Norwegia po raz drugi - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-09, 10:43   #31
expat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Norwegia po raz drugi

Cytat:
Napisane przez magda1302 Pokaż wiadomość
mozna wiedziec w jakiej dziedzinie Ty pracujesz? bardzo spodobalo mi sie to,ze zaprosili Cie na rozmowe i o wszystko zadbali
Pracuje w IT. Jesli Twoj chlopak ma wyksztalcenie zwiazane z oil&gas, powinien bez problemu znalezc prace i tez dostac zaproszenie na interview - jak dotad widze ze zwrot kosztow jest tutaj popularny. W tej branzy polecam jednak Stavanger - to tutaj sie wszystko dzieje - Statoil, BP, ConocoPhilips i podwykonawcy AkerSolutions, ABB... Wystarczy spojrzec na finn.no jestem pewna ze jest tam pelno ofert. Pod wzgledem turystycznym to tez dobre miejsce! No i coraz wiecej polaczen lotniczych do PL.

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
A byłaś może Expat w Tromso, na północy?
nie, tam mnie jeszcze nie bylo... w sumie ciagle sie krece po poludniowej czesci gdzies pomiedzy stavangerem a oslo.

ps. sorki ze tak losowo odpowiadam na posty i ten pominelam, ale jakos ostatnio zakrecona jestem
expat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 09:11   #32
sylwia_87
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_87
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 95
GG do sylwia_87 Send a message via Skype™ to sylwia_87
Dziewczyny pomocy

Przyjechałam do Norwegii, bo mój chłopak tu dostał pracę. Pracuje tu już nie całe 3 miesiące, ja jestem tu już miesiąc. Czy mam szanse dostać numer personalny? Czy może on poręczyć, że jest w stanie mnie utrzymać? Do tego dodam, że właśnie się dowiedziałam, że jestem w ciąży.
sylwia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 09:18   #33
expat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Dziewczyny pomocy

Czesc sylwia_87,

Gratuluje przyszlego dzidziusia

Nie jestem znow ekspertka w tej sprawie, bo u mnie sytuacja jest inna, ale czytalam kiedys o 'samboer'... mysle ze to Ci moze pomoc. Numer personalny dostaje sie jak ma sie prace, ale wlasnie druga opcja jest taka, ze ktos kto pracuje w Norwegii i ma prace, moze zarejestrowac czlonkow swojej rodziny. Jako ze ne jestescie malzenstwem, jest tez opcja zarejestrowania zwiazku pt. 'mieszkamy razem' czyli samboer. Jak dlugo jestes ze swoim chlopakiem? Wiem ze przy rejestracji wymagaja potwierdzenia ze sie ze soba bylo chyba 2 lata.

Przeczytaj koniecznie ten artykul: http://evewnorwegii.blogspot.com/201...wana-jako.html

pozdrawiam!
expat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 09:51   #34
Smoke
Raczkowanie
 
Avatar Smoke
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: płn. Szwecja
Wiadomości: 207
Dot.: Norwegia po raz drugi

Dziewczyny, muszę zdublować posta, bo na tamtym wątku mało mi napisały

A więc:


Być może wybieramy sie do Norwegii w przyszłym miesiącu, dla mnie to pierwszy raz. Gdzie warto się wybrać, jakie miejsca zwiedzić? Ja myślałam o Jotunheimen, mój TŻ o Trollstigen. Czy warto tam jechać? Może są jakieś inne miejsca? Które fjordy najbardziej warte obejrzenia?
Myślimy o w miarę taniej wycieczce autem, z namiotem i przysłowiowym własnym żarciem w konserwach. Bierzemy pod uwage mozliwość wędrówek z plecakiem (niezbyt męczących ze względu na ciąże) Ewentualnie możemy spać w jakichś schroniskach turystycznych w miarę mozliwości. Planujemy wypad na ok tydzień, nie mam pojecia ile zdąży się zobaczyć w tym czasie.
Wjeżdżamy autem ze Szwecji, prawdopodobnie na wysokości Lillehammer.


