Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-11, 12:42   #1561
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wczoraj po raz kolejny farbowałam henną i jestem jeszcze bardziej zadowolona z koloru
Trzymałam o wiele dłużej, bo zasnęłam Byłam już pewna, że wyjdę ruda a tu piękny ciemny, kasztanowy brąz
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 15:13   #1562
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nenya Pokaż wiadomość
Plurabellle
a po ukręceniu mieszanki zostawiasz na noc czy od razu nakładasz?
Od razu. Tzn - jak wystygnie. I trzymam pół godziny - dłużej nie wytrzymuję ;D
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 13:46   #1563
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nenya Pokaż wiadomość
Hej Laseczki

straszna ta pogoda... zimno, mokro, ponuro brrrrrrrr

Ecliptę sobie zakupiłam, wczoraj trzymałam godzinkę - efekt to taki błysk na włosach jakiego już dawno u siebie nie widziałam

Plurabellle

Frangipani inaczej plumeria inaczej kwiat hawajów - u nich to rośnie na każdym kroku.
właśnie zamówiłam sobie nasiona tej roślinki

zapach jest cudowny!!! paskudzę nim końcowki włosów ale troszku bo okrutnie tłusty, dodaję do serum na buzię i na dekolt, do balsamu do ciała
przestałam używac perfum

mam pytanie: czy do henny można dodać balsam henna wax coby się lepiej rozprowadzało?

pozdrawiam serdecznie
Czy to któryś z tych? Jest dosyć duża różnica w cenie więc pytam zanim zamówię, bo mnie zachęciłaś:

http://www.helfy.pl/olejek-monoi-de-tahiti
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-monoi.html
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 15:55   #1564
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nerla Pokaż wiadomość
Czy to któryś z tych? Jest dosyć duża różnica w cenie więc pytam zanim zamówię, bo mnie zachęciłaś:

http://www.helfy.pl/olejek-monoi-de-tahiti
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-monoi.html
Ja jeszcze nie uzywam, ale czekam na ten z BU. Ten z Helfy to nie jest czysty olejek - ma w składzie wiele innych rzeczy. Może stąd ta róznica w cenie?
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-13, 07:39   #1565
nenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 78
GG do nenya
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

hej
to ten z BU - ma śmieszną konsystencję - trochę jak masło z grudkami ale wystarczy troszkę na rękę wziąć i od razu zmienia konsystencję na płynną
tego z helfy jeszcze nie próbowałam - trochę mnie ostudziło jak znalazłam na allegro perfumy Frangipani - no i niestety śmierdzi okrutnie jak najgorszy agresywny odświerzacz powietrza do toalet - nawet w toalecie nie używam - paskudztwo.

jesli chodzi o BU to kupiłam jeszcze żel haliuronowy, który mieszam z kremami albo z serum na blizny (też z BU) - bo jestem po agresywnym zabiegu odplamiajacym przebarwienia.
Ze wszystkich produktów jestem zadowolona, kosztują mało, sa łatwe w zrobieniu i stosowaniu
teraz przymierzam się do serum z róży i do olejku do demakijażu

buziaki
nenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-13, 13:39   #1566
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

O, jest wątek dla mnie

Lata farbowałam włosy henną... oj śliczne miałam wtedy włosy

Potem do ślubu zachciało mi się pasemek i zaczęłam chadzać do fryzjera... już parę lat farbuję włosy chemicznie i korci mnie żeby wrócić do henny... ale sama nie wiem.

