Przyszła studentka prosi o radę... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-04, 15:53   #31
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Przyszła studentka prosi o radę...

pamiętaj, że zawsze jest opcja robienia studiów podyplomowych, ja studiowałam to co mnie pasjonowało mam mgr niestety rząd się zmienił i w PL mam g*wno nie pracę (jak wyjadę z kraju dostanę ją ale na razie nie uśmiecha mi się emigracja) dlatego poszlam na staż i będę się przekwalifikowywała rocznymi studiami podyplomowymi. Nawet jeżeli się gdzieś dostaniesz i nie będzie Ci to pasowało nie załamuj się to nie koniec świata, zawsze idzie zmienić studia. Gorzej z pracą, w Polsce po wielu prestiżowych kierunkach jej nie ma, nawet z praktykami w USA. Więc nie zastawiajcie się tak pracą no chyba, że za granicą
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 16:42   #32
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Przyszła studentka prosi o radę...

Cytat:
Napisane przez serpentynka14 Pokaż wiadomość
dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi, tak bardzo ciągnie mnie do tego Krakowa, zawsze chciałam studiować tylko w tym mieście, szczególnie ostatnio zaczęłam się tam czuć jak w domu...
Już nawet nie zależy mi na tej filologii, tylko na samym mieście, tu będę mieć też dużo bliskich mi znajomych...
powiem Ci że sama poszłam na studia do Krakowa bo uwielbiałam to miejsce - i oczywiście wyobrażałam sobie, że będe raz w miesiącu chodziła do teatru, do kina, wiesz muzeum kultura itp. a okazało się, że mieszkania w Krakowie były tak drogie, że mieszkam spory kawałek od rynku i widze ten rynek raz na 3 miesiące, na spacery po Krakowie nie mam czasu, a jeżeli chcesz łykać kultury to musisz mieć na nią dużo pieniędzy - np, ostatni festiwal kultury żydowskiej na kazimierzu - bilet na wszystkie atrakcje kosztował 900 ! zł. Bardziej docenisz to miasto kiedy przyjedziesz tam raz na jakiś czas, wtedy masz okazje i do zwiedzania i do spacerów po Krakowie i do podziwnia
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 17:38   #33
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Przyszła studentka prosi o radę...

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
pamiętaj, że zawsze jest opcja robienia studiów podyplomowych, ja studiowałam to co mnie pasjonowało mam mgr niestety rząd się zmienił i w PL mam g*wno nie pracę (jak wyjadę z kraju dostanę ją ale na razie nie uśmiecha mi się emigracja) dlatego poszlam na staż i będę się przekwalifikowywała rocznymi studiami podyplomowymi. Nawet jeżeli się gdzieś dostaniesz i nie będzie Ci to pasowało nie załamuj się to nie koniec świata, zawsze idzie zmienić studia. Gorzej z pracą, w Polsce po wielu prestiżowych kierunkach jej nie ma, nawet z praktykami w USA. Więc nie zastawiajcie się tak pracą no chyba, że za granicą
Właśnie
Ja np. biorę pod uwagę, że po studiach mogłabym zapisać się do Studium Oficerskiego WSOSP w Dęblinie. Kształcą tam m.in. w kierunku obsługi portów lotniczych i co ważne, można być absolwentem cywilnej uczelni (z tego co się orientuję)
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 18:02   #34
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Przyszła studentka prosi o radę...

Zgodzę się z resztą dziewczyn, że lepiej wybrać zarządzanie lotnictwem.

Po pierwsze dlatego, że tak, jak już było wspomniane - to kierunek bardziej przyszłościowy, mniej osób go studiuje, nie jest tak popularny w Polsce.

A po drugie sama byłam w podobnej sytuacji. Od bardzo, bardzo dawna byłam w 100% zdecydowana, że będę studiować matematykę albo ekonomię, i tylko gdzieś w głębi duszy, po cichutku myślałam o architekturze (ale nawet nie brałam tych myśli pod uwagę, bo przecież trzeba umieć rysować itp.). I dopiero na kilka miesięcy przed maturą nagle stwierdziłam, że może mam wielki talent do matematyki, jestem w tym bardzo dobra, ale nie jestem pewna, czy to jest to, co bedzie mnie interesowało do końca życia i że nie chcę się z tym wiązać. Na pójście na architekturę było już za późno (przed architekturą przynajmniej z rok trzeba się dodatkowo przygotowywać do egzaminów z rysunku), ale znalazłam kierunek Gospodarka przestrzenna na Politechnice Warszawskiej. I nagle stwierdziłam, że rezygnuję z tego, co planowałam od gimnazjum i do czego przekonywali mnie rodzice i nauczyciele, wybieram coś innego, co może mnie bardziej interesować.
Teraz jestem już po drugim roku GP na PW i uważam, że to była fantastyczna decyzja, bo robię to, co mnie na prawdę interesuje, a nie to, o czym myślałam, że jestem na to skazana, bo prawdopodobnie byłabym w tym dobra.

