Avene, Antirougeurs Fort - następca Dirosealu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-11, 14:40   #1
karolina777
Raczkowanie
 
Avatar karolina777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62

Avene, Antirougeurs Fort - następca Dirosealu


Avene wycofało diroseal, zamiast tego dając całą serię avene antirougeurs, co o niej sądzicie, czy ktoś używał?
czy antirougeurs fort jest dobrym następcą diroseala?

dla mnie diroseal był podstawą pielęgnacji, teraz nie wiem czym go zamienić..

jakie macie opinie?
karolina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 19:23   #2
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: nowy avene antirougeurs fort zamiast diroseal?

wstaw skład inci diroseal i odpowiadającego mu kremu z nowej serii- postaram sie porownać
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 20:20   #3
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: nowy avene antirougeurs fort zamiast diroseal?

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
wstaw skład inci diroseal i odpowiadającego mu kremu z nowej serii- postaram sie porownać
Antirougeurs Fort - składniki aktywne:
- Skoncentrowany wyciąg z ruszczyka wzbogaconego w saponiny (0,3%, 375 razy bardziej skoncentrowany w saponiny)
ułatwia mikrokrążenie skórne, zwęża naczynia krwionośne
- Metylochalkon hesperydyny (0,2%)
Chroni naczynia krwionośne wzmacniając je i uszczelniając
- Siarczan dekstranu (0,3%)
Zmniejsza opuchliznę
- Masło karité = Shea (2%);
- Woda termalna Avène (54%)
Zmniejsza uczucie podrażnienia i gorąca, koi skórę.

An
tirougeurs Fort - skład inci:
avene thermal spring water, caprylic/capric triglyceride, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, pentaerythrityl tetracaprylate/tetracaprate, glycerin, glyceryl stearate,
butylene glycol, cetearyl alcohol, stearic acid, butyrospermum parkii (shea butter), dimethicone, ammonium acryloyl dimethyltaurate/vp copolymer,
benzoic acid, ceteareth-33, dextran sulfate, dimethiconol, disodium edta, hesperidin methyl chalcone, phenoxyethanol, ruscus aculeatus root extract, sodium hydroxide, tocopheryl acetate.




Diroseal

Skład: Aqua, capriylic/capric triglyceride, avene aqua, paraffinum liquidum, glyceril stearate, PEG-100 stearate, squalane, glycol montanate, PEG-40 hydrogenated castor oil, BHT, butylparaben, carbomer, CI17200, dextran sulfate, disodium EDTA, CI42090, hesperidin methyl chalcone, phenoxyethanol, propylparaben, retinal, triethanolamine

One opieraja dzialanie na roznych skladnikach, oba maja hesperydyne, a poza nią- diroseal mial pogrubiac skore, i tym samym zmiejszac widocznosc naczynek przez dzialanie retinalu (ciekawy pomysl), za to nowa wersja ma zamiast tego wyciag z ruszczyka. Ja uzywalam tylko dirosealu, a te nowa wersje wlasnie kupuje na jesien

Edytowane przez 201604131205
Czas edycji: 2012-09-11 o 20:24
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 09:57   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: nowy avene antirougeurs fort zamiast diroseal?

Ja mialam i jedno i drugie. ten nowy mam jeszcze i tej jesieni dokoncze. Uzytkowo to wydaja mi sie oba takie same jesli chodzi o konsystencje. Nowa wersja jest zoltawa , chodz moze bardziej ecru i na mnie dobrze dziala. Nie ma efektu wysuszania po ok 2-3m-cach jak przy innych kremach z retinaldehydem. zreszta chyba na KWC juz wystawialam mu opinie. Zajrzyj tam
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 10:52   #5
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: nowy avene antirougeurs fort zamiast diroseal?