(dlaczego są dwa wątki o Norwegii?)

Edytowane przez Smoke
Czas edycji: 2011-06-10 o 09:52
Smoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 06:55   #35
sylwia_87
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_87
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 95
GG do sylwia_87 Send a message via Skype™ to sylwia_87
Dot.: Dziewczyny pomocy

expat, bardzo Ci dziękuję. Wiem o tym co mi wysłałaś, jednak obawiam się, że nie mam żadnych dokumentów potwierdzających to, że razem mieszkaliśmy wcześniej. Jesteśmy ze sobą już 5,5 roku. W Polsce nasze domy są oddalone od siebie o 2.5 km wiec jasne ze mieszkaliśmy razem jednak nie ma dokumentów potwierdzajacych to bo nie było sensu przemeldowywania. Myślisz, że Norwedzy uwierzą na słowo? I co myślisz, warto mówić, że jestem w ciąży? Czy to pomoże w zdobyciu numeru personalnego? Zależy mi na prawie do lekarza (ubezpieczeniu na chłopaka) bo wiadomo, w mojej sytuacji......
sylwia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 13:38   #36
expat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Norwegia po raz drugi

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
Milo widziec ze jest wiecej wizazanek w Norwegii ,szkoda tylko ze nie udzielalyscie sie na istniejacym juz watku.
hej, w sumie to musze przeprosic, bo to moja wina... troche z niewiedzy i ignorancji forumowego kodu. widzialam ze poprzedni watek byl jakos sprzed kilku lat i mnie natchnelo na odswiezenie. sorki!

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Smoke Pokaż wiadomość
Dziewczyny, muszę zdublować posta, bo na tamtym wątku mało mi napisały

A więc:


Być może wybieramy sie do Norwegii w przyszłym miesiącu, dla mnie to pierwszy raz. Gdzie warto się wybrać, jakie miejsca zwiedzić? Ja myślałam o Jotunheimen, mój TŻ o Trollstigen. Czy warto tam jechać? Może są jakieś inne miejsca? Które fjordy najbardziej warte obejrzenia?
Myślimy o w miarę taniej wycieczce autem, z namiotem i przysłowiowym własnym żarciem w konserwach. Bierzemy pod uwage mozliwość wędrówek z plecakiem (niezbyt męczących ze względu na ciąże) Ewentualnie możemy spać w jakichś schroniskach turystycznych w miarę mozliwości. Planujemy wypad na ok tydzień, nie mam pojecia ile zdąży się zobaczyć w tym czasie.
Wjeżdżamy autem ze Szwecji, prawdopodobnie na wysokości Lillehammer.


(dlaczego są dwa wątki o Norwegii?)
za dublowanie watku przepraszam j.w.

Co do wycieczki, sama mysle o objazdowce samochodem gdzies w wakacje. na razie natchnienie czerpalam z tej strony:
http://www.norwaynutshell.com/en/exp...in-a-nutshell/ - jest tam kilka propozycji na (komercyjne) wycieczki, al emozna od nich pozgapiac Mi sie podoba ta co zachacza o Voss i Bergen.

Jak na razie duzo jezdzimy w gory w okolicach Telemarku, wystarczy kawalek wyjechac w gory a widoki juz zapieraja dech w piersiach.
expat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 14:03   #37
santom
Zakorzenienie
 
Avatar santom
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc;D
Wiadomości: 5 424
GG do santom Send a message via Skype™ to santom
Dot.: Norwegia po raz drugi

EXPAT a gdzie jezdzicie?? ja wlasnie bede w telemarku mieszkac;D
__________________





NA ZAWSZE W SERCU...
santom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-15, 21:48   #38
kasia3737
Raczkowanie
 
Avatar kasia3737
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 57
Dot.: Dziewczyny pomocy

