Odpowiedni profil w liceum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-01, 21:04   #1
Bilieux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Question

Odpowiedni profil w liceum


Dzis wpadłam na pomysł odnalezienia odpowiedniego profilu do liceum i przykladowej szkoly z lista ksiazek ktore beda tam potrzebne. Do szkoły w Polsce nie bede isc poniewarz mieszkam od paru lat w Angli. Jednak uznałam ze pare ksiazek zawsze sie przyda, rozszeże moje wiadomosci i moze sie okaze ze na studia wruce do Polski.. nigdy nic nie wiadomo

Wracajac do tematu..
Mysle o profilu humanistycznym lub biologicznym-chemicznym, jednak nie znam sie na tym wiec mozliwe ze to bedzie inny. Po liceum bym chciala isc na studia Psychologiczne/Pedagogiczne zeby po nich muc pracowac z dziecmi.

Jaki profil bylby najlepszy zeby sie na takie studia dostac?


Nie jestem pewna czy w odpowiednim miejscu to pisze..
Bilieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 01:05   #2
nieliczylamwcalesie
Zakorzenienie
 
Avatar nieliczylamwcalesie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: UK.
Wiadomości: 9 531
GG do nieliczylamwcalesie
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

z tego, co mi wiadomo aby dostac sie na studia nie patrzy sie na Twoj profil w liceum tylko na wyniki matury.
ale jesli chcesz juz teraz zaczac edukacje w tym kierunku to po prostu wybierz profil pedagogiczno-psychologiczny. chociaz nie wiem jak u Ciebie, bo mowisz, ze mieszkasz w Anglii i moze tam takiego kierunku nie ma. a jak nie to wybierz inny profil, ale taki ktory Cie zainteresuje, a dodatkowo, dla siebie zacznij czytac ksiazki albo cos. - poszukaj na internecie, na pewno cos znajdziesz. pozdrawiam.
__________________



'
Czasami jest tak, że brakuje nam czegoś, ale sami nie wiemy czego. w poszukiwaniu pożądanego elementu, gubimy bezpowrotnie malutkie chwile, które spajając się w całość tworzyłyby jeden wielki ogrom szczęścia.'

Edytowane przez nieliczylamwcalesie
Czas edycji: 2009-08-02 o 01:16
nieliczylamwcalesie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 09:55   #3
Cheerledaerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

Cytat:
Napisane przez Bilieux Pokaż wiadomość
Dzis wpadłam na pomysł odnalezienia odpowiedniego profilu do liceum i przykladowej szkoly z lista ksiazek ktore beda tam potrzebne. Do szkoły w Polsce nie bede isc poniewarz mieszkam od paru lat w Angli. Jednak uznałam ze pare ksiazek zawsze sie przyda, rozszeże moje wiadomosci i moze sie okaze ze na studia wruce do Polski.. nigdy nic nie wiadomo

Wracajac do tematu..
Mysle o profilu humanistycznym lub biologicznym-chemicznym, jednak nie znam sie na tym wiec mozliwe ze to bedzie inny. Po liceum bym chciala isc na studia Psychologiczne/Pedagogiczne zeby po nich muc pracowac z dziecmi.

Jaki profil bylby najlepszy zeby sie na takie studia dostac?


Nie jestem pewna czy w odpowiednim miejscu to pisze..

Przy dostaniu się na studia osoby nie patrzą na jakim profilu byłaś w liceum, tylko na wyniki matur
__________________
...NIC DODAĆ NIC UJĄĆ!
Cheerledaerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 18:20   #4
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

Pod uwagę biorą wyniki matur. Ale powiem Ci jak jest u mnie w sql.
Ja jestem na humanie. Jest to profil wyjątkowo niewdzięczny bo
a) wszyscy myślą,że jest najłatwiejszy, a wcale tak nie jest.
b) w Polsce jest wielu humanistów, więc kierunki humanistyczne są zapełnione, a po studiach praca raczej mało dochodowa.

