Planowanie ciąży cz. 6 - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 12:28   #1891
aassiiaa1988
Żona Idealna :)

GG do aassiiaa1988
Dot.: Planowanie ciąży cz. 6

dzień dobry

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..

27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Dbam o siebie
aassiiaa1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 12:34   #1892
lightangel
Rozeznanie

Ja też przestałam pilnować kalendarza, za bardzo mnie to stresowało. Poza tym w każdym cyklu dzieją się u mnie jakieś dziwne rzeczy które są odstępstwem od normy, więc nawet jak bym je zapisywała to niewiele by pomogło.

W poprzednim cyklu miałam brązowe plamienie przez tydzień przed okresem, gdzie zawsze miałam 1 dzień przed okresem. W tym za to gdzieś od połowy cyklu czyli jakichś 2 tygodni mam ciągle śluz który nazwałabym płodnym, trzy dni temu miałam delikatne plamienie (takie tylko plamki na papierze, nic nawet do wkładki nie dotarło). Wzięłam je za przejaw zbliżającego się okresu i liczyłam na nasilenie, ale póki co okresu nie widać. Za Chiny nie idzie z tego wyciągnąć jakiegoś powtarzającego się wzoru, w każdym cyklu jakaś niespodzianka.
lightangel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 12:54   #1893
nada13
Zakorzenienie

Hej wszystkim. U mnie dzisiaj praca z domu a wieczorem znajomi i wycieczka do teściów. Potem cały weekend tak zaplanowany że nie ma gdzie nic wcisnąć. inspirujące te historie ciążowe! U mnie okres jest jak w zegarku, co miesiąc podobne historie dlatego zastanawia mnie gdzie ta ciąża? ale trochę wierzę że to tak ma być, zastanawiam się czy pracy nie zmienić jeszcze przed tym całym macierzyństwem ciężko to tak pogodzić trochę ale będzie co ma być. Nigdy moment nie jest idealny.

Szykujecie się już na święta? Ja mam ciągle w głowie ta nową piosenkę Sia (nie wiem jak odmienić po polsku haha) https://youtu.be/cF_6J7d0EN4

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Stary Wczoraj, 16:24   #1894
ewat23
Przyczajenie

Hej dziewczyny
Muszę się w końcu wygadać , czy któraś miała podobną sytuacje jak moja??? Trochę się rozpisałam ale już nie mam sił walczyć , musiałam się gdzieś wygadać , gdzie mnie zrozumią.

W tym roku w marcu udałam się do nowego lekarza który był zachwalany , myślę może ten mi pomoże . Z mężem nie zabezpieczamy sie od 5 lat ale tez nie mogę powiedzieć że się staraliśmy , w sumie zaczeliśmy od marca z pomoca lekarza jak przez tyle lat wpadki nie było.

Lekarz wydawał sie konkretny wiedział co robić itd . Po pierwszej wizycie dał leki i zastrzyk z hcg akurat byłam przed owulacją . Po 10 dniach kazał zrobić test , test wyszedł pozytywnie , pierwszy raz w życiu !!!!!!Rozpłakałam się , mąż się ucieszył.
Testy później robiłam codziennie bo nie mogłam uwierzyc akurat się zbliżały moje urodziny . W dniu moich 30 tych urodzin test wyszedł już negatywny tydzięń po tym jak pierwszy wyszedł ok.
Lekarz stwierdził że to przez cystę która zrobiła mi sie na jajniku , była duża ale kazał się nie martwić bo to po jednych z tych leków są możliwe cysty i tak to sie ciągnęlo do sierpnia , zaczęłam się bardzo źle czuć , migreny , humory nie do życia , powiedziałam to lekarzowi a ten mi : A co ja mogę Pani poradzić tak jest po lekach . Ja zawsze po lekach hormonalnych tak sie źle czułam dlatego ich nie stosowałam , lekarz chciał to ciągnąć do końca tego roku. Ja już nie dałam rady , zmieniłam lekarza.
We wrześniu zaniepokoił mnie ból brzucha , poszłam do nowego , okazało się cysta na lewym jajniku , opowiedziałam historię z lekami nowemu lekarzowi , złapał się za głowę bo wyniki wszystko miałam ok więc dziwił się po co to wszystko brałam . Dowiedziałam się że jeden z tych leków działa jeszcze przez trzy miesiące od skończenia ich brania!
Cysta nie zniknęła po miesiączce jak zwykle wręcz przeciwnie pojawiła się druga na prawym jajniku i obie po 5 cm wielkości.
Cały czas boli , krwawie ale jestem już na etapie że jednej już nie ma , niestety druga została i daje się odczuć , włąsnie leżę w łóżku po od poniedziałku krwawie we wtorek byłam u lekarza , wszystko wyglądało ok ale jak siądę na toaletę leci ze mnie jak z kranu , dzisiaj kolejna wizyta i boje się że czeka mnie operacja
Dziękuję jak któraś z was wytrzymała do końca mojej opowieści ale musiałam to tutaj napisać , słyszałam że jesteście dobre w pomocy innym .
ewat23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:32   #1895
panipuchatkowa
Wtajemniczenie

Ewa to straszne co Cie spotkalo. Dobrze że zmieniłaś lekarza.. Kochana jesteś na dobrej drodze musisz tylko dojść do siebie i uregulować te wszystkie rzeczy.. Wierzę że będzie wszystko dobrze.
Stary Wczoraj, 20:31   #1896
lightangel
Rozeznanie

Ewa, z tego co kojarzę to cysta 5 cm jeszcze nie kwalifikuje się do zabiegu. Mam nadzieję że po wizycie u lekarza okaże się że cysta powoli się zmniejsza i unikniesz operacji. Jedna cysta już zniknęła, to dobrze rokuje z drugą. Niestety, sztuczne hormony zawsze mają jakieś skutki uboczne i zanim organizm się z nich oczyści to niestety mija trochę czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 03:15   #1897
ewat23
Przyczajenie

Jestem po wizycie , cysta sie trochę powiększyła i w dodatku zaczyna się coś dziać na lewym jajniku znowu

Teraz kuracja tabletkami antykoncepcyjnymi aż się wszystko nie uspokoi .

Czyli mogę narazie zapomnieć o staraniach ,a zawsze myślałam że przed 30 urodzę ((
ewat23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 11:00   #1898
Marioosanegra
Przyczajenie

Dzien dobry dziewczyny, wyglada na to że moje krwawienie ustało - praktycznie po 2 dniach. Mam nadzieję na normalny cykl i okres w terminie.

Ewa, oby wszystko się jak najszybciej unormowało, najważniejsze że jesteś w lepszych rękach już!
Marioosanegra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 22:11   #1899
awusia
Raczkowanie

Czesc dziewczyny!

Melduje sie. Jestem totalnie przerazona, ze mi sie nie uda. Dlugo dojrzewalam do tej decyzji. Mam 35 lat. Trzymajcie kciuki, bo wykoncze Tż

3mam za Was kciuk

awusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 22:20   #1900
nada13
Zakorzenienie

Hejka

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
anais_nin
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości