Blizny oraz przebarwienia. POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-26, 18:11   #1
relate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław/ Hrubieszów
Wiadomości: 133

Blizny oraz przebarwienia. POMOCY!


Hej. Od dwóch lat walczę z okropnym trądzikiem. W ciągu tego czasu nieumyślnie doprowadziłam swoją twarz do totalnej masakry. Co syf, to wyciskałam, drapałam i tak w kółko. Aktualnie od dwóch miesięcy stosuje Acnatac i widzę lekką poprawę. Fakt faktem, cierpliwa jestem i czekam wciąż na więcej efektów. Z trądzikiem zmagam się od gimnazjum a mam już 21 lat. Być może znajdę tutaj kogoś, kto wygrał walkę z przebarwieniami i być może bliznami takimi jakie ja mam. Zastanawiam się od czego zacząć? Kwas migdałowy z BU? Mikrodermabrazja? Bo już nie wiem co począć ze swoją twarzą. W załączniku dodaje zdjęcia. Uprzedzam że są dosyć drastyczne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150114_110135.jpg (54,3 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150114_110143.jpg (46,1 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150114_110149.jpg (45,4 KB, 19 załadowań)
relate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 18:17   #2
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Blizny oraz przebarwienia. POMOCY!

Jak dla mnie, to tutaj pomoże albo intensywna kuracja kwasami u dermatologa (przynajmniej 6 zabiegów) lub laser.
Takie domowe kwasy, z biochemii, zsk czy z apteki raczej sobie nie poradzą z głębokimi bliznami.

Można próbować też Cosmelanu, ale o nim nie mam za dobrej opinii.
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 18:33   #3
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86
Dot.: Blizny oraz przebarwienia. POMOCY!

Mam doslownie taka sama twarz ,takie same przebarwienia bylam u derm i powiedzial mi spokojnie z czasem ci zejdzie
mialam 4 zabiegii kwasem pirogronowym !! co ponoc super radzi sobie z przebarwieniami ,kompletnie nic nie zbladło nic ,jedynie zmniejszyla sie liczba zaskornikow.sama szukam metody na pozbycie sie tego...
chyba zostalo mi tylko czekanie..
mozesz powiedziec co uzywasz do mycia twarzy i jaki podklad korektor uzywasz?
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 19:02   #4
LovelyOne
Raczkowanie
 
Avatar LovelyOne
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Blizny oraz przebarwienia. POMOCY!

Ja wygrałam tą nierówną walkę. Proszę dziewczyny nie dotykajcie zmian, przestańcie drapać i wyciskać.Co z tego że wyciśniecie pryszcza jak tym samym naruszycie strukturę skóry? Polecam wam glinke zieloną która zwężyła mi pory i ladnie zmatowiła skórę. Do tego naturalne składniki. Przemywanie skóry mlekiem oraz sokiem wyciśniętym z cytryny ładnie wyczyściło przebarwienia. Blizny wklęsłe odradzam usuwać podczas kuracji anty trądzikowej. Najpierw jedno potem drugie! same sobie krzywdę robicie (jak ja kiedyś ). Gdy już pryszcze będą występować sporadycznie dopiero powinno się brać za blizny. Nie słuchajcie dermatologóww, bo oni na prawdę podpisują z wytwórniami leków umowy i nastawieni są na wyciąganie od was pieniędzy.
__________________
'Why, God? Why me?' and the thundering voice of God answered: There’s just something about you that pisses me off.'
Stephen King


25.05.2013

Waga: 60-59-58-57-56-55-54
LovelyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 19:39   #5
szachmat23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 162
Dot.: Blizny oraz przebarwienia. POMOCY!

sa cztery mozliwosci
1. czas
2. akne derm abo skinoren i differin w domu ( mozna innych kwasow probowac tez ale stezenia wysokie)
3. kwasy u kosmetyczki/lekarza np glikolowy
4. laser np fraxel -droga ale ponoc skuteczna metoda.
5. ewentualnie masci na blizny bardziej ale nie znam sie na nich typu cepan itp.
Generalnie trzeba przyspieszyc zluszczanie naskorka i troche rozjasnic go.zanim wezmiesz sie na blizny wylecz najpierw tradzik, zeby nie byla to walka z wiatrakami....
Z czasem na pewno beda blednac...ale taki okres moze dlugo trwać.

Edytowane przez szachmat23
Czas edycji: 2015-01-26 o 19:43
szachmat23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 11:29   #6
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Blizny oraz przebarwienia. POMOCY!

dla mnie buzia nadal wyglada jak do leczenia i zakaz wizyt u kosmetyczek,miałam cos w podobie i gdy trafilam dod ermaotloga zakazał wizyt i zabiegow az do wyleczenia twarzy po kuracji dopiero bym cos doradzała,mikro robilam kilka razy efekty male po kilku miesiacach skora taka sama wiec fraxel ( wiem,że mnie tez on czeka,ale to na jesien )
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-27 12:29:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.