Ćwiczycie jogę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum Sport. Miejsce gdzie dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu zimowego, gdzie pozjeżdżać oraz jakie sporty uprawiać w lecie. Znajdziesz tu również informacje o rożnych nowinkach i wydarzeniach sportowych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-10-03, 10:47   #1
tamara01
Przyczajenie

Ćwiczycie jogę?

Od niedawna zaczęłam przygodę z jogą i muszę powiedzieć, że spodobało mi się ćwiczenie. Jako początkująca joginka powiem tyle, że warto. Joga na świeżym powietrzu z trenerem to świetny sposób na nadę i pewnego rodzaju aktywność. Gorąco polecam.
tamara01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 20:56   #2
bluebluesky
Zakorzenienie

Dot.: Ćwiczycie jogę?

Cytat:
Napisane przez tamara01 Pokaż wiadomość
Od niedawna zaczęłam przygodę z jogą i muszę powiedzieć, że spodobało mi się ćwiczenie. Jako początkująca joginka powiem tyle, że warto. Joga na świeżym powietrzu z trenerem to świetny sposób na nadę i pewnego rodzaju aktywność. Gorąco polecam.
Cwicze yoge od wielu lat i dodam tylko, ze na poczatku (kilka pierwszych lat, powiedzialabym ) najlepiej cwiczyc z trenerem, czasem nawet przesuniecie ciala o pol centymetra robi diametralna roznice, czasem niebezpiecznie wykonywac asany, bez wczesniejszego przygotowania.

Duzo osob mysli, ze na yodze nie mozna sie spocic, ze to taki relaks dla ciala i ducha, ale najwazniejsze to znalezc dmiane yogi, ktora odpowie na twoje potrzeby. Sa bardziej statyczne i sa bardziej dynamiczne odmiany. Plus spiewy i medytacje. Kazdy cos znajdzie dla siebie.
Stary 2017-10-31, 22:30   #3
anna_lis12
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 5

Z tego co wiem to Joga kłuci się trochę z naszą religią , nie możesz na zwykłe ćwiczenia chodzić ?
Stary 2017-11-14, 14:24   #4
paniekscelencja90
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez anna_lis12 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to Joga kłuci się trochę z naszą religią , nie możesz na zwykłe ćwiczenia chodzić ?
A można wiedzieć dlaczego?
paniekscelencja90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 09:07   #5
anna_lis12
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 5

o ile samo podejście tz. sportowe nie stanowi zagrożenia , o tyle zabawa z medytacją itd. to już poważna sprawa. Problemem jest też powolne przesiąkanie kulturą z której joga się wywodzi , i po kilku latach niby ćwiczeń już myślisz trochę inaczej. Nie chodzi tu tylko o jogę . Ja ćwiczę karate sportowe bez zbędnych filozofii tylko krew i pot ,. ale znam kilka osób które zrezygnowały z tego sportu gdyż wyższe stopnie wtajemniczenia bardzo kłóciły się z naszą wiarą. stąd moja wypowiedź żeby uważać. Można też podejść do tego tak . jeśli uznamy, że życie po chrześcijańsku jest pewnego typu filozofią to zmiana tej filozofii na inną jest bezpośrednim często nieświadomym uderzeniem w pierwsze przykazanie .

Edytowane przez anna_lis12
Czas edycji: 2017-11-15 o 09:21
anna_lis12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 14:17   #6
Agafitness
Zadomowienie

Dla mnie joga jest zbyt statyczna - w ogóle siebie w tym nie widzę
Agafitness jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości