Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-20, 13:14   #1081
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Brtgido podaj tego dystrybutora polskiego Ciekawa jestem czy sprzedaje zwykłym ludziom, bo pamiętam, że jak byłam rok temu u dermatologa to się przechwalał, że sprzedają go tylko lekarzom, ale wielce prawdopodobne, że chciał mnie naciagnąc, aby kupić od niego

Możesz zdradzić co to za krem, ten robiony? Masz skład? Też ma działać rozjaśniająco? Ciekawi mnie to bardzo.

No i ciekawe jak ta bioderma...

Pozdrawiam cieplutko
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 14:14   #1082
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Dzeiwczyny nie bylo mnie przez 2 dni i teraz nawet nie wiem od czego zaczac
[jesli pominelam jakis watek to wybaczcie, czasu mi brakuje ostatnio ranyyy]
Cytat:
Napisane przez rene38 Pokaż wiadomość
..bardzo cenie MOLL-y twoje opinie ---...

[Witaj na forum Rene, dzieki za mile slowa]
Cytat:
Napisane przez rene38 Pokaż wiadomość
..proszę Cię ,abyś mi przypomniała jakie kremy stosowalaś w czasie używania cos 2 i czy można w między czasie używac samoopalacza?
Bylo tego troche mialam kilka(nascie?) probek z perfumerii i aptek ale najlepiej pod wzgledem nawilzania spisywal sie SVR visage (blekitna seria dla skory bardzo suchej) oraz hydramax+ Chanel; jezeli chodzi o kremy dzienne (poniewaz C2 uzywalam tylko wieczorem, w formie maski gruba warstwa trzymalam na twarzy ok 1h) za to jak rzep psiego ogona uczepilam sie Lierac Mat-Chrono (emulsja na dzien) ktora mnie swietnie nawilza chociaz jest wyjatkowo lekka i swietnie sie wchlania (a ja uwielbiam lekkie kosmetyki, z ciezkimi czuje sie jakbym sie miala zaraz udusic.. ktos tam pisal o covermark podkladzie ze za ciezki - zaraz do tego nawiaze)
Rene ja Ci nie polecam samoopalacza bo jak pisala Kaku - lepiej nie smarowac sie czyms co wnika w nasz askore barwiac ja bo to wlasnie z tego powodu mamy problemy wiec - lepiej chyba zainwestowac w dobry kosmetyk typu puder brazujacy ktory bedzie sie dlugo trzymal na paszczy a w rezultacie da efekt ten sam co samoopalacz

Cytat:
Napisane przez rene38 Pokaż wiadomość
blada twarz---nie ,nie....
kupiłam covermark-ale nie spaja mi się ze skórą ,choć przyznaję dobrze kryje ! może coś w lżejszej konsystencji -polecicie!
czekam na waszą poradę !!!
pozdrawiam
acha..to juz wiem kto pisal o tym ze covermark za ciezki
Rene czy Ty uzywalas napewno Covermark foundation? bo jesli byl za ciezki to nie wiem o co chodzi - ja naprawde dusze sie w podkladach i nigdy ich wczesniej nie uzywalam a probowalam mnostwo i w kazdym mi bylo zle i za ciezko; C.M foundation jest najlzejszym podkladem jaki znam, moze posiadasz ..C.M face magic? jesli jednak napewno chodzi o foundation to byc moze (jak to napisala Agul) nie przywiazywalas zbyt duzej wagi do (zacytuje Agul) "klepania" ?
Ja nakladam rano emulsje Lierac nastepnie filtr Clarins'a Spf 40 a potem rozgrzewam w dloniach nie zbyt wielka ilosc C.M Found. i wklepuje..wklepuje i wklepuje az moim oczom ukaze sie jednolity kolor buzki, bez zaciekow, bez blyszczenia (tudziez nienaturalnego matu) i bez efektu maski co najwazniejsze
[uff mam nadzieje ze ten post mi nie zniknie bo troche bym sie wsciekla; pisze go od godziny z przerwami na sprzatanie,pranie i porzadki i odbieranie tel..]
__________________
whatever..
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 14:45   #1083
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Czesc Gordies
Cytat:
Napisane przez gordies Pokaż wiadomość
.. mam bardzo niemiłe wrażenia po wczorajszym spotkaniu z lekarzem, który był bardzo obcesowy, maskę nałożył byle jak, rzucił mi ulotkę z opisem kuracji "po", a potem dosłownie wypchnął mnie z gabinetu, bo "mu się spieszyło"!!!
juz ja bym mu sie "pospieszyla"
Cytat:
Napisane przez gordies Pokaż wiadomość
1. Skoro mam używać 2 razy dziennie faktor K i dwa razy cosm 2, to mam rozumieć, że najpierw faktor, a zaraz potem cosm 2?
ja nie mialam C1 ale z tego co wiem to najpierw C2 (trzymasz okreslony czas) - potem zmywasz (np micelem sensibio biodermy) i dopiero factor K
Cytat:
Napisane przez gordies Pokaż wiadomość
2. Niepokoi mnie, że w składzie cosm 2 na pierwszych miejscach widzę trójglicerydy i glicerynę, które mnie zapychają. Boję się, że to pogorszy stan mojej skóry..
Gordies stan twojej skory napewno sie polepszy kazda z nas tego doswiadcza po stosowaniu C2 wiec badz cierpliwa, mysle ze na efekty nie bedziesz dlugo czekac
Podaje sklad swojego C2 :
Aqua,Titanium Dioxide,Octyl Methoxycinnamate,Cetearyl Alkohol,Sodium Lauryl Sulfate, Parrafinum Liquidum, Kojic Acid, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Phytic Acid, Ascorbic Acid, Retinyl Palmitate,
Ceteareth-12, Parfum, Methylchloroisothiazoline , Methylisothiazolinone.
__________________
whatever..
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 16:20   #1084
gordies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 85
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Dziewczyny, dziękuję Wam za odpowiedzi. Moll-y, tchnęłaś we mnie nadzieję,że nie pogorszy się stan mojej skóry po cosm 2, a wprost przeciwnie. Choć nie ukrywam, że czułabym się pewniej, gdybym miała "starszą" wersję tej maski, a nie to, co mam (czyli z gliceryną). Brtgida, postanowiłam zgodnie z Twoją radą stosować cosm 2 tylko na noc. Agul, dzięki wielkie za to, że objaśniłaś mi kolejność nakładania warstw kosmetyków co rano. A jeśli będę chciała w dzień użyć C2, położę go pod filtr.
Dziewczyny, jeśli chodzi o polskiego dystrybutora, jest to BIO-PROFIL Polska Sp. z.o.o, ul Jugosłowiańska 5, 03-984 Warszawa (www.profilestetyczny.pl).
Pozdrawiam gorąco!
gordies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 22:14   #1085
rene38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 22
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Dzięki MOlly za odpowiedz
masz chyba rację ,co do wklepywania tego podkladu,muszę zasugerować się twoją techniką /trochę rozgrzać i klepać ,klepać ...choć wolę jak mnie oklepują
pochłania to czas ,ale cóż się nie robi dla urody!!!
chyba zdecyduję się w końcu na ten cos2 bez porady lekarza ,będę się opierała na waszych radach -jeśli będziecie tak łaskawe i będziecie mi podpowiadać co mam czynić -jak na konsultacjach u dermatologa.
POZDRAWIAM ŚLICZNOTKI-PA!!! I TAK JESTEŚMY NAJPIĘKNIEJSZE
rene38 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 23:37   #1086
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez rene38 Pokaż wiadomość
Dzięki MOlly za odpowiedz
masz chyba rację ,co do wklepywania tego podkladu,muszę zasugerować się twoją techniką /trochę rozgrzać i klepać ,klepać ...choć wolę jak mnie oklepują
pochłania to czas ,ale cóż się nie robi dla urody!!!
chyba zdecyduję się w końcu na ten cos2 bez porady lekarza ,będę się opierała na waszych radach -jeśli będziecie tak łaskawe i będziecie mi podpowiadać co mam czynić -jak na konsultacjach u dermatologa.
POZDRAWIAM ŚLICZNOTKI-PA!!! I TAK JESTEŚMY NAJPIĘKNIEJSZE
Ach Rene po to tu wszystkie jestesmy zeby pomagac sobie w razie watpliwosci; odnosnie rozgrzewania C.M F. to mam sugestie - ja ostatnio rozgrzewalam ten podklad trzymajac dlonie nad palnikiem elektrycznym kuchenki - efekt jeszcze lepszy i.. mniej klepania jakby
Jesli zdecydujesz sie na C2 to pamietaj juz teraz zeby uwazac na delikatna skore wokol oczu; moja okazala sie nad wyraz delikatna ale Thiospot juz nad tym pracuje i efekty sa

