jak zrzucić kg z kolanem po kontuzji, helpunku! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-22, 16:21   #31
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: jak zrzucić kg z kolanem po kontuzji, helpunku!

Cytat:
Napisane przez juliakawka Pokaż wiadomość
Dużo białka w diecie i mało węglowodanów. Do tego możesz robić brzuszki. Dużo brzuszków!
Powstrzymaj się proszę z poradami na tym forum
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 10:22   #32
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: jak zrzucić kg z kolanem po kontuzji, helpunku!

Witam dziewczyny !!! podepnę sie pod stary post bo nie chcę zasmiecać forum.Mam trochę inny problem niż autorka wątku.Zacznę do tego ze ćwiczylam tzw dywanowki ,ktore dawaly w kość kolanom(poskoki i wyskoki) np T25 i POX 30 min, potem ćwiczenia z obciążeniem ale nie dużym ,pewnego dnia zaczelo mnie bolec kolano,nie tak bardzo pomyślałam że to nic wielkiego i ćwiczyłam dalej ,niestety okazało sie że zaczyna mnie boleć przy zginaniu i takim totalnym wyprostowaniu odczowam ból,bylam u ortopedy jednego z najlepszych w naszym województwie ,zrobiłam zdjęcie kolana i powiedział ze nic nie widzi,więc dal mi skierowanie na rezonans magnetyczny ,zrobiłam i czekam na wynik ,do lekarza z wynikiem idę 8 kwietnia,,,,uffff a teraz meritum ,nie wyrabiam bez ćwiczeń co mogę ćwiczyć ??? pojęcia nie mam ,,,rowerek stacjonarny odpada bo lekarz zabronił na tn moment ,może któraś z was miala podobny problem i znalazla dla siebie ćwiczenia ,ktore sa do tego odpowiednie,,,dodam że pracuję fizycznie ,podnoszę cięzary tak do 12 kg ,oczywiście nie przez 8 godz ale zdarza się,po tych 8 godz zaczynam utykac na to kolano i zgiać oge tylko do połowy,staje sie tak jakby sztywne myslę ze ten ruch jednostajny nie jest dobry i to praca w głownej mierze przyczyniła się ,chciałabym jakoś rozruszć lub wzmocnić te okolice,,,prosze o podpowiedz osoby,ktore mialay cos podobnego
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 20:42   #33
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: jak zrzucić kg z kolanem po kontuzji, helpunku!

Myślę, że lekarz zaleci ci jakieś odpowiednie ćwiczenia na kolana. Ja mam skrzywienie kolan i w gimnazjum spędziłam kilka miesięcy na ćwiczeniach, które według mnie były totalnie do bani i nic przy nich nie czułam, ale pozwoliły mi na tyle wzmocnić kolana, że dzisiaj biegam, chodzę po górach czy jeżdżę na rowerze
Póki nie masz opinii lekarza- pomyśl np. o pływaniu albo aqua aerobicu. Nie wiem, czy nordic walking byłby dobry (teoretycznie- kije odciążają, ale czy wystarczająco?).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 09:48   #34
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: jak zrzucić kg z kolanem po kontuzji, helpunku!

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Myślę, że lekarz zaleci ci jakieś odpowiednie ćwiczenia na kolana. Ja mam skrzywienie kolan i w gimnazjum spędziłam kilka miesięcy na ćwiczeniach, które według mnie były totalnie do bani i nic przy nich nie czułam, ale pozwoliły mi na tyle wzmocnić kolana, że dzisiaj biegam, chodzę po górach czy jeżdżę na rowerze
Póki nie masz opinii lekarza- pomyśl np. o pływaniu albo aqua aerobicu. Nie wiem, czy nordic walking byłby dobry (teoretycznie- kije odciążają, ale czy wystarczająco?).
Dziękuję za odpowiedz ,wlaśnie chyba basen wybiorę, postanowilam rownież byc bardziej cierpliwa i poczekać na opinie lekarz,ktora dostane dopiero 8 kwietnia ,,,pozdrawiam
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 09:51   #35
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: jak zrzucić kg z kolanem po kontuzji, helpunku!

W razie czego masz się dopominać! Musisz mu powiedzieć, że pracujesz fizycznie i chcesz być aktywna, żeby cię nie odrzucił z kwitkiem (jak mój jeden ortopeda po złamaniu obojczyka... dopiero drugi wysłuchał, że jeżdżę na rowerze, zobaczył rtg, złapał się za głowę i kazał od razu wymienić gips, bo poprzedni był nałożony do bani i nie "nastawiał" mi kości).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 12:18   #36
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: jak zrzucić kg z kolanem po kontuzji, helpunku!

