Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-28, 21:58   #2551
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tylko i wyłącznie powstanie zaskórników i ogólne zanieczyszczenie cery, bo potrzeba troche czasu żeby wyhodować sobie widocznego gołym okiem zaskórnika.
U mnie widać to zanieczyszczenie np. po umyciu twarzy albo jak serum wodniste nałożę tzn. w każdej sytuacji kiedy twarz jest morka. Podejrzewam, że to może być wina babydream, tzn. nie sądziłam że to na serio on, jedynie szukałam winowajcy i przypuszczałam że zaczyna mnie zapychać. Ciekawe ile czasu potrzebuje cera żeby dojść do siebie

Co do olejku.. wczoraj pierwszy raz użyłam. Nawilżanie średnie tzn. babydream od razu nawilżał moją cerę i na drugi dzień nie było śladu po jakimkolwiek przesuszeniu. Natomiast olej chyba robi to stopniowo. Jest lepiej aczkolwiek nadal mam wysuszone partie na twarzy (po odstawieniu babydreamu wysuszyło mi twarz-kilka dni nie używałam nawilżacza bo czekałam na olej i taki efekt). No i śmierdzi strasznie ale nic tam, wrażliwcem na zapachy nie jestem także tym się nie przejmuje. Oby tylko działał jak należy i nie zapychał.
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 07:38   #2552
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Używasz oleju (nie olejku!) solo? Jakiego? To za mało, nie przeniknie głębiej, raczej polecam zmieszać go z żelem HA - u mnie efekt lepszy niż po babydream.
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 11:21   #2553
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
Używasz oleju (nie olejku!) solo? Jakiego? To za mało, nie przeniknie głębiej, raczej polecam zmieszać go z żelem HA - u mnie efekt lepszy niż po babydream.
Tak oleju, przepraszam, ciągle się zapominam.

Olej z nasion z czerwonej maliny i mieszkam go z żelem Ha.
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 11:38   #2554
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Czelz Pokaż wiadomość
Tak oleju, przepraszam, ciągle się zapominam.

Olej z nasion z czerwonej maliny i mieszkam go z żelem Ha.
eeee to mam nadzieje ze mój olej z róży rdzawej zmieszany z Ha będzie nawilżał
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 12:02   #2555
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
eeee to mam nadzieje ze mój olej z róży rdzawej zmieszany z Ha będzie nawilżał
Zawsze możesz kombinować z ilością i proporcjami. Nie ma co sie nastawiać na brak nawilżenia, bo komuś innemu nie wystarcza - przecież nie znasz ani ilości i proporcji uzytych, ani potrzeb kogoś innego skóry
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 12:21   #2556
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Czelz Pokaż wiadomość
Tak oleju, przepraszam, ciągle się zapominam.

Olej z nasion z czerwonej maliny i mieszkam go z żelem Ha.
Spoko, trudno się przyzwyczaić ale to ważne rozróżnienie (bo się potem dziewczyny eterycznymi smarują )
Może ta malina za lekka? Daj sobie ( i jej) trochę czasu, a jak nie to będziemy szukać treściwszych olejów dla Ciebie

Dziewczyny, potrzebuję kupić w drogerii płyn micelarny póki tego p4c nie kupię, możecie polecić coś naturalnego i lekkiego?
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 14:24   #2557
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
Spoko, trudno się przyzwyczaić ale to ważne rozróżnienie (bo się potem dziewczyny eterycznymi smarują )
Może ta malina za lekka? Daj sobie ( i jej) trochę czasu, a jak nie to będziemy szukać treściwszych olejów dla Ciebie

Dziewczyny, potrzebuję kupić w drogerii płyn micelarny póki tego p4c nie kupię, możecie polecić coś naturalnego i lekkiego?
AA ECO jest fajny: http://kotwilka.blogspot.com/2011/08...-recenzja.html
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 14:59   #2558
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
super! dzięki, idę szukać
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 22:07   #2559
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny wy tak zachwalalyscie do wlosow OLEJ KOKOSOWY(nierafinowany,zi mnotloczony)-a mi po nim jeszcze bardziej sa wlosy sianowate.. ?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 23:21   #2560
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A jak go stosujesz?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 14:49   #2561
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziewczyny, a co byście poleciły do smarowania brzucha w ciąży? przyszła mi do głowy bezpieczna jojoba, migdał, róża, masło karite. Może cos dodac do nich? jakis wosk pszczeli? jakie macie pomysły?
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 15:54   #2562
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

przepraszam jeżeli już o tym było ale szukam szukam i nie mogę nic znaleźć. no więc, robię sobie ziołowy olejek z olejku rycynowego i suszonych ziół pokrzywy,mięty i szałwii (mam cerę mieszaną/trądzikową). jest gęsty i chce go rozrobić z innym olejem. nie mam żadnego innego w domu a kupować nie chcę i tu moje pytanie: mam olej rzepakowy rafinowany taki do smarzenia. mogę do użyć do twarzy? wiecie cos na ten temat? i czy oleje rafinowane nadają się do twarzy? mam też słonecznikowy rafinowany
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.