P.S za kolejne 2 tyg (czekam az uplynie znow rowny miesiac od wznowionej kuracji Thiospot kremem) wznawiam kuracje z C2
milych snow dziewczyny i milej niedzieli

...ach jak milo w tej ciszy..przedwyborczej
P.S/2 a gdzie sie podziala nam Pannazmokraglowa??
__________________
whatever..
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 23:48   #1087
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez moll_y Pokaż wiadomość
ja ostatnio rozgrzewalam ten podklad trzymajac dlonie nad palnikiem elektrycznym kuchenki
haha, dobre. Moje patenty na szybkie poranki to ogrzewanie podkładu na palcach za pomocą suszarki do włosów lub nad gorącą herbatą
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-21, 08:55   #1088
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

gordies: ja jeszcze a propo's kolejnosci stosowania kosmetykow. (narazie teoretycznie )
po nalozeniu cosm 2 odczekac ok 15 min i nalozyc hydra k faktor nie zmywajac jednak uprzednio cosmelanu! hydra k lub inne silnie nawilzajace kremy (bioderma, avene) stosuje sie przez caly dzien kiedy skora tego potrzebuje. jezeli masz urlop to przez tydzien moze nie bedziesz musiala wychodzic z domu i wtedy unikniesz dodatkowo nakladania filtrow i podkladu. cosm 2 2 x dziennie (rano i wieczorem). potem po tygodniu lub dwoch cosm 2 juz tylko raz dziennie (ale nie wiem czy rano czy wieczorem, mysle ze jest to obojetne, chociaz wieczorem chyba mniej uciazliwe...) dermatolog mi tak powiedziala: cosm 2 zawiera juz wysokie filtry ale ona poponuje mimo wszystko nakladac jeszcze filtry dla wiekszej ochrony. wiec rano cosm2 lub/ i krem z filtrem +50 na to podklad nie gryzacy sie z filtrem (zeby go nie destabilizowal) ((ps. emilia podala kiedys link z podkladami ktore sie wlasnie nie gryza z filtrami lub info: angie ktora jest expertka od filtrow )), badz cosm 2 wieczorem...
chyba nie namieszalam za bardzo ??
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 09:00   #1089
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

a tak w ogole dziewczyny to tez strasznie sie ciesze ze tu jestescie, bo zabieg bede wykonywac sama a juz mysle ze w miare duzo wiem. rowniez dzieki temu ze te z was ktore byly u dermatologa dziela sie tu spostrzezeniami. naprawde baaaaardzo to pomocne!!!!!! tak na marginesie to tez wczesniej nie mialam pojecia ze filtry moga sie destabilizowac i ze sa jakies tam parsole i talk i mika itp a teraz juz sama moge czasem udzielic wskazowek

