Pazurki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-14, 20:37   #1
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86

Pazurki


Dziewczyny chcialbym sobie jakos usztywnic pazurki .Teraz zapuscilam ale znowu w prawym reku zlamal mi sie u palca wskazujacego.Zawsze lamia mi sie przy tym reku, ktorego najczesciej uzywam.To jest poprostu dobijajace ,za kazdym razem jak zapuszcze pobeda miesiac i juz cos sie musi zepsuc. Wyszukalam w wyszukiwarce na ten temat ,znalazlam cosik ,ze mozna usztywnic zelem do tipsow lub jakas odzywka .Myslalam o tym zelu ale to podobno troszke niszczy paznkocie . Chcialam sie Was zapytac czy moze wiecie cos wiecej o tej metodzie utwardzania.Czy po takim zabiegu moge normalnie uzywac lakierow i zmywaczy,czy da sie normalnie pilowac potem pazurki i czy to wystarcza na tyle ile rosna paznokietki czy sie w miare uplywu czasu to sieciera z calego paznokcia ? Moze znacie jakies dobre salony w Warszawie gdzie by mi to zrobili ,zebym byla zadowolona z rezultatu ? Bardzo Wam z gory dziekuje za odpowiedzi
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."

Faith Resnick
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 02:03   #2
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Re: Pazurki

Up
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."

Faith Resnick
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 08:16   #3
Pamina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 48
Re: Pazurki

Ja mialam wlasnie na łamliwym paznokciu nałożony akryl. Dopóki akryl jest, to paznokieć się nie łamie, jednak po zdjęciu jest słabszy, bo wcześnie płytka jest piłowana z góry. Za jeden pznokiec zapłaciłam 10 zł.
Pamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 09:12   #4
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907
Re: Pazurki

Miałam kiedyś żel Alessandro, teraz mam akryl NSI.
Miałam podobny problem z paznokciami co Ty. Jak już część odrosła to zawsze znalazł się jakiś niesforny i przekornie się łamał. Założyłam więc żel A. Byłam zadowlona, jednak trochę drogo ta przyjemność mnie kosztowała. W firmowym salonia płaciłam za całość + french + malowanie ok.200 zł i to co 4 tygodnie !!!
Zamieniłam więc na akryl. Teraz robię co parę tygodni i płacę o wiele mniej. A paznokcie prawie się nie łamią.
Zanim się zdecydujesz zrobić coś z paznokciami musisz mieć jednak świadomość, że już nigdy nie będą takie jak kiedyś, tzn. jeżeli kiedyś będziesz chciała do swoich naturalnych wrócić to czeka Cię długa kuracja dla wzmocnienia ich stanu. Takie zabiegi ZAWSZE niszczą naturalną barierę paznokcia i powodują znaczne pogorszenie płytki.
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 09:26   #5
kassiullek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 209
Re: Pazurki

polecam odzywke do paznokci alessandro x-tra jest naprwde super,dziala!!! paznokcie sa twarde nie łamia sie, moza wychodowac sobie ladnie zdrowe dlugie paznokcie
kassiullek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 18:37   #6
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Re: Pazurki

Kassiullek a ile ta odzywka kosztuje ?Aha a dziewczyny czy jak sie ma ten zel to czy paznokiec zupelnie inaczej wyglada czy tak samo tylko jest twardy?Pozdrawiam
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."

Faith Resnick
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 21:03   #7
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Re: Pazurki

Dziewczyny ja wiele razy o tym pisalam, x-ta alessandro kosztuje ok.55 zl w sephorze, ale to nie jest taka typowa odżywka to jest preparat do stosowania na jakiś czas , pani w Sephorze powinna o tym powiedzieć.
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-16, 21:20   #8
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Re: Pazurki

A na ile razy to starcza ,starcza na cala kuracje czy trzeba kupic kilka takich odzywek ?
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."

Faith Resnick
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 06:32   #9
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Re: Pazurki

Izuniu ta "Odżywka" jest bardzo ale to bardzo wydajna, możesz np. nakładać przez miesiąc np. dwie warstwy i na to bez żadnych problemów lakier kolorowy.Ale wadą tej "odżywki" jest to że szybko schodzi i trzeba powtarzać czynnośc co dwa dni ( w każdym bądź razie ja tak musiałam robić aby paznokcie jako tako wyglądały). Naprawdę jest niesamowicie wydajna, ale trzeba uważać na skórki i dlatego to jest kuracją nazywane a nie typową odżywką.Używasz przez miesiąc lub gdy do momentu gdy zauważysz poprawę paznokci i odstawiasz, używając innej.Po np 3 miesiącach znowu ją stosujesz.Można na wiosnę , zimę itd.Ja np. ostatnio zastosowałam tą "odżywkę" i nałożyłam kolorowy lakier revlonu, było to dobry miesiąc temu , zmywam paznokcie a one strasznie żółte , nie umiem sie tego pozbyć, pierwszy raz w życiu coś takiego mi sie przydarzyło.Niewiem jakich składników to jest rezultat ale musze maskowć teraz płytkę pod ciemniejszymi lakierami.Ale wracając do kuracji wg.mnie bardzo dobra, oczywiście jednemu służy drugiemu nie, ale to jak ze wszystkim.
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 19:26   #10
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Re: Pazurki