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Myślę, że lekarz zaleci ci jakieś odpowiednie ćwiczenia na kolana. Ja mam skrzywienie kolan i w gimnazjum spędziłam kilka miesięcy na ćwiczeniach, które według mnie były totalnie do bani i nic przy nich nie czułam, ale pozwoliły mi na tyle wzmocnić kolana, że dzisiaj biegam, chodzę po górach czy jeżdżę na rowerze
Póki nie masz opinii lekarza- pomyśl np. o pływaniu albo aqua aerobicu. Nie wiem, czy nordic walking byłby dobry (teoretycznie- kije odciążają, ale czy wystarczająco?).
Ćwiczenia rehabilitacyjne często są takie, że "nic przy nich nie czuć" - skoro wzmocniłaś kolana, to jednak nie były do bani. Ja kilka lat temu z bólami pleców i promieniującymi na nogi - od kręgosłupa lędźwiowego - dostałam zestaw ćwiczeń, z których część"czułam" - i te okazały się szkodzić, natomiast zbawienne okazały się te, które nie generowały żadnego wysiłku czy nawet mocniej wyczuwalnego napięcia mięśni.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
W razie czego masz się dopominać! Musisz mu powiedzieć, że pracujesz fizycznie i chcesz być aktywna, żeby cię nie odrzucił z kwitkiem (jak mój jeden ortopeda po złamaniu obojczyka... dopiero drugi wysłuchał, że jeżdżę na rowerze, zobaczył rtg, złapał się za głowę i kazał od razu wymienić gips, bo poprzedni był nałożony do bani i nie "nastawiał" mi kości).
Ech..."zwykły" ortopeda na 99% powie "no, ma pani za sobą taki uraz, nie może pani jeździć na rowerze/biegać/etc" - tak niestety w znakomitej większości działają lekarze. Jeśli autorka chce być aktywna fizycznie, to najlepiej się wybrać do dobrego lekarza sportowego (zaznaczam - dobrego, bo są też kiepscy - przed wybraniem lekarza dobrze zrobić wywiad w necie).

Kiedyś poszłam do ortopedy z problemami z nadgarstkiem - uraz przy wspinaniu. Lekarz powiedział, że "na zdjęciu nic nie widać, ale skoro boli, no to nie może się pani wspinać". Stracony czas...a uwaga, to był jakiś super spec, nie pierwszy lepszy.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 16:27   #37
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: jak zrzucić kg z kolanem po kontuzji, helpunku!

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Ćwiczenia rehabilitacyjne często są takie, że "nic przy nich nie czuć" - skoro wzmocniłaś kolana, to jednak nie były do bani. Ja kilka lat temu z bólami pleców i promieniującymi na nogi - od kręgosłupa lędźwiowego - dostałam zestaw ćwiczeń, z których część"czułam" - i te okazały się szkodzić, natomiast zbawienne okazały się te, które nie generowały żadnego wysiłku czy nawet mocniej wyczuwalnego napięcia mięśni.
No właśnie miałam na myśli do bani bo ani mnie nie męczyły, ani nie widziałam optycznie postępów. A sporo roboty pewnie i tak zrobił u mnie rower



Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Ech..."zwykły" ortopeda na 99% powie "no, ma pani za sobą taki uraz, nie może pani jeździć na rowerze/biegać/etc" - tak niestety w znakomitej większości działają lekarze. Jeśli autorka chce być aktywna fizycznie, to najlepiej się wybrać do dobrego lekarza sportowego (zaznaczam - dobrego, bo są też kiepscy - przed wybraniem lekarza dobrze zrobić wywiad w necie).
Ja akurat chodziłam do dobrego ortopedy, nie do lekarza sportowego, i "wsadził" mnie z powrotem na rower. Nie ma reguły. W związku z tym, że ubiegam się o odszkodowanie za wypadek, miałam okazję ostatnio być u lekarza-orzecznika (nie ZUSu, tylko takiego, co go ubezpieczyciel zatrudnia). I wiecie co mi powiedział na moje żale, że jeszcze odczuwam urazy w czasie niektórych sportów? "Sport nie leży w naturze człowieka"
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-24, 16:46   #38
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: jak zrzucić kg z kolanem po kontuzji, helpunku!

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
No właśnie miałam na myśli do bani bo ani mnie nie męczyły, ani nie widziałam optycznie postępów. A sporo roboty pewnie i tak zrobił u mnie rower

Ćwiczenie korekcyjne czy rehabilitacyjne to nie to co normalny trening - to, że nie męczą, nie znaczy że nie działają. A czasem wręcz nie mogą męczyć - mnie postawiły na nogi ćwiczenia, których w ogólnie nie odczuwałam, tzn nie czułam że ćwiczę.


Ja akurat chodziłam do dobrego ortopedy, nie do lekarza sportowego, i "wsadził" mnie z powrotem na rower. Nie ma reguły. W związku z tym, że ubiegam się o odszkodowanie za wypadek, miałam okazję ostatnio być u lekarza-orzecznika (nie ZUSu, tylko takiego, co go ubezpieczyciel zatrudnia). I wiecie co mi powiedział na moje żale, że jeszcze odczuwam urazy w czasie niektórych sportów? "Sport nie leży w naturze człowieka"
hehe...otóż to. Lekarze w większości uważają, że człowiek powinien się cieszyć, że chodzi, a sport - jakaś fanaberia...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 13:23   #39
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: jak zrzucić kg z kolanem po kontuzji, helpunku!

Dziewczyny wlasnie dostalam wyniki rezonansu ,,,mam podtorebkowe uszkodzenie rogu tylnego łękotki przyśrodkowej,wiązadlo z tendencja do rozwluknienia z uszkodzeniem przyczepu kostnego piszczelowego o podwyższonym sygnale i o niejednorodnej strukturze o zachowanej ciąglości ,,,,,,,,,,,,,uffff rozumiecie coś z tego ??? bo ja nic ,,,niestety pewnie dopierto lekarz mi to wyjasni ,ale dopiero 8 kwietnia
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 20:55   #40
magdalenka7991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 15
Dot.: jak zrzucić kg z kolanem po kontuzji, helpunku!

też miałam kontuzje kolana, polecam rower
magdalenka7991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-06 21:55:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.