Nie macie dziewczyny wrażenia że te kolory po hennie są dość... sztuczne?
Nie mówię że nie są piękne, bo są, bardzo intensywne ale jak teraz patrzę na swoje stare zdjęcia to jakoś mi to nie pasi

Zawsze farbowałam jakimiś czerwieniami, wiśniami itp. teraz chciałabym ew wypróbować brązy. I powiedzcie mi, czy po farbowaniu brązami, jak farba się zmywa (co jest jednym z poważniejszych minusów henny... zmywa się i farbuje ubrania) to nie zostaje rudy?
Bo mi czerwień zawsze zmywała się do tego samego pięknego rudego który jednak po paru latach mi obrzydł
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 08:05   #1567
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Jak farbowałam parę lat temu chną, którą zalewałam wrzątkiem to wychodziła mi dzika marchewka, która spierała się na żółtobury. Potem przeskoczyłam na venitę i kolor był ładny ale do pierwszego mycia. Ale o fatalnej venicie już pisałam i nie będę do tego wracać. Odkąd zaczęłam używać lepszej jakości henny mam ładną, naturalną miedź, która nie spłukuje się nawet po 2 miesiącach.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-14, 11:53   #1568
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
O, jest wątek dla mnie

Lata farbowałam włosy henną... oj śliczne miałam wtedy włosy

Potem do ślubu zachciało mi się pasemek i zaczęłam chadzać do fryzjera... już parę lat farbuję włosy chemicznie i korci mnie żeby wrócić do henny... ale sama nie wiem.

Nie macie dziewczyny wrażenia że te kolory po hennie są dość... sztuczne?
Nie mówię że nie są piękne, bo są, bardzo intensywne ale jak teraz patrzę na swoje stare zdjęcia to jakoś mi to nie pasi

Zawsze farbowałam jakimiś czerwieniami, wiśniami itp. teraz chciałabym ew wypróbować brązy. I powiedzcie mi, czy po farbowaniu brązami, jak farba się zmywa (co jest jednym z poważniejszych minusów henny... zmywa się i farbuje ubrania) to nie zostaje rudy?
Bo mi czerwień zawsze zmywała się do tego samego pięknego rudego który jednak po paru latach mi obrzydł
Hmm....sztuczne. Nie wiem ale muszę zrobić foto i porównać Ja tylko wiem, że po hennie mam piękny kolor i moje włosy na pewno nie niszczą się tak jak po farbowaniu chemicznym
Dzisiaj nie mogłam się na nie napatrzyć Są takie gładkie i lśniące.
Ja jestem bardzo zadowolona, że w ogóle znalazłam ten wątek i spróbowałam
Minusem jest to, że trzeba się nieźle natrudzić aby wyszły różnorodne kolory.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 18:18   #1569
nenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 78
GG do nenya
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

oj
dziewczyny coś ucichły...
to chyba przed świętami
nenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 21:32   #1570
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Nenya, własnie zrobilam pierwszy crash-test oleju monoi. Pachnie naprawdę super. Zwłaszcza w porownaniu z hydrolatem z kocanki i olejem tamanu, które mialam na twarzy

Trzymałam na włosach całe popołudnie i wieczór. Zmykałm księzniczkowym szamponem - musiałam 3 razy nim myć, żeby zlazło, ale do ostatniego mycia dodałam do szamponu hydrolatu aloesowego (patent z BU). Jeszcze mi włosy nie wyschły całkiem, ale już widzę, że są super miękknie i lśniące

A tak poza tym mam już amlę i ecliptę. Tę drugą chyba "skrasztestuję" w weekend, choć nie wiem, czy nie poczekać do po świętach lepiej.

Cytat:
Napisane przez nenya Pokaż wiadomość
jesli chodzi o BU to kupiłam jeszcze żel haliuronowy, który mieszam z kremami albo z serum na blizny (też z BU) - bo jestem po agresywnym zabiegu odplamiajacym przebarwienia.
buziaki
Ja mam kwas hialuronowy z Naturalisa (ten "wielko-i-mało-czasteczkowy). Wyczytalam na tym wątku, że jest najlepszy Ok. tydzień temu odkryłam, że jeśli się go rozrobi z wodą i wetrze we włosy - ładnie lśnią.