buziaki
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 10:04   #1090
gordies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 85
Red face Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Bardzo wielkie dzięki, anne28, za pomoc w kwestii kolejności nakładania faktora K i C2. Na razie będę używać C2 dwa razy dziennie, potem jak pójdę do pracy, raz dziennie na noc. Poza tym na szczęście mam podkład niegryzący się z filtrami.
Pozdrawiam!
gordies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 10:41   #1091
ela868
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

witam od trzech dni stosuję cosmelan w pierwszej kolejności zrobiłam maskę,a teraz stosuję cosmelan 2.mam problem bo twarz troche mi spuchła i schodzi mi skóra chciałam się zapytać czy jest to normalne.zabieg ten zrobiłam sama w domu zgodnie z instrukcją.nie ma tylko nic napisane o skutkach ubocznych takich jak np. moje ,chyba że to jest normalne.
ela868 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-21, 10:54   #1092
gordies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 85
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Ela868, jak najbardziej to, co opisujesz jest normalne. W piątek zrobiłam C1 i teraz mam opuchniętą twarz, oraz zaczęła mi schodzić skóra. Dodatkowo mam problemy z mimiką twarzy, skóra mnie piecze, boli i jest bardzo napięta. Ale to wszysko jest do zniesienia, choć dziś w nocy brałam tabletkę przeciwbólową, bo nie mogłam spać. Życzę wytrwałości w dążeniu do pięknej skóry!
gordies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 12:07   #1093
ela868
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

dziekuje ci bardzo kamien spadl mi z serca .Mam nadzieje ze dam rade!! tobie tez zyczy wytrwalosci
ela868 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 12:23   #1094
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

ela i gordies: ile trzymalyscie maske cosm1 ?
jak mozecie zdawajcienam tu relacje jak tam wasze buzki po cosmelanie
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 12:23   #1095
_kapryska_
JESTEM ONA
 
Avatar _kapryska_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 667
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

hello
Moja propozycja, którą stosuję:
Na noc cosmelan 2, ale wcześniej nakładam krem silnie nawilżający.
Rano przed wyjściem do pracy: krem nawilżający, pod oczy Auriga Cernor XO
na to SVR 50 Ecran Teinte koloru jasnego podkładu. A na to SVR Compact.
I to wszystko
Zyczę powodzenia
__________________

.
_kapryska_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 12:34   #1096
lidiaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 230
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Witajcie Moje Drogie,
potrzebuję pomocy, rady - w przyszłym tygodniu wyjeżdzam na 3 tygodnie do Grecji i już sen z powiek spędzają mi zagrożenia powrotem plam po spotkaniu z greckim słońcem, które mimo jesieni, wciąż jest ostrzejsze niż to "nasze"; może macie jakieś. "tylko swoje" sposoby na ochronę w takich warunkach - ja po prostu nakładam krem z wysokimi filtrami, na to podkład, puder prasowany. Producenci cosmelanu deklarują możliwość jego stosowania o każdej porze roku, jednak ja zrobiłam zabieg jesienią, obawiając sie nasłonecznienia - prosze napiszcie, czy stosujecie cos2 w czasie lata, w czasie wakacji - ja jakoś miałam lęk przed tym, przed interakcją buźki po cosmelanie i słońca. Proszę o rady...