Dziekuje Ci bardzo Ewunia ,ze tyle mi o tym napisalas Nie mam juz chyba zadnych pytan ,dziekuje Ci jeszcze raz Chyba warto zainwestowac w taka kuracje .Cmoczki
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."

Faith Resnick
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 19:31   #11
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Re: Pazurki

hej pewnie że warto a jeśli Ci nie podejdzie bo róznie to bywa to pamiętaj że ja zawsze chętnie ją od Ciebie odkupię :Roza:
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-17, 19:35   #12
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Re: Pazurki

O no wlansie zawsze jest jakies rozwiazanie Dziekuje
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."

Faith Resnick
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 06:44   #13
Jasiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 246
Dot.: Pazurki

Co do pytania postawionego na samej górze - odpowiedzi jest kilka.

1. przyjmować witaminki, wapnie i magnezy i inne minerały z wyjątkiem uranu
2. rozglądnąć się za suplementami ziołowymi - np firmy nsp ale nie twierdzę że jest to jedyna firma
3. wzmacniac paznokcie poprzez papranie ich preparatami - Hansen się kłania - inni tez mają coś do powiedzenia
4. wzmacniac lakierami wzmacniającymi - zawsze to jakaś osłona
5. i na końcu przyklejanie fiberglassu, żelu czy akrylu - wymieniłem w kolejności największej ingerencji w płytke paznokciową.
Wszystko zależy na co się zdecydujesz i ile masz kasy do wydania (czyli jak bardzo zależy ci na wygladzie i na stanie zdrowia (to są 2 różna kwestie!))
pominąłem coś może ??
Jasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 08:04   #14
molly_78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA/OPOLSZCZYZNA
Wiadomości: 16
GG do molly_78
Dot.: Pazurki

Hejka Wszystkim
Co do odpowiedzi na Twoje pytanie ja tez mam bardzo kruche i lamliwe paznokcie dlatego mam zrobione tipsy zelowe, z czasem tips schodzi wraz z rosnieciem paznokcia i zostaje ci wtedy juz tylko twoj naturalny wzmocniony paznokiec.
Mozna oczywiscie wzmocnic paznokcie tylko zelem bez przyklejania tipsa.
Taka usluga jest troszke tansza a efekt rownie ladny.
Co do niszczenia paznokci tak naprawde wszystko zalezy jak umiejetnie ktos zalozy ci zel i czy rownie umiejetnie np kiedys zostanie zdjęty.
Jesli bedziesz zainteresowana ta metoda daj znac dam ci namiary na ktoras znajoma
Jesli bedziesz miala jakies pytania napisz postaram sie odpowiedziec wkoncu pazurki to moje hobby i moj zawod hihihi

Pozdrawiam serdecznie molly_78
molly_78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 02:54   #15
rozamajewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Cieszyn/Krakow
Wiadomości: 10
Dot.: Re: Pazurki

Cytat:
Napisane przez Pamina
Ja mialam wlasnie na łamliwym paznokciu nałożony akryl. Dopóki akryl jest, to paznokieć się nie łamie, jednak po zdjęciu jest słabszy, bo wcześnie płytka jest piłowana z góry. Za jeden pznokiec zapłaciłam 10 zł.
no to gratuluje stylistki ktora przed zalozeniem tipsa piluje plytke ,) jest to chyba najpopularniejszy i najbardziej tragiczny w skutkach blad stylistek
rozamajewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 09:32   #16
Blue sky
Zakorzenienie
 
Avatar Blue sky
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zduńska wola
Wiadomości: 6 742
GG do Blue sky
Dot.: Re: Pazurki

Pamina chciala zapewne powiedziec ze stylistka zmatowila jej plytke a nie spilowala...
Blue sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 08:00   #17
jaś
Raczkowanie
 
Avatar jaś
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 81
GG do jaś
Dot.: Re: Pazurki

