Jasny podkład - zbiorczy - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-20, 15:28   #3001
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Drogie wizażanki, czy istnieją gdzies w tym wątku zdjęcia porównawcze Inglota AMC LW100 i bourjois HM 51? Szukam 'po całym internecie' i nie mogę znaleźć...

W tym momencie mam ten drugi, ale jest zbyt pomarańczowy, potrzebuję czegoś neutralniejszego -> buzię mam bladą - białą (może lekko różową, albo to są zaczerwienienia), ale za to szyja zdecydowanie żółta, nie boję się żółtawych podkładów, ale właśnie tych świnek i pomarańczy.

Teraz używam HM51 zmieszanego z białym korektorem z KOBO jako właśnie korektora, punktowo i na to transparenty Rimmel Stay Matte (kiedyś polecony mi w tym wątku, jako beztalkowy ), ale wiadomo, idealnej cery to ten miks nie da, a czasami człowiek chciałby tak...
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 15:34   #3002
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

u mnie nawet tanie na bazie są ok (a skoro są ok to nie mam ochoty wydawać 150 zł za cień ), w sumie ona nawet trochę czasami podbija kolor z trochę droższych mam tylko inglota 'profesjonalnego' czarnego i bez bazy też z nim słabo -.-
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 15:57   #3003
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hadassah Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki, czy istnieją gdzies w tym wątku zdjęcia porównawcze Inglota AMC LW100 i bourjois HM 51? Szukam 'po całym internecie' i nie mogę znaleźć...

W tym momencie mam ten drugi, ale jest zbyt pomarańczowy, potrzebuję czegoś neutralniejszego -> buzię mam bladą - białą (może lekko różową, albo to są zaczerwienienia), ale za to szyja zdecydowanie żółta, nie boję się żółtawych podkładów, ale właśnie tych świnek i pomarańczy.

Teraz używam HM51 zmieszanego z białym korektorem z KOBO jako właśnie korektora, punktowo i na to transparenty Rimmel Stay Matte (kiedyś polecony mi w tym wątku, jako beztalkowy ), ale wiadomo, idealnej cery to ten miks nie da, a czasami człowiek chciałby tak...
Ja mam lw 100 i HM serum 51
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg podklady z inglotem.jpg (27,4 KB, 89 załadowań)
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 16:17   #3004
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
Ja mam lw 100 i HM serum 51

Dziękuję bardzo Serum podobno jest ciut ciemniejsze od klasycznego HM, ale i tak wygląda na bardziej pomarańczowe od inglota... przynajmniej na moim monitorze .
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 16:33   #3005
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Chaigata, zdjęcia zrobiłam, ale nic na nich nie widać. Dziwne, bo gały miałam pomalowane niemal jak szop pracz. Wieczorem postaram się coś wrzucić na wątek ogólny o jasnej cerze, o ile cokolwiek na nich się zobaczy.
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-02-20 o 16:35
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 16:35   #3006
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

chodzi o ten wątek "jak podkreślić..." ? jeśli tak to będę czekać, jak chyba wszystkie dosyć dziwne, że nie widać, u mnie wszystko nawet w najgorszym oświetleniu jest zawsze ok
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 16:48   #3007
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;25229241]chodzi o ten wątek "jak podkreślić..." ? jeśli tak to będę czekać, jak chyba wszystkie dosyć dziwne, że nie widać, u mnie wszystko nawet w najgorszym oświetleniu jest zawsze ok[/QUOTE]
To wina mojego aparatu. On tak dziwnie łapie kolory, że uwydatnia czerwień

A żeby nie było że offtop, to wiecie co? Spotkałam się z twierdzeniem (blog albo jakaś recenzja- już nie pamiętam) że 20 Pro Long Wear MAC-a jest idealna dla bladych cer
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-20, 17:05   #3008
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość

To wina mojego aparatu. On tak dziwnie łapie kolory, że uwydatnia czerwień

A żeby nie było że offtop, to wiecie co? Spotkałam się z twierdzeniem (blog albo jakaś recenzja- już nie pamiętam) że 20 Pro Long Wear MAC-a jest idealna dla bladych cer
może i tak, ale dla bladych czarnoskórych
Dla mnie 15 nawet była ciemna jak kakao.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 17:09   #3009
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość

To wina mojego aparatu. On tak dziwnie łapie kolory, że uwydatnia czerwień

A żeby nie było że offtop, to wiecie co? Spotkałam się z twierdzeniem (blog albo jakaś recenzja- już nie pamiętam) że 20 Pro Long Wear MAC-a jest idealna dla bladych cer
wtedy przydaje się magia photoshopa co do takich twierdzeń to jest ich wszędzie mnóstwo, a najlepszą są obietnice producentów, u których pod kolorem ivory kryją się czasami pomarańczki, brązy albo w ogóle jakieś ciemne mazidła.. w sumie kiedyś na dysku tez miałam takie zdjęcia samo zło, chyba ich poszukam

Edytowane przez 9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Czas edycji: 2011-02-20 o 17:21
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 17:31   #3010
n_i_x_i_e
Raczkowanie
 
Avatar n_i_x_i_e
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 146
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Ja uwielbiam jasne podkłady, szczególnie takie porcelanki ,
niestety taki mały wybór jasnych odcieni w Polsce
ale ja używam Revlon color stay - ivory
i mieszam z Gosch - porcelain ..taki mi odpowiada,
wytrzymuje cały dzień i całkiem ładnie wygląda

pozdrawiam
n_i_x_i_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 18:06   #3011
moniiikaa
Zadomowienie
 
Avatar moniiikaa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Poznań/Pleszew
Wiadomości: 1 287
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

hej dziewczyny ! znacie może jakieś odpowiedniki kolorystyczne podkładu bourjois healthy mix 52. jeżeli używacie HM52 i macie jeszcze inny podkład który używacie a pasuje Wam kolorem to proszę podzielcie się nazwą podkładu
moniiikaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-20, 18:07   #3012
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Dziewczyny podczytuje Was od jakiegos czasu,a dokladnie od jakiegos pol roku, kiedy to mocno zbladlam i wszystkie moje dotychczasowe podklady okazaly sie za jasne...a poniewaz zdecydowalam sie na zakup Calvin Klein Infinite Matte, w kolorze porcelain to postanowilam podzielic sie opinia.

Jestem dopiero po kilku uzyciach,ale pierwsze wrazenia niestety nie sa tak pozytywne jak sie spodziewalam. Przed zakupem pelnowymiarowego opakowania mialam kilka probek w odcieniu soft beige i poza tym,ze byl on dla mnie za ciemny to calkiem sie polubilismy. Niestety z porcelain nie jest juz rownie dobrze.... Kolor faktycznie jasniutki, na pewno jasniejszy niz 01 alabastre TIU Lancome, czy Ecru z DW Nie wpada wyraznie ani w zolty ani w roz, raczej nie ciemnieje na buzi.... Niestety potrafi podreslac suche skorki (zaczelam uzywac TriaAcneal,wiec to dla mnie istotne...),a dzis, po jakis 3-4 godzinach od nalozenia,z przerazeniem odkrylam,ze osadza sie w porach Fakt, bylo to widoczne tylko z naprawde niewielkiej odleglosci,ale wygladalo mega nieestetycznie....
Przetestuje go jeszcze kilkakrotnie, moze efekt bedzie lepszy,ale jak narazie jestem mocno rozczarowana,szczegolnie, ze gdy uzywalam probek to puder o wiele ladniej wtapial sie w skore...


p.s. ciagle kusi mnie jeszcze podklad 24 ore Deborah, czy ktoras z Was go uzywala i moze powiedziec jak wypada odcien 1? Niestety z moejgo D. wycofali szafe Deborah,wiec zostaja mi ewentualnie zakup w ciemno,a boje sie nie znajac opinii...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/

Edytowane przez aniser
Czas edycji: 2011-02-20 o 18:10
aniser jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 18:52   #3013
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
Dziewczyny podczytuje Was od jakiegos czasu,a dokladnie od jakiegos pol roku, kiedy to mocno zbladlam i wszystkie moje dotychczasowe podklady okazaly sie za jasne...a poniewaz zdecydowalam sie na zakup Calvin Klein Infinite Matte, w kolorze porcelain to postanowilam podzielic sie opinia.

