Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-22, 16:38   #601
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Tak, jest trochę jaśniejszy od Givenchy. A z Loreal True Match to polecam nie bawić się w dobieranie koloru w drogerii, tylko zamówić sobie z eBaya 1W1 albo bodajże 1C1. Miałam 1W1 i jest naprawdę jasny. Porównywalny do MAPa, z tym, że odcień jakiś ładniejszy. Niestety tylko kolor mi odpowiadał więc się go pozbyłam.
Jeśli chodzi o podkłady Bobbi Brown to jestem zachwycona ich jakością, ale uwaga - odcienie baaardzo się różnią, w zależności od rodzaju podkładu. Porcelanka w Luminous to już nie to samo, co w Moisture Rich (ciemny). Poluję teraz na jakiś alabaster na aukcjach ale póki co nie trafiają się żadne

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------


Ja go właśnie lubiłam za niepodkreślanie i efekt "dewy skin". Miałam też odcień 21 ale był dla mnie sporo za ciemny, pomimo dobrego wpasowywania się w cerę. Nie będę więc obiektywna. Na pewno jaśniejszy niż Gold Skin79 (dla mnie mega ciemny), różowawo-szary, jak to bb kremik

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:43 ----------


O widzisz, zawsze to lepiej we dwie
Ja mam dokładnie ten sam problem z podkładami. Dbam fanatycznie o cerę, a większość podkładów i tak wygląda po prostu źle, jakby zwarzone?, źle rozprowadzone, podkreślające skórki, włażące w pory itd. Po długiej edukacji dowiedziałam się, że używanie pędzla do podkładu nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem (flat topy, stippling), bo wykonując nim ruchy na skórze dodatkowo ją pocieramy, peelingujemy, do tego dochodzi podkład i już w ogóle efekt piasku na twarzy murowany. Dlatego rozprowadzam podkład na czystych dłoniach i wklepuję kolejno dwie warstwy, bez zbędnego pocierania. Pewnie podobny efekt daje Beauty Blender, ale mój sposób jest szybszy i tańszy. Może się przyda Jedynie tak całość jakoś daje radę. Poza tym źle u mnie wyglądają podkłady matujące. Zdrowy błysk, jak w przypadku kremu bb, healthy mix serum, luminous z bobbi brown, czy pupa ultra smoothing, zawsze wygląda lepiej i nie ma potem tylu przygód w ciągu dnia z przerazą podczas przeglądania się w lustrze, w naturalnym świetle Może spróbuj je przetestować. Nie wiem, jakich kolorów używasz, ale Bourjois w lecie jakoś ujdzie Podobny jest też ten Luminous. Tylko ostrzegam, że efekt jest bardzo "mokry". Ale za to zdrowy i ładnie się trzyma przez cały dzień.
Słyszałam również (od kosmetyczki i potem wizażystki bobbi brown), że dzieje się tak, niezależnie od typu cery, kiedy twarz jest odwodniona. W aptece czasem można sobie zrobić badanie poziomu nawodnienia skóry. Ja mam cerę mieszaną ale bardzo odwodnioną, więc by się zgadzało. I niestety to odwodnienie jest czasem genetyczne, czasem wynika z tego, że pijemy za mało wody, więc kremy nie zawsze cokolwiek wskórają.
Jeśli chodzi o sticka - niechętnie robią próbki czegokolwiek, ale spróbuj. Możesz też poprosić o pomalowanie na miejscu, nie powinno być problemu. Tylko trzeba go odpowiednio nakładać. Gąbeczką albo wklepywać palcami, wtedy efekt jest taki, jak ma być
Na alabaster też bym się skusiła Tylko raczej ze skin foundation albo natural finish, bo reszta nie pasuje mi składem , a sticka już mam.

Użyłam w końcu porcelanki ze skin foundation i jak na razie robi pozytywne wrażenie . Nakładam go stippling brush z RT i ładnie rozprowadza podkład.

True Match N1 kupiłam kiedyś na promocji i na początku byłam zadowolona, ale zbladłam , no i podkreśla suche skórki. Myślę czy go nie wrzucić na wymiankę.

Co do nakładania - przy TM najlepsze są palce, inaczej się nie wtapia w skórę :/.
Chyba z każdym podkładem jest tak, że po rozprowadzeniu na twarzy, dobrze go jeszcze "docisnąć" dłońmi. Lepiej się wtapia, dłużej się trzyma.
__________________
WYMIANKA

Edytowane przez neath
Czas edycji: 2012-05-22 o 16:41
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 17:12   #602
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
True Match N1 kupiłam kiedyś na promocji i na początku byłam zadowolona, ale zbladłam , no i podkreśla suche skórki. Myślę czy go nie wrzucić na wymiankę.

Co do nakładania - przy TM najlepsze są palce, inaczej się nie wtapia w skórę :/.
Chyba z każdym podkładem jest tak, że po rozprowadzeniu na twarzy, dobrze go jeszcze "docisnąć" dłońmi. Lepiej się wtapia, dłużej się trzyma.
byłabym zainteresowana
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 20:15   #603
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Wiecie jak ma się sprawa z jakością podkładu Coastal Scents HD? Ktoś coś, gdzieś, kiedyś w jakimś starym wątku napomknął że miał-albo tak mi się wydaje. Odcień najjaśniejszy jest jaśniejszy od NARS siberia(bynajmniej na swatchu) na KWC nie jest nawet zgłoszony
wątroba mi podpowiada że pewnie kiepski jest- ale jak ktoś miał z nim do czynienia to proszę o cynk
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 20:32   #604
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
byłabym zainteresowana
Przetestuję go jeszcze raz i dam znać czy go będę wrzucać na wymiankę .
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 20:52   #605
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

A odpisałaś mi, Peppo?
Ja to już zwątpiłam w podkłady. Żaden mi się twarzy nie trzyma, obłęd.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 21:12   #606
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Wiecie jak ma się sprawa z jakością podkładu Coastal Scents HD? Ktoś coś, gdzieś, kiedyś w jakimś starym wątku napomknął że miał-albo tak mi się wydaje. Odcień najjaśniejszy jest jaśniejszy od NARS siberia(bynajmniej na swatchu) na KWC nie jest nawet zgłoszony
wątroba mi podpowiada że pewnie kiepski jest- ale jak ktoś miał z nim do czynienia to proszę o cynk
Ja miałam. Wrzucałam kiedyś swatche. Kolor ładny, jasny ale trwałość niezbyt powalająca. 3-4 godziny na twarzy i nie ma po nim śladu.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 21:34   #607
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
A odpisałaś mi, Peppo?
Ja to już zwątpiłam w podkłady. Żaden mi się twarzy nie trzyma, obłęd.
Jacku, jak już :P

Aj, nie spojrzałam. Odpisuję . Teraz jest tak gorąco, że prawie nic się nie trzyma. BB dał dziś radę jakoś - byłoby pewnie lepiej, gdybym już do końca zaleczyła uczulenie (ale już schodzi ).
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 23:40   #608
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Na alabaster też bym się skusiła Tylko raczej ze skin foundation albo natural finish, bo reszta nie pasuje mi składem , a sticka już mam.

Użyłam w końcu porcelanki ze skin foundation i jak na razie robi pozytywne wrażenie . Nakładam go stippling brush z RT i ładnie rozprowadza podkład.

True Match N1 kupiłam kiedyś na promocji i na początku byłam zadowolona, ale zbladłam , no i podkreśla suche skórki. Myślę czy go nie wrzucić na wymiankę.

Co do nakładania - przy TM najlepsze są palce, inaczej się nie wtapia w skórę :/.
Chyba z każdym podkładem jest tak, że po rozprowadzeniu na twarzy, dobrze go jeszcze "docisnąć" dłońmi. Lepiej się wtapia, dłużej się trzyma.
A może by tak zamówić wspólnie ze strony Bobbi Brown lub Nordstorm/ Selfridges/ czegoś innego? Mam w UK kolegę, który mógłby odebrać paczkę i wysłać ją do Polski. Nie wiem tylko, jaki by wyszedł koszt takiej kombinacji, ale na dwie osoby to zawsze trochę mniej.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 23:46   #609
Aveqiu
Raczkowanie
 
Avatar Aveqiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 116
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Wiecie jak ma się sprawa z jakością podkładu Coastal Scents HD? Ktoś coś, gdzieś, kiedyś w jakimś starym wątku napomknął że miał-albo tak mi się wydaje. Odcień najjaśniejszy jest jaśniejszy od NARS siberia(bynajmniej na swatchu) na KWC nie jest nawet zgłoszony
wątroba mi podpowiada że pewnie kiepski jest- ale jak ktoś miał z nim do czynienia to proszę o cynk
Ja miałam kilka próbek odcienia ST-01. Niestety w żaden sposób nie przypadł mi do gustu.
Jak Quench wspomniała, raczej szybko znika z twarzy, do tego dawał takie kredowo-pudrowe wykończenie; nie wiem, jak to wyjaśnić, ale to zdecydowanie największy minus dla mnie. Dodatkowo, jego zapach bardzo mnie drażnił, a kolorystycznie...nadal był za ciemny i z tego, co pamiętam, delikatnie się u ważył.

Na allegro bywają próbki tego podkładu, warto moim zdaniem, zainteresować się właśnie nimi na początek


A ja mam inne pytanie, czy któraś z Was zna podkład Make Up Store w odcieniu Milk ? Dawniej KillerColours pokazywała go na swoim blogu i mnie tym zaintrygowała
__________________
Why not?

Edytowane przez Aveqiu
Czas edycji: 2012-05-22 o 23:48
Aveqiu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 23:49   #610
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
mam ten sam problem co Wy dziewczyny o ile super rzadkie, lejące i dające blask wyglądają super- ale są za ciemne jak właśnie burżujek. Tak te treściwsze wyglądają strasznie(zaważone i podkreślone pory). Skórę mam super nawilżoną bez żadnych skórek. Wklepuję zawsze długo i dokładnie palcami. Zauważyłam że im jaśniejsze mazidło tym bardziej tępą kredową konsystencję ma
Mam odlewki tej Pupy- i dla mnie to też masakra suchych skórek po niej nie mam, ale jest zbyt pudrowa, matująca- nie cierpię takiego efektu do tego po nałożeniu mam gigantyczne kratery przy nosie o czym wcześniej nie miałam pojęcia no i jest jakies dwa tony za ciemny dla mnie- mam odcień ivory o6 kurcze nawet przy maleńkiej ilości wykończenie po tej Pupie wygląda jakbym puder grubo zmielony nałożyła
U mnie Pupa sprawdzała się dwa lata temu, jak byłam ciemniejsza i miałam skórę w innym stanie. Obecnie mam jakąś końcówkę i używam jako korektor po basenie, bo ma dobre krycie i nie wysusza Jako podkład już się nie sprawdza. Cera nie wygląda w nim ładnie, chociaż chyba w niczym nie wygląda

Dzisiaj nosiłam Givenchy, ze względu na filtr i nawet jakoś dał radę. Kolor w miarę, długo się trzymał, dobre krycie... Choć trochę podkreślał niedoskonałości ale to po prostu dlatego, że mam cerę wątpliwej urody.

Przestałam jeść mięso (żelazo), postosowałam jakieś kwasy i zrobiła się "przezroczysta" (jasna), jak powiada moja mama, fanatyczka opalania oczywiście.

A faktycznie, z tą "kredowością" podkładów mam podobne wrażenie. Im jaśniejszy, tym gorszy. Albo po prostu na jasnej cerze wszystko widać.
Dziś spotkałam się z koleżanką opalającą się kilka dni "na oliwkę". Była brunatnoczerwona. Cieszyła się, że dzięki temu nie będzie jej widać naczynek i trądziku
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 08:20   #611
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

dziękuję dziewczyny za odpowiedź to sobie nim gitary zawracać nawet nie będę nawet na ta próbke z allegro 8zł szkoda jeszcze jak pudrowe wykończenie daje, bleeeh

a Pupa faktycznie kryje bardzo dobrze-pod oczy jest dobra, trwała, mat cały dzień nawet w upały, ale jej wygląd na skórze zostawia wieeele do życzenia. Taka ciemna nie jest, nawet dość jasna jak na drogeryjne-ale dla mnie w dalszym ciągu za ciemna
nie ma to jak opalać się żeby zakryć popękane naczynia i trądzik
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 08:45   #612
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Aveqiu Pokaż wiadomość


A ja mam inne pytanie, czy któraś z Was zna podkład Make Up Store w odcieniu Milk ? Dawniej KillerColours pokazywała go na swoim blogu i mnie tym zaintrygowała
Ja. Swatche są w poprzedniej części. I chyba na początku tej części wątku (linki). On wcale taki super jasny nie jest. Jest troszkę jaśniejszy od Inglot ACM LW 100. Kryje przeciętnie, jest ciężki w rozprowadzeniu. Moim zdaniem wymaga przyprószenia pudrem, bo bez utrwalenia może się świecić. Ogólnie ok, ale tyłka nie urywa. Miałam dwa opakowania, kolejnego nie kupię

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
dziękuję dziewczyny za odpowiedź to sobie nim gitary zawracać nawet nie będę nawet na ta próbke z allegro 8zł szkoda jeszcze jak pudrowe wykończenie daje, bleeeh
U mnie nie dawał kredowego wykończenia, tylko satynowe. Używałam odcienia ST-02. Ładny, żółtawy kolor.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 11:44   #613
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
A może by tak zamówić wspólnie ze strony Bobbi Brown lub Nordstorm/ Selfridges/ czegoś innego? Mam w UK kolegę, który mógłby odebrać paczkę i wysłać ją do Polski. Nie wiem tylko, jaki by wyszedł koszt takiej kombinacji, ale na dwie osoby to zawsze trochę mniej.
Byłabym chętna na alabaster . Na zimę jak znalazł. Tylko właśnie, trzeba podliczyć koszt.

Na stronie BB UK nie ma 00 ze skin foundation, Nordstrom nie wysyła Bobbi Brown (przynajmniej koloru alabaster, bo innych nie sprawdzałam) nawet do UK , więc zostaje Selfridges z tych, które wypisałaś. Trzeba by było to sprawdzić dokładniej.
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 23:32   #614
Aveqiu
Raczkowanie
 
Avatar Aveqiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 116
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja. Swatche są w poprzedniej części. I chyba na początku tej części wątku (linki). On wcale taki super jasny nie jest. Jest troszkę jaśniejszy od Inglot ACM LW 100. Kryje przeciętnie, jest ciężki w rozprowadzeniu. Moim zdaniem wymaga przyprószenia pudrem, bo bez utrwalenia może się świecić. Ogólnie ok, ale tyłka nie urywa. Miałam dwa opakowania, kolejnego nie kupię
O, przeoczyłam zatem. Dzięki, to sobie nie będę gitary nim zawracać.
__________________
Why not?
Aveqiu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 21:34   #615
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Podkład dla jasnej oliwkowej cery...

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2012-11-18 o 14:23
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 18:12   #616
granita
Przyczajenie
 
Avatar granita
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 24
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Szukałam co nieco o NARS Sheer Glow Siberia i natknęłam się na fajne porównanie. Nie wiem czy się już tu gdzieś nie przewinęło, ale na tyle na ile śledzę wątek nie widziałam, żeby ktoś linkował. A jeśli tak, to wybaczcie.
Na górze Revlon Colorstay 150 Buff, na dole po lewej Neutrogena Healthy Skin 10 Classic Ivory, a po prawej rzeczona Siberia. Dla mnie o tyle użyteczne zdjęcie, że mam Neutrogenę, która poziomem jasności jest w miarę ok, ale strasznie wybija na mnie różem i wyglądam źle. Inna kwestia, że wysusza mi skórę przez talk w składzie, i niby jest glow, ale po godzinie wyglądam już nie glowy a tłusto, i przy tym tak jakby...pudrowo? Nieświeżo bardzo w każdym razie.
A Siberia jest piękna Idealne tony dla mojej cery, neutralno-żółtawe, a dzięki tym swatchom już wiem, że i jasność będzie ok, bo właśnie co do tego miałam wątpliwości. Jak się kiedyś dorobię to koniecznie wypróbuję


(Fotka pochodzi z: http://www.essiebutton.com/2012/01/t...gena-nars.html)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1818.jpg (52,2 KB, 80 załadowań)

Edytowane przez granita
Czas edycji: 2012-05-25 o 18:15
granita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 19:18   #617
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez granita Pokaż wiadomość
Szukałam co nieco o NARS Sheer Glow Siberia i natknęłam się na fajne porównanie. Nie wiem czy się już tu gdzieś nie przewinęło, ale na tyle na ile śledzę wątek nie widziałam, żeby ktoś linkował. A jeśli tak, to wybaczcie.
Na górze Revlon Colorstay 150 Buff, na dole po lewej Neutrogena Healthy Skin 10 Classic Ivory, a po prawej rzeczona Siberia. Dla mnie o tyle użyteczne zdjęcie, że mam Neutrogenę, która poziomem jasności jest w miarę ok, ale strasznie wybija na mnie różem i wyglądam źle. Inna kwestia, że wysusza mi skórę przez talk w składzie, i niby jest glow, ale po godzinie wyglądam już nie glowy a tłusto, i przy tym tak jakby...pudrowo? Nieświeżo bardzo w każdym razie.
A Siberia jest piękna Idealne tony dla mojej cery, neutralno-żółtawe, a dzięki tym swatchom już wiem, że i jasność będzie ok, bo właśnie co do tego miałam wątpliwości. Jak się kiedyś dorobię to koniecznie wypróbuję


(Fotka pochodzi z: http://www.essiebutton.com/2012/01/t...gena-nars.html)
sliiiiczna
miałam chyba próbkę z all... jakoś mnie nie zachwyciła, bo jakby nic nie kryła, ale poczekam jak się sprawdzi u Was, jeśli ktoś zdobędzie. Bo to jakiś czas temu było.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 21:27   #618
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Podkład dla jasnej oliwkowej cery...

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;34312486]Odswiezam temat bo szukam mineralnego podkladu do jasnej oliwkowej cery. Wlasnie jestem na etapie testowania kolorkow z Lily lolo, narazie mialam 3 - chinadol - za jasny i nie ten kolor, blondie - zupelnie nie ten kolor, warm peach - ten jest najblizszy zolty ale jednak za bardzo brzoskwiniowy i za "czysty kolor". Dobrze ze kupilam odsypki bo mialam brac w ciemno blondie bo skoro wiekszosc bierze ten kolor to myslalam ze dla mnie tez bedzie ok, naiwna bylam
Patrze, na ta palete i sprobuje jeszcze z popcorn - chyba to samo co warm peach tylko ciemniejszy wiec dalej pewnie bedzie za brzoskwiniowy i barely buff-ten pewnie bedzie za pomaranczowy bo w gamie blondie jest. Jest jeszcze butterscotch najjasniejszy w gamie oliwkowej ale jest srednio ciemny, wiec chyba bedzie juz za ciemny
Znacie jakies mineraly ktore moglyby pasowac ?[/QUOTE]

Lily Lolo mają to do siebie, że nie mają znowu tak wielu kolorów. Oliwek szukaj np. wśród Pixie, Meow, EDM..
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 21:50   #619
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dla zainteresowanych: Lancome w końcu łaskawie wprowadził na nasz rynek jaśniejsze odcienie podkładów. Przyzwoicie jasnej wersji doczekał się podkład rozświetlający Teint Miracle i długotrwały Teint Idole Ultra. Nie są to kolory bardzo jasne; są jaśniejsze niż np. Givenchy, ale moim zdaniem oscylują w granicach NC/NW 15 (czyli takie 51 Bourjois HM).

Jutro, jeśli światło będzie sprzyjające obfocę jeszcze L'Oreala Lumi Magique n1, Perfectę Age Control i co tam mi się nawinie pod rękę z jasnych podkładów. Tudzież bb kremów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 102_1639.jpg (52,9 KB, 92 załadowań)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-26, 13:32   #620
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dla zainteresowanych: Lancome w końcu łaskawie wprowadził na nasz rynek jaśniejsze odcienie podkładów. Przyzwoicie jasnej wersji doczekał się podkład rozświetlający Teint Miracle i długotrwały Teint Idole Ultra. Nie są to kolory bardzo jasne; są jaśniejsze niż np. Givenchy, ale moim zdaniem oscylują w granicach NC/NW 15 (czyli takie 51 Bourjois HM).

Jutro, jeśli światło będzie sprzyjające obfocę jeszcze L'Oreala Lumi Magique n1, Perfectę Age Control i co tam mi się nawinie pod rękę z jasnych podkładów. Tudzież bb kremów.
Po zdjęciu nie wydaje mi się, żeby te kolory były jaśniejsze, niż Givenchy.
Ten ostatni mam i na pewno jest sporo jaśniejszy od NC15, czy HM 51 (który w ogóle jest dość ciemny), takie porównanie jak dla mnie nie ma nawet sensu. Poza tym się tak nie utlenia. Do lekko opalonej cery (pomimo stosowania filtrów) Givenchy się fajnie nadaje, w ogóle to dobry podkład, ostatnio noszę go codziennie.
A Lancome omijałam zawsze szerokim łukiem. Dzięki za info, będę musiała się przejść i zbadać.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 13:51   #621
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Po zdjęciu nie wydaje mi się, żeby te kolory były jaśniejsze, niż Givenchy.
Ten ostatni mam i na pewno jest sporo jaśniejszy od NC15, czy HM 51 (który w ogóle jest dość ciemny), takie porównanie jak dla mnie nie ma nawet sensu. Poza tym się tak nie utlenia. Do lekko opalonej cery (pomimo stosowania filtrów) Givenchy się fajnie nadaje, w ogóle to dobry podkład, ostatnio noszę go codziennie.
A Lancome omijałam zawsze szerokim łukiem. Dzięki za info, będę musiała się przejść i zbadać.
Ty piszesz o Photo Perfexion czy Eclat Matissime? Bo ja o PP
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 14:12   #622
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ty piszesz o Photo Perfexion czy Eclat Matissime? Bo ja o PP
A to przepraszam, o tym nowym
Jeszcze takie coś znalazłam: http://www.msredsbeautyblog.com/2012...ltra-24hr.html
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 14:17   #623
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
A to przepraszam, o tym nowym
Jeszcze takie coś znalazłam: http://www.msredsbeautyblog.com/2012...ltra-24hr.html
Ten swatch ładnie oddaje kolor. Tak jak pisałam - bardzo jasny nie jest, ale jeśli dla kogoś Lancomiaki są o ton za ciemne, a lubi ich podkłady, to warto zerknąć ma 005. 007 też jest, ale ten odcień jest bardzo mocno różowy. W sumie to nie wiem dla kogo taki odcień Jeszcze nigdy nie widziałam nikogo z aż tak różową skórą.
PS. Jaką dużą próbkę dostała dziewczyna z linka :O
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 16:47   #624
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Mam na zbyciu podkład wodoodporny MAP, flw1nb, około 40%.

Świeży, resztę przelałam sobie do innej buteleczki. Jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana to proszę pisać na PW.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 16:59   #625
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

