trwała - headlines - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-05, 12:33   #31
LoczekBlond77
Przyczajenie
 
Avatar LoczekBlond77
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Dot.: trwała - headlines

Widzę, że dawno nikt tu nie zaglądał, więc może odświeżymy wątek?
Też chciałabym zrobić styling. Zaraz po umyciu i nałożeniu pianki, moje włosy bardzo ładnie się kręcą. Niestety, musiałabym codziennie rano (np. przed szkołą) wstawać wcześniej i myć głowę, bo po obudzeniu moje włosy są oklapłe i nijakie... Wydaj mi się, że nie dam rady tego robić, szczególnie zimą Czy po takim zabiegu włosy nie będą już takie brzydkie każdego ranka?
Pozdrawiam
LoczekBlond77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 23:14   #32
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: trwała - headlines

odkopuję wątek zainteresował mnie headlines, może się na niego skuszę w następnym miesiącu? Mam włosy dosyć cienkie ale zdrowe, niezbyt gęste, do ramion. Chciałabym je nieco unieść

Dysponuje ktoś zdjęciami jaki jest efekt końcowy tego zabiegu?
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 23:46   #33
mysia868686
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 13
Dot.: trwała - headlines

i co robil ktos z was ten styl;ing jest zadowalony?? jastem ciekawa opini Moze ci ktore sie zastanawialy nad tym zabiegam juz sa "po" zdajcie relacje
mysia868686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 01:35   #34
Magda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 122
Dot.: trwała - headlines

Ja robiłam 2 razy. Bylam bardzo zadowolona. Zawsze marzyłam o takich puszystych, lekko podkręconych, niesfornych lokach. Efekt utrzymywał sie ok 2 miesięcy. Włosy się nie zniszczyły, nie przetłuszczały sie tak bardzo jak wcześniej. NIestety moja mama robiła w innym miejscu styling... no i do dziś jeszcze nie ścięła tych popalonych końcówek. Lepiej pójśc w sprawdzone miejsce. Płacilam ok 80 zł. Za parę dni robie poraz 3 w sam raz na Sylwestra. Pozdrawiam!
Magda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 21:13   #35
Naur
Raczkowanie
 
Avatar Naur
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 434
Dot.: trwała - headlines

Cytat:
Napisane przez Magda_ Pokaż wiadomość
Ja robiłam 2 razy. Bylam bardzo zadowolona. Zawsze marzyłam o takich puszystych, lekko podkręconych, niesfornych lokach. Efekt utrzymywał sie ok 2 miesięcy. Włosy się nie zniszczyły, nie przetłuszczały sie tak bardzo jak wcześniej. NIestety moja mama robiła w innym miejscu styling... no i do dziś jeszcze nie ścięła tych popalonych końcówek. Lepiej pójśc w sprawdzone miejsce. Płacilam ok 80 zł. Za parę dni robie poraz 3 w sam raz na Sylwestra. Pozdrawiam!
A z jakiego jesteś miasta Magda?
Bo mnie bardzo zainteresował ten zabieg, mam włosy lekko falujące, ale dość delikatne, długie, za łopatki. I bardzo chciałabym wzmocnić efekt fal i dodac nieco objęctości, no ale czytałam ,że toto tylko do włosów krótszych.
Naur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 21:34   #36
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: trwała - headlines

Cytat:
Napisane przez Magda_ Pokaż wiadomość
Ja robiłam 2 razy. Bylam bardzo zadowolona. Zawsze marzyłam o takich puszystych, lekko podkręconych, niesfornych lokach. Efekt utrzymywał sie ok 2 miesięcy. Włosy się nie zniszczyły, nie przetłuszczały sie tak bardzo jak wcześniej. NIestety moja mama robiła w innym miejscu styling... no i do dziś jeszcze nie ścięła tych popalonych końcówek. Lepiej pójśc w sprawdzone miejsce. Płacilam ok 80 zł. Za parę dni robie poraz 3 w sam raz na Sylwestra. Pozdrawiam!
Czy istnieje szansa, że pokazałabyś nam efekt po? I przed? Cały czas dumam nad tym zabiegiem, ale narazie po Nowym Roku idę ścinać włosy.. Także headlines musi poczekać.
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 15:50   #37
kashmir81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
headlines - polecacie?

