Czy moge zaczac zupelnie od poczatku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-03, 13:48   #1
xxxSoniaxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxSoniaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 84

Czy moge zaczac zupelnie od poczatku?


Od 5 miesiecy biore tabletki anty- konkretnie Diane35. Nie wspolzylam z nikim, bralam je tylko ze wzgledu na cere. Zdarzalo mi sie pare razy zapominac tabletek, omijalam je i bralam kolejne tak jak powinnam. W tym miesiacu ze wzgledu na wyjazd nie wzielam 11 i 12 tabletki, a pozniej zdarzylo mi sie zapomniec 16. Ostatnia tabletke z opakowania wzielam 3 dni temu. Zaczelam wspolzyc z chlopakiem, ale z prezerwatywa, poniewaz boje sie ze dzialanie antykoncepcyjne w moim przypadku nie jest zachowane. Wogole przez nieregularne branie tych tabletek (w roznych godzinach, np. czasem o 18, a czasem o 22) boje sie ze moja antykoncepcja jest zerowa! Dlatego wolalabym zaczac tak jakby branie ich od nowa. I w zwiazku z tym mam pytanie, czy moge zaczac to opakowanie tak, jak zaczyna sie branie tabletek wogole, czyli pierwsza tabletke wziasc w pierwszym dniu miesiaczki? Chyba jakos pewniej bym sie czula, ale nie wiem czy tak wogole mozna.

(Wiem ze przy zmianie tabletek na inne, kolejne opakowanie- juz tych innych tabletek rozpoczyna sie brac wlasnie od pierwszego dnia miesiaczki)

Bardzo mnie to nurtuje i licze na rzeczowe odpowiedzi, ale na 100% pewne.
xxxSoniaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 13:53   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Czy moge zaczac zupelnie od poczatku?

Cytat:
Napisane przez xxxSoniaxxx Pokaż wiadomość
Od 5 miesiecy biore tabletki anty- konkretnie Diane35. Nie wspolzylam z nikim, bralam je tylko ze wzgledu na cere. Zdarzalo mi sie pare razy zapominac tabletek, omijalam je i bralam kolejne tak jak powinnam. W tym miesiacu ze wzgledu na wyjazd nie wzielam 11 i 12 tabletki, a pozniej zdarzylo mi sie zapomniec 16. Ostatnia tabletke z opakowania wzielam 3 dni temu. Zaczelam wspolzyc z chlopakiem, ale z prezerwatywa, poniewaz boje sie ze dzialanie antykoncepcyjne w moim przypadku nie jest zachowane. Wogole przez nieregularne branie tych tabletek (w roznych godzinach, np. czasem o 18, a czasem o 22) boje sie ze moja antykoncepcja jest zerowa! Dlatego wolalabym zaczac tak jakby branie ich od nowa. I w zwiazku z tym mam pytanie, czy moge zaczac to opakowanie tak, jak zaczyna sie branie tabletek wogole, czyli pierwsza tabletke wziasc w pierwszym dniu miesiaczki? Chyba jakos pewniej bym sie czula, ale nie wiem czy tak wogole mozna.

(Wiem ze przy zmianie tabletek na inne, kolejne opakowanie- juz tych innych tabletek rozpoczyna sie brac wlasnie od pierwszego dnia miesiaczki)

Bardzo mnie to nurtuje i licze na rzeczowe odpowiedzi, ale na 100% pewne.
Na razie Twoja antykoncepcja na pewno jest marna jeśli nie zerowa...
To czy weźmiesz normalnie po 7 dniowej przerwie, czy w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia nie ma znaczenia. Przeczytaj w ulotce od kiedy Diane 35 ma działanie antykoncepcyjne. Skoro zaczęłaś współżyć wybierz się również do ginekologa żeby zrobić podstawowe badania. Może zmieni Ci tabletki, bo działanie antykoncepcyjne to tylko "skutek uboczny" stosowania Diane 35.

edit:
pomiijam fakt, że traktujesz hormony jak cukierki... rozregulujesz sobie system hormonalny takim braniem-nie braniem a skutki tego mogą być opłakane...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 16:56   #3
xxxSoniaxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxSoniaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 84
Dot.: Czy moge zaczac zupelnie od poczatku?

Czyli moge zaczac toopakowanie tak, jakbym zaczynala wogole brac tabletki, czyliod pierwszego dnia okresu i moge miec pewnosc ze mam zachowana antykoncepcje?
xxxSoniaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 18:45   #4
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Czy moge zaczac zupelnie od poczatku?

Tak. ALe to co Ci napisała Marwari jest istotne.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 19:02   #5
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Czy moge zaczac zupelnie od poczatku?

poza tym nie zawsze jak sie zmienia tabletki na inne to bierze sie je pierwszego dnia krwawienia...ja już 4 raz zmieniłam tabletki na inne i za każdym razem ginekolodzy mowili bym wziela po 7-dniowej przerwie..ale to też nie jest regułą...
a co do Diane...to skutki jakie po niej w tym momencie mam to po prostu koszmar...i naprawde jesli ktos chcialby ja brac to niech najpierw zrobi sobie badania i przekona sie czy akurat musi..bo jakby nie patrzec to naprawde silny lek...trzeba miec to rowniez na względzie jesli bierze sie je tak jak Ty...
jesli zaczniesz brac po 7 dniowej przerwie lub pierwszego dnia krwawienia i bedziesz to robic systematycznie co do minuty to na pewno bedziesz miala skutecznosc antykoncepcyjna zachowana...
Ustaw sobie przypomnienie w telefonie, budzik w pokoju, "czasówke" w telewizorze i gdzie tylko sie da zeby wpasc w rutyne punktualnosci..
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 20:37   #6
xxxSoniaxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxSoniaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 84
Dot.: Czy moge zaczac zupelnie od poczatku?

no niestety z niepunktualnoscia walcze od zawsze. przypomnienie w telefonie mysle ze bedzie najlepszym wyjsciem. no wiec jutro powinnam dostac okres, takze zaczynam nowe opakowanie Diane od pierwszego dnia okresu. dziekuje za wszystkie rady
xxxSoniaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 21:12   #7
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Czy moge zaczac zupelnie od poczatku?

Cytat:
Napisane przez xxxSoniaxxx Pokaż wiadomość
no niestety z niepunktualnoscia walcze od zawsze. przypomnienie w telefonie mysle ze bedzie najlepszym wyjsciem. no wiec jutro powinnam dostac okres, takze zaczynam nowe opakowanie Diane od pierwszego dnia okresu. dziekuje za wszystkie rady
ale tak jak napisałam:
PRZECZYTAJ ULOTKĘ!
bo nowsze tabletki zabezpieczają od pierwszej, a Diane 35 to tabletka starej generacji więc nie wiem od kiedy działa antykoncepcyjnie...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-04, 11:38   #8
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Czy moge zaczac zupelnie od poczatku?

mysle ze przypomnienie w telefonie i jakims ewentualnie budziku nie bedzie przesada jak na poczatek...
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.