Drogie początkujace Cosmelanowiczki,
gordies, ela
- gratuluję dobrego wyboru Cosmelanu; póki co, nie wymyślono jeszcze niczego lepszego na plamy typu melasma, więc musimy ratować się tym, co mamy. Gordies, pytałaś o kolejność nakładania cos2 i faktora - absolutnie cos2 nie można nakładać na kremy ponieważ jego stosowanie traci wówczas sens - przed maską cos1 lekarz odtłuszcza twarz specjalnym płynem, nie dostajemy go jednak do domu, ale musimy postępować podobnie - ja myję buźkę, później przecieram płynem micelarnym Biodermy, czekam aż wyschie i dopiero nakładam cos2. Moje doświadczenia z Cosmelanem wskazują, że takie stosowanie cienką warstwą nawet dwa razy dziennie nie przynosi bardzo dobrych rezultatów, plamy wracają. Kiedy Wasze buźki już dojdą "do siebie", tak po miesiącu od zabiegu powiedzmy, radzę stosować cos2 w formie maski np. 2 razy w tygodniu, lub tak, jak ja to robię, czyli przez 4-5 dni w miesiacu w formie maski (gruba warstwa tak, jak w przypadku cos1) na całą noc - oczywiście czas trzymania maski zależy od rodzaju Waszej skóry i jej fototypu. Taki sposób stosowania daje u mnie najlepszy efekt - miesiąc bez plam, a później znowu powtórka "z rozrywki" (z cosmelanu2).
Zaczerwienienie, pieczenie oraz obrzmienia twarzy po cos1 to sprawa normalna, dlatego polecam zawsze, jeżeli to możliwe skorzystanie z urlopu albo zwolnienia. Obrzęki i pękające naczynka zmniejsza maść (lub żel) arnikowa (w aptece jakieś grosze kosztuje). Mimo tego, że cos2 zawiera wysokie filtry konieczne jest stosowanie kremów z filtrami, a na to można nałożyć podkład. Ja po cosmelanie nakładam Avene 50+ lub Dermablend Vichy - sprawdzone, apteczne. Ukojenie po cos2 daje stosowanie, wielokrotnie przeze mnie polecanej maseczki nawilżającej Avene (ok. 70 zł). Trzymajcie się cieplutko - życzę super rezultatów!!!

Molly - poczytałam sobie trochę o covermarku na stronie sklepu Alter-ego (czy tez u nich kupowałaś swój podkład?). Poogladałam sobie wzory kolorów i nie mam pojęcia, który wybrać. Prosze napisz, jaki kolor Ty stosujesz. Ja mam oczwiście nieopaloną twarz i zawsze stosowałam podkłady dość jasne, ale trudno jest wybrać z takiej "płaskiej", obrazkowej palety. Poczytałam sobie też o covermark foundation i face magic, wiem, że Ty stosujesz ten foundation, na stronie bestselerem nazywaja tego magica - może wiesz, czym one się różnią? Proszę o radę....

cmok:buziaki
__________________
LIDIA
lidiaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 14:10   #1097
gordies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 85
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

LidiaM, dziękuję za sugestię, aby nakładać C2 w formie maski na noc 2 razy w tygodniu. Będę tak robić po miesiącu.
Do anne28, maskę C1 trzymałam na twarzy 7 godzin, tak zasugerowała mi przypadkowo spotkana doktorka z Poznania, która przyjechała do W- wy na sympozjum. Zaufałam jej, i efekty choć na razie dość bolesne, już widać.
Pozdrawiam!
gordies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 14:43   #1098
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

LidioM-ja moją buzie po peelingu migdałowym tez musiałam chronic przez 3 miesiące mocnego słońca(Afryka). Robiłam tak: Filtr-grubą warstwą,czekałam az się wchłonie na to podklad( matowiłam skrobią) potem jeszcze raz filtr punktowo na plamy.Obowiązkowo czapka z daszkiem i okulary.Inaczej nie wychodziłam na dwór. Plamy nie zciemniały.

Często rezygnowałam z podkładu wtedy :filtr ,skrobia dla zmatowienia i znowu dodatkowe orcje filtra na plamy.
Bardzo się męczyłam, bo chciałam chodzić w ladnym makijazu i poczuć wiatr we włosach..No ale coś za coś.Przetrwałam
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 15:16   #1099
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez lidiaM Pokaż wiadomość
Molly - poczytałam sobie trochę o covermarku na stronie sklepu Alter-ego (czy tez u nich kupowałaś swój podkład?)
zgadza sie, jestem z Krakowa gabinet alter-ego miesci sie wlasnie w moim miescie i tam tez kupilam swoj podklad