po pierwsze - czy polecacie zabieg headlines? Mam średnio kręcone włosy, po całym dniu są bardziej proste, niż kręcone. Ani tak, ani tak. Chciałabym sobie zrobic zabieg headlines. Czy to dobry pomysł? Czy jak będę miała ochotę, to prostownicą je na jeden dzien wyprostuję?

po drugie - czy któraś z was była w akademii perfect hair (w Warszawie) u marioli? Jak oceniacie? zawsze tam chodziłam do dwóch osób, ale są na urlopach macierzyńskich. Chcę sobie włosy skrócić, zafabować i zrobicx to nieszczęsne headlines.
kashmir81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-21, 20:44   #38
dieMadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 122
Dot.: headlines - polecacie?

Hmm, osobiście nie mam z tym doświadczenia, ale moja mama owszem. Ma krótkie włosy, takie mniej więcej za uszy Kiedyś fryzjerka zbyt mocno skręciła jej włosy, nawinęła je na zbyt małe wałki(??). Jednak po ułożeniu prezentowały się dobrze. Później skręt był mniejszy i fryzura prezentowała się super. Za każdym razem włosy były uniesione u nasady, miały większą objętość i były dużo bardziej podatne na modelowanie. Nie wiem, jakiej długości są Twoje włosy, ale mogą Ci wyjść delikatne fale, albo po prostu włosy bardziej uniesione u nasady, puszyste. Plusem jest to, że ten zabieg tak nie niszczy włosów jak trwała i w razie ewentualnego niezadowolenia z efektu, jest mniej trwały
dieMadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 12:10   #39
dorka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 42
Dot.: trwała - headlines

Zrobiłam headlines dwa dni temu. Póki co jestem bardzo zadowolona. Mam bardzo delikatne i cienkie włosy. Kiedyś miałam zwykłą trwałą, która bardzo zniszczyła mi włosy, były bardzo suche, jakby martwe. Bałam się, że tym razem też się zniszczą, ale pokusa puszystej fryzury zwyciężyła . Fryzjerka, ze względu na moje obawy, mocno skróciła czas trzymania płynu - do 6 minut. Po wyjściu z salonu miałam piękne loki (ugniatane palcami pod dyfuzorem), które z czasem nieco się rozluźniły. Teraz mam jakby lekkie fale, włosy uniesione od skóry, bardziej puszyste, ale nie zniszczone! Apropos pytania czy można robić ten zabieg w czasie okresu, czy pseudookresu z odstawienia pigułek. Sprawdziłam, można.
dorka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 23:03   #40
Shadii
Wtajemniczenie
 
Avatar Shadii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 578
Dot.: trwała - headlines

Cytat:
Napisane przez dorka78 Pokaż wiadomość
Zrobiłam headlines dwa dni temu. Póki co jestem bardzo zadowolona. Mam bardzo delikatne i cienkie włosy. Kiedyś miałam zwykłą trwałą, która bardzo zniszczyła mi włosy, były bardzo suche, jakby martwe. Bałam się, że tym razem też się zniszczą, ale pokusa puszystej fryzury zwyciężyła . Fryzjerka, ze względu na moje obawy, mocno skróciła czas trzymania płynu - do 6 minut. Po wyjściu z salonu miałam piękne loki (ugniatane palcami pod dyfuzorem), które z czasem nieco się rozluźniły. Teraz mam jakby lekkie fale, włosy uniesione od skóry, bardziej puszyste, ale nie zniszczone! Apropos pytania czy można robić ten zabieg w czasie okresu, czy pseudookresu z odstawienia pigułek. Sprawdziłam, można.
Mogłabyś wstawić zdjęcie jak takie włoski wyglądają u nasady? I naprawdę efekt podniesienia i puszystości trzyma się ciągle i bez dodatkowych kosmetyków?
__________________
!



