Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 172 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-23, 10:45   #5131
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Dla zainteresowanych kolorem 0,1 "szary dla mężczyzn"... Skoro skład jest taki sam i niczym nie grozi, to poświęcę się i wypróbuję
Mogę mieć czarne włosy, nie przeszkadza mi to.
No cóż... Jak tylko wykończę moją 6,1 FreeLimix to kupię Allwaves.

dalej drążąc temat- nawiązałam w końcu korespondencję ze sprzedającym te farby na allegro - http://allegro.pl/allwaves-farba-do-...314894587.html, napisał mi właśnie, po wymianie informacji, że nie różni się składem, że to jest farba, nie pigment, że jest poziomie 6/7- a bardziej 7, więc nie jest ciemna bardzo, ale!! dodał, że może wyjść sina - nie wiem, jaki kolor ma na myśli, nie wiem, czy Cię nie zniechęci, będę z nim drążyła temat dalej, co przez to rozumie i czy to opinie innych po zastosowaniu.
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 11:27   #5132
mielonka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Czesc, myslicie , ze 60ml farby(goldwell) plus developer 60ml wystarczy na dosc geste włosy pod łopatki? czy dac dwie farby , 120ml plus 120 developera?
dzieki
mielonka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 11:38   #5133
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez mielonka1 Pokaż wiadomość
Czesc, myslicie , ze 60ml farby(goldwell) plus developer 60ml wystarczy na dosc geste włosy pod łopatki? czy dac dwie farby , 120ml plus 120 developera?
dzieki
na moje włosy za łopatki zużywam 2 tubki, czyli 120 ml farby i 120 ml emulsji
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 12:35   #5134
mielonka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Endorfina, dziekuje za odp
mielonka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 12:53   #5135
kotbalamot
Raczkowanie
 
Avatar kotbalamot
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Do Mielonka1ponad miesiąc temu farbowałam u fryzjera swoje rozjaśniane na blond włosy farbą Goldwell – docelowy kolor jasny brąz popielaty ( z natury jestem szatynką). Fryzjerka najpierw położyła mi farbę z poziomu 6 odcień naturalny ( chyba 6N) z wodą 3% na 20 minut. Potem zmyła , wysuszyła i położyła odcień popielaty 7SB też z wodą 3% na 35 minut. Włosy mimo , że wytrawione z pigmentu bardzo równo i dobrze przyjęły farbę i dopiero teraz , po ponad miesiącu wypadałoby powtórzy farbowanie. Miałam sprany chłodny blond poziomu 9 wpadający w beż i po zafarbowaniu ww. odcieniami na brąz wyszedł wg mnie trochę zielonkawy – bagienny ( khaki), ale moje otoczenie twierdzi , że mi się wydaje. W każdym razie dla wybicia tej bagiennej nuty do masek dodaję trochę gencjany, pomaga.

Proporcję mieszania farby i wody masz w ulotce. Nie waż się dodawać do farby proszku rozjaśniającego, tego się nie robi.

Musisz też być przygotowana na kolejne farbowanie w krótkim odstępie czasu, bo z rozjaśnianych włosów pigment szybciej się wypłucze. Było w tym wątku o prepigmentacji, przeszukaj wątek. Dlatego też radzę Ci wodę 3% a nie 6% , bo niepotrzebnie uwrażliwisz włosy a nie przedłużysz wcale trwałości pigmentu. Rozjaśnione włosy są porowate i mają nastroszone łuski, 3% woda da im radę.

Po myciu włosów spłukuj je zimną wodą zakwaszoną cytryną lub octem jabłkowym ( winnym etc) , kolor będzie trwalszy.

Odcienie z poziomu 6 są naprawdę ciemne, przejście z blond na brąz to będzie szok dla Ciebie. Na początek radzę poziom 7 , przyciemnić do poziomu 6 zawsze zdążysz.

Kolejna rzecz -w przypadku Twoich włosów użyj 2 tubki farby. Farbując blond na brąz nie możesz oszczędzać farby bo wyjdą plamy.

Następne farbowanko ( na Sylwestra) zamierzam zrobić profesjonalną farbą framcolor 2001 firmy Framesi, odcień 7CC ( podwójny głęboki popiel) ¾ wymieszany z 8P ( ciemny blond perłowy) np. ¼ dla wybicia żółtka. Widziałam tę paletę w sklepie fryzjerskim, piękne kolorki mają. Czy ktoś próbował zimnych kolorów Framesi ?

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Do Mielonka1ponad miesiąc temu farbowałam u fryzjera swoje rozjaśniane na blond włosy farbą Goldwell – docelowy kolor jasny brąz popielaty ( z natury jestem szatynką). Fryzjerka najpierw położyła mi farbę z poziomu 6 odcień naturalny ( chyba 6N) z wodą 3% na 20 minut. Potem zmyła , wysuszyła i położyła odcień popielaty 7SB też z wodą 3% na 35 minut. Włosy mimo , że wytrawione z pigmentu bardzo równo i dobrze przyjęły farbę i dopiero teraz , po ponad miesiącu wypadałoby powtórzy farbowanie. Miałam sprany chłodny blond poziomu 9 wpadający w beż i po zafarbowaniu ww. odcieniami na brąz wyszedł wg mnie trochę zielonkawy – bagienny ( khaki), ale moje otoczenie twierdzi , że mi się wydaje. W każdym razie dla wybicia tej bagiennej nuty do masek dodaję trochę gencjany, pomaga.

Proporcję mieszania farby i wody masz w ulotce. Nie waż się dodawać do farby proszku rozjaśniającego, tego się nie robi.

Musisz też być przygotowana na kolejne farbowanie w krótkim odstępie czasu, bo z rozjaśnianych włosów pigment szybciej się wypłucze. Było w tym wątku o prepigmentacji, przeszukaj wątek. Dlatego też radzę Ci wodę 3% a nie 6% , bo niepotrzebnie uwrażliwisz włosy a nie przedłużysz wcale trwałości pigmentu. Rozjaśnione włosy są porowate i mają nastroszone łuski, 3% woda da im radę.

Po myciu włosów spłukuj je zimną wodą zakwaszoną cytryną lub octem jabłkowym ( winnym etc) , kolor będzie trwalszy.

Odcienie z poziomu 6 są naprawdę ciemne, przejście z blond na brąz to będzie szok dla Ciebie. Na początek radzę poziom 7 , przyciemnić do poziomu 6 zawsze zdążysz.

Kolejna rzecz -w przypadku Twoich włosów użyj 2 tubki farby. Farbując blond na brąz nie możesz oszczędzać farby bo wyjdą plamy.

Następne farbowanko ( na Sylwestra) zamierzam zrobić profesjonalną farbą framcolor 2001 firmy Framesi, odcień 7CC ( podwójny głęboki popiel) ¾ wymieszany z 8P ( ciemny blond perłowy) np. ¼ dla wybicia żółtka. Widziałam tę paletę w sklepie fryzjerskim, piękne kolorki mają. Czy ktoś próbował zimnych kolorów Framesi ?
kotbalamot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 14:03   #5136
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez assantea Pokaż wiadomość
Witajcie
Przez ostatnie dwa lata farbowałam sie drogeryjną Palette w kolorze nugat. Jak widać na zdjęciu po lewej stronie dorobiłam się "pięknej" wypłukanej rudości (Co prawda nie jest aż tak intensywna jak na zdjęciu które było robione w słoneczny dzien ale jednak to rudawy)
Absolutnie mam juz dość ciepłych kolorów więc postanowiłam poszukać czegoś w chłodnej tonacji. No i znalazłam marijel. Wstępnie zdecydowałam się na 7.1 albo 7.11, lub mieszankę ich obu.
I teraz mam pytanie. Jak myślicie - czy te kolory nie wyjdą za ciemne na włosach, i czy w ogóle wyjdą jak na próbniku? Nie chciałabym mieć ciemnobrazowych włosów tylko takie właśnie jak na próbniku. I ilu procentowego oksydantu powinnam uzyć? 3 czy 6%?
pomoże mi ktoś?
assantea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 16:07   #5137
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

kotbalamot- Bardzo przydatne info wrzuciłaś Czyli na wytrawione bez natury się nie obejdzie, i ciekawe czemu nie pomieszała ich od razu? i nie trzymała 55 minut?

Mielonka1
-Kotbalamot dobrze mówi, blond jest już zniszczony, weź najpierw 3%

assantea- Wybór prawidłowy 7.1 (popiel/niebieski) - powinien zneutralizować rudy ,7.11 (wzmocniony popiel, (ale też czytałam że czasem zieleń)) - skoro zdwojony to powinien lepiej wybić niż 7.1, ale nie wiem, bo nie robiłam tą firmą.
Co do oxy to mi raz na 6% poziom 7 wyszedł rudawy, a raz prawie czarny.
6% mocniej się wgryza, ale może wyjść rudo, a 3% może wyjść ciemniej, ale też się szybciej wypłukać. poczekaj na inne opinie
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-23, 17:29   #5138
mielonka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

super, wielkie dzieki Kotbalamot, ale własnie czemu osobno farby nakłada a nie zmieszała dwoch farb?