Edytowane przez adie94
Czas edycji: 2011-08-30 o 16:00
adie94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 16:29   #2563
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
przepraszam jeżeli już o tym było ale szukam szukam i nie mogę nic znaleźć. no więc, robię sobie ziołowy olejek z olejku rycynowego i suszonych ziół pokrzywy,mięty i szałwii (mam cerę mieszaną/trądzikową). jest gęsty i chce go rozrobić z innym olejem. nie mam żadnego innego w domu a kupować nie chcę i tu moje pytanie: mam olej rzepakowy rafinowany taki do smarzenia. mogę do użyć do twarzy? wiecie cos na ten temat? i czy oleje rafinowane nadają się do twarzy? mam też słonecznikowy rafinowany
adie, z tego co się orientuję, olejek rycynowy raczej wysusza. Do macerowania najlepsza jest podobno jojoba, albo słonecznikowy, ale nierafinowany. Możesz też sobie zmacerować te zioła octem jabłkowym - fajny tonik.
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 16:51   #2564
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
adie, z tego co się orientuję, olejek rycynowy raczej wysusza. Do macerowania najlepsza jest podobno jojoba, albo słonecznikowy, ale nierafinowany. Możesz też sobie zmacerować te zioła octem jabłkowym - fajny tonik.
dziękuje za odpowiedź ;* używam toniku octowego ale bez ziół planuje taki zrobić jak skończę ten "czysty"

jeszcze jedno pytanie: czy da się stopić masło jojoba (bu) tak aby pomieszać je z żelem hialuronowym?
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 16:57   #2565
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A jak go stosujesz?
Przed umyciem glowy wcieram olej kokosowy we wlosy zostawiam na jakies 2,3 godzinki i myje wlosy szamponem ,a pozniej jak wyschna patrze a one jeszcze bardziej sianowate..
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 17:32   #2566
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
jeszcze jedno pytanie: czy da się stopić masło jojoba (bu) tak aby pomieszać je z żelem hialuronowym?
Żeby się połączyły, potrzebny jest emulgator. Nie lepiej kupić płynny, w pełni naturalny olej jojoba zamiast tego masła z tłuszczem utwardzonym?

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Przed umyciem glowy wcieram olej kokosowy we wlosy zostawiam na jakies 2,3 godzinki i myje wlosy szamponem ,a pozniej jak wyschna patrze a one jeszcze bardziej sianowate..
Może nakładaj olej na noc i zmywaj rano.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 18:23   #2567
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Żeby się połączyły, potrzebny jest emulgator. Nie lepiej kupić płynny, w pełni naturalny olej jojoba zamiast tego masła z tłuszczem utwardzonym?
za bardzo się nie znam na tych olejach i masłach.. a oliwka hipp nadaje się?
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 22:52   #2568
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Lorri mam pytanie, czy uzywasz tego toniku z kwasem mlekowym? jak ci sie sprawdza?jesli tak, czy uzywasz tego twopjej receptury z zsk? wogole jestem ciekawa jakiej cery jestes posiadaczka widze, ze znasz sie w temacie, bardzo interesujaca piszesz...
apropos kwasu mlekowego... mysle, ze moglby mi pomoc, wiem, ze to moze glupio zabrzmiec, ale kiedys, kiedy uzywalam lactacydu, czesciej stosowalam go do mycia twarzy, i o dziwo tu sie lepiej sprawdzal, nigdy mi nic nie wyskoczylo i tak pomyslalam... a moze kwas mlekowy mnie uratuje? ale lactacyd sobie juz daruje
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 23:01   #2569
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

I ja z pytaniem - czy do ekspresowego serum żel HA+ olej mogę dodać kroplę gliceryny, takiej z apteki?
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 23:31   #2570
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
za bardzo się nie znam na tych olejach i masłach.. a oliwka hipp nadaje się?
Tak, możesz mieszać na dłoni żel hialuronowy z oliwką.

