pieczenie i swędzenie pochwy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-15, 21:00   #1
magdalen01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Question

pieczenie i swędzenie pochwy


Ostatnio pieściłam się w chłopakiem. Włożył mi palce do pochwy. Na początku lekko krwawiłam ( to nawet nie był kolor krwi, tylko kolor brązowy), kiedy krwawienie mi przeszło pojawiło się swędzenie i pieczenie pochwy. Czy to coś poważnego?
magdalen01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 21:16   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

Cytat:
Napisane przez magdalen01 Pokaż wiadomość
Ostatnio pieściłam się w chłopakiem. Włożył mi palce do pochwy. Na początku lekko krwawiłam ( to nawet nie był kolor krwi, tylko kolor brązowy), kiedy krwawienie mi przeszło pojawiło się swędzenie i pieczenie pochwy. Czy to coś poważnego?
Pogratulować "delikatnego" chłopaka z "czystymi" rękami...
Sprezentował Ci infekcję i musisz się wybrać do ginekologa.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 21:26   #3
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

Polecam wyciągnąć wnioski z tego wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437607
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 21:46   #4
0nasty0
Wtajemniczenie
 
Avatar 0nasty0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wlkp. / NL
Wiadomości: 2 075
GG do 0nasty0
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Polecam wyciągnąć wnioski z tego wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437607
O tak, dziewczyna ma teraz problem..


Widać miał brudne paluchy, nie wiadomo na ile to poważne.
__________________
Szczęśliwa od 05.08.2007


lexie
Generalnie termin wzrokowiec tyczy się tego, że dana osoba się najłatwiej uczy,
zapamiętuje materiał wizualny, a nie tego, że musi się patrzeć na gołe panie.
0nasty0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 22:00   #5
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

Radzę iść do lekarza i jeśli to jakaś infekcja to lekarz na wszelki wypadek powinien dać też leki dla niego.
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 22:09   #6
czarna1985
Raczkowanie
 
Avatar czarna1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: UĆ
Wiadomości: 467
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

Dziewczyny mają rację, to pewnie jakaś infekcja. Do lekarza, dostaniesz jakieś globulki, maść i przejdzie... A facetowi powiedz żeby odkażał paluszki
__________________
PODZIWIAM TEGO, KTO ZAPROJEKTOWAŁ MÓJ ŻYCIORYS...GRATULUJĘ WYOBRAŹNI
czarna1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 09:42   #7
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

a nadżerki nie masz? jak będziesz u lekarza, to niech obejrzy Cię też pod tym kątem
ja podzielam zdanie dziewczyn, wg mnie to równiez infekcja i im wczesniej pójdziesz do lekarza tym lepiej, infekcja się nie rozwinie i szybciej pójdzie leczenie. póki co możesz sobie przemywać wargi sromowe roztworem ziołowym lub gotowymi mieszankami ziołowymi, dostępnymi w aptekach. noś też bawełnianą bieliznę, możesz złagodzić świąd maścią clotrimazolum (choć tutaj nie wiadomo czy to grzybica czy coś innego). probiotyki dla kobiet (typu lacibios femina) też w takich przypadkach są dobrym wyjściem.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 14:05   #8
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

a to przypadkiem nie był Twój pierwszy raz?jesli tak to inna sprawa a jesli nie to faktycznie infekcja, za facetów musza niestety myslec kobiety, jemu pewnie do glowy nie prszylo ze moze miec brudne palce albo cos, w kzdym razie jesli to sie dziej od kilku dni (2-3 dni) to mozesz jeszcze zastosowac leki bez recepty takie troche profilaktyczne a troche leczące lekkie infekcje, niepolecam Ci globulek ja ich nielubie, ale sprobuj abiofemu ja sie tym wyleczylam , i ma forme zelu wiec git;]ale jesli to trwa dluzej to niestety wizyta u lekarza ;]'
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 15:11   #9
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

Dość niemądre posunięcie... Idź do lekarza jak Ci już dziewczyny poradziły. Jak się okaże że niewielka infekcja to i tak dobrze bo w ten sposób to się nawet opryszczką można zarazić...
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 23:24   #10
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

dla mnei najgorsze jest to ze niestety w organizmie zostaje "słabosc" na infekcje lub grzybice i jesli nei bedziemy uwazac to bedzie to powracac, trzeba zachowac szczegolna ostroznosc o czysctosc ale nie wolno tez przesadzic bo nasze dobre bakterie tez musza sie rozwijac , wszystko to takie skomplikowane a chłopy to maja łatwe zycie .:P
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:36   #11
aggratka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 97
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

no u facetów takie coś rzadko występuje, więc o tyle mają fajniej :P
a żeby uchronic sie przed infekcjami trzeba stosowac profilaktyke, zapobiegać, a nie tylko leczyć
aggratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 20:12   #12
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

u facetow moze ni etyle co rzadziej, ale po prostu bezobjawowo to przechodzi. kwas mlekowy do lykania lub dopochwowo to swietna profilaktyka.
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 22:34   #13
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

cyrk jest kiedy dziewczyna musi powiedziec o tym swojeu partnerowi i o ile jest to zwiazek uczuciowy to jest mneijszy wstyd ale jak niektore sa pary tylko z jednego wzgledu ze sobą to trudniej..';]\ a pozniej roznaszą inne choroby .profilaktycznie wyjezdzajac z domu na wakacje warto sie zaopatrzyc w kilka rzeczy
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 17:31   #14
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

faktycznie jest trudniej, ale trzeba byc szczerym, trzeba powiedziec, ze prawdobodopbnie to od niego bo zaczelo sie to od czasu ich wspolnych "przygod" i tyle, jak jest odpowiedzialny to sie tym przejmie
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 21:26   #15
aggratka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 97
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

Cytat:
Napisane przez kleopatrrrra Pokaż wiadomość
cyrk jest kiedy dziewczyna musi powiedziec o tym swojeu partnerowi i o ile jest to zwiazek uczuciowy to jest mneijszy wstyd ale jak niektore sa pary tylko z jednego wzgledu ze sobą to trudniej..';]\ a pozniej roznaszą inne choroby .profilaktycznie wyjezdzajac z domu na wakacje warto sie zaopatrzyc w kilka rzeczy
jak związek jest tylko dla seksu, to zawsze można zmienić sobie partnera na takiego bez grzybicy czy tam infekcji, samej sie wyleczyć wczesniej, z tamtym dać sobie spokój i z głowy
aggratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 22:28   #16
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

ja to wiem, Ty to wiesz, ale ludzie sa dziwni i rozne rzeczy sobie wmawiają i tez ukrywają choroby przed soba, dlatego choroba sie roznosi, infekcja grzybica nie mowiac o gorszych chorobach... w sumie tyle kobiet i co raz wiecej facetow choruje ze przestaje to byc temat tabu,..
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 08:46   #17
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

najwazniejsze jest dbac o sama siebie, facet jka sie nawet czegos nabawi to zazwyczaj nie ma to taki dlugofalowych konsekwencji jak u nas. uwazam, ze raz na jakis czas mozna nawet stosowac cos profilaktycznie, aby nie narazac sie na infekcje, ktore sa wszedzie, nie tylko podczas seksu, ale tez na basenach itd.
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 11:29   #18
aggratka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 97
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

No dokładnie, trzeba mega uważać i dbać o siebie, nic nie lekceważyć
A co do facetów, to może od razu nowo poznanego przebadać zanim do czegoś dojdzie, żeby wiedzieć na czym się stoi...
wtedy powodzenie w związku murowane
aggratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 19:02   #19
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

powracjac do tematu mam nadzieje, ze kolezanka ma sie juz lepiej i byla u lekarza, a jak powiedzial, ze to nic powaznego to mysle, ze lek zaproponowany przez kleopatrre bedzie ok
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 09:57   #20
magdalen01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

Niestety nie udałam się do lekarza. Powodem był brak czasu, ale co ciekawsze samo mi przeszło. Dziękuję za wasze odpowiedzi.
magdalen01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 10:44   #21
agniesia9007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Pelplin
Wiadomości: 42
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

Cytat:
Napisane przez 0nasty0 Pokaż wiadomość
O tak, dziewczyna ma teraz problem..


Widać miał brudne paluchy, nie wiadomo na ile to poważne.



Mój chłopak ma taką pracę, że co niektóry do końca świata nie doprowadzili by dłoni do idealnego stanu a on potrafi doprowadzić je do porządku. Dba o dłonie bardziej niż o mnie . Jestem zazdrosna .

Niekoniecznie zrobiło się jej coś od brudnych palców. Może miała od środka jakąś krostkę ale guzek który on naruszył.

Powinnaś znaleźć czas na lekarza. To, że ci przeszło nie znaczy, że faktycznie tak jest. Mogło ci się jakieś cholerstwo zrobić i da ci znać o sobie za jakiś czas.
agniesia9007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 17:34   #22
niunia212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 48
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

hej mam, problem po stosunku ękanie krocza i dostałam na to ortho-gybest d to estrogeny inacze kuracjaa htz i po okresie zaczeło piec mnie w pochwie może podraznienie po mydle kiupiłam sobie gałko propolisowe ale zastanawiam sie czy je wziąść czy może iasć dogina po maści clotrimazolum piekło mnie jeszcze bardziej
niunia212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 20:12   #23
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

lepiej udaj się do ginekologa, jeżeli masz tam większą ranę, to lepiej nie ryzykować zakażenia
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 13:04   #24
ankax28
Raczkowanie
 
Avatar ankax28
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

po co ze wszystkim latac do ginekologa, pęknięcie po stosunku i ja nieraz mialam, potem trzeba zaprzestac stosunkow na pare dni zeby sie wygoilo i juz

a jesli chodzi o swedzenie i pieczenie w pochwie to nie koniecznie jest wina faceta, duzo czynnikow na to wplywa, a ze w pochwie jest srodowisko podatne na rozwoj bakterii ( cieplo wilgotno i ciemno) to wystarczy tampona za dlugo trzymac i juz infekcja gotowa..

ja polecam na rozne "dupne" dolegliwosci Albothyl (nawet na nadzerke!), bez recepty, troche drogawy bo okolo 35 zl, ale skoro pomocny to warto kupic..
na forum Wizaz mozna poczytac o nim wiecej, dziewczyny chwalą i ja rowniez
ankax28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 17:16   #25
niunia212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 48
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

mi tak pęka po każdeym stosowałam kiedyś ten albothyl mi na nadżerkę nie pomógł
niunia212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 21:47   #26
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

Cytat:
Napisane przez magdalen01 Pokaż wiadomość
Ostatnio pieściłam się w chłopakiem. Włożył mi palce do pochwy. Na początku lekko krwawiłam ( to nawet nie był kolor krwi, tylko kolor brązowy), kiedy krwawienie mi przeszło pojawiło się swędzenie i pieczenie pochwy. Czy to coś poważnego?

zgadzam sie z dziewczynami musisz isc do lekarza, najprawdopodobniej to infekcja, miałam to samo jakiś czas temu i mi sie powtarza c jakis czas
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 12:54   #27
ankax28
Raczkowanie
 
Avatar ankax28
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

Cytat:
Napisane przez niunia212 Pokaż wiadomość
mi tak pęka po każdeym stosowałam kiedyś ten albothyl mi na nadżerkę nie pomógł
hmm mi na razie przeszlo po tym albothylu.. tzn. nie ma krwawien podczas stosunku no i ogolnie czuje sie komfortowo, nic nie piecze itd.. zobacze na jak dlugo, ale az sie boje skoro mowisz ze Tobie nie pomogl..
choc to fakt ze nawroty zawsze są i mamy przerąbane z tym, trzeba uwazac
a co do pękania to chyba to tez zalezy od dopasowania sie faceta do kobiety (noo rozmiarowo)
ankax28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 10:57   #28
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

a może to była mała nadżerka skoro po albothylu przeszło? czasami zapisują go właśnie do leczeni amałych nadżerek a nawet niewielkie lubią czasem krwawic po stosunku stąd plamienia warto jeszcze łykać probiotyki ginekologiczne, żeby uzupełniać florę bakteryjną w pochwie, zwłaszcza po albothylu, który złuszcza mocno nabłonek pochwy równocześnie ją wyjaławiając
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 10:01   #29
niunia212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 48
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

hej po wypaleniu nadżerki zaczeło mnie troszke popiekiwac w pochwie i na zewnątrz też popiekiwało i przechodziło no i smarowałm clotrimazolem ale nie pomogło poszłam do lek pow że jest ok nie ma inf ani zapelenia i nie widzi co by miało piec i dostał globułki po których mi nieprzeszło kazał smarować pimafucinem i tridermem niby przeszło i potem sama sie wyprubowałam globułkamii ccatlidiny było ok ale znów i teraz niewiem zaczyna mnie piec np po tym jak sie podmuje a używam już samej wody tak jakby było tam za sucho co to może być
niunia212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 09:34   #30
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: pieczenie i swędzenie pochwy

Cytat:
Napisane przez niunia212 Pokaż wiadomość
hej po wypaleniu nadżerki zaczeło mnie troszke popiekiwac w pochwie i na zewnątrz też popiekiwało i przechodziło no i smarowałm clotrimazolem ale nie pomogło poszłam do lek pow że jest ok nie ma inf ani zapelenia i nie widzi co by miało piec i dostał globułki po których mi nieprzeszło kazał smarować pimafucinem i tridermem niby przeszło i potem sama sie wyprubowałam globułkamii ccatlidiny było ok ale znów i teraz niewiem zaczyna mnie piec np po tym jak sie podmuje a używam już samej wody tak jakby było tam za sucho co to może być
odstaw wszystkie leki i zrób posiew - będziesz wiedziała na czym stoisz. jeżeli po pimafucinie Ci przeszło, to sugerowałoby że to jakieś zmiany grzybiczne jednak. najlepiej zrobić badania, nie ma co kombinować i na oko leczyć lub stosować samoleczenie może kup sobie płyn do higieny ale nie w zelu tylko w kremie (AA Help ma taką fajną konsystencję). na florę możesz lacibios femina łykać. choć wg mnie powinnaś zrobić posiew.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.