Sztuka bycia fotogenicznym! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-17, 20:47   #1
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Red face

Sztuka bycia fotogenicznym!


Czesc wszystkim . Długo o tym mysle i mam nadzieje,ze trafiłam w dobre miejsce, by poruszyć ten temat.
Jak myślicie co wpływa na to,ze niektorzy wychodzą na fotach tak samo jak w rzeczywistości , jedni duzo lepiej , inni gorzej. Moze to dla niektórych zabrzmi dośc dziwnie.Ale ja na fotach wychodze zupełnie inaczej niz wygladam w lustrze. Uwazam , uwazałam( bo wpadłam patrzac na foty w głębokie kompleksy) sie za ossobę dośc atrakcyjną . Duzo osob mi to mowi, dopoki nie zobaczy moich zdjęc.. Wychodze na nich wrecz strasznie, najgorzej ze wszystkich. Nawet kumpele sie ze mnie śmiały,ze jak ćpunka. Czasami zdarza mi sie zrobić boskie zdjęcie , jak modelka....ale to jedno na sto....
Jak patzre w lustro to wydaje mi sie ze mogę miec piękne foty robie i załamac sie mozna...eh .....
Nie wiem co mam robić, aparat mój to FuJiFIlm 10 mega pikseli.Co na to wpływa? Moze są jakies opcje, dzięki którym na zdjęciach bede lepiej wyglądać?
Tak jak w lustrze? tak jak postrzegają mnie inni? Bo osoby mniej atrakcyjne mają zdjęcia o niebo lepsze.. A mi wstyd uciekac ciągle przed aparatem, na przykład przy zdjeciach grupowych... Nie wiem co mam zrobić. Mam nadzieje, ze znajdzie sie ktoś kto napisze coś , doradzi ....
Tylko nie piszcie,ze to głupota bo dla mnie nie jest. Zdjęcia sa robione w zycie czesto i są w koncu jakąs pamiątką .... i chciałabym oswoic sie z aparatem i czerpac z tego radość...a nie popadac w kompleksy ...

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2009-07-17 o 20:50
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 21:35   #2
ISKUSKA
Raczkowanie
 
Avatar ISKUSKA
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: AMSTERDAM/konin
Wiadomości: 52
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

ja mam tak samo i pojęcia nie mam dlaczego tak jest, przecież powinniśmy na zdjęciach wyglądać tak jak w lustrze...
__________________
AMSTERDAM!
ISKUSKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 21:47   #3
TandleRidson
Raczkowanie
 
Avatar TandleRidson
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: chmurka ;D
Wiadomości: 347
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Mz trzeba mieć wyczucie, wiedzieć w którym momencie aparat kierowany przez człowieka zrobi zdjęcie.
Cóż tak jest, są osoby fotogeniczne i niefotogeniczne
TandleRidson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 14:05   #4
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Ech, też tak mam
Strasznie mnie to denerwuje. Szczególnie, że marzyła mi się kariera modelki. Ale bez fotogeniczności, nawet nie mam co liczyć.
__________________


Edytowane przez Duszaniola
Czas edycji: 2009-07-18 o 14:17
Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 16:40   #5
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

No to jest okropne. Tez chciałam byc fotomodelką .Duzo osob mowilo mi sie wystarczy na mnie spojrzec i widac, ze latwo zrobic mi super zdjęcia. Robiłam i koszmar... W lustrze jestem duzo ładniejsza. A tu głupia mina , dziwne przymrużone oczy..
Po prostu dziewczyny sie marnujemy Musi byc na to jakiś sposób, bo jak wrzucili mnie na nk z okropna fotą , na którym było 15 dziewczyn w tym ja najbrzydsza( a tak nie jest) ....
Patrze obiektywnie i wiele osob potwierdza za dziwnie wychodze na zdjęciach.... ze gorzej .
Oczywiscie zdarzało mi sie robic sliczne zdjęcia nawet na telefonie niz teraz na aparacie . Nie podoba mi sie to...
A w jaką pogode i pore dnia najlepiej robic zdjęcia? MOze są jakies ustawienia dzęki którym lepsze sa zdjęcia , a raczej osoby na nich?
Dodam,ze moj aparat nie jest skomplikowany wiec nie wymyslajcie niewiadomo czego
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 18:39   #6
Cristinedeville
Raczkowanie
 