Edytowane przez Plurabellle
Czas edycji: 2009-12-17 o 21:40
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-27, 19:54   #1571
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny, powiedzcie mi jaką hennę do włosów kupić (bo chyba powrócę do zdrowej koloryzacji )???
Zawsze farbowałam henną Venity - najpierw tą w proszku a potem taką w tubce - ale któraś z was pisała że są lepsze (chociaż ja miałam po niej super włosy)
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 21:23   #1572
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja polecam hennę z mazideł - nie spłukuje mi się z włosów (farbuje się jak mam przeogromne odrosty co ok 6-7tyg), wychodzi bardzo ładny kolorek i włosy po niej nie są tak sztywne jak po np hennie eld
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 21:16   #1573
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja właśnie powiedziałam nie farbom chemicznym i po nieudanej trwałej prawie miesiac temu nałożyłam hennę ^_^ Czekam właśnie na efekt mojego farbowania. Liczę na wzmocnienie włosków i wyrównanie trzech kolorów na głowie jakie miałam teraz.
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 22:39   #1574
Orsolya99
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mam naturalny kolor włosów taki niby ciemny blond, mysi, szaro-bury, popielaty brąz, jakiś taki niezidentyfikowany, ogólnie BRZYDKI. Dlatego chcę przefarbować, ale nie chce niszczyć włosów.

Jaki kolor mi może wyjść, jeśli zafarbuję henną? No i jaki odcień henny mam wybrać? Żeby tylko nie rudy

Pomóżcie jak możecie, to trzecie forum, a na wcześniejszych nikt nie odpisuje.

Aha, no i żeby nie było, to szukałam w google. Nikt nie pisze swojego naturalnego koloru włosów, tylko jaki im wyszedł.
Orsolya99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 05:12   #1575
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Z samej henny na pewno wyjdzie rudy. DLatego jeśli nie chcesz rudości to ja spróbowałabym jakiejś mieszanki, np. henna z indygo i amlą, albo henna z cassią (nie wiem czy to tak po polskiemu się pisze). W sumie niewiele wiem o tym jak i ile czego dodać bo sama użyłam tylko henny. Tutaj masz przykłady różnego rodzaju mixów i jak wychodzą na głowie:
http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html
I oczywiście nie polecam jednak żadnych past w stylu venity.
P.S.
Tu np jest henna + cassia: http://www.hennaforhair.com/mixes/evie/
A tak by wyszła sama henna wymieszana 50/50 z odżywką na blond włosach: http://www.hennaforhair.com/mixes/wendyw/
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 14:04   #1576
amber33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Orsolya99 Pokaż wiadomość
Mam naturalny kolor włosów taki niby ciemny blond, mysi, szaro-bury, popielaty brąz, jakiś taki niezidentyfikowany, ogólnie BRZYDKI. Dlatego chcę przefarbować, ale nie chce niszczyć włosów.

Jaki kolor mi może wyjść, jeśli zafarbuję henną? No i jaki odcień henny mam wybrać? Żeby tylko nie rudy

Pomóżcie jak możecie, to trzecie forum, a na wcześniejszych nikt nie odpisuje.

Aha, no i żeby nie było, to szukałam w google. Nikt nie pisze swojego naturalnego koloru włosów, tylko jaki im wyszedł.
Polecam strone angielska, warto zobaczyc bo wodac na zdjeciach przed i po hennie wlosy. Kupilam w UK henne z amla i shikakai, moje wlosy sa w kolorze ciemnego bursztynu. Jesli ktos bedzie zainteresowany to moge sie podzielic, amber33@tlen.pl
amber33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 16:27   #1577
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mam tubkę henny krakowskiej, podobno 100%, ale ona jest raczej do brwi i rzęs. Jest jej dosyć dużo, mogłabym użyć na włosy? Jest to odcień brązowy, a przecież naturalna barwi na rudo... hm?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 12:17   #1578
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Orsolya99 Pokaż wiadomość
Mam naturalny kolor włosów taki niby ciemny blond, mysi, szaro-bury, popielaty brąz, jakiś taki niezidentyfikowany, ogólnie BRZYDKI. Dlatego chcę przefarbować, ale nie chce niszczyć włosów.

Jaki kolor mi może wyjść, jeśli zafarbuję henną? No i jaki odcień henny mam wybrać? Żeby tylko nie rudy

Pomóżcie jak możecie, to trzecie forum, a na wcześniejszych nikt nie odpisuje.