Na biol-chemie ludzie mają bardzo dużo materiału.Po biol-geo jest wiele ciekawych kierunków.
A na mat-fizie... Nie potrafię stwierdzić. Znajomi twierdzą,że to lajt, ale u mnie z matmą cienko więc nie ogarniam.
Jeśli chcesz to mogę Ci podać listę lektur na rozszerzonym...
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 19:28   #5
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

Cytat:
Napisane przez Bilieux Pokaż wiadomość
Dzis wpadłam na pomysł odnalezienia odpowiedniego profilu do liceum i przykladowej szkoly z lista ksiazek ktore beda tam potrzebne. Do szkoły w Polsce nie bede isc poniewarz mieszkam od paru lat w Angli. Jednak uznałam ze pare ksiazek zawsze sie przyda, rozszeże moje wiadomosci i moze sie okaze ze na studia wruce do Polski.. nigdy nic nie wiadomo

Wracajac do tematu..
Mysle o profilu humanistycznym lub biologicznym-chemicznym, jednak nie znam sie na tym wiec mozliwe ze to bedzie inny. Po liceum bym chciala isc na studia Psychologiczne/Pedagogiczne zeby po nich muc pracowac z dziecmi.

Jaki profil bylby najlepszy zeby sie na takie studia dostac?


Nie jestem pewna czy w odpowiednim miejscu to pisze..
Po pierwsze, polecam książeczkę "Słownik ortograficzny PWN"- co byś nie popełniała prostych błędów ortograficznych.

Na psychologię/pedagogikę według mnie idą ludzie mało ambitni- nie oszukujmy się, ale pedagogika jest ŁATWYM kierunkiem, wiele osób mówi, że jest im łatwiej niż w liceum... Według mnie zawód bez przyszłości, lub z małymi zarobkami- no, ale skoro ktoś lubi chce pracować z dziećmi to droga wolna .

Ja proponuję trochę się wysilić i iść na prawo/medycynę/budownictwo- kierunek z przyszłością.

Powodzenia.
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 11:11   #6
Cheerledaerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

Cytat:
Napisane przez My life be like Pokaż wiadomość
Na psychologię/pedagogikę według mnie idą ludzie mało ambitni- nie oszukujmy się, ale pedagogika jest ŁATWYM kierunkiem, wiele osób mówi, że jest im łatwiej niż w liceum... Według mnie zawód bez przyszłości, lub z małymi zarobkami- no, ale skoro ktoś lubi chce pracować z dziećmi to droga wolna .
Nie zgadzam sie z twoim stwierdzeniem. Każdy kierunek jest ambitny, wszystko zalezy od czlowieka co potem po studiach zrobi ze swoją wiedzą i wykształceniem.Tak naprawde to można stwierdzić, że jest wiele kierunków bez przyszłości, ale tak jak napisalam wczesniej wszystko zalezy od osoby.
__________________
...NIC DODAĆ NIC UJĄĆ!

Edytowane przez Cheerledaerka
Czas edycji: 2009-08-03 o 11:12
Cheerledaerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 13:38   #7
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

Cytat:
Napisane przez My life be like Pokaż wiadomość

Na psychologię/pedagogikę według mnie idą ludzie mało ambitni- nie oszukujmy się, ale pedagogika jest ŁATWYM kierunkiem, wiele osób mówi, że jest im łatwiej niż w liceum... Według mnie zawód bez przyszłości, lub z małymi zarobkami- no, ale skoro ktoś lubi chce pracować z dziećmi to droga wolna .

Ja proponuję trochę się wysilić i iść na prawo/medycynę/budownictwo- kierunek z przyszłością.

Powodzenia.
W moim roczniku łatwiej było dostać się na dzienne prawo niż psychologię, także trzeba było mieć dużą wiedzę wybierając ten drugi kierunek.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-03, 21:20   #8
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

ja jestem na humanie i nie narzekam dziewczyny mają rację, profil nie ma znaczenia przy wyborze studiów, liczy się tylko matura. mozesz byc na humanie i jesli dobrze radzisz sobie z matma, to potem mozesz pojsc na ekonomie, grunt to dobrze zdana matura, a to juz zalezy od ciebie. mi osobiscie sie wogole te profile nie podobaja, ja np. lubie j.polski, matematyke, biologie, geografie, angielski, rosyjski, ale reszta to dla mnie nudy, najchetniej wybralabym sobie te przedmioty i tylko ich sie uczyla. po co mi fizyka, skoro na 100% wiem, ze w zyciu mi sie nie przyda a moj mozg niestety nie radzi sobie z tym skomplikiwanym przedmiotem (zreszta nie tylko moj). moim zdanie te profile to wielka glupota, zamiast ulatwic uczniom nauke poprzez wybor ulubionych przedmiotow (oczywiscie bez plastyki, muzyki itp.) to tylko maci sie im w glowie tymi profilami, bo tam gdzie matematyka to zaraz i fizyke wcisna, bo tam gdzie polski to zaraz i historia musi byc dla mie polska edukacja to dno:/
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 21:35   #9
Kaala
Raczkowanie
 
