Ekspert odpowiedział bole brzucha,rozwolnienie,stre s - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki Buscopan

Notka

Forum eksperta marki Buscopan Żyjesz w stresie, nie masz czasu na właściwy posiłek, dokuczają Ci skurczowe bóle brzucha lub inne dokuczliwe dolegliwości w okolicach brzucha?
Zasięgnij porady eksperta mgr inż. Anny Englisz – dietetyk z firmy Set Point, która przez miesiąc będzie odpowiadała na Wasze pytania.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-09-02, 15:10   #1
szinaSE
Raczkowanie
 
Avatar szinaSE
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wszechswiat
Wiadomości: 481

bole brzucha,rozwolnienie,stre s


Witam pania mgr.
Mam problem z bolami brzucha, i to nie od dzis tylko od bardzo dlugiego czasu, ale nadal nie wiem co i jak powinnam robic. Mowiono mi ze to z powodu stresu, i moge sie z tym zgodzic, ale nie wiem co mam wtedy robic. Bol potrafi przyjsc kiedy kolwiek, bez wzgledu co zjem, czasami zdaza sie odrazu po jedzeniu, co konczy sie 3-4 wizytami w toalecie.To jest naprawde bardzo uciazliwe. Zmuszona jestem wtedy wziasc tabl (takie ogolno dostepne w aptece), typu stoperan. W okresach stresujacych, takie "ataki" potrafie miec codziennie. Co moglabym zrobic, poza tym ze probowac sie nie stresowac (ale to niestety nie jest zawsze mozliwe i takie proste) Czy sa jakies domowe sposoby na to? Bylabym wdzieczna za odpowiedz.
Pozdrawiam
__________________
"Spieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodza..."



Zapraszam do mojego watku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=363397

szinaSE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 23:00   #2
alprazolam
Raczkowanie
 
Avatar alprazolam
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 102
Dot.: bole brzucha,rozwolnienie,stre s

dołączam się do pytania, mam dokładnie te same objawy.. czasami nie chce mi się już przez to wszystko żyć.. ;/
alprazolam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 00:00   #3
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: bole brzucha,rozwolnienie,stre s

Dołączam sie do pytania.
Mój TZ ma podobne objawy. Do tego poci się w nocy, budzi i leci do toalety.
Niestety narazie nie może iść do lekarza, bo mieszkamy za granicą, a tutejszym specjalistom nie wierzy.
__________________
I am WONDER WOMAN ...
I wonder where I left my keys
I wonder how I put on weight
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 07:11   #4
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: bole brzucha,rozwolnienie,stre s

Z mojego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że jest coś takiego jak "zespół jelita drażliwego". http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3...ra%C5%BCliwego . Moja znajoma na to cierpi i uskarża się na notoryczne bóle brzucha, zarzywa jakieś tabletki przepisane przez lekarza.
Bóle brzucha są często spowodowane róznego rodzaju wirusami (np. wirus grypy żołądkowej). Osobiście ostatnio przez tydzień miałam tak potworne bóle brzucha, które nasilały się po posiłku. Okazało się, że to była grypa żołądkową, która u mnie miała takie bojawy - pomógł mi Lacidofil (z bakt.kw.mlekowego). Ból minął bezpowrotnie. Należało by się skontaktować z lekarzem i zrobić badania...ciężko tak prorokować. Podzieliłam się swoimi doświadczeniami, ale poczekajmy na opinię eksperta
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~


Edytowane przez Agna
Czas edycji: 2009-09-03 o 07:12
Agna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 09:55   #5
szinaSE
Raczkowanie
 
Avatar szinaSE
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wszechswiat
Wiadomości: 481
Dot.: bole brzucha,rozwolnienie,stre s

O tym "zesple jelita drażliwego", slyszalam i przypuszczam ze to moze byc to. Wiec ogolnie nie ma nic konkretnego na ta dolegliwosc po za unikaniem stresow, dieta no i jak jest juz ciezko to tabletki.
Ale tak jak Agna napisala, poczekajmy na eksperta.
__________________
"Spieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodza..."



Zapraszam do mojego watku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=363397

szinaSE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 18:23   #6
Anna Englisz
Przyczajenie
 
Avatar Anna Englisz
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 20
Dot.: bole brzucha,rozwolnienie,stre s

Witam!

Bóle brzucha u każdej osoby mogą mieć bardzo różne podłoże. U część osób jest to stres, u innych leki, czynniki pokarmowe, czynniki środowiskowe czy niewłaściwy sposób żywienia. Jedni skarżą się na osłabienie, drudzy na nadmierną wrażliwość układu pokarmowego (biegunki, zaparcia), której towarzyszy często ból i wzdęcie brzucha.
Objawy takie często określa się mianem: „zespołem jelita nadwrażliwego”. Jest to choroba przewlekła i nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla życia, jednakże w znacznym stopniu upośledza jego jakość. Co wiele z Was potwierdziło. Niestety kobiety zapadają na ZJN dwukrotnie częściej niż mężczyźni.

Poprzez właściwą dietę można jedynie złagodzić skutki ZJN. Nie ma jednak uniwersalnej diety. Dla każdej osoby cierpiących na ZJN, w zależności od przyczyn, będzie ona inna.
Zachęcam do wprowadzenia ogólnych zaleceń żywieniowych do swojego życia i obserwacji efektów

Dieta przy ZJN powinna wykazywać cechy diety lekkostrawnej, być bogata w witaminy i składniki mineralne. Posiłki powinny być podawane w małych ilościach, co najmniej 5 razy na dobę. Należy zapewnić odpowiednią podaż płynów w ilości minimum 1500ml/na dobę (woda mineralna niegazowana i słabe napary herbat niedosładzanych cukrem).

Z żywienia należy wykluczyć:
przede wszystkim te produkty, które nasilają objawy,
napoje gazowane, mleko słodkie
ograniczyć produkty węglowodanowe
gumę do żucia, słodycze, dietetyczne dżemy, czekolady i słodziki
owoce (jabłka, gruszki, śliwki, wiśnie)
warzywa (cebulowe, kapustne, strączkowe)
używki (mocną kawę, mocną czarną herbatę, alkohol)

Dieta to kwestia indywidualna, dlatego warto zasięgnąć porady specjalisty – lekarza i dietetyka. Pierwszy wykluczy inne możliwe przyczyny bólów brzucha, drugi ustali indywidualną, dopasowaną do potrzeb dietę .

Pozdrawiam,
Anna Englisz
Anna Englisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 19:04   #7
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: bole brzucha,rozwolnienie,stre s

niestety ja też na to cierpie nie robiłam badania ale też mam wszystkie objawy jak przy nadwrażliwości jelita. Niestety nie ma na to leku a uciążliwe jest i to bardzo, prawie codziennie borykam sie z bólem brzucha i biegunką
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki Buscopan


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.