Avatar Cristinedeville
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 235
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
No to jest okropne. Tez chciałam byc fotomodelką .Duzo osob mowilo mi sie wystarczy na mnie spojrzec i widac, ze latwo zrobic mi super zdjęcia. Robiłam i koszmar... W lustrze jestem duzo ładniejsza. A tu głupia mina , dziwne przymrużone oczy..
Po prostu dziewczyny sie marnujemy Musi byc na to jakiś sposób, bo jak wrzucili mnie na nk z okropna fotą , na którym było 15 dziewczyn w tym ja najbrzydsza( a tak nie jest) ....
Patrze obiektywnie i wiele osob potwierdza za dziwnie wychodze na zdjęciach.... ze gorzej .
Oczywiscie zdarzało mi sie robic sliczne zdjęcia nawet na telefonie niz teraz na aparacie . Nie podoba mi sie to...
A w jaką pogode i pore dnia najlepiej robic zdjęcia? MOze są jakies ustawienia dzęki którym lepsze sa zdjęcia , a raczej osoby na nich?
Dodam,ze moj aparat nie jest skomplikowany wiec nie wymyslajcie niewiadomo czego
Ja zauwazylam ze wychodze na zdjeciach gorzej kiedy pozuje...ustawiam sie. Wlasnie wtedy mam najgorsze miny itd. A kiedy robi mi sie spontaniczne zdjecia to wtedy sa super

No u mnie tak to dziala Po prostu cos robie a clopak mi robi foty
Cristinedeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 18:52   #7
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
No to jest okropne. Tez chciałam byc fotomodelką .Duzo osob mowilo mi sie wystarczy na mnie spojrzec i widac, ze latwo zrobic mi super zdjęcia. Robiłam i koszmar... W lustrze jestem duzo ładniejsza. A tu głupia mina , dziwne przymrużone oczy..
Po prostu dziewczyny sie marnujemy Musi byc na to jakiś sposób, bo jak wrzucili mnie na nk z okropna fotą , na którym było 15 dziewczyn w tym ja najbrzydsza( a tak nie jest) ....
Mi też ludzie nie wierzą, że jestem niefotogeniczna, dopóki się nie przekonają
ja mam w aparacie obracany monitorek, więc widzę się w momencie kiedy pstrykam zdjęcie. I czasem patrzę w monitorku wszystko ładnie pięknie, wciskam migawkę i wyglądam na zdjęciu jak potwór

Cytat:
Napisane przez Cristinedeville Pokaż wiadomość
Ja zauwazylam ze wychodze na zdjeciach gorzej kiedy pozuje...ustawiam sie. Wlasnie wtedy mam najgorsze miny itd. A kiedy robi mi sie spontaniczne zdjecia to wtedy sa super

No u mnie tak to dziala Po prostu cos robie a clopak mi robi foty
u mnie nawet to nie działa niestety. Tzn. zdarza się, że na takim ładnie wyglądam. Ale na pozowanym też mi się zdarza.
Więc stawiam, że Ty ogólnie jesteś fotogeniczna, tylko jak się ustawiasz zbyt "wydziwiasz" (nie wiem jak to określić, ale chyba wiesz o co mi chodzi )
__________________


Edytowane przez Duszaniola
Czas edycji: 2009-07-18 o 18:55
Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 20:18   #8
Yoruichi
Przyczajenie
 
Avatar Yoruichi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 28
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Niestety często bywa tak że śliczna dziewczyna wychodzi źle na zdjęciach i na odwrót..

Np. moja młodsza siostra na żywo wygląda znacznie gorzej niż na zdjęciach. Nie wiem jak to się dzieje że jest fotogeniczna.. mimo swojej
wagi, pulchności..
Robiłam jej już wiele zdjęć i na większości wygląda rewelacyjnie..

Natomiast miałam taki przypadek.. przyjechała na zdjęcia dziewczyna z poza Łodzi, w portfolio miała ładne zdjęcia więc ją zaprosiłam do współpracy. Dziewczyna robiła przy mnie nienaturalne miny i ogólnie dziwnie pozowała.. A ze wszystkich zdjęć wybrałam tylko kilka..

