Czy Meteoryty zapychają? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-17, 18:09   #1
elorelei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 52
Unhappy

Czy Meteoryty zapychają?


Witajcie dziewczyny. Mam zamiar sprawić sobie na Sylwestra puderek w kulkach Meteorites Guerlaina. Przeczytałam, że ma on w składzie Magnesium Myristate. Z wątków na forum wiem, że to popularny zapychacz. Czy mogłybyście się podzielić swoimi doświadczeniami z używania meteorytów. Zapychają czy nie? Recenzje na KWC są bardzo pozytywne, więc jestem trochę w kropce
elorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 18:56   #2
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: Czy Meteoryty zapychają?

Mam meteoryty juz ponad 2 lata i nie zauwazylam, zeby zapychaly. Tzn jak uzywam tylko meteorytow i dobrego podkladu nie-zapychajacego (np. LRP) to nie widze efektu zapychania. Ale to mosze byc zalezne od skory ?
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 20:23   #3
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Czy Meteoryty zapychają?

Nakretka, ja sie zastanawiam nad podkladem LRP. Polecasz? Chce miec podklad dobrze matujacy, ale nie jakis ciezki, tępy, tylko wiesz...
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 21:25   #4
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Czy Meteoryty zapychają?

Nie zauwazylam by zapychaly, ale stosuje je tylko do okreslonych partii twarzy jako rozswietlacz. Podklad ktory stosuje to guerlaina le fleur (lekki)albo YSL soie (bardziej matujacy, taki polmat w kierunku matu).

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 23:22   #5
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Czy Meteoryty zapychają?

Tez sie zastanawialam nad zakupem ale zrezygnowalam po przeczytaniu skladu - dosc mialam problemow z rozem (po 3-4 mieisacach uzywania mialam prawdziwy tradzik kosmetyczny, ktorego usuniecie + sladow po nim, zajelo mi z pol roku!).

Znam jedna posiadaczke Meteorytow (to oczywiscie nie regula, rozne skory rozeni reaguja) i ona nie ma wcale dobrej cery. A ja mam teraz idealna i nie chce zmieniac tego przyjemnego status quo
Nablyszczam sie teraz tym:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8354

Daje ladny efekt, zwlaszcza na zadbanej cerze i jego sklad wyglada mi na pozbawiony pulapek. Recenzje, napisze jednak co najmniej po kilku miesiacach uzywania.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 23:48   #6
elorelei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 52
Dot.: Czy Meteoryty zapychają?

Dzięki za szybką reakcję i czekam na kolejne wypowiedzi
elorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 09:15   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Czy Meteoryty zapychają?

Magnesium Myristate to faktycznie nieco podejrzany składnik - ale choć bardzo podejrzliwie przeglądam wszelkie mirystyniany i palimityniany w składzie, musze powiedzieć, że ten mi nie szkodzi. Używam Meteorytów od wielu lat, jedno opakowanie już zużyłam, dwa mam na składzie, używam na całą twarz - na podkład płynny, czasem na kompaktowy. Mnie nei zapycha. Guerlain często dodaje ten składnik do swoich pudrów, jest także w pudrze brazującym Teracotta, którego też zużyłam już sporo. Mnie osobiście nie zatyka. Cerę mam bardzo dobrą, ale mnie się zaskórniki robią jednak dość rzadko - mam bardzo wąziutkie pory, które się jakoś nie zapychają. Od kilku lat naprawdę bardzo świadomie dbam o cerę i wybieram specyfiki w raczej przemyślany sposób, stosuję dużo złuszczaczy itd. U mnie najszybciej pojawiają się poważniejsze stany zapalne, które długo się goją.

Jestem wielką fanką Meteorytów i będę je zawsze polecać są boskie
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-18, 11:36   #8
elorelei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 52
Dot.: Czy Meteoryty zapychają?

Oj, kusisz Smoczyco, kusisz Ja w sumie też nie mam żadnych poważniejszych problemów z cerą, więc moze jednak spróbuję. Podobno efekt na buźce jest całkowicie wart ceny Meteorytów.
elorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 15:09   #9
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: Czy Meteoryty zapychają?

Cytat:
Napisane przez Ash
Nakretka, ja sie zastanawiam nad podkladem LRP. Polecasz? Chce miec podklad dobrze matujacy, ale nie jakis ciezki, tępy, tylko wiesz...
Ash, Troche OT, ale jesli chodzi o LRP, to podklad unifiance mnie akurat odpowiada tylko fluid, ten lzejszy, bron boze nie fine film (czy jakos tak), bo ten to tworzy maske absolutna - dla mnie to raczej korektor
A z maskujacych podkladow to juz tak generalnie i stale polecam clinique superbalanced - jak sie go inteligentnie uzywa (czyt. oszczędnie ) to swietnie kryje, a nie zamienia w japonską lalkę. Tylko opakowanie troche niewygodne, bo się leje.
Pozdrawiam
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 15:27   #10
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Czy Meteoryty zapychają?

Upłynęło już wiele lat od czasu założenia tego wątku, ale zdecydowałam, że podbiję Właśnie niedawno stałam się posiadaczką meteorytów mythic, no i niestety odniosłam wrażenie, że mnie zapchały na czole Podobne wrażenie miałam przy rozświetlaczu artdeco. Natomiast z tego typu produktów nie zapychały mnie ziemia egipska ani kulki Vollare.

Skład meteorytów: talc, nylon-12, magnesium myristate, distarch phosphate, magnesium carbonate, hydrated silica, triticum vulgare (wheat) starch, glyceryl stearate, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, alpha-isomethyl ionone, benzyl benzoate, linalool, benzyl alcohol, amyl cinnamal, limonene, butylphenyl methylpropional, geraniol, cinnamyl alcohol, eugenol, coumarin, [+/- mica, CI 77891 (titanium dioxide), CI 77289 (chromium hydroxide green), CI 77007 (ultramarines), CI 15850 (red 7 lake), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (iron oxides)]

Skład Vollare: Talc, Calcium Sulfate, Calcium Carbonate, Laloine Alkohol, Laloine Acid, Izopropyl Lanolate, Potassinum Alglnate, PEG-20 Glyceryl Ricinolate, PEG-40 Ricinolamide, Fragrance, Methylparaben, Propylparaben, Buthylparaben, Sodium Dehydrocetate, Phenoxyethanol, BHT, +/- CI77891, CI 77019, CI 77492, CI 77491, CI 77163, CI 77007, CI 77510, CI 77288, CI 77289, CI 10140, CI 75470, CI 77742, CI 45380, CI 48410:2, CI 71381, Nylon-12.

Pozostałych składów nie ma. Więc mówicie, że to magnesium myristate może być winowajcą ??
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 16:28   #11
kosmetocholiczka4ever
Zadomowienie
 
Avatar kosmetocholiczka4ever
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: bardzo duże miasto
Wiadomości: 1 498
Dot.: Czy Meteoryty zapychają?

METEORYTÓW używam od kilku lat codziennie i nie zauważyłam żadnego zapychania. Ale każda cera jest inna i co innego jej służy.
__________________



kosmetocholiczka4ever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 17:52   #12
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Czy Meteoryty zapychają?

Ja używam od roku. Zapychania brak
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 20:12   #13
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Czy Meteoryty zapychają?

A mnie meteoryty i zapychają i jeszcze dodatkowo uczulają, masakra
jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.