Edytowane przez Magdallen
Czas edycji: 2010-07-04 o 18:07
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 20:52   #35
KaasiaaK
Zakorzenienie
 
Avatar KaasiaaK
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 967
Dot.: Przyszła studentka prosi o radę...

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
szczerze ja bym poszła na zarządzanie lotnictwem. Wydaje mi się ten kierunek bardziej przyszłościowy - osobiście znam wiele filologów angielskich i pokonczyli studia i buh nic nie ma dla nich pracy.


tylko zarządzanie lotnictwem. fil. ang. teraz jest tak popularna, że wielu filologów nie pracuje w zawodzie.. jest ich na prawdę wielu, więc nie ma sensu być kolejnym bezrobotnym, a to zarządzanie to na prawdę świetny kierunek i na pewno przyszłościowy. bardziej niż filang. przecież zawsze możesz ją zrobić zaocznie za kilka lat, a teraz myślę, że warto się skupić na zarządzaniu, tym bardziej że to studia po ang, także na pewno w dużym stopniu podszlifujesz język

także życzę powodzenia na zarządzaniu lotnictwem
__________________
konsekwentnie dążyć do celu(ów)..;-)
KaasiaaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 22:28   #36
Olean
Wtajemniczenie
 
Avatar Olean
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 086
Dot.: Przyszła studentka prosi o radę...

Cytat:
Napisane przez serpentynka14 Pokaż wiadomość
w Krakowie -filologia angielska, a w Rzeszowie- zarządzanie lotnictwem
Tak myślałam, że coś z lotnictwem. Więm coś o tym Ja na Twoim miejscu mimo wszytsko wybrałabym lotnctwo. Przede wszystkim spełnisz się w tym, a i perspektywy są lepsze
__________________
...i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...
Olean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 14:51   #37
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Przyszła studentka prosi o radę...

Cytat:
Napisane przez serpentynka14 Pokaż wiadomość
w Krakowie -filologia angielska, a w Rzeszowie- zarządzanie lotnictwem
Wiedziałam!!! Bo jeśli chodzi o lotnictwo to tylko Rzeszów, a lotnictwo wojskowe- Dęblin.
Powiem Ci tyle co wiem, że na to lotnictwo ciężko sie dostac i zdominowane jest przez samców. Bedziesz miała sporą męską konkurencje.
btw. nie mozesz sudiowac tej filologii w Rzeszowie?


Moja znajoma studiuje zaocznie w Białymstoku, a dziennie w Wa-wie i sobie super radzi, na wszystko ma czas, a egzaminy z prawa zdaje na 4 i 5, dobrze sie uczy, czesto ją zwalniaja i ma stypendium.
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-05, 18:52   #38
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Przyszła studentka prosi o radę...

Cytat:
Napisane przez serpentynka14 Pokaż wiadomość
w Krakowie -filologia angielska, a w Rzeszowie- zarządzanie lotnictwem
Na Twoim miejscu wybrałabym zarządzanie lotnictwem- to też moje marzenie, ale raczej go nie spełnię...
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 19:27   #39
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Przyszła studentka prosi o radę...

Wybierz zarządzanie lotnictwem bo do tego Cię ciągnie:P
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 09:39   #40
mariola159
Raczkowanie
 
Avatar mariola159
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 33
Dot.: Przyszła studentka prosi o radę...

Witam!!!
Jakby zarządzanie lotnictwem było na paru innych uczelniach niż na WSIiZ to z pewnością wybrałabym ten kierunek, bo jest przyszłościowy. Natomiast mogę Ci tylko poradzić, żebyś się dobrze zastanowiła nad uczelnią. Nie wszyscy pracodawcy chcą zatrudniać po tej uczelni i w swoich ogłoszeniach zaznaczają, że przyjmą do pracy w wykształceniem wyższym ale nie po WSIiZ'ie.
mariola159 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.