Avatar Kaala
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 79
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

Ja tez po humanie jeśli myślisz o psychologii to myślę, że powinnaś zdawac maturę z historii lub biologii , bo najczęsciej te przedmioty biorą pod uwagę, a po rozszerzeniu będzie Ci łatwiej. Decyzja należy do Ciebie, ale ja radziłabym chemie ( i biol-chem) , bo jeśli nie jesteś pasjonatem historii to ciażko rewelacyjnie zdac mature z rozszerzenia. Pisze na podstawie własnych doswiadczeń
__________________


" Czasem trzeba być bezduszną jędzą, żeby dać sobie radę w życiu. Czasem tylko to daje ci siłę..."
Dolores Claiborne




" Zawsze znajdzie się ktoś, kto pragnie dokładnie tego samego, co ty. "
Weronika postanawia umrzeć
Kaala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 22:55   #10
Bilieux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

Cytat:
Napisane przez nieliczylamwcalesie Pokaż wiadomość
z tego, co mi wiadomo aby dostac sie na studia nie patrzy sie na Twoj profil w liceum tylko na wyniki matury.
ale jesli chcesz juz teraz zaczac edukacje w tym kierunku to po prostu wybierz profil pedagogiczno-psychologiczny. chociaz nie wiem jak u Ciebie, bo mowisz, ze mieszkasz w Anglii i moze tam takiego kierunku nie ma. a jak nie to wybierz inny profil, ale taki ktory Cie zainteresuje, a dodatkowo, dla siebie zacznij czytac ksiazki albo cos. - poszukaj na internecie, na pewno cos znajdziesz. pozdrawiam.
No wlasnie myslalam ze tu matura jest najwarzniejsza. I trzeba wlasnie na niej odpowiednie przedmioty zdawac. Najczesciej ludzie mowia tu o j.polskim, (biol., his., matm. lub wos) i j. obcy najlepiej rozszezone. to akurat przyklad humana.
W Angli juz mam wszystko zalatwione juz Ale poziom jest niski wiec mysle zeby cos jeszcze z polski dowiesc
a profil pedagogiczno-psychologiczny bylby odpowiedni. Tylko jakie tam sa podreczniki.. Ktos wie??

Cytat:
Napisane przez newmoongirl Pokaż wiadomość
Na biol-chemie ludzie mają bardzo dużo materiału.Po biol-geo jest wiele ciekawych kierunków.
A na mat-fizie... Nie potrafię stwierdzić. Znajomi twierdzą,że to lajt, ale u mnie z matmą cienko więc nie ogarniam.
Jeśli chcesz to mogę Ci podać listę lektur na rozszerzonym...
materialow to moze byc duzo mi to nie przeszkadza
bilo-geo i mat-fiza.. niewiem, ale tu i tak chodzi o przedmioty i liste podrecznikow. jesli masz liste lektor z humana to by, byla nia zainteresowana no i lekturki tez mozna


Cytat:
Napisane przez My life be like Pokaż wiadomość
Na psychologię/pedagogikę według mnie idą ludzie mało ambitni- nie oszukujmy się, ale pedagogika jest ŁATWYM kierunkiem, wiele osób mówi, że jest im łatwiej niż w liceum... Według mnie zawód bez przyszłości, lub z małymi zarobkami- no, ale skoro ktoś lubi chce pracować z dziećmi to droga wolna .

Ja proponuję trochę się wysilić i iść na prawo/medycynę/budownictwo- kierunek z przyszłością.