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

przed swietami bede robic te eksperymenty. jak tylko bedzie zrobione to wkleje fotki.
mielonka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 08:51   #5139
kotbalamot
Raczkowanie
 
Avatar kotbalamot
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Do Zyta 82 i Mielonka1
Fryzjerka przy farbowaniu blond na brąz , nakładała farby osobno prawdopodobnie dlatego, że wytrawione włosy należy najpierw zapigmentować. Rozjaśnione włosy zachowują się jak siwe, a więc nie każdy odcień farby ma szansę je pokryć, szybko się wypłucze. Przy farbowaniu siwych/ rozjaśnionych stosuje się albo specjalne farby do siwizny albo odcień podstawowy miesza się z naturą. W tym wątku dziewczyny już o tym pisały – hasło prekoloryzacja. Szukałam we Wrocławiu fryzjera który robił już ten zabieg, no i trafiłam na tę dziewczynę ( salon BEM) . Ona stosuje akurat taką technikę , widocznie najlepiej u niej się sprawdza. No i faktycznie, zafarbowała moje wytrawione blond włosy z 3 cm odrostami koloru szatyn i na początku nie było nawet widać różnicy na przejściu blond/ szatyn. Przy myciu włosów oczywiście pigment się stopniowo wypłukuje i dzisiaj ( 24 listopad) nadal mam brązowe włosy , mimo , że farbowałam u niej 21 października. Na upartego mogłabym jeszcze poczekać ale siwulce mi wychodzą i muszę powtórzyć farbowanie. Czyli wychodzi na to, że ta technika się sprawdza.

Przeszukałam trochę forum i skopiowałam do pliku z Worda trochę informacji . Wkleję je tutaj i z góry przepraszam , że nie przytoczę autora , mam nadzieję , ze nikt się nie obrazi. Poniżej cytuję porady dziewczyn z tego forum:

„Żeby przyciemnić rozjaśniane włosy potrzebna jest specjalna mieszanka farby dlatego polecam wizytę u fryzjera. Włosy rozjaśniane są mocno "wytrawione" i ciemny kolor nie będzie sie na nich trzymał, potrzeba najlepiej kilka koloryzacji aby dobrze zapigmentować włos. Takie włosy przy farbowaniu należy traktować tak jak siwe - po wybraniu odpowiedniego koloru np. 7.23 (ładny ciemny blond opalizująco-złocisty) należy zmieszać go w proporcji pól na pól z farbą naturalna na tym samym poziomie czyli tutaj będzie to 7. Farba w kolorze naturalnym zastąpi nam pigmenty, których nie ma w rozjasnianych włosach a farba z wybranym refleksem nada odpowiedni odcień. Dlatego właśnie polecam fryzjera bo to jest troche skomplikowane i trudne do zrobienia sklepowymi farbami, które nie maja jak dla mnie konkretnej i rzetelnej numeracji .”

„PREPIGMENTACJA -wątek: brąz zimn czy popielaty. Jakieś 10 stron w tył. chodzi o wprowadzenie pigmentu(położeniu samej farby bez rozjaśniacza na włosy przed farbowaniem póżniej zmieszaniu z gorącą wodą, wysuszeniu i na suche włosy nałożeniu już farby z emulsją utlenioną %) Chodzi o to, że rozjaśniane włosy nie mają pigmentu i się farba nie trzyma, lub farbują się włosy nierówno.”