Shadii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 11:04   #41
dorka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 42
Dot.: trwała - headlines

Jestem dwa tygodnie po zabiegu. Efekt uniesienia u nasady już się nieco zmniejszył. Myślę, że to kwestia zbyt krótkiego czasu pozostawienia płynu na moich włosach. Ale to już moja wina, bo upierałam się aby go tak mocno skrócić. Zaraz po zabiegu włosy same unosiły się od skóry, chociaż zawsze nakładam niewielką ilość pianki. Ale najważniejsze jest to, że nie robią się płaskie, oklapnięte nawet pod koniec dnia i pod czapką, co było kiedyś normą. Nadal są bardziej podatne na ugniatanie palcami, choć powstałe fale nie są już tak efektowne.
dorka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 17:40   #42
badawi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: trwała - headlines

A gdzie zrobilas zabieg? Moze byc na priv, zeby nie bylo reklamy.Z gory wielkie dzieki.
badawi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 17:28   #43
Magda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 122
Dot.: trwała - headlines

jestem z lublina. I niestety zdjęcia po headlines mam raczej takiej fazie, gdy już mi się mało trzymały włosy, a najlepiej obrazowałoby efekt zdjęcie świeżo po zabiegu. Teraz mam włosy asymetrycznie ścięte, najdłuższe są lekko za brodę i tak mi chodzi znowu po głowie lekkiepokręcenie. tylko tym razem szukam innego salonu...jeśli ktoś w lublinie może coś polecić, będę wdzięczna
Magda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 18:01   #44
marioletka
Raczkowanie
 
Avatar marioletka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: wieś sielska-lubelska
Wiadomości: 94
Dot.: trwała - headlines

Hej!
Czy możesz powiedzieć, gdzie w Lublinie robiłaś headlines? A także: ile to kosztowało? I jak długo utrzymał się efekt?

Pozdrawiam!

A może ktoś zna dobry salon w Gdyni, gdzie robią dobrze headlines?
__________________
Mój fotoblog


Edytowane przez marioletka
Czas edycji: 2010-10-19 o 15:51
marioletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 20:50   #45
Magda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 122
Dot.: trwała - headlines

Robiłam w salonie Chołoty na Bursztynowej u p. Eli. Koszt wtedy 70zł, ostatnio jak pytałam 80zł. Efekt taki zadowalający ok 2 m-ce, 3 t o juz takie się robi troche rozwalone, więc zaczęłam rozczesywać i się rozprostowały całkiem. Teraz szukam jakiegoś salonu, bo chciałam zrobić. Tam z efektu byłam zadowolona, ale podejście do klienta fatalne. Po ostatnim czesaniu na wesele koleżanki obiecałam sobie, że więcej tam nie pójdę...Jesli ktoś zna salon, który dobrze robi headlines to będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam
Magda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 21:35   #46
marioletka
Raczkowanie
 
Avatar marioletka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: wieś sielska-lubelska
Wiadomości: 94
Dot.: trwała - headlines

Jeszcze jedno pytanko: czy ten zabieg tak jak trwała rozjaśnia włosy?

No, to nie wiem, czy tam iść czy nie Może fryzjerka miała akurat bardzo zły dzień?
__________________
Mój fotoblog

marioletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 15:28   #47
kasniaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: trwała - headlines

Hej dziewczyny
Może ktoś ma zdjęcie po takim zabiegu headlines bo jestem strasznie ciekawa efektu czy włosy faktycznie są pokręcone czy jak to wygląda

Mam włosy cieniutkie proste przyklapnięte i tak sie zastanawiam czy zrobic sobie taka trwała ale boje się że bede miała mega loki i bede wyglądac jak po normalnej trwałej .... może ktoś poratuje zdjęciem a i może ktos się orientuje w Krakowie jakiś salon który mozna polecic zeby zrobic ewentualnie taka trwała ....
kasniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 11:22   #48
lizusek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 32
Dot.: trwała - headlines