Dużą rolę odgrywa nie sprzęt lecz fotograf, który umie ustawić modelkę
Yoruichi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 12:19   #9
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

to tez zalezy od fotografa. tez marudzilam ze nikt nie potrafi mi zrobic takiego zdjecia zebym wyszla na nim tak jak widze siebie w lustrze. jeden fotograf powiedzial mi ze bede chciala zeby zrobil mi wiecej zdjec na ktorych nie wygladam tak jak widze siebie w lustrze. i zrobil. fantastyczne. nie o ustawienie tu chodzi a o umiejetnosci fotografa. jasne ze sa tez ludzie ktorzy wychodza lepiej lub gorzej na zdjeciach.
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 12:38   #10
ibelongtojesus
Raczkowanie
 
Avatar ibelongtojesus
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 47
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

W moim przypadku zdecydowanie pomagają zdjęcia wykonane bez lampy błyskowej. Zauważyłam już to parę razy, gdy zdjęcie z lampą prezentuje nienaturalnie 'błyszcząca' cerę, czerwone oczy itp. Wg. mnie najlepsze zdjęcia - bez lampy, naturalne światło, południe, ostrość na najlepszą część ciała (oczy, usta, rzęsy, piegi - to co najlepsze w nas).
ibelongtojesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:51   #11
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Ciesze sie ,ze mnie rozumiecie bo dużo osób uwaza, ze zdjecia odzwierciedlają urode! a to nie prawda.
lustro to wiadomo a na zdjeciach mozna wyjsc roznie , inaczej na kazdym a przeciez twarzy nie zmieniamy.
Ja zawsze robie z lampą błyskową wogóle i są zdjecia takie nie do konca wyrazne ... na słoncu amm wyblakłe włosy itp ale i tak wyraz twarzy bije rekordy.....
Pożadny fotograf to podstawa oczywiście
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-21, 10:54   #12
gaddzinka
Raczkowanie
 
Avatar gaddzinka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 317
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Mam tak samo! Wydaje mi sie, ze ladnie wygladam i ze fotki fajnie wyjda, a zazwyczaj strasze miną albo oczami... Na jednym zdjeciu ze stu wychodze ladnie, naturalnie. Przez te foty, tez zaczynam watpic w moja urode. Ostatnio stwierdzilam, ze dobrze wychodze na zdjeciach zrobionych przez moja siostre- chyba musze ja poprosic o jakas mala sesje, zeby sie przekonac, moze odkryje u niej jakis talent
__________________


książki wymiana: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post22479911
gaddzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 17:35   #13
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Haha, a myślałam, że tylko ja koszmarnie wychodzę na zdjęciach, ale mam na to metodę
gdy robię sobie sama zdjęcie to o dziwo wygalam na nim dużo lepiej nisz ktoś je wykonuje, ustawiam dwie lampy z bardzo mocnymi żarówkami fotograficznymi (cera jest wtedy gładziutka i rozświetlona) stawiam sobie aparat na statywie, za statywem stawiam lustro równolegle do aparatu, ustawiam się tak jak wygalam najlepiej w lustrze, robię różne miny, spinam od tyłu ubranie klamerkami by ładnie się układało i pstryk