Cytat:
Napisane przez lidiaM Pokaż wiadomość
Poogladałam sobie wzory kolorów i nie mam pojęcia, który wybrać. Prosze napisz, jaki kolor Ty stosujesz. Ja mam oczwiście nieopaloną twarz i zawsze stosowałam podkłady dość jasne, ale trudno jest wybrać z takiej "płaskiej", obrazkowej palety
Wyobrazam sobie ze ciezko jest wybrac kolor, mnie tez nie bylo latwo dlatego zamowilam najpierw tester ale tak jak przypuszczalam juz wczesniej ogladajac kolory na testerze - wahalam sie pomiedzy nr 7 i 8 i chociaz na poczatku zuzywalam z testeru te wlasnie kolory (laczac je ze soba) to w koncu zaczelam uzywac samej 8 chociaz na zdieciu wydaje sie bardzo ciemna to jednak zupelnie inaczej wyglada na paszczy (postrzegaja mnie jako raczej bladolica wiec kolor napewno nie brazowi twarzy) kiedy nr 8 skonczyl sie na testerze - podjechalam do gabinetu i zakupilam ..ostatni sloiczek w tym nr

Cytat:
Napisane przez lidiaM Pokaż wiadomość
Poczytałam sobie też o covermark foundation i face magic, wiem, że Ty stosujesz ten foundation, na stronie bestselerem nazywaja tego magica - może wiesz, czym one się różnią? Proszę o radę....
Tez widzialam face magic na miejscu bestseler'a ale szczerze mowiac to dwa rozne "korektory" - posiadam rowniez face magic, kupilam nr 6 i jest odrobinke za jasny, czasem uzywam go w tzw sladowych ilosciach jako korektora. Ma gesta, kremowa konsystencje i oczywiscie tez go trzeba ogrzac w palcach a potem delikatnie wklepac (uff my kobiety to mamy prze..kopane z tym make-upem...!) a te dwa "podklady" roznia sie tym miedzy soba ze face magic nalozony na cala twarz najpewniej tworzylby maske bo jest o wiele ciezszy i znacznie bardziej kryjacy jest przeznaczony do korekty punktowej.Z tego co pamietam w alter-ego maja probki face magic (chyba rowniez w sprzedazy wysylkowej) napewno w czerwcu nie mieli probek C.M F ale zawsze mozna zapytac
pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg covermarkfoundshades.jpg (30,9 KB, 58 załadowań)
__________________
whatever..
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-21, 19:02   #1100
lidiaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 230
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Witajcie wieczorową porą, ( w dodatku wyborczą)

Molly, dzięki, dzieki, dzięki... zamówię sobie próbki covermark foudation w tych kolorach o których pisałaś (na stronie internetowej oferują je po 10zł) oraz ten magic, jasny do korekty. Popróbuję i zobaczę.
Pozdrawiam cieplutko

Angi74 - dziękuję za wskazówki; skoro wytrzymałaś afrykańskie słońce, to ja greckie pewnie zniosę zupełnie ok.
Pozdrawiam cieplutko

__________________
LIDIA
lidiaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 14:32   #1101
Brtgida
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 35
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

[quote=anne28;5575815]gordies: ja jeszcze a propo's kolejnosci stosowania kosmetykow. (narazie teoretycznie )
po nalozeniu cosm 2 odczekac ok 15 min i nalozyc hydra k faktor nie zmywajac jednak uprzednio cosmelanu!