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość


An
tirougeurs Fort - skład inci:
avene thermal spring water, caprylic/capric triglyceride, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, pentaerythrityl tetracaprylate/tetracaprate, glycerin, glyceryl stearate,
butylene glycol, cetearyl alcohol, stearic acid, butyrospermum parkii (shea butter), dimethicone, ammonium acryloyl dimethyltaurate/vp copolymer,
benzoic acid, ceteareth-33, dextran sulfate, dimethiconol, disodium edta, hesperidin methyl chalcone, phenoxyethanol, ruscus aculeatus root extract, sodium hydroxide, tocopheryl acetate.
faktycznie kremy roznia sie skladem. przede wszystkim zawiedzione bede te osoby ktore uzywaly diroseal przeciwzmarszczkowo. w nowym kremie nie odnajdziemy w skladzie retinaldehydu
ale to bdb krem
powinien obnizyc przepuszczalnosc naczyc krwionosnych i zmniejszyc zaczerwienienia. wzmocni naczynia krwionosne. powinien bardziej nawilzac od swojego poprzednika. spr kwc- ma tam bdb recenzje jedna z dziewczyn napisala ze zmniejszyl jej cienie pod oczami
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-09-12 o 10:56
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 12:22   #6
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: nowy avene antirougeurs fort zamiast diroseal?

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
faktycznie kremy roznia sie skladem. przede wszystkim zawiedzione bede te osoby ktore uzywaly diroseal przeciwzmarszczkowo. w nowym kremie nie odnajdziemy w skladzie retinaldehydu
ale to bdb krem
powinien obnizyc przepuszczalnosc naczyc krwionosnych i zmniejszyc zaczerwienienia. wzmocni naczynia krwionosne. powinien bardziej nawilzac od swojego poprzednika. spr kwc- ma tam bdb recenzje jedna z dziewczyn napisala ze zmniejszyl jej cienie pod oczami
Ja mam nadzieję, że on będzie lepszy dla naczynek niż diroseal. Retinal może na dłuższą metę jakoś działał, ale na krótszą mocno wysuszał skórę i jakoś specjalnie przy rumieniu nie pomagał (przynajmniej mnie). Ant. fort ma składniki bardziej "typowe" w pięlegnacji skór naczynkowych i mam nadzieję, że efekt będzie szybszy i mocniejszy. Za te pieniądze( 60zł!) to życzyłabym sobie , żeby był conajmniej bardzo dobry Mam zamiar jego działanie uzupełniac witaminą C stosowaną zewnętrznie i wewnętrznie.
Fakt, nie ma tego bonusa w postaci działania anti-age, ale ja w tym celu planuję używać jakiś inny retinoid, a antirougeurs osłonowo, żeby sobie naczynek nie wykończyć
Notabene ja nie widziałam po dirosealu jakiś mega efektów wyładnienia skóry. Po eluage i triacnealu słyszałam nieraz komplementy, że mam taką ładną promienna twarz ale po dirosealu tego nie zauważyłam, więc jak mówiłam, "przeciwzmarszczkowo" wole inne retinoidy.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 23:25   #7
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Avene, Antirougeurs Fort - następca Dirosealu

tez jestem zd ze na zmarszczki lepiej uzywac retinoidu i dbac o filtry i nawilzenie. ja jakis czas uzywalam triacneal ze wzgledu na retinaldehyd i b wysuszyl mi skore. teraz uzywam retin a i moja cera nie cierpi na taki przesusz jak przy triacnealu
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 15:16   #8
karolina777
Raczkowanie
 
Avatar karolina777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Avene, Antirougeurs Fort - następca Dirosealu

a co doradziłybyście zamiast retinoaldehydu w dirosealu - chodzi mi o krem, który mogłabym używac przy cerze naczynkowej.

Dla mnie diroseal był idealny - łagodził naczynka i działal przeciwzmarszczkowo, chciałabym znaleźć coś zamiennego - na naczynka zdecydowałam się na antiroug fort, ale co z działaniem przeciwzmarszczkowym (nie drażniąc naczynek)
karolina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 10:19   #9
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Avene, Antirougeurs Fort - następca Dirosealu

Cytat:
Napisane przez karolina777 Pokaż wiadomość
a co doradziłybyście zamiast retinoaldehydu w dirosealu - chodzi mi o krem, który mogłabym używac przy cerze naczynkowej.