Cytat:
Napisane przez sylwia_87 Pokaż wiadomość
expat, bardzo Ci dziękuję. Wiem o tym co mi wysłałaś, jednak obawiam się, że nie mam żadnych dokumentów potwierdzających to, że razem mieszkaliśmy wcześniej. Jesteśmy ze sobą już 5,5 roku. W Polsce nasze domy są oddalone od siebie o 2.5 km wiec jasne ze mieszkaliśmy razem jednak nie ma dokumentów potwierdzajacych to bo nie było sensu przemeldowywania. Myślisz, że Norwedzy uwierzą na słowo? I co myślisz, warto mówić, że jestem w ciąży? Czy to pomoże w zdobyciu numeru personalnego? Zależy mi na prawie do lekarza (ubezpieczeniu na chłopaka) bo wiadomo, w mojej sytuacji......

To ze jestes w ciazy z osoba ktora pracuje tu legalnie daje ci prawo do numeru personalnego. Na stronie urzedu ktory sie tymi sprawami zajmuje (UDI) w punkcie hvem regnes som familiemedlem (czyli kogo uznaje sie za czlonka rodziny) jest wymienione m.in Samboer som har eller venter barn sammen med en EOS-borger med oppholdsrett i Norge, selv om dere ikke har bodd sammen i to ar. . Musisz miec tylko zaswiadczenie o tym ze jestes w ciazy oraz oppholdstilattelse swojego chlopaka. Powodzenia

Edytowane przez kasia3737
Czas edycji: 2011-06-15 o 21:49 Powód: brak czcionki norweskiej
kasia3737 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 11:39   #39
sylwia_87
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_87
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 95
GG do sylwia_87 Send a message via Skype™ to sylwia_87
Dot.: Dziewczyny pomocy

oppholdstilattelse- co to znaczy? Kasia3737 jeśli masz rację to uratowałaś MI ŻYCIE! Idę się wszystkiego dowiedzieć, odezwę się jak mi poszło. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

To ze jestes w ciazy z osoba ktora pracuje tu legalnie daje ci prawo do numeru personalnego. Na stronie urzedu ktory sie tymi sprawami zajmuje (UDI) w punkcie hvem regnes som familiemedlem (czyli kogo uznaje sie za czlonka rodziny) jest wymienione m.in Samboer som har eller venter barn sammen med en EOS-borger med oppholdsrett i Norge, selv om dere ikke har bodd sammen i to ar. . Musisz miec tylko zaswiadczenie o tym ze jestes w ciazy oraz oppholdstilattelse swojego chlopaka. Powodzenia[/QUOTE]


A prośbę mam taką czy mogłabyś mnie skierować do linka? Ja jestem w Norwegii niedługo i mam problemy ze znalezieniem tego punktu. Byłabym Ci bardzo wdzięczna jeśli to dla Ciebie nie problem.
sylwia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 21:46   #40
kasia3737
Raczkowanie
 
Avatar kasia3737
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 57
Dot.: Norwegia po raz drugi

mam nadzieje ze wszystko pojdzie ok oppholdstillatelse to pozwolenie na pobyt, co do linka to wszystko jest tutaj

http://www.udi.no/Sentrale-tema/Arbe...r-EOS-borgere/
kasia3737 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 08:45   #41
Blanka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Norwegia po raz drugi

Witajcie Kobietki, ja również planuję wyjechać do Norwegii dokładnie w okolice Oslo. Byłam tam już rok temu. Pracowałam "na dziko" sprzątając hytty, pizzerie, kawiarnie ogólnie łapałam się każdej możliwej pracy. Z powodu studiów wróciłam, ale teraz chcę wrócić. Szukałam ofert pracy na internecie, ale chyba bez znajomości lepiej nic nie załatwiać. Słyszałam o polkach, które na stałe przebywają już w Norge i załatwiają pracę dziewczynom przy sprzątaniu w zamian za prowizję. Sama chyba zdecydowałabym się na taką formę, choćby na początek, ale zastanawiam się jak takich kobiet szukać...
Blanka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 11:26   #42
sylwia_87
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_87
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 95
GG do sylwia_87 Send a message via Skype™ to sylwia_87
Dot.: Norwegia po raz drugi