Aha, no i żeby nie było, to szukałam w google. Nikt nie pisze swojego naturalnego koloru włosów, tylko jaki im wyszedł.
Nikt Ci nie powie z całą pewnością, jaki kolor wyjdzie Ci po hennie. yło o tym wielokrotnie w wątku - to zalezy nie tylko od kolooru wyjściowego, ale też m.in. od rodzaju henny, stanu włosów, tego, co domieszasz, itp.

Kilka stron wcześniej wkleilam linki do tabel kolorystycznych niektórych producentów henny.

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Mam tubkę henny krakowskiej, podobno 100%, ale ona jest raczej do brwi i rzęs. Jest jej dosyć dużo, mogłabym użyć na włosy? Jest to odcień brązowy, a przecież naturalna barwi na rudo... hm?
Możesz podać producenta albo dać link?

Biorę się właśnie za pierwsze farbowanie słynną henną z mazideł. Dobrze, że wczorraj przeczytałam instrukcję - i że musi dojrzewać przez 12 godzin! Bo bym jej nie zmieszała wieczorem i nie wiem, kiedy bym się farbowała... - pewnie bym Nowy Rok witała z folią na łbie
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 13:15   #1579
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Możesz podać producenta albo dać link?
No właśnie nie mam producenta, na opakowaniu nic nie pisze. Kupiłam to jakimś profesjanolnym sklepie fryzjerskim, kiedyś tam. Pani powiedziała, że to 100%, brązowa, krakowska i tyle.
Dodaję zdjęcie
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-31, 16:21   #1580
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
No właśnie nie mam producenta, na opakowaniu nic nie pisze. Kupiłam to jakimś profesjanolnym sklepie fryzjerskim, kiedyś tam. Pani powiedziała, że to 100%, brązowa, krakowska i tyle.
Dodaję zdjęcie

Czy to jest proszek czy inna substancja? I jaka jest wielkość - wydaje się małe, właśnie takie jak te w malutkich pudełkach do rzęs i brwi.

A tak poza tym zmyłam hennę z Mazideł. Pomimo, że linię włosów, uszy i szyję mylam zaraz po nałożeniu - nie domyły się! podobnie jak miejsca, na które spadły małe gudnki - też myłam od razu...

Poza tym włosy mam duzo bardziej miękkie niż po hennie z ELD, choć z natury mam suche włosy i nie użyłam żadnej odżywki do nich. W tej chwili jeszcze schną, alejuż widze, że na pewno będą ciemniejsze niż "zwykle" - trochę :szok: - możliwe, że to najciemniejszy kolor w moim życiu będzie - i jakby bardziej rude - miedziane.

Może intensywność koloru wynika z tego, ze trzymałam hennę na włosach ok 1,5 godziny, a nie - jak zwykle 05, godziny?

No i dodałam soku z cytryny.

Co prawda nie postąpilam do końca zgodnie z instrukcją na stronie Mazideł - nie rozrabiałam całego prochu sokiem z cytryny. Obawiałam się, że tak kwaśny odczyn podrażni mi skórę. Rozrobilam z wodą i sokiem z 1 cytryny. Wykorzystałam 100 g henny, więc ten sok stanowił niezbyt duży procent mieszanki.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 16:36   #1581
Orsolya99
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

maymay6, amber33 i Plurabellle, dzięki
Orsolya99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 13:59   #1582
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Może Wy mi pomożecie wymyśleć mix na moje włosiska. Zostało mi po ostatnim farbowaniu z 2 może 3 łyżki gotowej henny (leży sobie w zamrażalniku). Jak po drugim myciu po hennie zobaczyłam ten fantastyczny blask moich włosów (nie błyszczały tak jeszcze po żadnych odżywkach) to pomyślałam, że mogłabym z tej resztki henny zrobić maseczkę na głowę . Żal mi wyrzucać takiego magicznego specyfiku. Tak więc z dostępnych rzeczy mam:
chemiczne:
- balsam mr. potters aloesowy
- henna treatment wax
- Wax rainforest
- odżywka joanny cytryna + miód

naturalne:
- oleje: avokado, ze słodkich migdałów, jojoba, len, kokosowy
- miód naturalny
- jogurt naturalny

Osobiscie wolałabym dodać jakieś naturalne składniki to tej henny. Może wy macie pomysł co dodać żeby odżywić włoski i nawilżyć je jak najbardziej? Zastanawiałam sie nad mieszanką henna + miód...+ ... no właśnie - coś by się jeszcze przydało bo raczej na moje gęste włosiska mam troszkę za mało tej henny. Może dolać któryś z olejów - tylko czy wtedy henna będzie miała szansę odżywić włosy jak oleje oblepią włoski?
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 14:35   #1583
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Może Wy mi pomożecie wymyśleć mix na moje włosiska. Zostało mi po ostatnim farbowaniu z 2 może 3 łyżki gotowej henny (leży sobie w zamrażalniku). Jak po drugim myciu po hennie zobaczyłam ten fantastyczny blask moich włosów (nie błyszczały tak jeszcze po żadnych odżywkach) to pomyślałam, że mogłabym z tej resztki henny zrobić maseczkę na głowę . Żal mi wyrzucać takiego magicznego specyfiku. Tak więc z dostępnych rzeczy mam:
chemiczne:
- balsam mr. potters aloesowy
- henna treatment wax
- Wax rainforest
- odżywka joanny cytryna + miód

naturalne:
- oleje: avokado, ze słodkich migdałów, jojoba, len, kokosowy
- miód naturalny
- jogurt naturalny

Osobiscie wolałabym dodać jakieś naturalne składniki to tej henny. Może wy macie pomysł co dodać żeby odżywić włoski i nawilżyć je jak najbardziej? Zastanawiałam sie nad mieszanką henna + miód...+ ... no właśnie - coś by się jeszcze przydało bo raczej na moje gęste włosiska mam troszkę za mało tej henny. Może dolać któryś z olejów - tylko czy wtedy henna będzie miała szansę odżywić włosy jak oleje oblepią włoski?
a ja mam chne Eldu. ale tylko paczkę. może też się da zrobić maseczke?
Może z samą glorią?
W każdym bądź razie podłączam się do pytania
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 14:49   #1584
agawiii15
Raczkowanie
 
Avatar agawiii15
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 79
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czesc Dziewczyny!
Musze sie was poradzic. Farbowalam wlosy chna juz nie pierwszy raz. Zawsze wychodzil mi bardzo wyrazny rudy kolor. No ale to chyba nie bylo jeszcze to o co mi naprawde chodzilo . Chcialam cos jeszcze jasniejszego. Naczytalam sie duzo o tym na wizazu i innych stronach wiec przy ostatnim farbowaniu zrobilam cos takiego: Wymieszalam chne z sokiem z prawie calej pomaranczy i zostawilam przykryta folia w salaterce na okolo 24 h. Przed farbowaniem dodalam jeszcze niecala lyzeczke kurkumy. Trzymalam na glowie okolo 1,5 h. Myslalam ze ma mi wyjsc kolor jasniejszy a wyszedl ciemniejszy niz zwykle . Po 3 dniach nieco rozjasnial ale i tak nie tak jak myslalam . Co moglam zrobic zle? Moze za dlugo stala ta mieszanka z pomarancza? Juz sama nie wiem... Dodam jeszcze ze mam wlosy podatne na farbowanie itp (kolory zawsze wychodzily takie jak powinny). Dzieki za pomoc A henna eld odcien chna ;]

