UJ chemia czy ochrona środowiska? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-17, 10:38   #1
mellancholia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 79

UJ chemia czy ochrona środowiska?


Mam dylemat. Składałam papiery na PK, ale się nie dostałam, zezarl mnie stres na maturze z chemii. Będę próbować w drugiej rekrutacji, no ale jesli nie wyjdzie to opcje mam na chemie lub ochronę środowiska na UJ.

No i nie wiem co zrobic.

Boje się, ze chemia będzie za ciężka i ze będzie... Za duzo chemii w chemii. Po prostu czysta chemia bez innych przedmiotów.

Ochrona środowiska ze specjalizacją "chemia w ochrona środowiska" ma więcej ciekawych przedmiotów (np geochemia czy mikrobiologia), no ale nie jestem do konca przekonana. Szkoda nie mieć inżyniera po takich studiach, a UJ tytułu nie oferuje.



Jestem w kropce, bardzo mi zależało na politechnice i teraz nie wiem, co robic :x
__________________
Shine on you, crazy diamond.

Uzalezniona od herbaty, swetrow i farbowania wlosow.

Edytowane przez mellancholia
Czas edycji: 2015-07-17 o 10:39
mellancholia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:32   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: UJ chemia czy ochrona środowiska?

Jeśli chcesz poprawiać maturę z chemii i startować jednak na PK, to rozpoczęcie studiów na chemii może Ci to ułatwić.

Chyba że zdecydujesz się na UJ, a wtedy:
- ochrona środowiska ma swoje minusy, a głównie jeśli chodzi o perspektywy zawodowe. Miejsca, w których teoretycznie powinni pracować absolwenci, czyli np. wydziały ochrony środowiska urzędów miasta, działają niestety jak inne urzędy, czyli bez cioci Krysi może nie dać rady.
- chemia na uniwerkach jest dość teoretyczna i nauczycielska, jeśli marzy Ci się praca w laboratorium, a nie uczenie dzieci w szkole, lepiej iść na uczelnię techniczną (to nie moja opinia, tylko znajomej doktorantki na chemii).
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:41   #3
mellancholia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 79
Dot.: UJ chemia czy ochrona środowiska?

No właśnie wolałabym uczelnie techniczną, ale noga mi się powinela i myślę co teraz.

Jestem po jednym złym wyborze studiów i tez nie uśmiecha mi się próbować kolejny raz za rok.

Myślałam o tym, zeby po pierwszym semestrze chemii przenieść się na PK, bo program się pokrywa w 80%, do nadrobienia tylko angielski i bhp (jesli miłościwie panujący pozwolą).



No i sama nie wiem, jaka praca mi się marzy. Głównie mnie interesują firmy prywatne (osoba z rodziny pracuje), zakłady przemysłowe i rzeczy związane z ogólnie pojętą kontrolą. Ale tak to nie mam pewności, co bym chciała robic
__________________
Shine on you, crazy diamond.

Uzalezniona od herbaty, swetrow i farbowania wlosow.
mellancholia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 16:26   #4
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: UJ chemia czy ochrona środowiska?

Najlepiej byłoby się dowiedzieć, jak oni na PK podchodzą do przeniesień, bo - szczerze mówiąc - nie mam pojęcia. Ja bym na Twoim miejscu brała tę chemię, a potem próbowała kombinować z politechniką. Czy to przez maturę czy przeniesienie właśnie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-17 16:26:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.