Olasiu, toniku z kwasem mlekowym nie używam od dawna. Po jakichś 6 miesiącach regularnego stosowania kwas mlekowy zaczął mnie bardzo drażnić. Nie zalecam tak długiego stosowania toniku przy cerze wrażliwej (najlepiej do 4 miesięcy). Przestawiłam się wtedy na kwas migdałowy i używam go z przerwami do dziś. Nie stosuję już toników z kwasami, tylko sera, bo zapewniają bardziej równomierną i wolniejszą penetrację kwasu. W tym wątku nie piszemy jednak o kwasach.
Mam cerę problemową, bardzo wrażliwą, kapryśną, przetłuszczającą się, wybitnie skłonną do tworzenia zaskórników i drobnych wyprysków, do tego 30-letnią, więc zagrożoną pierwszymi zmarszczkami.


Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
I ja z pytaniem - czy do ekspresowego serum żel HA+ olej mogę dodać kroplę gliceryny, takiej z apteki?
Nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli tylko pod względem lepkości taka mieszanka będzie Ci odpowiadać.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 07:51   #2571
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

Nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli tylko pod względem lepkości taka mieszanka będzie Ci odpowiadać.
Dzękuję, Lorri, jeseś niezastąpiona! W zasadzie spytałąm po fakcie, żeby się dowiedzieć czy to mi nie zaszkodzi jednak, ale eksperyment fajnie wyszedł - wieczorem olej jojoba+kocanka+ kropla gliceryny+ HA i rano jeszcze cudniej nawilżona buzia. Tak cudnie, że nie muszę dodatkowego kremu pod podkład kłaść, co dawniej było zupełnie nie do pomyślenia. Chyba mi się skóra pięknie od tych olei regeneruje....

Jak długo czekałyście na widoczne efekty hydrolatu kocankowego? Drugi miesiąc 2xdzień stosuję, nawet sobie robię mini okłady na waciku na czerwonych moich policzkach. Zmian nie dostrzegam. A taki był zachwalany dla naczynkowców, możliwe żeby nie działał nic a nic? Czy trzeba cierpliwie czekać?
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 08:49   #2572
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
dziewczyny, a co byście poleciły do smarowania brzucha w ciąży? przyszła mi do głowy bezpieczna jojoba, migdał, róża, masło karite. Może cos dodac do nich? jakis wosk pszczeli? jakie macie pomysły?
poszukaj coś w recepturach ECOSpa, może spodoba ci się mus kakaowy lub złoty do ciała albo olejek mandarynkowy przeciw rozstępom?
Ja stosuję wieczorem ten olejek a rano własną miksturę - masło mango zmieszane z masłem kakaowym, olejem migdałowym, avocado, jojoba i z kiełków pszenicy).
Zobaczę czy coś pomoże na rozstępy, u mnie na razie połowa ciąży, wiec nie miało prawa nic wyskoczyć.

Edytowane przez beautygosiek
Czas edycji: 2011-08-31 o 08:57
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 10:46   #2573
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Polecam Babydream rossmanowski, niedrogi, naturalny skład, na KWC dobre recenzje, ja używam, 8 miesiąc i rozstępów brak, a skóra mięciutka, nawilżona i elastyczna.
Gdzieś widziałam też dziewczyna polecała masło kakao z dodatkiem jojoby, żeby nie było tak twarde, a jednak konstystencja stała dla nie lubiących olei. Używałam przez jakiś tydzień, bo akurat miałam resztkę masła kakao z którym nie wiedziałam co zrobić i też super efekty był krótkofalowe, ale ponoć na dłuższą metę też się sprawdza.

Edytowane przez BothSides
Czas edycji: 2011-08-31 o 10:48
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 12:13   #2574
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

lorri dziekuje za odpowiedz! (zamowilam jednak tonik na bu - bo tam maja mniejsze stezenie kwasu, a mi sie nie chce bawic w te odmierzanie itp - moze kiedys tylko dlaczego ta wysylka tak dlugo trwa??? do 18dni!! masakra jakas)

ja w ciazy uzywalam oliwki hipp, na brzuch codziennie i nie mam ani jednego rozstepu, a piersi i pupy nie chcialo mi sie smarowac wiec mam teraz cale podziobane jakby mnie jakis tygrys zaatakowal, ale to trzeba systematycznie, codzinnie, jeszcze zanim cos sie pojawi, bo mi jak wyszedl pierwszy rozstep na pupie to pozniej juz zadne smarowanie nie pomoglo, bylo tylko coraz gorzej.