Edytowane przez agawiii15
Czas edycji: 2010-01-05 o 14:51
agawiii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 19:22   #1585
Cerulean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 73
GG do Cerulean
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja szczerze polecam farbowanie włosów WŁAŚNIE HENNĄ dla dziewczyn które dopiero zaczynają
Ja jestem przeciwniczką farb chemicznych nawet tych "najlżejszych" dla włosów. Henną z firmy ELD jestem zauroczona. Od ponad roku traktuje nią włosy, które teraz są grube (wcale nie oblepione), niezwykle lśniące, poprawiły swoją gęstość. I wszyscy mi ich zazdroszczą! Od początku mieszałam brąz z kasztanem i wychodzi to bardzo naturalnie, wiele osób nie chce mi uwierzyć, że maluje włosy! i nic nie przekona mnie do chemicznych farb

polecam serdecznie i życze dużo szczęścia w Nowym Roku!

pozdrawiam;**
__________________
Do you know that feeling? When you can't breathing? When you smile to yourself? I waiting for this...
Cerulean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 13:37   #1586
Orsolya99
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Cerulean Pokaż wiadomość
ja szczerze polecam farbowanie włosów WŁAŚNIE HENNĄ dla dziewczyn które dopiero zaczynają
Ja jestem przeciwniczką farb chemicznych nawet tych "najlżejszych" dla włosów. Henną z firmy ELD jestem zauroczona. Od ponad roku traktuje nią włosy, które teraz są grube (wcale nie oblepione), niezwykle lśniące, poprawiły swoją gęstość. I wszyscy mi ich zazdroszczą! Od początku mieszałam brąz z kasztanem i wychodzi to bardzo naturalnie, wiele osób nie chce mi uwierzyć, że maluje włosy! i nic nie przekona mnie do chemicznych farb

polecam serdecznie i życze dużo szczęścia w Nowym Roku!

pozdrawiam;**
a jaki jest Twój naturalny kolor włosów?
Właśnie ja dopiero zaczynam
Orsolya99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 15:42   #1587
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja myślałam i myślałam nad moją hennową maseczką, wyszperałam na sieci różne opinie i w końcu jutro nakładam:
- 2,3 łyżki rozmrożonej gotowej do nałożenia henny
- 1-2 łyżka miodu
- kilka łyżek zwykłego jogurtu
Wszystko wymieszać, na głowę i zamierzam potrzymać ze 2,3h. Zmyć i zobaczymy co wyjdzie ^_^. Z opinii na sieci wyczytałam że henna z jogurtem ma sie całkiem dobrze a moiodek moje włoski lubią bardzo Zobaczymy więc jak będzie.
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 17:23   #1588
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
A ja myślałam i myślałam nad moją hennową maseczką, wyszperałam na sieci różne opinie i w końcu jutro nakładam:
- 2,3 łyżki rozmrożonej gotowej do nałożenia henny
- 1-2 łyżka miodu
- kilka łyżek zwykłego jogurtu
Wszystko wymieszać, na głowę i zamierzam potrzymać ze 2,3h. Zmyć i zobaczymy co wyjdzie ^_^. Z opinii na sieci wyczytałam że henna z jogurtem ma sie całkiem dobrze a moiodek moje włoski lubią bardzo Zobaczymy więc jak będzie.
i co zrobiłaś tą maseczkę? jak zadziałała?
myślisz, że 100% henna w tubie, do brwi też będzie dobra?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 11:45   #1589
Cerulean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 73
GG do Cerulean
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Orsolya, moim naturalnym kolorem jest taki chłodny brąz. Ładny, ale szybko płowiał na słońcu. Teraz już nie mam takiego problemu i dzisiaj próbuję z basmą.!!
__________________
Do you know that feeling? When you can't breathing? When you smile to yourself? I waiting for this...
Cerulean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 15:22   #1590
mirarz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 27
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Drogie Panie!
Mam problem z układaniem włosów po hennie. Zanim zaczęłam farbować miałam zwyczaj robić loki. Smarowałam włosy jedwabiem Tanita i fryzura trzymała się nawet następnego dnia(!!!!!). Od kiedy zaczęłam używać henny praktycznie nie mogę nic zrobić z włosami. Loki prostują się w ciągu godziny! Możecie mi coś doradzić, by fryzura trzymała się dłużej? Dodam jeszcze, że z natury mam bardzo proste włosy.
mirarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.