Powodzenia.
Ja osobiscie nie widze siebie na innych kierunkach. Jakis czas temu myslalam o czyms z grafika ale zmienilam zdanie. A o Psychologi myslam od lat Cos stylu Psychologia Kliniczna Dziecka.. to jeszcze do ustalenia jest
prawo/medycyna/budownictwo - nie dla mnie. Z ruznych powodow. Mozliwe ze po tym bedzie lepsza przyszlosc ale z Psychologia tez nie bedzie najgorsza
Kazdy lubi co innego

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
ja jestem na humanie i nie narzekam dziewczyny mają rację, profil nie ma znaczenia przy wyborze studiów, liczy się tylko matura. mozesz byc na humanie i jesli dobrze radzisz sobie z matma, to potem mozesz pojsc na ekonomie, grunt to dobrze zdana matura, a to juz zalezy od ciebie. mi osobiscie sie wogole te profile nie podobaja, ja np. lubie j.polski, matematyke, biologie, geografie, angielski, rosyjski, ale reszta to dla mnie nudy, najchetniej wybralabym sobie te przedmioty i tylko ich sie uczyla. po co mi fizyka, skoro na 100% wiem, ze w zyciu mi sie nie przyda a moj mozg niestety nie radzi sobie z tym skomplikiwanym przedmiotem (zreszta nie tylko moj). moim zdanie te profile to wielka glupota, zamiast ulatwic uczniom nauke poprzez wybor ulubionych przedmiotow (oczywiscie bez plastyki, muzyki itp.) to tylko maci sie im w glowie tymi profilami, bo tam gdzie matematyka to zaraz i fizyke wcisna, bo tam gdzie polski to zaraz i historia musi byc dla mie polska edukacja to dno:/
racja. Profile to glupota. Naszczescie ze ja ich wybierac nie musze bo bym nie mogla sie zdecydowac. W kazdej klasie humanistycznej jest taka sama lista podrecznikow? Jakie sa najlepsze?? Cos powinnam kupic

Cytat:
Napisane przez Kaala Pokaż wiadomość
Ja tez po humanie jeśli myślisz o psychologii to myślę, że powinnaś zdawac maturę z historii lub biologii , bo najczęsciej te przedmioty biorą pod uwagę, a po rozszerzeniu będzie Ci łatwiej. Decyzja należy do Ciebie, ale ja radziłabym chemie ( i biol-chem) , bo jeśli nie jesteś pasjonatem historii to ciażko rewelacyjnie zdac mature z rozszerzenia. Pisze na podstawie własnych doswiadczeń
i cos takiego bym zrobila gdybym musiala tu wybrac profil. Jakie sa potrzebne podreczniki do biol-chem i humana?? a szczegulnie to do biologi i histori.




dziekuje wszystkim za pomoc
Bilieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 18:21   #11
Merkurana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 79
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

Rozumiem, że mieszkasz w Anglii, ale radziłabym chociaż co jakiś czas sięgać po polskie wydawnictwa, bo zapominasz/nie masz okazji przyswajać polskiej ortografii, a poprawna pisownia to, choć niepisany, ale oczywisty warunek do podjęcia, radzenia sobie i wreszcie napisania pracy licencjackiej i magisterskiej na studiach.

Biorąc po uwagę Twoje przyszłe preferencje, bardziej niż nad profilem radziłabym Ci się zastanowić nad sobą. Jak dużo jesteś w stanie z siebie dać i czego chcesz. Bo dla mnie np. opcja z historią wydaje się najłatwiejsza, ale może Ty wolisz biologię... Masz taki wybór:

1. Iść do klasy o profilu bardziej humanistycznym.
a) Uczyć się historii solidnie, regularnie i porządnie, bo liczy się ona na psychologię, i tam właśnie iść
b) Uczyć się historii trochę mniej i iść na pedagogikę. Corocznie na większości uczelni potwierdzający się stereotyp mówi, że są tam niższe progi i łatwiej się dostać, ale oznacza to także, że trudniej znaleźć pracę po tym kierunku.

2. Iść do biol-chemu.
a) Uczyć się solidnie biologii i iść na psychologię.
b) Zrewidować swoje zapatrzenia na przyszłość i wybrać kierunek dający lepsze perspektywy zawodowe, związany właśnie z biologią, chemią, fizyką. To jednak wiązałoby się z jeszcze większą porcją nauki i poczuciem ambicji oraz chęci w danym kierunku.

