zaburzenia miesiączkowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-15, 13:12   #1
regusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Question

zaburzenia miesiączkowania


Witam.
Mam pewien problem. Zgłosiłam się do ginekologa z nieregularnymi miesiączkami. Zrobił mi USG po czym przepisał mi Novynette. Wynik badania był taki: trzona macicy w tyłozgięciu o wym. 44x46mm jednorodny. Endometrium 12mm jednorodne z widocznym echem środkowym. Jajnik prawy o wym 29x28mm lewy o wym 33x28, oba o cechach PCOS. Szczerze mówiąc to nic z tego nie rozumiem a on mi nie chciał udzielić żadnych informacji. Stwierdził tylko, że muszę brać te tabletki do momentu zajścia w ciążę. Jednak ja się z tym nie zgadzam. Wszyscy chyba wiedzą, że stosowanie antykoncepcji w dłuższym okresie nie jest korzystne ale mój lekarz upiera się przy czym innym. Dodam, że biorę już te tabletki 2 lata i nie wiem co mam dalej robić. Pomóżcie!
regusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 07:59   #2
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: zaburzenia miesiączkowania

jeżeli masz watpliwosci to zmień lekarza .Z wyniku widać że nic raczej złego sie nie dzieje.Lekarze natomiast róznie podchodza do niektórych przypadków .Idź najlepiej do innego i z nim porozmawiaj ci Cie nurtuje i w ogóle jeżeli nie chcesz stosowac tabletek anty


asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 09:18   #3
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: zaburzenia miesiączkowania

też uważam, że powinnaś zmienić lekarza. cechy PCOS w wyniku niekoniecznie muszą oznaczać rozpoznania PCOS- ja dokładnie na tym się nie znam, ale uważam, że na pewno wymaga to wyjaśnienia od lekarza, pozdrawiam!
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 12:00   #4
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: zaburzenia miesiączkowania

Jak to lekarz nie chciał nic wyjaśnić ,to jego obowiązek .Jeśli możesz to zmień lekarza,na takiego ,który zajmie się tobą dokładnie i poważnie
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 21:19   #5
regusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Dot.: zaburzenia miesiączkowania

Chyba rzeczywiście ten lekarz jest jakiś niepoważny. Ostatnio jak próbowałam się czegoś dowiedzieć to tylko warknął, że on wie lepiej i żebym nie słuchała głupot, które plotą ludzie. Może faktycznie powinnam wybrać się gdzie indziej. Kuzynka mi opowiadała, że jej znajoma po tabletkach nie mogła zajść w ciąże a jak już jej się udało to poroniła. I szczerze mówiąc się wystraszyłam. Poza tym słyszałam kilka innych równie przerażających historyjek. Muszę koniecznie coś z tym zrobić.

Pozdrawiam wszystkich.
regusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:14.