Można też sobie opracować, tak jak zawodowe modelki i aktorzy, konkretną dobrą minę do zdjęć gdy ktoś inny je robi.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 18:44   #14
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Nie można powiedzieć, że to zależy od fotografa, albo od modelki, jak modelka wyjdzie na zdjęciu (chociaż na pewno nie zależy to od sprzętu!).
Aby dobrze wyjść na zdjęciu, trzeba być przede wszystkim świadomym swojego wyglądu. Ja trochę fotografuję, ale na zdjęciach wyglądam okropnie, bo... się nie widzę! Grunt to ćwiczyć. Ćwiczenie zawsze czyni mistrza. Stańcie przed lustrem, z zamkniętymi oczami (!) i wyobraźcie sobie, że ustawiacie się do zdjęcia. Otwórzcie oczy i przemyślcie swoją pozę... Nieraz można się uśmiać z siebie samej... Tu za bardzo wygięte, ta noga wygląda tak grubo, z tej perspektywy nos jest za duży...
Umięjętności fotografa nie są bez znaczenia, ale nie można oczekiwać niczego ponad poprawność (chyba, że obróbki). Jeśli ma się szpetną twarz (tutaj można zastosować też triki makijażowe - stylizacja fotograficzna to co innego, niż codzienny make up. Jeśli planujecie sesję, makijaż musi być ostry a zarazem naturalny - podkreślający, uwypuklający, chowający niedoskonałości, cera jak najgładsza) to pomoże światło. Światło jest głównym zagadnieniem fotografii i dosłownie można nim wyczarować wszystko. Dodatkowo perspektywa itd. Jeśli chcecie, napiszę Wam, co musi zrobić fotograf, by model wyszedł na zdjęciu (:

P.S. Jestem tu nowa, więc witam wszystkich serdecznie!
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 21:03   #15
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Cytat:
Napisane przez Hosz Pokaż wiadomość
Nie można powiedzieć, że to zależy od fotografa,


Umięjętności fotografa nie są bez znaczenia, ale nie można oczekiwać niczego ponad poprawność (chyba, że obróbki)
nawet nie wiesz jak sie mylisz.

Witaj
__________________

N. ♥

Edytowane przez kuroikaze
Czas edycji: 2009-07-21 o 21:05
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 22:13   #16
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Nawet najlepszy fotograf nic nie poradzi na krzywą minę i zmrużone oczy (;
może chodzi Ci o psychologa w fotografie, ale sam fotograf może zrobić wszystko, dobrać oświetlenie, dobrać kadr, perspektywe, styliści mogą Cię ubrać, umalować, uczesać...
ale co z tego jak staniesz zgarbiona i się skrzywisz?
pewność siebie, nawet z nutą bezczelności... pomaga (:

choć racja, że dobór warunków skutecznie koryguje wady w wyglądzie. ale każdy je przecież ma. nie da się ich usunąć, można jedynie zepchnąć na drugi plan.
w mojej poprzedniej wypowiedzi chodziło mi jedynie o to, że robienie zdjęć to nie akcja, a interakcja. sam fotograf nic nie zrobi. potrzebna jest wspólna energia, pomiędzy fotografującym a fotografowanym (;

Edytowane przez Hosz
Czas edycji: 2009-07-21 o 22:15
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 07:15   #17
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

nie no jasne sam fotograf nic nie zrobi. zawsze jest to jakas praca zespolowa. ja z doswiadczenia wiem ze fotograf potrafi zrobic cuda i bez programow graficznych pokazac czlowieka lepiej niz widzi sie w lustrze.
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 11:38   #18
Rosche-Cherie
Raczkowanie
 
Avatar Rosche-Cherie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 149
GG do Rosche-Cherie
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Jasne ze to nie zalezy czesto od fotografa jako czlowieka. Chodzi o oswietlenie, o ujecie , o kat, makijz.
przede wszystkim to jak wychodzimy na zdjeciach obrazujeinaczej to jak wygladamy. ma na to wplyw tez cera, skora. osoby mocno opalone przy zlym swietle, w ciemnosciach a jeszcze najlepiej z lampa blyskowa wyjda tragicznie, niezaleznie od tego czy przed chwila wypadly z korona miss world
Wieczorami czy tez na imprezach nie ma czesto dobrego oswietlenia do robienia fajnych fotek, a duzo osob nie lubi lamp blyskowych bo robia sie czerwone oczy, a to wszystko sie swieci, widac nam zylki na nogach cz dekolcie, przebarwienia skory, i wszystko co najgorsze. Kiepskie swiatlo, kiepskie zadymione miejsce i lampa blyskowa- to najgorsze czynniki wplywajace na to ze wychodzimy okropnie. Moim zdaniem
Sama widze sie np rano sliczna w lustrze, pelne usta, swietny makijaz, fryzura. no miodek. A tu nagle ktos mi zrobi zdjecie i niedoskoalosci wychodza na jaw, przebarwienie, zmarszczka itp..