i dodam, ze ten olej z wiesiolka to pomylka jakas nie wiem czy to od niego, czy przez @ wylazly mi ogromne bomby na czole, nawet na policzkach cos wyszlo, chociaz tutaj zawsze jest czysto...do tego ten zapach tranu...
nastepny w kolejce bedzie z pestek malin, pozniej mam w planach pachnotke a teraz znowu uzywam arganu i jest o niebo lepszy niz ten wiesiolek. co mnie podkusilo na tego wiesiolka??? buuuu
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2011-08-31 o 12:17
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 12:25   #2575
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
[..]
Jak długo czekałyście na widoczne efekty hydrolatu kocankowego? Drugi miesiąc 2xdzień stosuję, nawet sobie robię mini okłady na waciku na czerwonych moich policzkach. Zmian nie dostrzegam. A taki był zachwalany dla naczynkowców, możliwe żeby nie działał nic a nic? Czy trzeba cierpliwie czekać?
U mnie efekt braku buraka pojawił się po jakiś 2 tygodniach od rozpoczęcia stosowania hydrolatu z kocanki 2xdziennie, a zniknął po jakimś tygodniu od odstawienia. Ja nigdy nie trę twarzy wacikami, bo mam bardzo wrażliwą - hydrolaty zawsze aplikuję w aerozolu, albo nakładam palcami - myślę, że przez to nakładam większą ilość, niż wacikiem.
Niestety "zapach" kocanki jest dla mnie nie do zniesienia. Kupiłam kwiaty z kocanki w zielarskim za całe 2 zł i będę macerować z olejem słonecznikowym. Wie ktoś może jak długo to powinno trwać?
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 12:44   #2576
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
i dodam, ze ten olej z wiesiolka to pomylka jakas nie wiem czy to od niego, czy przez @ wylazly mi ogromne bomby na czole, nawet na policzkach cos wyszlo, chociaz tutaj zawsze jest czysto...do tego ten zapach tranu...
nastepny w kolejce bedzie z pestek malin, pozniej mam w planach pachnotke a teraz znowu uzywam arganu i jest o niebo lepszy niz ten wiesiolek. co mnie podkusilo na tego wiesiolka??? buuuu
Mnie tez wiesiołek zapchał Ciągle wałczę z zaskórnikami po jego stosowaniu. Pachnotke bardzo polecam A olej z malin jest ok, ale u mnie jakoś nic wielkiego nie zrobił
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 13:00   #2577
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
U mnie efekt braku buraka pojawił się po jakiś 2 tygodniach od rozpoczęcia stosowania hydrolatu z kocanki 2xdziennie, a zniknął po jakimś tygodniu od odstawienia. Ja nigdy nie trę twarzy wacikami, bo mam bardzo wrażliwą - hydrolaty zawsze aplikuję w aerozolu, albo nakładam palcami - myślę, że przez to nakładam większą ilość, niż wacikiem.
Niestety "zapach" kocanki jest dla mnie nie do zniesienia. Kupiłam kwiaty z kocanki w zielarskim za całe 2 zł i będę macerować z olejem słonecznikowym. Wie ktoś może jak długo to powinno trwać?
Do zapachu się już przyzwyczaiłam, ale na początku bleh! Dzięki za rady, zaraz przeleję do atomizera i będę pryskać.
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 13:38   #2578
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Niestety "zapach" kocanki jest dla mnie nie do zniesienia. Kupiłam kwiaty z kocanki w zielarskim za całe 2 zł i będę macerować z olejem słonecznikowym. Wie ktoś może jak długo to powinno trwać?
Ja właśnie swoja kocanke też dostałam i zapach mnie odrzuca. Wypróbuje, ale chyba go podrzucę mamie, bo jednak wolę jak kosmetyki pachną
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 13:43   #2579
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Ja właśnie swoja kocanke też dostałam i zapach mnie odrzuca. Wypróbuje, ale chyba go podrzucę mamie, bo jednak wolę jak kosmetyki pachną
Ja kocanki nie mogłam znieść jak mało którego zapachu, niedobrze mi się od niego robiło, a najgorsze, że ten zapach z hydrolatu jest wyjątkowo trwały. Kupiłam olej z kocanki na BU i jest dużo bardziej ok jeśli chodzi o zapach, mniej intensywny, szybko się ulatnia, póki co jednak nie stosuję go regularnie, więc nie wiem jak działanie .
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 14:59   #2580
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
poszukaj coś w recepturach ECOSpa, może spodoba ci się mus kakaowy lub złoty do ciała albo olejek mandarynkowy przeciw rozstępom?
Ja stosuję wieczorem ten olejek a rano własną miksturę - masło mango zmieszane z masłem kakaowym, olejem migdałowym, avocado, jojoba i z kiełków pszenicy).
Zobaczę czy coś pomoże na rozstępy, u mnie na razie połowa ciąży, wiec nie miało prawa nic wyskoczyć.
ok, dzięki serdeczne U mnie dopiero 6-ty tydzień, więc sam początek, ale akurat robiłam zamówienie na mazidłach. to zajrzę jeszcze na ecospa
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.