Ujednolicenie ceny książek - o co chodzi? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-05, 10:13   #121
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Ujednolicenie ceny książek - o co chodzi?

Cytat:
Napisane przez Ka-Mila Pokaż wiadomość
Wiesz co... z perspektywy tego jak się pracuje nad rzeczą idącą do druku sądze, że to jest wina zastraszająco krótkich terminów.

Wziełam pod lupę - przykładowo - wydawnictwo Czwarta strona: z wikipedii dowiaduję się że w 2016r wydali 4 książki Mroza.
Daje nam to średnio 3 miesiące na książke. Mróz twierdzi, że napisanie jednej zajmuje mu miesiąc. Mamy więc dwa miesiące na korekty, ponowne czytanie, akceptacje z wielu stron. Potem zaczyna się strona projektowa czyli skład, łamanie oraz projekt okladki. Potem druk (czasami farba drukarska czy nawet klej musi schnąć 2 dni).
To jest cholernie trudne, jak dla mnie nieosiąglany w tym czasie jest poziom bez błędów.

Tutaj ciakwostka od Czwartej Strony na temat ich współpracy z autorem. Ciekawe jest to, że gaża pisarza jest zależna od ilości sprzedanych egzemplarzy http://gdzie-wydac.blogspot.com/2015...ta-strona.html
Jeśli komuś przeczytanie i poprawienie 400 stron zajmuje dwa miesiące to nie powinien pracować jako redaktor. A tym bardziej jako korektor.

A jeśli ktoś nie zna języka polskiego i realiów życia w Polsce na tyle, żeby zauważać w tekście rażące błędy ortograficzne i rzeczowe (słynne przesyłanie 1000zł zwykłym listem ) , to ja się serio zastanawiam, jak taką osobę przyjęto do pracy w wydawnictwie. Plecy? Protekcja przez łóżko? Nepotyzm?
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 10:29   #122
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomości: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Ujednolicenie ceny książek - o co chodzi?

Ale ja nie pisałam o przeczytaniu w dwa miesiące - dwa miesiące to czas na przygotowanie ksiązki od zera do momentu wyjścia z drukarni do księgarni. A więc te wszystkie etapy muszą zostać wykonanwe w dwa miesiące (co daje nam niewiele dni roboczych). Uważam, że sam skład z drukiem to jest co najmniej miesiąc (a nawet i za mało). Zostaje wiec do dyspozycji korektora ten drugi miesiąc - przeczytanie, poprawienie, wysłanie do akceptacji, otrzymanie akcpetacji lub ponowne poprawianie tekstu...

Co do pracy jako korektor - nie mam pojęcia na ile to jest klika a na ile jest to otwarty rynek. Znam kilku redaktorów, drukarzy, grafików projektowych i wiem jak wygląda praca nad tekstem drukowanym. Wbrew pozorom to bardzo ciężka praca pod ogromnym naporem czasu oraz stresu.
__________________
Moja myślodsiewnia
http://www.mojageneracja.pl/2655282
Ka-Mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 10:36   #123
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Ujednolicenie ceny książek - o co chodzi?

Cytat:
Napisane przez Ka-Mila Pokaż wiadomość
Co do pracy jako korektor - nie mam pojęcia na ile to jest klika a na ile jest to otwarty rynek. Znam kilku redaktorów, drukarzy, grafików projektowych i wiem jak wygląda praca nad tekstem drukowanym. Wbrew pozorom to bardzo ciężka praca pod ogromnym naporem czasu oraz stresu.
Nie neguję tego absolutnie, ale osobiście wstydziłabym się i jako autor i jako pracownik wydawnictwa, publikować takie buble i żądać za to od ludzi ciężkiej kasy.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 10:47   #124
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Ujednolicenie ceny książek - o co chodzi?

Ja bym powiedziała, że popyt na kolektorów jest mały. Wydawnictwa, gazety, portale - wszystko chcą teraz wydać szybko. Mniejsze znaczenie ma dokładność, większe czas - im szybciej tym lepiej. Potem natrafia się na błędy logiczne i literówki na każdym kroku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 10:48   #125
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomości: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Ujednolicenie ceny książek - o co chodzi?

Jasne! Oczywiście masz rcje - mnie osobiście jako projektantowi też byłoby wstyd i pewnie nie podjęłabym się takiego zadania, ale wiadomo z czegoś ludzie muszą żyć.

Zgadzamy się co do jednego - książki Mroza powinny być wydawane może i rzadziej, ale z większą ilością czasu na ich dopracowanie.

Jak już jesteśmy przy bublach wydawniczych to ja absolutnie jestem okropnie zarażona do wydawnictwa Sonia Draga, co tam się dzieje... to klękajcie narody, w każdej książce tego wydawnictwa są takie błedy...
__________________
Moja myślodsiewnia
http://www.mojageneracja.pl/2655282

Edytowane przez Ka-Mila
Czas edycji: 2017-04-05 o 10:50
Ka-Mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 10:57   #126
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Ujednolicenie ceny książek - o co chodzi?

Cytat:
Napisane przez Ka-Mila Pokaż wiadomość
Jak już jesteśmy przy bublach wydawniczych to ja absolutnie jestem okropnie zarażona do wydawnictwa Sonia Draga, co tam się dzieje... to klękajcie narody, w każdej książce tego wydawnictwa są takie błedy...
Dawno nie miałam w ręku niczego ich "produkcji" więc nie potwierdzę - ale wierzę Ci na słowo.

Ech... chyba takie mamy czasy, ze ilość liczy się bardziej niż jakość...w każdej branży, nie tylko książkowej. Może by tak - skoro jest slow food, wprowadzić slow book...?
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 20:25   #127
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ujednolicenie ceny książek - o co chodzi?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-08, 10:44   #128
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Ujednolicenie ceny książek - o co chodzi?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Strasznie oglada się dziewczyne z rowalającymi się włosami!

Co do tego co powiedziały, jak wszystko dla jednych ma plusy dla innych minusy. Ja jako zwykły czytelnik widzę dla siebie minus całej tej ustawy, dlatego jestem przeciwna.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-08 11:44:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.