt mocne. Mydło jest mydłem, najprawdopodobniej ma zasadowe pH {pisze na nim inaczej?} i to po nim należałoby użyć toniku, który ma za zadanie pH wyrównać. Stosowanie peelingów ziarnistych {drobno, grubo, nieważne} przy trądziku jest sprawą dyskusyjną, można roznieść bakterie i bardzo sobie zaszkodzić.

Ogólnie różnorodność czasem jest nawet wskazana, niektórym duża liczba stosowanych kosmetyków zupełnie nie przeszkadza, ale zależy to przede wszystkim od kosmetyków, jakich się stosuje. No i im więcej się używa, tym większe prawdopodobieństwo, że coś zaszkodzi.

Nie przetłuszcza Ci się skóra?
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 09:41   #3
siemanko123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: krem, tonik, glinka, peelingi itp.

Ja wlasnie posiadam tlusta skore I ostatnio czytalem tutaj na forum ze ja chyba nie mam zwyklego tradziku tylko prosaki. Zdazaja sie poszczegolne czerwone pryszcze, ale nie jest ich tak duzo najwiecej mam takich bialych grodek ktore wygladaja jak taka " kasza " dlatego pomyslalem zeby uzywac peelingow zluszczajacych bo niby dobrze jest je zluszczac. A po mydle siarkowym nakladam zawsze krem nawilzajacy bo troszke wysusza mi skore Aha i chcialem jeszcze dodac ze czytalem o tym ance dermie i pisze ze powinno sie sotsowac go dwa razy dziennie rano i wieczorem a z tej racji ze na wieczor mam jakis peeling garniera ultrazluszczajacy ktory trzeba stosowac codziennie to ance derm stosuje rano A tych prosakow mam naprawde duzo i w swietle wyglada to nie zbyt ladnie

Edytowane przez siemanko123
Czas edycji: 2014-03-09 o 09:49
siemanko123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 11:57   #4
hanna1224
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: krem, tonik, glinka, peelingi itp.

Na tłustą cerę najlepiej stosować żele z cynkiem i pudry matujące są świetne i nie zatykają nadmiernie porów. A tak swoją drogą: mija wraz z wiekiem
hanna1224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 18:34   #5
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: krem, tonik, glinka, peelingi itp.

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Nie przetłuszcza Ci się skóra?
Cytat:
Napisane przez siemanko123 Pokaż wiadomość
Ja wlasnie posiadam tlusta skore I ostatnio czytalem tutaj na forum ze ja chyba nie mam zwyklego tradziku tylko prosaki. Zdazaja sie poszczegolne czerwone pryszcze, ale nie jest ich tak duzo najwiecej mam takich bialych grodek ktore wygladaja jak taka " kasza " dlatego pomyslalem zeby uzywac peelingow zluszczajacych bo niby dobrze jest je zluszczac. A po mydle siarkowym nakladam zawsze krem nawilzajacy bo troszke wysusza mi skore Aha i chcialem jeszcze dodac ze czytalem o tym ance dermie i pisze ze powinno sie sotsowac go dwa razy dziennie rano i wieczorem a z tej racji ze na wieczor mam jakis peeling garniera ultrazluszczajacy ktory trzeba stosowac codziennie to ance derm stosuje rano A tych prosakow mam naprawde duzo i w swietle wyglada to nie zbyt ladnie
Zapytałam, bo zdziwiłabym się, gdyby tak nie było. Skóra przetłuszcza się {prawie zawsze} w odruchu obronnym. Jeżeli jest zbyt przesuszona lub oczyszczona, a ma do przetłuszczania zdolności. A nie łuszczy Ci się, nie masz takich "suchych skórek"?

Ja tylko mówię. Bo AcneDerm to jednak kwas, kwas nałożony na skórę na dzień sprzyja powstawaniu przebarwień.

Mogę zapytać, jakiego używasz kremu?

Mnie tam pudry matujące zapychają, przecież większość ma talk.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 19:15   #6
siemanko123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: krem, tonik, glinka, peelingi itp.

Nie zauwazylem zeby skora mi sie luszczyla. A to ze ance derm ma kwas to chyba dobrze bo ogladalem/wyczytalem ze tylko tak pozbede sie tych krostek nie wiem czy to prawda A co do kremu nawilzajacego to uzywam " 20 under twenty anti ance " przeciw tradzikowi matujacy/przeciw blyszczeniu sie +algi i jakies tam czasteczki matujace mam takze tonik z tej firmy ( zeby nie utrudniac napisze jak co stosuje ) .
Rano przemywam twarz mydlem siarkowym lub tonikiem po tym nakladem ance derm ( ance derm zaczelem stosowac dopiero drugi dzien ) jak mam czas to po godzinie od nalozenia ance dermu staram sie nalozyc krem nawilzajacy bo czytalem ze powinno sie odczekac przynajmniej godzine a jak nie to krem nawilzajacy wsmarowuje w porach obiadu I na wieczor robie peeling garnier ultrazluszczajacy i po nim znowu nakladm krem nawilzajacy I tam raz w tygodniu nakladam glinke zielona i w inny dzien peeling gruboziarnisty ( zwykly ) Mam nadzieje ze jakos logicznie to napisalem
siemanko123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 17:34   #7
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: krem, tonik, glinka, peelingi itp.

Tak, dobrze, że kwas, przecież nie mówię, że nie. Wydaje mi się tylko, że strasznie maltretujesz tą swoją skórę, ja staram się podchodzić do mojej jak najdelikatniej. Na przykład zazwyczaj słyszę opinie, że peelingów powinno się używać maksymalnie dwa razy w tygodniu, żeby dać skórze czas na zregenerowanie się i odtworzenie warstwy naskórka, a do tego dochodzi jeszcze kwas. No i mydeł, poza Savon Noir nie lubię, ale to już moje zupełnie subiektywne zdanie.
Jeżeli zależy Ci na szerszej opinii polecam Ci skopiowanie Twoich postów i wrzucenie do wątku ogólnego, tam regularnie odpowiada kilka osób.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 18:36   #8
siemanko123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: krem, tonik, glinka, peelingi itp.

Teraz mam zamiar zaczac bardziej zdrowa diete i uzywac regularnie kosmetykow i teraz mam problem co brac a czego nie. Mam peeling gruboziarnisty ktory stosuje sie 1-2 razy dziennie, peeling od garniera ktory " niby " trzeba stosowac codziennie jakis ultrazluszczajacy i teraz wyczytalem ze na nim pisze ze efekt utrzymuje sie do 2 tygodni po miesiecznym stosowaniu wiec chyba go odstawie, mam tez krem nawilzajacy under twenty przeciw tradzikowi, ale przeczytalem jakis watek i niby te kremy strasznie zapychaja pory, wiec kupilem jakas maske za 4 zlote ( intesywnie nawilzajaca ) ale tu psize ze stosuje sie tylko 2 razy w tygodniu, wiec tak czy siak bede musial stosowac ten under twenty bo chyba lepiej codziennie nawizac ta skore? . Mam takze mydlo siarkowe i tonik ( tonik tez under twenty ) i tutaj tez mam problem bo nie wiem czy odstawic mydlo siarkowe czy nie bo mnie wysusza dlatego bede musial po nim nakladac ten krem nawilzajacy a jesli stosowalbym tylko tonik to nie musial bym juz nawilzac twarzy po kazdym uzyciu mydla siarkowego tylko uzywalbym ta maske 2 razy w tygodniu jesli ma to jakis sens. I jeszcze bym zapomnial mam tez ten krem ance derm po ktorym wydaje mi sie po drugim dniu stosowanie widac jakies efekty i ogolnie czuje ze cos robi ten kremik bo po nalozeniu twarz mnie troche piecze i swedzi wiec kwas chyba dziala I teraz nie wiem co stosowac a czego nie o jakiej porze dnia. Poki mi nikt nic nie napisze bede robil tak : Rano po przebudzeniu mydlo siarkowe lub ten tonik, po umyciu twarzy ance derm. Po poludniu jesli bedzie taka potrzeba znowu przymyje twarz mydlem lub tonikiem, po czym znowu naloze krem nawilzajacy. I na wieczor znowu mycie twarzy kremem lub tonikiem po czym nakladam raz czy tam dwa razy w tygodniu peeling gruboziarnisty i po nim krem nawilzajacy i np dwa dni pozniej glinke zielona i nastepnego dnia tez na wieczor maseczke intesywnie nawilzajaca podsumowujac ( mydlo siarkowe lub tonik z kremem nawilzajacym - codziennie po 2-3 razy ) ( glinka 1/2 razy w tygodniu na wieczor i tak samo z peelingiem i maseczka intesywnie nawilzajaca ) A peeling garniera na ktorym pisze ze trzeba go stosowac codziennie ostawiam + na wieczor codziennie witaminy i cynk w tabletkach. Mam nadzieje ze ktos mi podpowie czy takie ulozenie jest dobre czy np nie jest tych kosmetykow za duzo itp

Edytowane przez siemanko123
Czas edycji: 2014-03-10 o 18:39
siemanko123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-10 19:36:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.