Jestem dopiero po kilku uzyciach,ale pierwsze wrazenia niestety nie sa tak pozytywne jak sie spodziewalam. Przed zakupem pelnowymiarowego opakowania mialam kilka probek w odcieniu soft beige i poza tym,ze byl on dla mnie za ciemny to calkiem sie polubilismy. Niestety z porcelain nie jest juz rownie dobrze.... Kolor faktycznie jasniutki, na pewno jasniejszy niz 01 alabastre TIU Lancome, czy Ecru z DW Nie wpada wyraznie ani w zolty ani w roz, raczej nie ciemnieje na buzi.... Niestety potrafi podreslac suche skorki (zaczelam uzywac TriaAcneal,wiec to dla mnie istotne...),a dzis, po jakis 3-4 godzinach od nalozenia,z przerazeniem odkrylam,ze osadza sie w porach Fakt, bylo to widoczne tylko z naprawde niewielkiej odleglosci,ale wygladalo mega nieestetycznie....
Przetestuje go jeszcze kilkakrotnie, moze efekt bedzie lepszy,ale jak narazie jestem mocno rozczarowana,szczegolnie, ze gdy uzywalam probek to puder o wiele ladniej wtapial sie w skore...


p.s. ciagle kusi mnie jeszcze podklad 24 ore Deborah, czy ktoras z Was go uzywala i moze powiedziec jak wypada odcien 1? Niestety z moejgo D. wycofali szafe Deborah,wiec zostaja mi ewentualnie zakup w ciemno,a boje sie nie znajac opinii...
Z tymi podkładami bywa dziwnie... Moja koleżanka mówiła mi że ma dziwną sytuację z revlonem - używa dwóch odcieni i każdy z nich ma inną konsystencję. Jaśniejszy jest bardziej tynkowy, ciemniejszy już staje się gładki, jakby lekko oleisty. Pochodzą z tej samej partii, są świeże, kupione w tym samym czasie w Douglasie... I niby podkład ten sam... a jednak inny...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 19:07   #3014
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Z tymi podkładami bywa dziwnie... Moja koleżanka mówiła mi że ma dziwną sytuację z revlonem - używa dwóch odcieni i każdy z nich ma inną konsystencję. Jaśniejszy jest bardziej tynkowy, ciemniejszy już staje się gładki, jakby lekko oleisty. Pochodzą z tej samej partii, są świeże, kupione w tym samym czasie w Douglasie... I niby podkład ten sam... a jednak inny...
to nie jest dziwne niestety, po prostu czasem sie zwyczajnie nie da inaczej, im jasniejszy podklad, tym wieksze problemy z formula. zwykle bardzo jasne sa tępe, ciezkie albo zupelnie nie kryja. w sumie z bardzo ciemnymi tez jest problem, wiec nie tylko my mamy prawo narzekac

to jest jeden z dwoch powodow, dlaczego jest tak malo bardzo jasnych podkladow.

drugi: jest niewielki na nie popyt, niestety taka jest prawda jestesmy w zdecydowanej mniejszosci, wiekszosc osob z naturalnie bardzo jasna cera nie chce byc blada, w idealnie dobranych podkladach czuja sie jak smierc (i niestety czesto tak wygladaja, szczczegolnie jak maja twarz chlodna, a szyje zoltawa). gdyby popyt na bardzo jasne podklady byl duzy, to byloby ich w cholere, myslicie, ze spece od marketingu nie wykorzystaliby kazdej szansy, zeby ich firmy zarabialy jak najwiecej?