„Prepigmentacja jest idealna i niezbędna w przypadku rozjaśnianych pasemek farbowanych na ciemniejszy kolor. W skrócie wygląda to tak: barwnik (złoty, pomarańczowy lub czerwony) miesza się z wodą (czasem jest już gotowy w formie spreju) i nakłada na włosy dokładnie tak, jak farbę. NA TO (bez wcześniejszego spłukania) nakłada się farbę, którą chcemy mieć na włosach i dalej postępujemy, jak przy zwykłym farbowaniu. Dlaczego tak trzeba? Bo rozjaśniony włos pozbawiony jest naturalnego barwnika i KAŻDA farba będzie się błyskawicznie z niego wypłukiwać. Włos MUSI mieć choć odrobinę ciepłego pigmentu, inaczej efekta farbowania, zwłaszcza na kolory popielate, jest właściwie nie do przewidzenia. Ciepły pigment będzie stanowił bazę dla finalnego koloru. I warto wiedzieć, że każdy naturalny włos na naszej planecie, czy czarnowłosej Japonki, czy platynowej Szwedki ma ciepły pigment. U Japonki będzie to czerwony, u Szwedki żółty, u szatynki pomarańczowy, ale każdy włos ten pigment ma i jeśli jest go całkowicie pozbawiony, by dobrze włosy zafarbować, należy ten pigment dodać. To tak w skrócie.”

„Moc oksydantu zależy od:
- poziomu, który mamy obecnie na włosach I
- poziomu, który chcemy otrzymać.
Jeśli poziom, który chcemy otrzymać, jest ten sam lub ciemniejszy od tego, co mamy obecnie na głowie, w zupełności wystarczy 3% oksydant. Jeśli chcemy odcień jaśniejszy, niż to, co obecnie mamy na głowie LUB gdy mamy dużo siwych włosów, stosuje się oksydant 6% lub więcej, w zależności od tego, o ile jaśniejszy ma być ostateczny odcień.
Natomiast nie wolno zapominać o prepigmentacji. Jeśli ktoś ma na włosach poziom np. 8 - blond, a chce zejść do poziomu 4 - brąz, to i na wodzie 3% i na wodzie 6% farba się będzie nierównomiernie wypłukiwać, jeśli nie będzie wykonana
prepigmentacja przed farbowaniem, czyli najpierw dokładamy barwnik z palety naturalnych, a dopiero potem farbę finałową. I warto wiedzieć, że prepigmentację powinno się robić właściwie zawsze, gdy przyciemniamy włosy o więcej, niż 2 tony, właśnie po to, by nie mieć problemu z nierównomiernym wypłukiwaniem się farby, tudzież dziwnych efektów kolorystycznych na głowie.”


pozdrawiam
kotbalamot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 11:42   #5140
KobietaNaBosaka
Raczkowanie
 
Avatar KobietaNaBosaka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trzecia półkula
Wiadomości: 65
Smile Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Witam Drogie Panie,
Śledzę wątek już od jakiegoś czasu. Tak jak i wszystkie tutaj marzę o tym naturalnym, mysim brązie. Przez długi czas farbowałam włosy na ciemny brąz - chwilami nawet czarny. Postanowiłam coś z tym zrobić ... zrobiłam i ... wyszło jak wyszło ( to wypadkowa rozjaśniacza Joanny - i Color Remover'a Elgonu ) - czyli nie tak jak powinno . Wklejam kilka zdjęć zrobionych doslownie 10 min. temu Chyba zdjęcie z oznaczeniem Z2 najlepiej oddaje "powagę sytuacji" - i Pytanie - co ja mam zrobić z tą tęczą i rudością na czuprynie? Liczę na Waszą pomoc
__________________
"-Co to znaczy "mieć chłopa"?
-Prawdopodobnie chodzi o męską służbę domową. Bardzo rozpowszechnioną w XX wieku."
KobietaNaBosaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 18:40   #5141
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Kotbalamot- dzięki za odpowiedź, no to fajnie wiedzieć i dobrze się trzyma jak po miesiącu mycia, pozdrawiam

KobietaNaBosaka
- Jescze raz......, miałąś kiedyś palette, chciałąś się go pozbyć Color Remover'em z Elgonu i tak teraz Twoje włosy wyglądają jak na zdjęciach? Jeśli tak i jest ci "rudo"to przydałoby się coś z popielem/niebieskim na poziomie 7 np 7.1 lub 7.11 z wodą 3%. W miejscu gdzie są bardziej żółte mogą wyjść zielonkawe. Możesz najpierw też spróbować nałożyć nature żeby wyrównać kolor na całości 7N lub wzmocnioną naturę 7.0

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-11-24 o 18:51
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 19:11   #5142
KobietaNaBosaka
Raczkowanie
 
Avatar KobietaNaBosaka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trzecia półkula
Wiadomości: 65
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Zyta82 - dziękuję Ci za odpowiedź
Palette na szczęście nie farbowałam, ale przez kilka lat Castingiem Ciemnym Brązem. No i teraz walczę Byłam dziś u fryzjera (nie wytrzymałam ) - na farbce Artego 7.11 połączone z 6.11 na wodzie 3% ... niby jest lepiej, ale rudości nadal widzę - włosy ciemniejsze. Sama nie wiem co o tym myśleć. Zdjęcia wkleję jutro

A w ramach ciekawostki :

http://www.freshlight.jp/superdoll/l...hcr_clear.html
http://www.freshlight.jp/superdoll/l...brilliant.html

To mnie zafrapowało - tylko jak dostać to cudeńko.
__________________
"-Co to znaczy "mieć chłopa"?
-Prawdopodobnie chodzi o męską służbę domową. Bardzo rozpowszechnioną w XX wieku."
KobietaNaBosaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 20:50   #5143
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ale ciekawostki!!! Takie farby rozmyłyby nasze wszelkie problemy, ale to chyba jakaś manga, niestety nie rozumiem chińskiego.
Jak dalej rudości będą prześwitywać to nic nie pomoże poza niebieskim mixtonem i tonowaniem.
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 22:14   #5144
KobietaNaBosaka
Raczkowanie
 
Avatar KobietaNaBosaka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trzecia półkula
Wiadomości: 65
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Pogrzebałam trochę w sieci i .... chińskie jak chińskie okazało się, że FreshLight to japońska linia - schwarzkopf'a ( palette - ble ) ale tak to już jest Japonia - kraj kwitnącej wiśni , a Polska - kraj kwitnącej lipy?

No dobrze - tych ślimaczków - japońskich znaczków było sporo - ale - efekty są całkiem realne do osiągnięcia:

http://www.j_e_b_a_n.com/viewtopic.php?t=8904 ( Ważne! - Tu wykasować znaczki " _ " wpisując w przeglądarce, bo jednak w całości nie chciało przejść, klasyfikując słowo jako niecenzuralne. Na stronce przwinąć w dół proszę)

O ile to dziewcze z rudymi włosami uzyskało taki kolor jak poniżej... to ja z chęcią przygarnę owy produkt -w ilości znacznej
__________________
"-Co to znaczy "mieć chłopa"?
-Prawdopodobnie chodzi o męską służbę domową. Bardzo rozpowszechnioną w XX wieku."
KobietaNaBosaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 10:46   #5145
agatka2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 32
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez KobietaNaBosaka Pokaż wiadomość
Pogrzebałam trochę w sieci i .... chińskie jak chińskie okazało się, że FreshLight to japońska linia - schwarzkopf'a ( palette - ble ) ale tak to już jest Japonia - kraj kwitnącej wiśni , a Polska - kraj kwitnącej lipy?

No dobrze - tych ślimaczków - japońskich znaczków było sporo - ale - efekty są całkiem realne do osiągnięcia:

http://www.j_e_b_a_n.com/viewtopic.php?t=8904 ( Ważne! - Tu wykasować znaczki " _ " wpisując w przeglądarce, bo jednak w całości nie chciało przejść, klasyfikując słowo jako niecenzuralne. Na stronce przwinąć w dół proszę)

O ile to dziewcze z rudymi włosami uzyskało taki kolor jak poniżej... to ja z chęcią przygarnę owy produkt -w ilości znacznej
No cudo jakieś, na ebayu są do kupienia za ok 6-10$ , Sprzedawcy z hong kongu A ile odcieni: clear ash, sugar ash, brilliant ash, berry ash...
agatka2002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 16:44   #5146
Waiata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Z ciemnego odcienia ciepłego w jaśniejszy popielaty.

Witam!
W ciągu roku dwa razy farbowałam włosy na brąz o ciepłym odcieniu (pierwszy raz w kwietniu, potem na początku sierpnia). Mój naturalny kolor to ciemny szary (to się nazywa chyba mysi) i widać lekkie odrosty, a farba zmywa się bardzo powoli i kolor jest prawie identyczny jak zaraz po farbowaniu.
Dzisiaj poszłam do fryzjerki, żeby powiedziała mi, czy da się zafarbować moje włosy na popielaty jasny brąz. Powiedziała, że niestety nie, bo z ciepłego odcienia nie da się stworzyć chłodnego, chyba że zrobiłaby mi dekoloryzację lub mocno rozjaśniła kolor, a dopiero potem nałożyła popieraty, co i tak nie dałoby gwarancji, że uzyskam pożądany efekt.
Czy mogę coś zrobić, żeby farba zeszła szybciej? A może są jeszcze inne sposoby, żebym mogła przystąpić do farbowania? Bardzo proszę o poradę.
Waiata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 16:47   #5147
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