Co do książek, pozwolę sobie dać linka do wymaganych podręczników w moim liceum ; ) Oprócz tego do biologii polecane jest repetytorium wyd. Operon [do historii jest nic nie warte, ja polecam książki Roszkowskiego] Podręczniki są dla wszystkich trzech klas, klasy z literą 'A' to biol-chemy, 'C' humany, ewentualnie 'D' ma też rozszerzoną historię.

http://www.biskupiak.lublin.pl/liceu...olny-20092010/
Merkurana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 21:16   #12
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

Cytat:
Napisane przez Bilieux Pokaż wiadomość
No wlasnie myslalam ze tu matura jest najwarzniejsza. I trzeba wlasnie na niej odpowiednie przedmioty zdawac. Najczesciej ludzie mowia tu o j.polskim, (biol., his., matm. lub wos) i j. obcy najlepiej rozszezone. to akurat przyklad humana.
W Angli juz mam wszystko zalatwione juz Ale poziom jest niski wiec mysle zeby cos jeszcze z polski dowiesc
a profil pedagogiczno-psychologiczny bylby odpowiedni. Tylko jakie tam sa podreczniki.. Ktos wie??


materialow to moze byc duzo mi to nie przeszkadza
bilo-geo i mat-fiza.. niewiem, ale tu i tak chodzi o przedmioty i liste podrecznikow. jesli masz liste lektor z humana to by, byla nia zainteresowana no i lekturki tez mozna




Ja miałam w tym roku:
- j. polski "Potęga słowa" cz.1 Antyk, Średniowiecze; cz. 2 Renesans, Barok, Oświecenie wyd. Nowa Era (poziom podst. i rozszerz.)
- MaTeMAtyka wyd. Nowa Era (poziom podst. i rozszerz.)
- Biologia dla 1 kl szkoły średniej wyd. Operon (p. podst.)
- Historia cz. 1 czasy starożytne, cz. 2 średniowiecze wyd Operon poziom rozszerzony
- Geografia wyd. Ortus ; p. podst. (+ atlas)
- Fizyka: podręcznik i zbiór zadań wyd. Operon; poziom podst.
- Chemia nieorganiczna wyd. Nowa Era p. podst.
- Przysposobienie obronne cz. 2 wyd. Operon
- j. niemiecki "Schritte International 2, 3"wyd. Hueber; edycja polska
- j. angielski "New English File Intermedied" wyd. Oxford

A na ten rok mam(2 klasa) :
- polski: "Potęga słowa" cz. 1 Romantyzm cz.2 Pozytywizm wyd. Nowa Era
- Matematyka wyd. Nowa Era
- Wos: Wiedza o społeczeństwie wyd. Operon; p. podst
- Biologia: Biologia 2 wyd. Operon p. podst.
- Historia 2 Czasy nowożytne wyd. Operon p. rozszerz.
-Geografia- Człowiek gospodarzem Ziemi wyd. Ortus
- Fizyka i astronomia cz. 2i 3 wyd. Operon
- Chemia organiczna wyd. Nowa Era
- j. francuski : Cafe Creme 1 Methode de Graneais

Lektury dla 1 kl.
- Mitologia J. Parandowski
- Biblia (wybrane fragm.)
- " Pieśń o Rolandzie"
- "Tristan i Izolda"
- "Boska Komedia" D. Aligheri
- "Makbet" W. Shakespire
- " Pamiętniki " J. Ch. Pasek
- "Świętoszek" Molier
- "Cierpienia młodego Wertera"J. W. Goethe
- "Faust"

Lektury dla kl. 2 (zadane na wakacje)
-"Chłopi" W. S. Reymont
- "Potop" Tego pana niestety wszyscy znają...
- "Zbrodnia i kara" F. Dostojewski
- "Lalka" B. Prus
- "Nad Niemnem" E. Orzeszkowa
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 22:22   #13
Bilieux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

Cytat:
Napisane przez Merkurana Pokaż wiadomość
2. Iść do biol-chemu.
a) Uczyć się solidnie biologii i iść na psychologię.
b) Zrewidować swoje zapatrzenia na przyszłość i wybrać kierunek dający lepsze perspektywy zawodowe, związany właśnie z biologią, chemią, fizyką. To jednak wiązałoby się z jeszcze większą porcją nauki i poczuciem ambicji oraz chęci w danym kierunku.

http://www.biskupiak.lublin.pl/liceu...olny-20092010/
Ja bardziej bym wolala isc na biologie, chociaz ze i historie lubie. Jednak wiecej nauki to potem wiecej wiedzy
Dziekuje za rady i liste ksiazek