Witam Was to mój pierwszy post - stwierdziłam, że skoro ja korzystam z pomocy i z Waszych doświadczeń - to może moja opinia komuś pomoże. Ech ... od czego by tu zacząć. Jakiś czas temu usłyszałam o czymś takim jak trwała podnosząca - styling i wyobraziłam sobie koniec codziennego wczesnego wstawania w celu mycia i układania włosów. Wydawało mi się, że po tym zabiegu wstanę z włosami, których nie trzeba będzie układać. Od lat farbuję włosy na jasny blond i do tego prawie codziennie je prostuję. Do tej pory często słyszałam od wielu osób, że pomimo tego iż je farbuję to wyglądają na zdrowe. Wracając do stylingu - przewertowałam całe forum Wizaż- u - i zauważyłam tylko pozytywne opinie o trwałej podnoszącej, więc pobiegłam do mojej fryzjerki i poprosiłam o ten cudowny zabieg. Hehehehehe. Pierwsze moje wahanie wywołało to, że wałki wydawały mi się trochę "przymałe". Ale myślę ok. Niemały szok przezyłam kiedy fryzura została ułożona - miałam na głowie baranek, a końcówki potwornie zniszczone - jak z gumy Ale że ja z reguły się nie łamię - pomyślałam jakos to będzie, trochę sie pomęczę. Pojechałam do domu. Ale strasznie denerwowały mnie, że są sztywne od preparatów do stylizacji. Więc je umyłam i szok totalny. Po pierwsze włosy nie lubia się z suszarką -(jak to określiła kiedyś inna użytkowniczka) , końcówki potwornie zniszczone, a do tego mój ładny blond zrobił się prawie biały. Następnego dnia przymusowo urlop na żądanie. i dobrze, że trafiłam na ten długi weekend, bo przynajmniej mialam czas, żeby je trochę doprowadzić do normalnego stanu. Trzy dni nie wychodziłam z łazienki. Z doświadczenia polecam nowy szampon i odżywkę Dove ten do intensywnej pielęgnacji. Odżywka zmniejszyła trochę puszenie nakładana na cała noc na mokre włosy. Więc ja mowię nigdy więcej. - włosom jak u lalki. Dziewczyny nigdy na farbowany blond. !!!!!!!!!! tym bardziej dla kogos kto jest przyzwyczajony do pielęgnacji prostych włosow. Radzę dwa razy się zastanowić. Wiem, że ta decyzja była spowodowana moją niewidzą. Kategorycznie trwałej i trawłej podnoszącej nie odradzam, ale naprawdę zastanówcie się 10 x zamin podejmiecie tą decyzję. Moje wlosy wracają do normalności Nigdy więcej kombinacji- proste włosy to coś wspaniałego.
lizusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 23:10   #49
Magda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 122
Dot.: trwała - headlines

Jeśli chodzi o skręt-o wygląd włosa to kwestia doboru wałków w zależności od naszych indywidualnych oczekiwań. Nawet przy mocniejszym skręcie(mniejsyzm wałku) po takim płynie one szybko się zmieniają w takie właśnie gniecione, uniesione, falowane, nie wiem jak to opisać(przynajmniej u mnie). A jeśli chodzi o stan włosów...to pewnie jak większość zabiegów można(ale nie jest powiedziane że trzeba) sknocić. Ja teraz jestem znów po stylingu. Włosy były w gorszej kondycji niż przed wczesniejszymi no i też niestety gorzej zareagowały. Wypadają troche i się przesuszyły. Biegnę w tym tygodniu po jakąś maskę. Mimo wszystko lubię takie włosy " w nieładzie" lekko powywijane, zfalowane....
Magda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-17, 16:05   #50
Peanut 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 130
Dot.: trwała - headlines

Moje wlosy dopiero zaczely normalnie wygladac jak scielam juz do konca to cholerstwo.
Piekne bylo trzy dni.
Potem ni to lok , ni to skret. Puszek podnoszacy sie przy kazdej okazji obracania glowy.
Nigdy wiecej. Wysuszylam wlosy i zniszczylam doszczetnie.
Wybralam polecany salon , zeby nie bylo , ze gdzies po katach robione ...

Z wiadomych wzgledow ja polecic nie moge , wiem jednak , ze inne sa zadowolone.
Peanut 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 23:08   #51
Berenikaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: trwała - headlines

a gdzie w krakowie jest dobry salon, w którym mogła bym sobie zrobić trwałą, znacie coś dobrego, polećcie!
Berenikaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 18:03   #52
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: trwała - headlines

ja właśnie od dziś jestem szczęśliwą posiadaczką wymarzonej fryzury
zrobiłam dziś headliness wella ( z tego co wiem to nie trwała)
bałam się masakrycznie bo ostatnio wszystkie moje eksperymenty fryzjerskie były niewypałem

Mam ładne fale- zero pudla, fryzjerka była zachwycona
dodam,że farbuje włosy na blond farbą rozjaśniającą- włosy są w dobrej kondycji, nie widzę przesuszenia