U~ła~, ciekawe czy to trwały efekt?
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 21:37   #5148
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez KobietaNaBosaka Pokaż wiadomość
Zyta82 - dziękuję Ci za odpowiedź
Palette na szczęście nie farbowałam, ale przez kilka lat Castingiem Ciemnym Brązem. No i teraz walczę Byłam dziś u fryzjera (nie wytrzymałam ) - na farbce Artego 7.11 połączone z 6.11 na wodzie 3% ... niby jest lepiej, ale rudości nadal widzę - włosy ciemniejsze. Sama nie wiem co o tym myśleć. Zdjęcia wkleję jutro

A w ramach ciekawostki :

http://www.freshlight.jp/superdoll/l...hcr_clear.html
http://www.freshlight.jp/superdoll/l...brilliant.html

To mnie zafrapowało - tylko jak dostać to cudeńko.
bossskie ...
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 10:11   #5149
Natalisis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 234
Dot.: Z ciemnego odcienia ciepłego w jaśniejszy popielaty.

Faktycznie ciężko jest uzyskać popiel na ciepłym odcieniu, jak się uda to włosy będą i tak nieźle zniszczone, po tych wszystkich zabiegach. Dlatego chyba lepiej poczekać aż farba się trochę zmyje (bo jeśli była to trwała koloryzacja to i tak nie zejdzie do końca, zjaśnieje tylko trochę), albo aż Ci włoski odrosną, chociaż wiem, że to wymaga czasu i dużo cierpliwości. Myj włosy szamponami przeciwłupieżowymi i ziołowymi, bo one szybciej wypłukują kolor, ale tak jak pisałam na całkowite wypłukanie farby trwałej nie ma szans. Może mogłabyś jeszcze spróbować rozjaśnić włosy gęstymi i cieniutkimi pasemkami i wtedy na to położyć jakiś popielaty odcień, ale nie wiem czy to by wyszło. W każdym bądź razie chyba mniej by to zniszczyło włosy niż dekoloryzacja, po której włosy i tak wychodzą rudo-pomarańczowe (zwłaszcza z brązu) i na popiel nie ma co liczyć.

Edytowane przez Natalisis
Czas edycji: 2010-11-26 o 10:16
Natalisis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-26, 10:57   #5150
KobietaNaBosaka
Raczkowanie
 
Avatar KobietaNaBosaka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trzecia półkula
Wiadomości: 65
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Hej Dziewczyny!

Mam chwilę żeby wkleić zdjęcia po frabie z Artego 7.11 na pół z 6.11. kilka postów wyżej jest kolor wyjściowy - czyli wypłowiała wiewiórka
Rudziznę jeszcze widać tylko nie wiem jakim mixtonem to potraktować ;-/.

Waiata - Ja swój ciemny brąz rozjaśniłam - tzn wypłukałam ( chociaż pomarańczowy pigment został ) Color remover'em Elgonu - poszukaj na forum jest wątek o tym specyfiku .
__________________
"-Co to znaczy "mieć chłopa"?
-Prawdopodobnie chodzi o męską służbę domową. Bardzo rozpowszechnioną w XX wieku."
KobietaNaBosaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 15:23   #5151
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Nie no... Chwilę mnie nie było a Wy tu już jakiś chiński rynek fryzjerski ogarniacie! No to co... Zbiorowe zamówienie?
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 17:40   #5152
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Wg. kursu na PayPalu wychodzi 35zł za sztukę (bez kosztów przesyłki). Drogo dla mnie troszkę
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 17:45   #5153
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Wg. kursu na PayPalu wychodzi 35zł za sztukę (bez kosztów przesyłki). Drogo dla mnie troszkę
No... ale w sumie to podobnie jak za profesjonalkę. Natomiast nie wiadomo co to właściwie jest?