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2011-02-20 o 19:11
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 19:17   #3015
niezapomnijkaa09
Rozeznanie
 
Avatar niezapomnijkaa09
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 688
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Hej,
wiecie może jaki odcień z Gosh'a będzie zbliżony do revlona colorstay do cery tłustej/mieszanej kolor Buff?
Zastanawiam sie między porcelain a natural.
__________________
16.10.2010 żonka swojego męża
21.04.2014 szczęśliwa mama Antosia


Aparatka:
góra 27.06.2014
niezapomnijkaa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 19:48   #3016
n_i_x_i_e
Raczkowanie
 
Avatar n_i_x_i_e
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 146
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

A mi bladość pasuje
Miałam taka lekarkę która mi zawsze mówiła ze wyglądam jak porcelanowa laleczka
Ale moda sie zmienia, coraz więcej aktorek przestaje sie opalać

Ten Gosh porcelein jest bardzo jasny i raczej właśnie do R. color stay ivory podobny
a buff mi sie wydaje dużo ciemniejszy ,dla mnie za ciemny.

gosha natural nie znam i nie wiem jaki to odcień .
n_i_x_i_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 19:52   #3017
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez niezapomnijkaa09 Pokaż wiadomość
Hej,
wiecie może jaki odcień z Gosh'a będzie zbliżony do revlona colorstay do cery tłustej/mieszanej kolor Buff?
Zastanawiam sie między porcelain a natural.
Ymm, porcelain jest zbliżone do ivory revlona - podobnie chłodne/ neutralne. Natural jest ciemniejszy i faktycznie bardziej żółty... Tylko mam wrażenie że już nieco ciemniejszy od buff. Tak więc jeśli Ci zależy na tonacji, to celuj bardziej w natural (tylko podkreślam - on nie jest jakiś tam szczególnie jasny).

truskawkowawiosna, masz absolutną rację. Prosta sprawa marketingu i handlu - robimy to, na co jest popyt. I w tym momencie zostajemy na lodzie... Ostatnio jak byłam w superpharm do dostałam ataku chichotu przed półką z podkładami Vichy - półka z najjaśniejszym odcieniem była pełna a kolory ciemniejsze - wymiecione... Aż zrobiło mi się żal tych "osamotnionych" podkładów. W sumie mogłam kupić - opal z aera teint jest tylko minimalnie ciemniejszy od HM51 (pewnie ma kolor zbliżony do HM serum)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 20:30   #3018
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

dla mnie Gosh porcelein jest bardziej neutralny, mniej rozowy niz ivory Revlonu, minimalnie ciemniejszy

natural gosha to dla mnie koszmarny kolor, po sciemnieniu wyglada pomaranczowo, nienaturalnie, przed sciemnieniem nawet wydal mi sie interesujacy, zoltego w nim nie widze, tylko ta nienaturalna, sztuczna pomarancza

buff revlonu jest od niego jasniejszy, ale nie okreslilabym go jako cieplego, typowego zoltka, on wbrew pozorom ma te żółc bardziej chlodna, ziemista, jakby przybrudzona, ciemnieje w kierunku brunatnych tonow, a nie jak wiekszosc zoltkow- w pomarancze czy brzoskwinie. mysle, ze moze pasowac wielu osobom, przez te neutralnosc. dla mnie jest za ciemny, ale lepiej wyglada niz jasniejszy, ale rozowawy ivory czy jeszcze wiekszy prosiaczek- fair max factora (uzywalam go kilka lat tuszujac zasychajacą rozowosc pudrem)

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość

truskawkowawiosna, masz absolutną rację. Prosta sprawa marketingu i handlu - robimy to, na co jest popyt. I w tym momencie zostajemy na lodzie... Ostatnio jak byłam w superpharm do dostałam ataku chichotu przed półką z podkładami Vichy - półka z najjaśniejszym odcieniem była pełna a kolory ciemniejsze - wymiecione... Aż zrobiło mi się żal tych "osamotnionych" podkładów.
znam to chociaz wlasnie z burzujkami jest inaczej, 51, 52 sa rozchwytywane, pewnie wizazanki i youtubowiczki nakrecaja biznes. bourjois ma te przewage nad innymi firmami, ze produkuje podklady, ktore pasuja do wiekszosci europejek, sa wlasnie takie "naturalne", predzej w kierunku zoltego niz rozu, ktory tak naprawde malo u kogo jest naturalny (wystarczy spojrzec w jakim kolorze jest jego szyja i reszta ciala).