Cytat:
Napisane przez newmoongirl Pokaż wiadomość
Ja miałam w tym roku:
- j. polski "Potęga słowa" cz.1 Antyk, Średniowiecze; cz. 2 Renesans, Barok, Oświecenie wyd. Nowa Era (poziom podst. i rozszerz.)
- MaTeMAtyka wyd. Nowa Era (poziom podst. i rozszerz.)
- Biologia dla 1 kl szkoły średniej wyd. Operon (p. podst.)
- Historia cz. 1 czasy starożytne, cz. 2 średniowiecze wyd Operon poziom rozszerzony
- Geografia wyd. Ortus ; p. podst. (+ atlas)
- Fizyka: podręcznik i zbiór zadań wyd. Operon; poziom podst.
- Chemia nieorganiczna wyd. Nowa Era p. podst.
- Przysposobienie obronne cz. 2 wyd. Operon
- j. niemiecki "Schritte International 2, 3"wyd. Hueber; edycja polska
- j. angielski "New English File Intermedied" wyd. Oxford

A na ten rok mam(2 klasa) :
- polski: "Potęga słowa" cz. 1 Romantyzm cz.2 Pozytywizm wyd. Nowa Era
- Matematyka wyd. Nowa Era
- Wos: Wiedza o społeczeństwie wyd. Operon; p. podst
- Biologia: Biologia 2 wyd. Operon p. podst.
- Historia 2 Czasy nowożytne wyd. Operon p. rozszerz.
-Geografia- Człowiek gospodarzem Ziemi wyd. Ortus
- Fizyka i astronomia cz. 2i 3 wyd. Operon
- Chemia organiczna wyd. Nowa Era
- j. francuski : Cafe Creme 1 Methode de Graneais

Lektury dla 1 kl.
- Mitologia J. Parandowski
- Biblia (wybrane fragm.)
- " Pieśń o Rolandzie"
- "Tristan i Izolda"
- "Boska Komedia" D. Aligheri
- "Makbet" W. Shakespire
- " Pamiętniki " J. Ch. Pasek
- "Świętoszek" Molier
- "Cierpienia młodego Wertera"J. W. Goethe
- "Faust"

Lektury dla kl. 2 (zadane na wakacje)
-"Chłopi" W. S. Reymont
- "Potop" Tego pana niestety wszyscy znają...
- "Zbrodnia i kara" F. Dostojewski
- "Lalka" B. Prus
- "Nad Niemnem" E. Orzeszkowa
Dziekuje za liste
Ja to chyba nie musze tych lektor czytac
Moze kiedys przeczytam jak bede miala czas.
Ale podreczniki to sie przydadza.
Mozliwe ze kupie ten do biologi i histori, dobre sa?





Mnie teraz przez tydzien nie bedzie.
Wyjezdzam na wakacje
Bilieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 21:46   #14
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

Cytat:
Napisane przez Bilieux Pokaż wiadomość
Dziekuje za liste
Ja to chyba nie musze tych lektor czytac
Moze kiedys przeczytam jak bede miala czas.
Ale podreczniki to sie przydadza.
Mozliwe ze kupie ten do biologi i histori, dobre sa?

Biologia chyba nie różni się bardzo od innych wydawnictw, ale historii raczej bym nie polecała... Mi np. nie podobało się w jaki sposób opisano zagadnienia itp. Ale każdy lubi co innego...
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 09:29   #15
Merkurana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 79
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

Cytat:
Napisane przez newmoongirl Pokaż wiadomość
Biologia chyba nie różni się bardzo od innych wydawnictw, ale historii raczej bym nie polecała... Mi np. nie podobało się w jaki sposób opisano zagadnienia itp. Ale każdy lubi co innego...
Zgadzam się z przedmówczynią. Historia z wyd. Operon jest kiepska, oni mają taką tendencję do rozdzielania wszystkiego na części pierwsze, i, o ile przy ścisłych przedmiotach to wychodzi na dobre, o tyle w historii im nie idzie wg mnie :/ Radziwiłł [pani] i Roszkowski napisali najlepsze podręczniki, cytaty czy teksty źródłowe oraz źródła ikonograficzne z tych książek niejednokrotnie bywały na próbnych i prawdziwych maturach.
Merkurana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 22:36   #16
Savathus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 432
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