No to ja też się ogłoszę. Mam białego MAP-a, L'Oreala Lumi Magique n1, Dax Perfecta Anti Age, 2 żelowe Rimmele 100 ivory, iFionę CC cream, Bourjois 1,2,3... Wszystko z wyjątkiem iFiony i Daxa ledwie testowane. I w sumie rozświetlacz Rouge Bunny Rouge też mam na zbyciu (z 3/4 opakowania mniej więcej, co i tak starczy pewnie na 2 lata)...
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2012-05-26 o 19:05
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 12:17   #626
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Proszę o pomoc. Po wielkim wysiłku:P zdobyłam próbkę Illi RF 115. Kolor świetny. Pierwsze minuty na twarzy też. Tylko, że ma jedną bardzo mocno przeszkadzającą wadę - okropnie się warzy(albo waży...?) Jakieś rady? Jestem bezsilna. Nie pomógł krem nawilżający, baza matująca, nakładanie rękami, pędzlem, przypudrowanie... Help
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 13:15   #627
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
No to ja też się ogłoszę. Mam białego MAP-a, L'Oreala Lumi Magique n1, Dax Perfecta Anti Age, 2 żelowe Rimmele 100 ivory, iFionę CC cream, Bourjois 1,2,3... Wszystko z wyjątkiem iFiony i Daxa ledwie testowane. I w sumie rozświetlacz Rouge Bunny Rouge też mam na zbyciu (z 3/4 opakowania mniej więcej, co i tak starczy pewnie na 2 lata)...
quench a iFionę masz pink czy red? Mogłabyś napisać czy biały MAP różni się efektem/konsystencją od 1NB?
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 13:21   #628
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc. Po wielkim wysiłku:P zdobyłam próbkę Illi RF 115. Kolor świetny. Pierwsze minuty na twarzy też. Tylko, że ma jedną bardzo mocno przeszkadzającą wadę - okropnie się warzy(albo waży...?) Jakieś rady? Jestem bezsilna. Nie pomógł krem nawilżający, baza matująca, nakładanie rękami, pędzlem, przypudrowanie... Help
Krem na pewno odpada, bo jeśli ma substancje natłuszczjące to rozpuści taki podkład. Na bazie Illa też u mnie grymasiła. Najlepiej spisywała się nałożona na czystą, przetartą tonikiem skórę i utrwalona pudrem ryżowym.

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
quench a iFionę masz pink czy red? Mogłabyś napisać czy biały MAP różni się efektem/konsystencją od 1NB?
iFiony już nie mam MAP ma konsystencję identyczną jak 1NB, efekt jest też ten sam. To ten sam podkład, tyle że biały Tyle, że znalazłam podkład który mnie w zupełności satysfakcjonuje, więc MAP sobie leży...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 13:56   #629
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Krem na pewno odpada, bo jeśli ma substancje natłuszczjące to rozpuści taki podkład. Na bazie Illa też u mnie grymasiła. Najlepiej spisywała się nałożona na czystą, przetartą tonikiem skórę i utrwalona pudrem ryżowym.


iFiony już nie mam MAP ma konsystencję identyczną jak 1NB, efekt jest też ten sam. To ten sam podkład, tyle że biały Tyle, że znalazłam podkład który mnie w zupełności satysfakcjonuje, więc MAP sobie leży...
Ooo, to podziel się tą radosną nowiną. Jaki to?

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Na czystą skórę też nanosiłam i lipa ale bez pudru ryżowego.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 14:46   #630
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ooo, to podziel się tą radosną nowiną. Jaki to?

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Na czystą skórę też nanosiłam i lipa ale bez pudru ryżowego.
Lancome Teint Idole Ultra w odcieniu 005. Trwały, bardzo dobrze wygląda na skórze. Jasność nie powala, ale dobrze się wtapia w skórę - nie widać u mnie różnicy między szyją a twarzą. Zimą będzie pewnie za ciemny, ale tym będę martwić się za pół roku

Z tą Illą może być tak, że niestety, będzie się u Ciebie warz(tak, zwarzony podkład piszemy przez "rz", gdyż chodzi tu o ścięcie się produktu. Ważyć, to słowo określające pomiar masy jakiegoś produktu, lub pochodna słowa "rozwaga" -ważyć, rozważyć!) niezależnie od tego, co zrobisz. Nie wiem od czego to zależy, ale u mnie też w pewnym momencie zarówno Illa jak i MAP zaczęły się ścinać i je odstawiłam Być może pomogłaby jakaś baza, ale doszłam do wniosku, że wolę kupić inny podkład niż wywalić kolejną stówę na bazę i na siłę ratować podkłady.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.