Nadmierne pocenie się po schudnięciu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-28, 13:58   #1
Julia_lawend
Przyczajenie
 
Avatar Julia_lawend
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22

Nadmierne pocenie się po schudnięciu


Witajcie!
Schudłam ok. 30 kg i cieszę się z tego bardzo! Wiadomo, teraz wolniej się męczę, faceci się czasem oglądają , a przechodnie nie patrzą na mnie z politowaniem... jednak pojawił bardzo kłopotliwy problem. Zaczęłam się strasznie pocić. Kiedyś nawet mimo swojej tuszy mogłam swobodnie chodzić podczas upałów i 0 potu. Dzisiaj już przy 22 stopniach pot mnie zalewa, niezależnie od ubrania... Głównie są to okolice czoła, pachy i stopy. Ok, nie zawsze mnie "zalewa" od stóp do głów, ale dosyć często i to doprowadza mnie do szewskiej pasji. Kiedyś tak nie miałam! Występowały u Was problemy z nadmierną potliwością po schudnięciu?
Julia_lawend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 06:03   #2
Emila_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 38
Dot.: Nadmierne pocenie się po schudnięciu

zwykle jest odwrotnie, zmieniłaś coś w diecie? brałaś jakieś suplementy ? Może spożywasz więcej węglowodanów niż jak byłaś na diecie ?
Emila_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 10:22   #3
Julia_lawend
Przyczajenie
 
Avatar Julia_lawend
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Dot.: Nadmierne pocenie się po schudnięciu

Szczerze? Diety jakoś radykalnie nie zmieniałam. Zaczęłam jeść mniej i regularnie. Odstawiłam jedynie słodycze i bardzo tłuste potrawy. Suplementów nie brałam, bo nie dość, że wyglądałam jak mała planeta to jeszcze faszerowałabym się chemią Zaczęłam za to dużo ćwiczyć, głównie cardio + joga.
Z tarczycą jest u mnie w porządku. Ogólne wyniki poprawiły się. Albo jestem jakimś dziwnym przypadkiem, albo taka moja natura. Jednak nadal szukam jakiejś recepty na pozbycie się potliwości, bo wkurza mnie to okrutnie!
Julia_lawend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 06:15   #4
Emila_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 38
Dot.: Nadmierne pocenie się po schudnięciu

Możliwe że zwiększyłaś masę mięśniową im więcej mięśni tym ciężej je dotlenić za pewne też rozkręciłaś swój metabolizm na maxa. Wydaje mi się że jak dalej będziesz ćwiczyć zwłaszcza cardio to ci się to unormuję
Emila_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 12:29   #5
Katrinka8
Raczkowanie
 
Avatar Katrinka8
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 56
Dot.: Nadmierne pocenie się po schudnięciu

Ja mam podobny problem, jeśli chodzi o pocenie się, ale u mnie jest to związane ze zmianą diety. Przestałam jeść niezdrowe rzeczy i staram się jeść tylko alkalizujące produkty (staram się, nie zawsze to wychodzi). W książce było napisane, że efekt uboczny to właśnie wzmożone pocenia i dziwny zapach potu. I tak faktycznie jest! Cieszę się, bo to oznaka, że toksyny opuszczają ciało, ale z drugiej strony jest to bardzo męczące i niekomfortowo się czuję, zwłaszcza teraz jak jest tak gorąco. Biorę prysznic co chwilę i dbam bardziej o higienę, ale myślę, czy jest coś co można jeszcze zrobić, czy trzeba przeczekać, aż te toksyny po prostu wszystkie "wyjdą"?
Katrinka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 12:15   #6
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: Nadmierne pocenie się po schudnięciu

Ja tez tak mam, mimo ze sporo schudlam to poce sie gorzej niz z nadwaga poci mi sie doslownie wszystko, stopy i dlonie to jakas masakra, dlonie to wiadomo moge w kazdej chwili umyc, ale ze stopami juz wiekszy problem. zastanawiam sie nad antyperspirantem do stop- widzialam taki od bielendy z serii comfort, ogolnie ta marke lubie, ale ciezko znalezc jakies opinie o nim, moze ktoras z was takowy uzywala?
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-04 13:15:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.