Moja fryzjerka ułożyła mi włosy tylko na piankę i jest naprawdę super

Na chwilę obecną nie mam możliwości zrobienia zdjęcia

p.s dodam,że headliness był robiony na fryzurze- klasyczny bob, trochę za ucho

Edytowane przez marsi11
Czas edycji: 2010-12-14 o 18:04
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 19:24   #53
mamola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: trwała - headlines

witam zauważyłam ze są między nami specjalistki (specjaliści) mam do Was pytanie czy skoro mam dużo włosów, są puszyste i jak dla mnie uniesione u nasady to czy zabieg headlines jest dla mnie? chcialam by fryzjerka zrobiła mi trwałą (duże wałki) a ona uparła sie na headlines, nie wiedziałam co to jest i zgodziłam się ale po przeczytaniu waszych wypowiedzi to już sama nie wiem czy dobrze zrobiłam. Zależy mi na kręconych włosach tzw "mokrej włoszce". Dodam tylko że gdy w mokre włosy wgniotę dużo pianki taki efekt przez dzień mam ale chciała bym przestać tak dużo jej używać. Pomóżcie proszę bo za kilka dni do niej idę a nie wiem czy powinnam
mamola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 11:48   #54
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: trwała - headlines

Też jestem zainteresowana tym zabiegiem. Mam włosy do zapięcia stanika, ale nie chcę ich falować. Chciałabym tylko unieść u nasady, żeby nie były takie oklapnięte. Można zrobić taką trwałą, że podniesie włosy tylko u nasady, a dalej zostaną proste?
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 13:33   #55
adeptka sztuki Cartera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 33
Dot.: trwała - headlines

Ja miałam 15 września 2011 r. robiony tzw. styling.

Ogólnie przez lata nosiłam długie, proste włosy. Czasami tworzyły się na nich lekkie fale, ale tylko trochę. Włosów mam dużo, ale są one cienkie i mało podatne na skręt. Oczywiście, pokręcić się je dało, ale skręty trzymały się krótko, mimo stosowania lakierów itd. Dość szybko mi się przetłuszczały.

W końcu zapragnęłam odmiany i zachciało mi się skrócić włosy i mieć na nich duże loki. Bratowa fryzjerka poradziła tzw. styling. Różnice:

styling:
- jest łagodniejszy, mniej niszczy włosy
- ma dać przede wszystkim większą puszystość
- musi być robiony na krótkich lub ewentualnie półdługich włosach
- efekt utrzymuje się od kilku tyg. do kilku m-cy w zależności od długości trzymania preparatu na włosach/ ilości preparatu na włosach/ podatności włosów
- efekt 'schodzi' równomiernie tzn. z czasem włosy tracą tą sztuczną puszystość, robią się coraz bardziej proste i coraz mniej podatne na układanie

trwała tradycyjna:
- bardziej chemiczna, bardziej niszczy włosy
- ma dawać przede wszystkim loki
- można robić na każdej długości włosa
- nie schodzi równomiernie, bywa tak, że jak włosy odrastają to dolna część włosa jest jak sprężyna a górna jak drut, żeby się tej trwałej pozbyć, trzeba podcinać/obciąć włosy

Zanim mi bratowa trwałą zrobiła, dość sporo skróciła mi włosy, tak trochę za ramiona. Potem posmarowała tym preparatem a później nawinęła na drobne wałki, bo stwierdziła, że grube się nie nadają. Jak mi to po pewnym czasie zdjęła, miałam drobne loki i czułam się zupełnie nieswojo. Żal mi też było obciętych włosów. Marzyłam o dużych lokach. Jak wróciłam do domu, nie wiedziałam czy mam się cieszyć czy płakać. W końcu stwierdziłam, że nie będę rozpaczać, tylko dbać o nie, i robić sobie samemu duże loki.

Przez kilka pierwszych myć, włosy mi śmierdziały tak chemicznie i były na początku przesuszone, szczególnie końce. Po umyciu włosy są ni to proste, ni kręcone. Takie zupełnie nijakie i niefajne. Żeby mieć ładne włosy po takim zabiegu trzeba o nie dbać - tj. kręcić, układać, modelować. Sam zabieg daje głównie podatność na układanie, a bez tego układania efektu nie będzie, albo bardzo mierny.

Ja po umyciu włosów, gdy są prawie suche, nakładam piankę do włosów, a potem nawijam je na wałki (większe lub mniejsze) i śpię w nich do rana albo i krócej. Potem je rozpuszczam lub spinam. Trochę mi się rozprostowują te loki, ale ogólnie trzymają mi się do następnego mycia, czyli jakieś 2-3 dni. Włosy ciut mniej się przetłuszczają, albo takie wrażenie sprawiają, zdecydowanie jest większa puszystość (ale tylko po wałkach).

