Help ! <Pryszcze> - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-27, 14:19   #1
Sylvia1232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3

Help ! <Pryszcze>


Hej mam 13 lat i od roku mam pryszcze .
Niedawno jeszcze miałam troche pryszczy , i poszłam do dermatologa , on przypisał mi maść differin na noc , tabletki zincuprin rano i wieczorem i tonik też rano i wieczorem . Stosuje tą kuracje od tygodnia i dwóch dni , i BOŻE !!
To jakaś tragedia , pryszczy jest wiecej o chyba z 10 < jeszcze dużych > + cała skura mi schodzi ! Oco chodzi ? Czy to nie powinno robić tego żeby pryszczy nie było , albo było ich mniej ? A tu co , wysyp i to wielki . Wstydze sie chodzić do szkoły , zawsze po szkole płacze , to mi życie rójnuje :C . Marze o tamtych malutkich pryszczykach co miałam kiedyś ,niż o tej bąbie co mam teraz : .Dlaczego tak sie dzieje ? Ktoś miał podobnie ? Powinnam przestać to brać ? Czy może tylko mi sie tak dzieje? Prosze o pomoc ..
Sylvia1232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 14:38   #2
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Help ! <Pryszcze>

bierz leki nadal, tak jest kiedy zaczyna się kurację lekami, bo wszystko co tkwi pod skórą, zaczelo "dojrzewać" i wychodzić na wierzch, za jakiś czas powinno się uspokoić. ważne zebys nie drapala i nie wyciskala. przeczekaji nie łam się.
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 14:54   #3
ja_fuksja
Raczkowanie
 
Avatar ja_fuksja
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 95
Dot.: Help ! <Pryszcze>

Żeby skóra mogła się oczyścić konieczne jest najpierw wyrzucenie zanieczyszczeń, dlatego twoja cera może wyglądać jeszcze gorzej. Wyrzucanie toksyn nie będzie trwało długo, kontynuuj kurację
__________________
Uroda bez właściwej pielęgnacji jest jak auto bez kół, niby je masz, ale z niego nie korzystasz
ja_fuksja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 15:47   #4
Elainetka
Raczkowanie
 
Avatar Elainetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 86
Dot.: Help ! <Pryszcze>

Ale dziewczynie schodzi skóra, a to nie jest za ciekawe, i przeczekanie tego może być... kiepskie.
Zapewne tonik, którym masz przecierać twarz jest na kwasie salicylowym, i to dlatego <moje podejrzenia>. Spróbuj przecierać nim tylko miejsca, w których masz krostki, a nie całą twarz, bo to niedość że powoduje właśnie takie 'schodzenie skóry', to jeszcze Ci ją wysusza, a na dłuższą metę to bardzo niekorzystne. Differin też może złuszczać i wysuszać skórę. I rzeczywiście, musisz chyba przeczekać, ale gdyby się długo nic nie zmieniało, idź do dermatologa znowu.
Elainetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 15:56   #5
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Help ! <Pryszcze>

Może spróbuj namówić mamę żeby Cię zabrała do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy? Potem używałabyś tylko takich kremów żeby podtrzymać efekt i wówczas ominąłby Cię ten trudny okres 'oczyszczania' bo nie wiadomo ile to będzie trwać. Przede wszystkim nie dotykaj twarzy rękami, ogranicz słodycze, szczególnie czekoladę, (najlepiej w ogóle ich na razie nie jedz) i pij duuuużo wody.

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Elainetka Pokaż wiadomość
Ale dziewczynie schodzi skóra, a to nie jest za ciekawe, i przeczekanie tego może być... kiepskie.
Zapewne tonik, którym masz przecierać twarz jest na kwasie salicylowym, i to dlatego <moje podejrzenia>. Spróbuj przecierać nim tylko miejsca, w których masz krostki, a nie całą twarz, bo to niedość że powoduje właśnie takie 'schodzenie skóry', to jeszcze Ci ją wysusza, a na dłuższą metę to bardzo niekorzystne. Differin też może złuszczać i wysuszać skórę. I rzeczywiście, musisz chyba przeczekać, ale gdyby się długo nic nie zmieniało, idź do dermatologa znowu.