Cytat:
Napisane przez Blue sky
Pamina chciala zapewne powiedziec ze stylistka zmatowila jej plytke a nie spilowala...
Powiedziała co powiedziała. Część stylistek piłuje płytki z góry a część (ta lepsza) matuje je. Jakkolwiek matowienie to też typ ścierania - mniej drastyczny od piłowania, ale jednak.
jaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 09:11   #18
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Re: Pazurki

Cytat:
Napisane przez jaś
Powiedziała co powiedziała.
powiedziała, ale czy wiedziała?
Jeśli klientka jest zielona i widzi pilnik + paznokieć, to dla niej jest to piłowanie. i koniec. chyba, że dowie się od kogoś - stylistki np. - że ta jej matowi płytkę. Ja robiąc paznokcie zawsze wyjaśniam, że płytka jest właśnie MATOWIONA, żeby potem taka osóbka nie powiedziała komuś przypadkiem, że jej "piłowałam" mały błąd wynikający z niewiedzy może namieszać i zła opinia gotowa.

Inna sprawa, że "stylistka" machająca zaciekle 80-ką też może powiedzieć "spoko, ja tylko matowię pani płytkę"
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 06:08   #19
jaś
Raczkowanie
 
Avatar jaś
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 81
GG do jaś
Dot.: Re: Pazurki

Cytat:
Napisane przez Agoosia
powiedziała, ale czy wiedziała?
Jeśli klientka jest zielona i widzi pilnik + paznokieć, to dla niej jest to piłowanie. i koniec. chyba, że dowie się od kogoś - stylistki np. - że ta jej matowi płytkę. Ja robiąc paznokcie zawsze wyjaśniam, że płytka jest właśnie MATOWIONA, żeby potem taka osóbka nie powiedziała komuś przypadkiem, że jej "piłowałam" mały błąd wynikający z niewiedzy może namieszać i zła opinia gotowa.

Inna sprawa, że "stylistka" machająca zaciekle 80-ką też może powiedzieć "spoko, ja tylko matowię pani płytkę"
Dokłądnie TAK !!! Dopóki nie zobaczę i nie dotknę nie odpowiem czy to już piłowanie czy jeszcze matowienie - hehe - zabrzmiało jak o niewiernym Tomaszu...
jaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-20, 06:26   #20
jaś
Raczkowanie
 
Avatar jaś
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 81
GG do jaś
Dot.: Re: Pazurki

Cytat:
Napisane przez Agoosia
Jeśli klientka jest zielona i widzi pilnik + paznokieć, to dla niej jest to piłowanie. i koniec. "
Skróciłem cytat - żeby wtrącić dygresję i trochę pograć w "zielone"
Jak klientka widzi zielony pilnik (np. pokryty korundem) do tego ma na zielono zrobione pazurki i stylistka "pożalSięBoże"ostro jej piłuje to na pewno zzielenieje- nie sądzicie )
jaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 07:46   #21
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Re: Pazurki

...i tu powinno nastąpić przekierowanie o wątku o higienie pracy i do pytania o słuszność używania dla każdej klientki osobnych pilników
gdybym była zielona - zielonych pilników bym nie chciała.
chyba więc jestem zielona, bo wolę białe.
jestem biała
ha! niewierny jasiu, który się napisał literą małą
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 10:28   #22
jaś
Raczkowanie
 
Avatar jaś
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 81
GG do jaś
Dot.: Re: Pazurki

Cytat:
Napisane przez Agoosia
ha! niewierny jasiu, który się napisał literą małą
- bo ja jestem skromny jaś

Temat był: co wiemy o ingerencji żelu w płytke paznokciową, a może nawet w kość palca, a już zrobił się temat higieniczny . Poczekamy - może temat dalej będzie się rozwijał w np. podróże kosmiczne??
A ponieważ zapytanie było lekko licząc "jakiś czas temu" więc myślę, że albo zapytanie zostało skonsumowane w salonie kosmetycznym i dzewczyna ma juz swoje wymarzone nowe pazurki, albo smaruje hansenem mając nadzieję na stalowej mocy szpony
jaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 10:41   #23
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Re: Pazurki

hansen to by jej dawno zgęstniał

czepialska Agoosia
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 17:48   #24
jaś
Raczkowanie
 
Avatar jaś
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 81
GG do jaś
Dot.: Re: Pazurki

Cytat:
Napisane przez Agoosia
Możecie mnie macać po awatarku
Agoosia - nie przesadzaj - tu są też panowie !!!
może lepiej pogłaskać?
W którymś skeczu starego studia 202 jeden powiedział z dumą: shabilitowałem się ! a drugi mu na to - a fe! wstydziłbyś się !
jaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.