Dla mnie diroseal był idealny - łagodził naczynka i działal przeciwzmarszczkowo, chciałabym znaleźć coś zamiennego - na naczynka zdecydowałam się na antiroug fort, ale co z działaniem przeciwzmarszczkowym (nie drażniąc naczynek)
ja bym sprobowala zamienic diroseal na ystheal jesli chodzi o dzialanie przeciwzmarszczkowe ale polecam udanie sie do dermatologa - on na pewno ci lepiej doradzi. derm moze tez ocenic czy moglabys stosowac retinoidy np retin a ktory ma b przyjemne podloze.
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 15:47   #10
karolina777
Raczkowanie
 
Avatar karolina777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Avene, Antirougeurs Fort - następca Dirosealu

tak naprawdę to mam złe doświadczenia z dermatologami, więc już nie chodzę:/

a na forum biochemii jestem już długo i z pomocą biochemiczek i postów radzę sobie sama, i jestem b zadowolona z efektów

Wypróbuję ystheal i zobaczymy. A antirougeurs forme już mam i zaczynam testowanie
karolina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 21:13   #11
Ja4000
Raczkowanie
 
Avatar Ja4000
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 64
Dot.: Avene, Antirougeurs Fort - następca Dirosealu

Ten antirougeurs fort jest ok, zapach ma brzydki jakiś taki, troszkę jet zółtawy ale jeśli chodzi o zaczerwienienia to robi swoją robotę, mimo że nie jestem jakoś w pełni zadowolona, co do cieni pod oczami to 3 tyg nakładam pod oczy bo też czytałam ta recenzję i nic z tego, nawet jakoś mi tak uwidocznił cienie - bo mi rodzina zwraca na to uwagę, a nigdy wcześniej tego nie robili. Ale ogólnie przyjemny w aplikacji, choć co do efektów to wg mnie bez cudów. ale na każdego dział trochę inaczej
Ja4000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-22, 15:51   #12
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Avene, Antirougeurs Fort - następca Dirosealu

Cytat:
Napisane przez Ja4000 Pokaż wiadomość
Ten antirougeurs fort jest ok, zapach ma brzydki jakiś taki, troszkę jet zółtawy ale jeśli chodzi o zaczerwienienia to robi swoją robotę, mimo że nie jestem jakoś w pełni zadowolona, co do cieni pod oczami to 3 tyg nakładam pod oczy bo też czytałam ta recenzję i nic z tego, nawet jakoś mi tak uwidocznił cienie - bo mi rodzina zwraca na to uwagę, a nigdy wcześniej tego nie robili. Ale ogólnie przyjemny w aplikacji, choć co do efektów to wg mnie bez cudów. ale na każdego dział trochę inaczej
Właściwie mogłabym to samo napisać, chociaż jeszcze za krótko stosuję żeby móc się spodziewać powalających efektów. Zapach rzeczywiście jest okropny, nawet jak na bez-zapachowy kosmetyk apteczny. A co do działania to jak na razie szału brak; i też go nakłądam pod oczy, z prozaicznej przyczyny, że nie chce mi się kupować i stosować kolejnego kremu na twarz.... na strefe T idzie triacneal, na policzki, skrzydelka nosa i pod oczy antirougeurs.
Z tym, że na opakowaniu sugerują używanie w dzień, ja stosuję na noc. Mimo kremowej, tłustawej konsystencji moją skórę zbyt słabo nawilża. Będę musiała wprowadzić jakiś dodatkowy nawilżacz na wierz.
A na dzień użyłam raz i z kolei mam wrażenie , że zbyt wolno się wchlania i powoduje swiecenie... no gdzie ja na to jeszcze filtr nalożę... nie da rady. Także używam na noc, chociaż może jeszcze z tym pokombinuję, bo na razie trudno mi opanować ten krem.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 15:14   #13
karolina777
Raczkowanie
 
Avatar karolina777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Avene, Antirougeurs Fort - następca Dirosealu

przy poszukiwaniu następcy dirosealu i zniechęcona trochę opiniami o antirougeurs fort, znalazłam coś takigo:

Herbal Cosmetics - Krem do twarzy intensywny

Skład INCI : Aqua, Arnica Montana Flower Extract, Tussilago Farfara Extract, Borago Officinalis Ext ract, Bidens Pilosa, Propylene Glycol, Ruscus Aculeatus Root Extract, Centella Asiatica Extract, Panthenol, Calendula Officinalis Flower Extract, Hydrolyzed Yeast Protein, Aesculus Hippocastanum Extract, Ammonium Glycyrrhizate, Mineral Oil, Glycine Soja Oil, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Ceteareth-20, Stearic Acid, Metylparaben, Propylparaben, Allantoin, Citric Acid, Parfum, Tetrasodium EDTA.


mogłybyście zerknąć na skład i powiedzieć co myślicie?
karolina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.