Najlepiej chyba jest po prostu wyjsc na spacer i porobic zdjecia w pelnym slonku wsrod zieleni, nad woda itp. Jeszcze mi sie nie zdazylo miec zlego zdjecia w takich warunkach No i nie przesadzac z tona nierowno rozprowadzonego makijazu, bo na zdjeciach to naprawde widac..
__________________
Motywuje się.. 58-->48

*Specjalistka do spraw absurdalnie-surrealnych*
http://www.rosche-cherie.maxmodels.pl
Rosche-Cherie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 15:26   #19
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Wink Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Hosz to napisz co powinien zrobić fotograf to bede ich ustawiac
Naprawde chciaalbym ślicznie wyglądac an fotach, najgorzej jest na imprezach gdzie wszyscy latają za Tobą , zdjęcia grupowe a tu wyglądasz strasznie.......najgorzej a przeciez tyle siedziałam przzed lustrem i jak wychodziłam byłam zadowolona z wizerunku.A pozniej na portale internetowe wrzucają Twoją nijaką twarz! Oczywiście bywało i tak ze wyglądałam najlepiej ze wszystkich na fotach.ale to rzadziej..Ale kolezanki mowiły mi kiedys ze jestem z nas najładniejsza hahhah tylko ze na fotach osoby wopgole nie ogarnięte nie umalowane lepiej wyjdą niz ja z makijazemBardzo mnie to dołuje......
Mowicie cwiczyc no w sumie mozna próbowac miny itp.
profesjonalny fotograf na pewno zrobil by mi ładne zdjecia.
Bo kazdemu potrafi, ich trudniej tym to da mu wieksza satysfakcje.
Ja wlasnie jetem ciemnej karnacji i z lampa błyskowa robie... to moze i dlatego,
Ale ja chce tylko wyglądac jak w lustrze!na poczatek ehhh
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 10:58   #20
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Tylko ze jak modelka bedzie sztywna i spieta i nie bedzie sie czuc dobrze przed obiektywem to kazde starania fotografa nic nie dadza bo ZAWSZE to widac na zdjeciach.
Brzydkie a czy fotograf napewno zrobilby Ci ladne zdjecia... to chyba zalezy jaki. no i jak pisalam wyzej jesli bylabys spieta to nie wiem czy bylyby takie dobre...

Rosche-Cherie sliczny awatar
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 11:32   #21
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

miałam juz pare zdjęc robionych kiedys przez zawodowych fotografów przy roznyck waznych okazjach i byłam zadowolona...
a co do spięcia to czym gorsze mam foty to rzeczywiście jestem b. spieta , bo bardziej mi zalezy.
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 12:01   #22
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

najlepiej to chyba nie myslec o tym ze ktos robi nam zdjecia. I fakt najlepsze siwatlo to swiatlo sloneczne
ja nie do konca bylam zadowolona ze zdjec profesjonalistow wiec temu tak napisalam.
Czyli nie jest tak tragicznie skoro choc z kilku jestes zadowolona
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 17:53   #23
Rosche-Cherie
Raczkowanie
 
Avatar Rosche-Cherie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 149
GG do Rosche-Cherie
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość

Rosche-Cherie sliczny awatar
Dzieki! to w koncu tylko ja
łechcesz moja proznosc
__________________
Motywuje się.. 58-->48

*Specjalistka do spraw absurdalnie-surrealnych*
http://www.rosche-cherie.maxmodels.pl
Rosche-Cherie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 08:59   #24
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

to Ty? :wow: super przerabiałas zdjecie czy rysowalas? fantastyczny efekt
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 10:41   #25
Rosche-Cherie
Raczkowanie
 
Avatar Rosche-Cherie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 149
GG do Rosche-Cherie
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

akurat przerobione:P powiekszone wyglada troszke lepiej podeslij fotke na PW, jak chcesz cos podobnego
Teraz jestem tleniona blond pieknoscia ale nie mialam nawet czasu zmienic avatarka
__________________
Motywuje się.. 58-->48