Na policji powiedzieli mojemu chłopakowi, że nie może mnie zarejestrować jako członka rodziny, ponieważ nie ma pewności, że to jest jego dziecko. Na stronie UDI pisze wyraźnie, że mogą być to osoby posiadające lub oczekujące na dziecko. Jak więc mam to udowodnić? Czyli kobieta nie zna przepisów? Brak mi już sił...... Czy walczyć o swoje?
Jeszce jedno pytanie: Mogę przebywać w Norwegii turystycznie 3 miesiace, a potem na ile mam wyjechać żeby ponownie wrócić jako turystka? Na policji powiedzieli mu, że jeśli chce, żebym została to żebym wyjechała na Szwecje, udowodniła to i znowu mogę przebywać kolejne 3 miesiace jako turystka. Tylko nie zrozumiał ile czasu musze być po za Norwegią.

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Kasia 3737, jeśli będziesz przejeżdżać przez Narvik napisz do mnie, zapraszam Cię na kawkę; w ramach podziękować za wszelkie informacje. Jesteś z Krakowa, ja też Może kiedyś spotkamy się w Polsce
__________________
Nasz synek urodzi się w Walentynki 14.02.2012

http://www.suwaczki.com/tickers/gann9jcgw8mxzmtn.png



Edytowane przez sylwia_87
Czas edycji: 2011-06-21 o 11:27
sylwia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 13:00   #43
kasia3737
Raczkowanie
 
Avatar kasia3737
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 57
Dot.: Norwegia po raz drugi

Czesc Sylwia, wiesz co, ja bym probowala nadal.. ja co prawda sama w takiej sytuacji nie bylam ale z tych przepisow jednoznacznie wynika ze dotycza takze osob ktore oczekuja dziecka.. Wg mnie powinno wystarczyc zaswiadczenie ze jestes w ciazy plus oswiadczenie twojego chlopaka ze to on jest ojcem Bo wiesz, ta rejestracja na 3 miesiace to Ci tak naprawde malo co daje, nie dostaje sie wtedy numeru personalnego i tym samym nie ma sie prawa do bezplatnej sluzby zdrowia, becikowego, dodatkow na dziecko itp.. Trzymam kciuki
kasia3737 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 15:06   #44
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Norwegia po raz drugi

Witam! o Norwegii marzę od dawna i za dwa tygodnie moja noga nareszcie stanie na terenach skandynawskich, a konkretnie wyląduję na lotnisku w Oslo<hurra!> Jadę w celach wakacyjno- zwiedzających na 4 dni. I tu pojawia się moja prośba: co warto zobaczyć w Oslo, a co sobie odpuścić? Znacie jakieś klimatyczne knajpy w centrum? Jakie marki kosmetyków są typowo norweskie, a niedostępne w Pl? Strasznie zimno jest w Norge w lisopadzie? Będę dźwięczna za jakąkolwiek podpowiedź

P.s. Dodam, że jestem wegetarianką więc miejsca w stylu knajpy z mięsem renifera mnie nie interesują
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 06:58   #45
expat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Norwegia po raz drugi

Witaj Sorbet,
Nie mieszkam na codzien w Oslo, nie jestem tez wielka milosniczka zwiedzania miast, ale moze cos Ci podpowiem

Po Oslo ogolnie bardzo przyjemnie sie spaceruje to jest male miasto jesli porowna sie je do innych stolic europejskich. Z dworca polecam spacer w kierunku Akker Brygge. Kiedys byla to tylko przystan dla zaglowek, teraz zrobila sie z tego elegancka dzielnica z kafejkami, sklepami.

Niedaleko stad da sie wejsc na niewielkie wzgorze gdzie znajduje sie twoerdza akershus. To w sumie taki niewielki zamek z fajnym ogrodem i widokami na fjordy. Za wstep ogolnie sie nie placi, ale znajduja sie tam tez jakies muzea w ktorych nigd nie bylam, wiec nie wiem czy jest tam jakas oplata.

