Atopowe zapalenie skóry, łupież, co innego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-04, 18:53   #1
Angelene0000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3

Atopowe zapalenie skóry, łupież, co innego?


Witam serdecznie, mam problem. Mam na skórze głowy coś podobnego do łupieżu. Ma to raczej, nie wiem czy się dobrze wyrażę, suchą postać. Robią mi się z tego dosyć spore płaty. Stosowałam już różne szapony przeciłupieżowe, które nijak nie pomagają. Ostatnio postanowiłam zrobić z tym porządek i wybrałam się do lekarza specjalisty, zapisał mi Dermovate i Elocom do stosowania zamiennie. Użyłam tych preparatów 4 razy, czyli każdego dwukrotnie i WOW wszystko wspaniale znikło. Lekarz stwierdził, że nie jest to ani łuszczyca, ani atopowe zapalenie, ale coś w rodzaju uczulenia , na które na pewno pomogą mi te preparaty. Wszystko byłoby pięknie do dziś, gdyby nie fakt, że skóra była czysta przez jakieś 2 tygodnie do miesiąca max. A potem znowu. Więc znowu zaczęłam stosować leki, tym razem zużyłam wszystko, mimo że zmiany już dawno znikły, zrobiłam to wbrew zaleceniom lekarza. Skóra była ok przez kolejny miesiąc, potem znów to samo.

Stąd moje pytanie, która z was miała taki przypadek? Co mam zacząć stosować aby wreszcie pozbyć się tego dziadostwa? Jest to cholernie uciążliwe, szczególnie dla mnie, nie jest to swędzące ani nic, ale nosze głównie czarne ubrania i wygląda to jakbym miała wieczny łupież a jeszcze na ciemnych włosach. MAAAASSAKRA. Proszę serdecznie o pomoc
Angelene0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 19:34   #2
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: Atopowe zapalenie skóry, łupież, co innego?

Przejrzałam całą bukwę z dermatologii, ale nie widząc tego i nie bedąc (!) lekarzem niewiele Ci pomogę. Czy lekarz zlecił Ci jakieś badania w kierunku czynników, które ewentualnie mogłyby powodować taką r-cję alergiczną?
Bo może od tego trzeba by zacząć
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 20:10   #3
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Atopowe zapalenie skóry, łupież, co innego?

Mam ten sam problem. Lekarz nie uprzedził Cię że elocom to steryd? I to bardzo silny. Nie stosuj go często, skóra bardzo łatwo się uzależnia i jest jeszcze gorzej. Wypróbuj szampony nawilżające - np Emolium, albo A-derma w piance (mój ulubiony ), ja używam też emulsji na suchą skórę głowy Emolium (wcieram przed myciem), albo Cerkosol/Cerkogel (tanie, a świetnie nawilżają). Ja na Twoim miejscu Elocom wyrzuciłabym do kosza, bo to do niczego Cię nie doprowadzi (no, chyba że do posterydowego zapalenia skóry i utraty włosów)

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Zresztą Dermovate to też steryd.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 15:03   #4
Angelene0000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Dot.: Atopowe zapalenie skóry, łupież, co innego?

Jestem alergikiem, praktycznie na wszystko, ale nigdy nie miałam problemów z kosmetykami do skory głowy.
Dzięki dziewczyny, pozbywam się elocomu, nigdy więcej go nie użyję. Nie zostałam uprzedzona o tym, że można nabawić się czegoś takiego jak posterydowe zapalenie skóry, a tym bardziej jeśli wiąże się to z utratą włosów! Zastosuję rady koleżanki , zobaczymy jaki przyniesie to efekt
Jeszcze raz dziękuję
Angelene0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 15:26   #5
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Atopowe zapalenie skóry, łupież, co innego?

Może łojotokowe zapalenie skóry. Jeśli tak, to nie wyleczysz tego, to choroba przewlekła. Co do środków to nic Ci nie polecę, bo sama z tym walczę i efekty raczej marne.
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 00:33   #6
magdab1210
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: tu-wembley, tam- koszalin
Wiadomości: 31
Dot.: Atopowe zapalenie skóry, łupież, co innego?

zapraszam do lektury - warto sprobowac

http://magdanarain1210.wix.com/aloes...lowna/mainPage
magdab1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.