*Specjalistka do spraw absurdalnie-surrealnych*
http://www.rosche-cherie.maxmodels.pl
Rosche-Cherie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 11:36   #26
kolodziej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 25
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Raz moja koleżanka pokazywała mi swoje zdjęcia i narzekała, że niefotogeniczna. No, rzeczywiście nie były wystrzałowe, chociaż ona bardzo ładna. Uparłam się, że pokażę jej, że może ładnie wychodzić na zdjęciach... i udowodniłam. Była zadowolona. Trochę wymagało to pracy, ustawiania świateł raz tak, raz owak, ale się udało. Podobnie było z moim profesorem i też podjęłam wyzwanie i też się udało ( było trudno, bo łysy i z pucułowatą twarzą dziecka i boczne oświetlenie, w którym większość panów wygląda interesująco, u niego np. nie sprawdziło się). Śmiem twierdzić, że każdy może dobrze wyjść na fotografii dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Zawsze można tak pokazać człowieka, by wyszedł jak najkorzystniej. Ale są takie osoby, które mają to coś, coś co trudno nazwać, co nie jest oszałamiającą urodą, klasycznymi rysami, wyrazistością twarzy, to coś nienazwanego - nie mniej takie osoby zazwyczaj wychodzą na zdjęciach wyjątkowo. Moja kuzynka to taka osoba. Od dziecka jej zdjęcia budziły zachwyt.
kolodziej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 00:05   #27
katr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 53
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Był kiedys reportaż o tym.
Oczywiscie duzo zalezy od fotografa, bo w koncu jest podzial na dobrych i zlych.
Alewiekszosc zalezy od nas.. to jest sztuka eksponowania tego co w nas najpiekniejsze, pewnosci siebie a takze napinania miesni...
Ale kto o tym mysli na codzien na wakacjach jak dobrze sie bawimy i chcemy zdjecie pamiatke. Tez okropnie wychodze na zdjeciach;/ i tak jak było na poczatku powiedziane mam swietne zdjecia zrobione raz na sto))
katr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 20:14   #28
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 322
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Apropo zdjęc w lustrze... jak zrobię sobie sama zdjęcie w lustrze, tzn mojego lustrzanego odbicia wyglądam fajnie, nawet telefonem... I tutaj jakby oświetlenie nie gra roli, tak mi się wydaje choc nie jestem ekspertem, ale w kazdym lustrze wyglądam fajnie... Wszystkie inne zdjęcia porażka..
Czy jest jakiś sekret tych zdjęc robionych własnie w lustrze? A moze na nich wychodzimy korzystniej?
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" złota myśl glamour
sandrunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 23:57   #29
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

O raju...Jak założyłam konto na N-K z 40-stu zdjęć, które sobie zrobiłam, jedno uszło jako tako

Mam identycznie, jak założycielka wątku
Jak stanę przed lustrem wyglądam cudownie! Lecę po fona, żeby to uwiecznić.Robię pstryk...Wyskakuje info: "Usunąć plik?"- "Tak"...

Moim problemem są wąskie usta...W ogóle nie robię- i nie robiłam- makijażu.Szczerze, to na zdjęciach- i w rzeczywistości- wyglądam na 14-16 lat ( mam 21) - z czego teraz się cieszę

Drugim problemem jest moja postawa: dużo osób twierdzi, że jestem ' trochę' sztywna... Ale tak to jest, jeżeli się myśli tylko o tym, aby normalnie wyjść na zdjęciu

Dlatego skupiam się na fotografowaniu zwierząt i kwiatów
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 20:15   #30
kawis1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

hej dziewczyny i nie tylko nic nie piszecie o sprzecie ale moim zdaniem telefony sony erriscony robia zdjecia do bani chyba ze ja mam taki model K 770 Tragiczne wręcz w kolorze wyglądam całkowicie inaczej o wiele lepsze robily samsungi Prosze o porade wrecz błagam o tel co robi ładne fotki Prosze Pomóżmy sobie wzajemnie

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Ps proszę o tel bo dla mnie ekonomicznej będzie mieć i tel i aparat w jednym

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

brzydkie świetny wątek z ust mi to wyjęłaś Trzeba rozwiązać ten problem obowiązkowo bo to już przestało być śmieszne dla mnie;(
kawis1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.