Hej to nie tak. Mi lekarka kazała nałożyć cos2 na np.6 godzin lub na noc po tym czasie zmyć i dopiero nakładać Hyd... K potem też zmywać kram i nakładać od nowa napewno nienależy na cos 2 nakładać Kremu, nawet zalecała aby nie dosmarowywać kremu na już wcześniej położony powiedzmy godzinę wczesńiejnałożyłam krem i czuję że mnie spina skóra i ściąga to zmyć wacikiem twarz i posmarować na nowo.
Brtgida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 15:23   #1102
Brtgida
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 35
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Lidio dzięki za info odnośnie smarowania kremu przed nałożeniem cos2 ja smarowałam zawsze bużkę kremem nawilżającym, poczekałam aż się wchłonie i cos2 ale Ty faktycznie masz racje trzeba ją zmyć wodą np z Bioremy i wtedy cos2 napewno lepiej działa . To są takie szczegóły ale warto je wiedzieć.
Odnośnie Twojego wyjazdu to musisz zaopatrzyć się w filty i smarować często twarz ja radziłabym Ci jakiś colorowy. wtedy nie trzeba podkładu . Ja na wczasach smarowałam się Filtrem La Roche beżowym 50+ I oczywiście kapelusik i okulary i wydaje mi się że poskutkowało.
Agul Oodnośnie Biodermy to serum jest wybielające lekko szczepie jak je wsmaruję a potem czuję uderzenia ciepła Mozna dostać próbki w aptece bo ja dostałąm od lekarki.. Natomiast ta robiona maść to podobno na polepszenie cerę. Nie zapytałam lekarki. Ale mam koleżnkę w aptece i powiedziała że mam tę samą maść co ona Ja zapytałam czy na przebarwienia a ona powiedziałą że na trądzik różowaty, chociaż ja takiego u siebie nie widzę ale wysypują mi się różne krostki więc może dlatego to przepisała mi lekarka. Moge podeć skład jak nadal będziesz zainteresowana , bo mam ale w domu a teraz jestem w pracy i tego Dystrybutora to też jutro.
Pozdrawiam serdecznie Wszystkie dziewczęta
Brtgida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 18:23   #1103
Zuzanna385
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 42
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cześć dziewczyny. Pamiętacie ten krem , o którym pisałam, że był rozwarstwiony i który udało mi się oddać , na kartoniku był też podany polski dystrybutor, firma Bioprofil. Pisałam do babki z tej firmy, ale do tej pory nie doczekałam się od niej odpowiedzi (komentarza do wysłanego przeze mnie zdjęcia kremów), chociaż wcześniej utrzymywała ze mną kontakt mailowy. Udało mi się w końcu kupić porządny C2 u lekarki, u której wcześniej wykonywałam zabieg. Wyobraźcie sobie, że poszłam do niej kilka dni temu w innej sprawie , a ona mi powiedziała, że był u niej teraz przedstawiciel Cosmelanu z Bioprofilu . Ona pamiętała jaki krem zakupiłam u innego lekarza więc postanowiła sprawdzić przed przyjęciem towaru co jej przynieśli. I co się okazało się, kremy były rozwarstwione. Oczywiście nie przyjęła ich. A oni bez tłumaczenia powiedzieli, że wymienią. Nic nie mówili o nowej formule. pozdrawiam Wszystkie
Zuzanna385 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 20:20   #1104
lidiaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 230
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Witajcie Kobietki,

Molly - miałaś rację, w Alter-ego próbek covermark foundation rzeczywiście już nie mają, muszę sobie jakoś poradzić...

Brtgida - to ważna uwaga o tym zmywaniu każdej warstwy cos2 i kremu Hydra, ja zauwazyłam, że kiedy tak robię to mniej dokuczliwe jest łuszczenie się skóry (bo przy każdym zmywaniu/ścieraniu ona się już trochę złuszcza, a to złuszczanie ma "taki poślizg" wraz z kremem). Dziękuję za wszystkie rady!

Zuzanna - cieszę się, że wywalczyłaś swoje i jeszcze pewnie uchroniłaś niektóre z nas przed zakupem rozwarstwionego cos2, moze to wzmocni "czujność" dystrybutora i lekarzy. Super!!!
Pozdrawiam na dobranoc, pa pa
__________________
LIDIA
lidiaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 21:02   #1105
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez lidiaM Pokaż wiadomość
Molly - miałaś rację, w Alter-ego próbek covermark foundation rzeczywiście już nie mają, muszę sobie jakoś poradzić...
Lidia ja zamawialam tester covermark foundation na angielskiej stronce, podaje link:
http://www.skinlight.co.uk/cat_produ...ester+Set.html