Acha - bo się z wami nie dzieliłam - w poniedziałek farbowałam FreeLimix 6,1 na 3% i mix blue - dłuuuuga glistka - farba aż niebieska była. Wyszło super! Niezwykle naturalny kolorek, bardzo chłodny, popielaty - tyle, że to poziom 5 a nawet może w kierunku 4. Mi to akurat odpowiada, bo znów wolę siebie w oryginalnej, prawie czarnej wersji, ale innym może nie odpowiadać.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-27, 00:40   #5154
mielonka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

witam, jaki to jest kolor golldwel 7gb, sahara beż blond, to bardziej pod braz? w odcieniu rudym? czy uzywała któras tego koloru? mysle to zmieszac z 6sb, albo 6a.
mielonka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-27, 19:48   #5155
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
No... ale w sumie to podobnie jak za profesjonalkę. Natomiast nie wiadomo co to właściwie jest?


Acha - bo się z wami nie dzieliłam - w poniedziałek farbowałam FreeLimix 6,1 na 3% i mix blue - dłuuuuga glistka - farba aż niebieska była. Wyszło super! Niezwykle naturalny kolorek, bardzo chłodny, popielaty - tyle, że to poziom 5 a nawet może w kierunku 4. Mi to akurat odpowiada, bo znów wolę siebie w oryginalnej, prawie czarnej wersji, ale innym może nie odpowiadać.
pewnie, że nas interesuje, fotki prosimy!
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-27, 21:19   #5156
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez KobietaNaBosaka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!

Mam chwilę żeby wkleić zdjęcia po frabie z Artego 7.11 na pół z 6.11. kilka postów wyżej jest kolor wyjściowy - czyli wypłowiała wiewiórka
Rudziznę jeszcze widać tylko nie wiem jakim mixtonem to potraktować ;-/.

Waiata - Ja swój ciemny brąz rozjaśniłam - tzn wypłukałam ( chociaż pomarańczowy pigment został ) Color remover'em Elgonu - poszukaj na forum jest wątek o tym specyfiku .
no u Ciebie kolor ciemny/srendi blond wychodzi tak jak powinien a na moich cienkich wlosach wygada jak ciemny braz! Podoba mi się

a kto nam przetlumaczy instrukcje z chińskiego?
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 15:46   #5157
KobietaNaBosaka
Raczkowanie
 
Avatar KobietaNaBosaka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trzecia półkula
Wiadomości: 65
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Poison27 - Ciesze się ,że Ci się podoba i ... obawiałam się tego farbowania (zazwyczaj wychodziły naprawdę ciemne), bo też mam cieńkie włosy.

Te japońskie farby mogą być całkiem rzeczowe ( pomijając fakt ,że opis to forma obrazkowa jedynie)- tylko nieco drogie, tak jak napisała agatka2002 6-10$ czyli ok. 35 zł - doliczając do tego przesyłkę pewnie wyjdzie jakieś 50 zł ;-/ ( wersja optymistyczna) . No i jestem w kropce. Kusi.. aj.... kusi

A jak tam u Was dziewczyny?

U mnie wymywają się popielate akcenty - czyli stopniowy come back wiewiórki
__________________
"-Co to znaczy "mieć chłopa"?
-Prawdopodobnie chodzi o męską służbę domową. Bardzo rozpowszechnioną w XX wieku."
KobietaNaBosaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 11:47   #5158
Lynn25
Raczkowanie
 
Avatar Lynn25
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 145
GG do Lynn25
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

dziewczyny a czy któraś z Was używała na ciemne farbowane włoski tej farby???
Bo mnie kusi strasznie szczególnie ta popielata wersja
http://allegro.pl/chi-infra-rozjasni...313190932.html
__________________
Tomorrow is always another day!
Lynn25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 16:25   #5159
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Lynn25 Pokaż wiadomość
dziewczyny a czy któraś z Was używała na ciemne farbowane włoski tej farby???
Bo mnie kusi strasznie szczególnie ta popielata wersja
http://allegro.pl/chi-infra-rozjasni...313190932.html
Wygląda całkiem fajnie. To Chi Fourux dla profesjonalistów. i tylko zastanawia mnie nazwa "infra" bo infra to jest taka tuba u fryzjera, która jonizuje, odżywia, nawilża, kiedyś robiłam sobie pod nią odnowy woskowe. To nie wiem czy ta farba nie musi być wsadzona pod takie coś, ale w sumie nic nie piszą, no ale jakie te 4 kroki mają być o których piszą, to nie wiem. Spróbuj na jakimś innym wątku z platynowym blondem, bo my chcemy uzyskać "mysi" blond, może tam ktoś próbował
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 11:47   #5160
Lynn25
Raczkowanie
 
Avatar Lynn25
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 145
GG do Lynn25
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ok dzięki
__________________
Tomorrow is always another day!
Lynn25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:03.