_____
__________________
Uważajcie, żeby życie wam tipsiorków nie połamało

Edytowane przez Savathus
Czas edycji: 2011-03-07 o 19:13
Savathus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 11:46   #17
kura25
Wtajemniczenie
 
Avatar kura25
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 2 441
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

wybierz profil z przedmiotami, która większa nauka nie będzie sprawiała Ci problemu, a uwierz mi, że nauka biologii i chemii na poziomie rozszerzonym dla osob, ktore po prostu nie czują tych przedmiotów będzie jedną wielką MASAKRĄ!

profil humanistyczny jest pod tym wzgledem 'lżejszy' gdyż nauka historii czy języka polskiego nie katuje tak jak chemia czy fizyka - no chyba, jak mówię jesteś orłem z tych przedmiotów i nie bedziesz miała problemów.

tak naprawde gdy przychodzi okres matury nie ma znaczenia profil - będąc w klasie humanistycznej możesz zdawać biologię (jestem tego najlepszym przykładem, zdawałam i WOS i biologię) tyle, że no jesli wybierasz rozszerzony troche nauki jest samodzielnej. Dużo też zależy od tego jak wymagają uczelnie, u nas w łodzi potrzebna była biologia, matematyka albo WOS i na pedagogice i na psychologii. Choć ja wiadomo, na psychologie dostali się najlepsi, bo to najbardziej chyba oblegany kierunek.
Dlatego też często profil na którym jesteś przez 3 lata, nie jest adekwatny do tego co potem zdajesz, wybierasz
__________________
studentka
czas na zmiany!



Prosiaczek:
-Jak się pisze 'miłość'?
Puchatek:
-Tego się nie pisze.
To się czuje.

♥♥♥




kura25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 20:36   #18
Bilieux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

Cytat:
Napisane przez Merkurana Pokaż wiadomość
Zgadzam się z przedmówczynią. Historia z wyd. Operon jest kiepska, oni mają taką tendencję do rozdzielania wszystkiego na części pierwsze, i, o ile przy ścisłych przedmiotach to wychodzi na dobre, o tyle w historii im nie idzie wg mnie :/ Radziwiłł [pani] i Roszkowski napisali najlepsze podręczniki, cytaty czy teksty źródłowe oraz źródła ikonograficzne z tych książek niejednokrotnie bywały na próbnych i prawdziwych maturach.
Jakie wydawnictwa sa dobre do Biologi i Histori?
Które ksiażki?

Tu juz mam propozycje do histori - Radziwiłł i Roszkowski

Ksiazki moga byc z obu profili
Bilieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 17:29   #19
noelia007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 468
Dot.: Odpowiedni profil w liceum

Witam, mam do was pytanie, ponieważ zupełnie nie wiem co robić.
Jestem w 3 klasie gimnazjum, uczę się średnio, w trzeciej klasie podciąnęłam się z wszystkich przedmiotów i uczę się codziennie, ale nawet na 4.0 nie wyciągnę.Przyznam, że jest mi z tym bardzo źle i kiedy policzyłam sobie średnią to się załamałam.Pracowałam ciężko, ale odkąd pamiętam tak było.Z trudnością w postawówkach wyciągałam na 4.8 a uczyłam się okropnie dużo.Inni olewali wszystko i mieli to samo, co ja.Co z tego, że jestem pracowita.
Poradzilybyście mi Dziewczyny gdzie mam iść do szkoły?
Bo sama nie potrafię zdecydować, czy technikum czy Liceum.Przynam, że nie chcę iść sama do szkoły, bo mam problemy z nawiązywniem kontaktów.Ot, taka mała fobia społeczna i wolę z jakąś koleżanką iść.A nikt nie idzie do Technikum.
Nawet nie wiem na jaki profil.Marzyłam o byciu weterynarzem.Nawet za darmo chciałam ratować zwierzęta, ponieważ je kocham.Tylko jak popatrzyłam na wymagania, to oczywiście, że nie pójdę.Nie dam sobie rady.

Ale już nie ma LO bez profilu.Nie lubię polskiego i hostorii a ten profil jest najłatwiejszy dla mnie.Nauki ścisłe to magia.

Bardzo prosiłabym o jakąś radę.Pozdrawiam!
__________________
Jak zrobię błąd w pisowni, popraw mnie, jeśli możesz.
noelia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.