Nastepnie polecam spacer Karl Johans Gate to glowna ulica miasta, wzdluz ktorej ciagna ise ladne alejki, po drodze miniesz teatr narodowy Jak rowniez palac Krolewski i inne slynne budynki.

Stamtad mozna isc w kierunku majorstuen, albo racze podjechac tramwajem b to kawalek.Majorstuen To glownie dzielnica dobra na zakupy, duzo modnych sklepow i kafejek.

Co kest ciekawe w oslo ze na granicy miasta jest bezposredni dostep dp lasu tzw. Oslomarka. Wystarczy podjechac tramwajem na petle np kjellsås i juz mozna zobaczyc sciezki narciarskie - jakby w jakims kurprcie narciarskim a nie w wielkim miescie. Niektorzy uwazaja tez wizyte na Hollmenkollen jako obowiazkowa - mie tam jeszcze nie bylo wiec nie potrafie powiedziec.

Moi znajmi byli tez w lodowej knajpie i mowili ze fajna atrakcja, ale nie wiem gdize to jest - chyba gdzies w centrum.

Hmmm jesli chodzi o kosmetyki to w sumie w sieciowkach takich jak HM czy Cubus mozna kupic kosmetyki znane w Polsce garnier czy nivea. Natomiast duzy wybor jest tez w aptekach poza vichy czy roche znajdziesz kilka marek lokalnych. Nie nastawialabym sie na duze polowanie bo mam wrazenie ze wybor jest tu wyjatkowo ograniczony. Ja kupuje w zasadzie produkty z marki Neutral (0% parabenow, zapachow etc) ale jednak zazwyczaj Zaopatrzam sie w PL....

Tyle Z Oslo moge sie podzielic zycze udanej wycieczki!!

Ps. Mysle ze to wiesz, ale moze przygotuj sie psychicznie na to ze ceny w NO sa wyjatkowo wysokie...

---------- Dopisano o 06:58 ---------- Poprzedni post napisano o 06:55 ----------

A zapomnialam napisaco pogodzie: w zeszlym tygodniu byl juz pierwszy snieg i temperatury -5 stopni. W weekend za to spadlo duzo deszczu i to wszystko sie rozpuscilo. Teraz temp sie wahaja miedzy -2 a +5. Najlepiej sprawdz yr.no dzien przed wyjazdem ale rekawiczki szalik i czapke na pewno juz bym spakowala!!!!
expat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 08:57   #46
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Norwegia po raz drugi

Dziękuję bardzo za odpowiedź <cium> nie mogę się doczekać wycieczki!
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 20:51   #47
busiczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26
Dot.: Norwegia po raz drugi

God Dag

Chciałam przywitać się i pozdrowić wszystkich lubiących ten skandynawski kraj Marzę, żeby przeprowadzić się do Norwegii na stałe w przyszłości.

Od pół roku uczę się języka norweskiego w Polsce, na razie mój poziom nie jest zadowalający. Planujemy z trójką znajomych wyjechać w przyszłym tygodniu do Norwegii pozwiedzać kraj, przy okazji znaleźć dorywczą pracę na farmach, na miesiąc.
Dziewczyny, czy to prawda, że sezon truskawkowy już zakończył się? Został jedynie kalafior i bruskelka?
busiczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 11:42   #48
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Norwegia po raz drugi

Czy jest tu może ktoś z Hamar lub okolic? Jestem tu au-pair i szczerze już mam dość, chętnie wyszłabym w weekend z kimś na piwo lub kawę
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 12:10   #49
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia po raz drugi

Cytat:
Napisane przez _Natalee_ Pokaż wiadomość
Czy jest tu może ktoś z Hamar lub okolic? Jestem tu au-pair i szczerze już mam dość, chętnie wyszłabym w weekend z kimś na piwo lub kawę

Zajzyj tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=173967
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-27 12:10:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.