Ogólnie już dawno tej zmiany nie żałuję. Przyzwyczaiłam się, podobają mi się te loki, każdy mnie za zmianę fryzury chwali, koleżanki pytają, co robiłam, bo takie fajne Mało tego, nie wiem czy prędko wrócę do 'dawnych' włosów. Ogólnie polecam, aczkolwiek zaznaczam, że po takim zabiegu trzeba koniecznie z włosami 'pracować', bo sam zabieg niewiele da.
adeptka sztuki Cartera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 12:52   #56
rozza333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 13
Dot.: trwała - headlines

Witam, ja zastanawiam się nad unoszeniem włosów ( inna nazwa headlines?). Moja koleżanka ma krótkie włosy, poszła na zabieg i ma świetne fale, na których mi przeogromnie zależy. Jednak moje włosy to gęste siano i obawiam się czy po tym zabiegu będą fale, czy niestety większe rozpuszone siano. Jak już kilk razy pisałam zależy mi na falach, może zamiast unoszenia znacie jakieś inne zabiegi, co spowodowały by że miałabym te upragnione fale Pozdrawiam !
rozza333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 23:48   #57
alpo77
Raczkowanie
 
Avatar alpo77
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 124
Dot.: trwała - headlines

Witam, byłam dziś u fryzjera i właśnie rozmawiałam o podnoszeniu włosów. Na początku bardzo mi to nie dawało spokoju i byłam prawie zdecydowana. Ale teraz jak poczytałam, mam sporo wątpliwości. Miałam w życiu 2 trwałe i obydwie skończyły sie tragicznie, bo odcięciem włosów. Teraz mam krótkie, które zaczęłam zapuszczać. Mam też blond pasemka. Zależało mi żeby unieść włosy tylko z tyłu, bo odrosły i mam kwadratową głowę z tyłu. Może ktoś doradzić czy warto? Zwłaszcza, że piszecie, że i tak je trzeba modelować...
alpo77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 16:42   #58
nicoletttta
Przyczajenie
 
Avatar nicoletttta
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: trwała - headlines

Jestem po zabiegu headlines,tydzien.
Mam typowo polskie wlosy czyli cienkie i duzo krótkie. przyciemnione farba mocca.Po wymodelowaniu u fryzjera było ok.Jak umylam po 3 dniach sama glowę wymodelowałam szalu nie było.
Jak umyłam po raz 2 wlosy i na wilgotne spryskalam zelem,wysuszyłam suszarką z dyfuzorem były po prostu świetnie uniesione ku górze.Efekt mokrej wloszki bajka.
Na pewno niszczy wlosy ale nie tak samo co trwała tradycyjna.Mialam 2 tradycyjne i skonczylo sie odpadnieciem wlosow,obciecie po mesku wiec obawy mialam wykonujac styling.
Uzywam odzywki wax szamponw joanna do wlosw zniszczonych trwala lub rozjasnianiem odyzwki joanna nanogen i jest poprawa wlosy nie wypadaja.
Bede robic styling uwazam,ze warto.
nicoletttta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 09:59   #59
ZabkaBDG
Przyczajenie
 
Avatar ZabkaBDG
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10
GG do ZabkaBDG
Dot.: trwała - headlines

Czesc Wam! Ja mam takie pytanie: Wiecie może jak ten zabieg nazywa sie w UK? Mam strasznie oklapnięte, przetłuszczające się, cienkie, wypadające włosy i mam z tego powodu strasznego doła. Mieszkam w UK i chciałabym cos zrobić z moimi włosami, dlatego chciałabym wiedzieć jak nazywa się ten zabieg w UK i czy może wiecie jakie inne ciekawe zabiegi w UK mogą mi pomóc? Pozdrawiam
ZabkaBDG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 14:23   #60
lisica_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 43
Dot.: trwała - headlines

no chyba tak jak w wątku napisane, czyli headlines, przecież to z angielskiego języka :P ja mam pytanie do tych co robiły headlines - jak to ma się do farbowanych włosów (farbuję roślinnym biokapem regularnie), tzn jak bardzo zniszczy strukturę wlosa? a po drugie, jak je potem układacie i jakich dokładnie kosmetyków używacie? tzn pianki, lakiery, spraye etc
lisica_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-22 12:57:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.