P.S posiadam rowniez finishing powder (covermark) ktory nakladam na cm.f i tez jestem z niego bardzo zadowolona
pozdrawiam
__________________
whatever..
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 08:07   #1106
JUSTAK2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 19
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cześć,
Dziewczyny, ja używam z Vichy podkładu kolor 25 (bo 35 jest za ciemny), jaki kolor powinnam zamówić z CFM? Myslałam o 7 lub o 2- w sumie takie podobne na zdjeciu są.
Moll_y Ty widziałas te podkłady na "żywo" róznią się bardzo?
JUSTAK2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 10:47   #1107
gordies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 85
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Dziewczyny, ja znowu z pytaniami. Jestem piaty dzień po zabiegu. Skóra złaziła płatami, pod spodem jest czerwona. Gdy to łuszczenie skończyło się, zaczęłam nakładać C2, jak kazał lekarz, no i teraz skóra znowu złuszcza się w tych miejscach, gdzie kładałam C2. Do tego piecze i jest mocno czerwona. Piecze nawet (i to okropnie), gdy nakładam faktor K. Czy to normalne? Czy mam pomimo tego pieczenia i czerwoności, nakładać C2 dalej, czy odpuścić sobie go na jakiś czas?
gordies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 12:13   #1108
Zuzanna385
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 42
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cześć Gordies. To, że skóra piecze po nałożeniu nawet hydraK to normalna reakcja. Też tak miałam, cokolwiek położyłam na skórę to piekła i robiła się czerwona. Ja gdy zeszła mi już skóra, po kilku dniach od zabiegu robiłam sobie maseczki nawilżające, od razu po nałożeniu skóra mocno szczypała, jednak chłonęła je i było trochę lepiej. Jeśli chodzi o C2, lekarka powiedziała mi, że jeśli skóra jest po nim mocno podrażniona można sobie zrobić dzień przerwy i nic się nie stanie. I stosować przez jeden dzień tylko nawilżacze. Czasami jak skóra była mocno podrażniona kupowałam maseczkę w saszetce z wyciągiem z olejku różanego Dermiki i nakładałam grubą warstwę na całą noc , ona najpierw jest biała, gęsta i kremowa , ale do rana zmienia się w olejek, gdy się budziłam skóra była ukojona. Pozdrawiam
Zuzanna385 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:19   #1109
gordies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 85
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Zuzanna385, bardzo dziekuję za odpowiedź. Uspokoiłam się dzieki Twoim informacjom. Pozdrawiam!
gordies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:25   #1110
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez JUSTAK2 Pokaż wiadomość
Cześć,
Dziewczyny, ja używam z Vichy podkładu kolor 25 (bo 35 jest za ciemny), jaki kolor powinnam zamówić z CFM? Myslałam o 7 lub o 2- w sumie takie podobne na zdjeciu są.
Moll_y Ty widziałas te podkłady na "żywo" róznią się bardzo?
Witaj Justak2 Ja uzywalam wlasnie 35 dermablend ale nigdy tak naprawde nie bylam zadowolona z koloru - 25 byl dla mnie za jasny a 35 odrobine za ciemny (czasem dostawalam w saszetkach probki 25 i wtedy mieszalam dwa odcienie) mam tester owszem, pozostaly mi wszystkie kolory oprocz 7 i 8 jak wiesz 8 zakupilam i jestem naprawde super-zadowolona z koloru (choc na poczatku wydawal mi sie za ciemny i tez mieszalam go z 7)
Widze wlasnie ze roznica pomiedzy 2 i 7 jest niewielka (wlasciwie zadna ) ale przed chwila sprawdzilam wlasnorecznie - nr2 jest w odcieniu rozu a nr 7 w bezu i ta siodemka jest w/g mnie naprawde ladniejsza
Jesli masz jeszcze jakies pytania to nie krepuj sie
__________________
whatever..
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.