Taa, wysuszanie twarzy nie jest dobre. Na razie się sprawdzi, ale na dłuższą mete pogorszy sprawę. Jeżeli chcesz kontynuować kurację tymi kremami to zapytaj dermatologa czy w czasie kuracji będziesz mogła używać jakiegoś lekkiego kremu nawilżającego. No i jest też sprawa blizn potrądzikowych. Wiesz, czasem po pryszczu zostaje taka czerwona plamka. Na takowe polecam krem Acnederm (do stosowania punktowo).
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 15:57   #6
disajna
Raczkowanie
 
Avatar disajna
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 135
Dot.: Help ! <Pryszcze>

Oj skarbie, obawiam się, że to nieuniknione w twoim wieku i że masz po prostu taką skórę trądzikową. Może zmień dermatologa, który bardziej zainteresuje się twoją cerą. Albo zacznij chodzić na zabiegi do kosmetyczki. Pewnie i tak będziesz musiała przez ten okres przebrnąć, ale zabiegi kosmetyczne pomogą w gojeniu się skóry. Ja chodzę na Control acne i pomaga, ale nie wiem czy tobie też pomoże. Powodzenia
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
disajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 20:34   #7
Venstar
Raczkowanie
 
Avatar Venstar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 124
Dot.: Help ! <Pryszcze>

Oj, młoda...
Masz dopiero 13 lat. Zaczynasz okres dojrzewania. To normalne, że masz pryszcze. Myślę, że niepotrzebnie poszłaś do dermatologa. Ja bym radziła po prostu nie jeść czekolady i tego, co nasila trądzik. Myć buźkę czymś delikatnym + kremik nawilżający dostosowany do Twojej cery. I nie zamazywać się fluidami... Ewentualnie korektor antybakteryjny.
Jesteś bardzo młoda, po co od razu skórę katować takimi specyfikami. Każdy przez to przechodzi. Jak nie w wieku 13 lat, to później... Ja mam 18 i dopiero teraz 'uaktywniły' mi się pryszcze. Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. Ale żyję, ludzie nie zwracają na to uwagi tak jak myślałam..
Poza tym, teraz można kupić bardzo dobry korektor, ubzdykać niespodziankę i po sprawie.
I najważniejsze - NIE WYDUSZAJ! Bo możesz sobie narobić blizn , które ciężko usunąć, poza tym bardziej roznieść możesz pryszcze po twarzy. No , chyba że syfek ma białą górkę to delikatnie przez płatki lub chusteczkę możesz podcisnąć i zdezynfekować rankę, i zostawić do wygojenia.
To takie rady ode mnie, bo sama mam niespodzianki sporadyczne na twarzy

A jeśli masz takie pryszcze bolące, czerwone - kup tribiotic w aptece - antybiotyk za 2,50 zł. Posmaruj punktowo na noc i po sprawie.
__________________

Venstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-27, 20:54   #8
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Help ! <Pryszcze>

Nie martw się, ja dzisiaj łyknęłam 10 tabletkę Unidoxu i codziennie wyskakują mi całym stadem nowe niespodzianki. Według mnie te "drobne krostki", które napisałaś są gorsze niż zmiany ropne. Ciężko je wyleczyć, pod światło są bardzo widoczne, nie da się ich ukryć po makijażem. Koszmar. Jeśli chodzi o wysuszenie skóry - normalka. To sprawka Differinu Jak pielęgnujesz twarz, jakich kosmetyków używasz? Ja trądzik mam już od 6 lat i jak narazie nasila mi się
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 21:07   #9
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Help ! <Pryszcze>

13 lat to ja miałąm................bar dzo dawno temu a mimo to mam zasyfiałą na maksa buzie.Czego ja nie stosowałąm,byłam u kilku róznych dermatologów,2-3 razy w roku chodze na oczyszczanie do kosmetyczki i co?nic .Syfy jak były tak są.Raz jest ich wiecej innym razem mniej,ale są ze mna zawsze.Często robie kuracje drozdzową ,która mi zawsze troche pomaga.I tez najpierw mam wysyp a dopiero po paru dniach wszystko ładnie znika.Ot taki urok mojej skóry musze zyc z tym defektem
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 21:11   #10
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Help ! <Pryszcze>

Nie dobijajcie.. Naprawdę wystarczy od czasu do czasu zabieg u kosmetyczki i po problemie.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 21:12   #11
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Help ! <Pryszcze>

ile taki zabieg kosztuje?

ja się nie znam
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-06, 14:00   #12
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Help ! <Pryszcze>

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
ile taki zabieg kosztuje?

ja się nie znam

Rly? No cóż. Zależy czy kawitacja czy mikrodermabrazja. Ja robię kawitacje i oczyszczanie manualne za 100zł i starczy mi na kilka miesięcy. Mikrodermabrazja byłaby lepsza, ale to kilka zabiegów, jeden jest jakoś od 150 zł.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.