mi troche przeszly poczatkowe zachyty HM 51, piekny jest, ale przy nakladaniu, jak zasycha, przechodzi w pomaranczowe tony

Cytat:
W sumie mogłam kupić - opal z aera teint jest tylko minimalnie ciemniejszy od HM51 (pewnie ma kolor zbliżony do HM serum)
zrobilam wlasnie test i porownalam je na dloni, ciezko mi jednoznacznie stwierdzic, ktory jest jasnieszy roznia sie znaczaco tonacją, HM 51 jest bardziej naturalny, bezowy, nie ewidetnie sloneczny, ale predzej idzie w strone zolci, vichy zas jest dziwny, taki nienaturalny kolor, ni to zolty, ni to brzoskwiniowy
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 20:45   #3019
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez n_i_x_i_e Pokaż wiadomość
A mi bladość pasuje
Miałam taka lekarkę która mi zawsze mówiła ze wyglądam jak porcelanowa laleczka
Ale moda sie zmienia, coraz więcej aktorek przestaje sie opalać

Ten Gosh porcelein jest bardzo jasny i raczej właśnie do R. color stay ivory podobny
a buff mi sie wydaje dużo ciemniejszy ,dla mnie za ciemny.

gosha natural nie znam i nie wiem jaki to odcień .
na mnie Gosh Porcelanowy był o wiele jaśniejszy od Revlona 110 (ivory)
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-20, 20:58   #3020
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
to nie jest dziwne niestety, po prostu czasem sie zwyczajnie nie da inaczej, im jasniejszy podklad, tym wieksze problemy z formula. zwykle bardzo jasne sa tępe, ciezkie albo zupelnie nie kryja. w sumie z bardzo ciemnymi tez jest problem, wiec nie tylko my mamy prawo narzekac

to jest jeden z dwoch powodow, dlaczego jest tak malo bardzo jasnych podkladow.
Niby dlaczego? Pod względem chemicznym od ciemniejszych podkładów skład różni się tylko minimalną ilością tlenków żelaza i ewn. tlenków nadających chłodny odcień.... Tak przynajmniej wydaje mi się z logicznego punktu widzenia. Mogła byś rozwinąć tę myśl?
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 21:13   #3021
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Niby dlaczego? Pod względem chemicznym od ciemniejszych podkładów skład różni się tylko minimalną ilością tlenków żelaza i ewn. tlenków nadających chłodny odcień.... Tak przynajmniej wydaje mi się z logicznego punktu widzenia. Mogła byś rozwinąć tę myśl?
dla Ciebie minimalnie nie musi znaczy tyle co dla osoby zajmującej sie formulami. roznice między podkladami o roznych odcieniach są nie tylko widoczne golym okiem. w przypadku podkladow mineralnych nie ma problemu, bo maja byc sypkie, sprawa z podkladami o konsystencji fluidu jest juz znacznie bardziej skomplikowana, ciezko dodac tyle tlenkow by uzyskac odpowiednia jasnosc i krycie, ale nie zrobic czegos o konsystencji pasty- tu musialby sie wypowiedziec szczegolowo jakis technolog kosmetyczny, moge troche poszperac, jak odzyskam moja ksiazke o kolorowych kosmetykach na pewno jest tak, ze kazdy odcien podkladu dopuszczony do sprzedazy jest osobno badany, nie ma zmiluj, nie wiem jak jest w innych krajach, ale w PL na pewno.

maly offtopik ja zauwazylam bardzo czesto na wizazu straszna krytyke niektorych skladow "a po co napakowali tam skladnik xyz?", niestety nie wszystko jest tak proste i oczywiste jak sie niewtajemniczonym wydaje, zrobic kosmetyk o odpowiedniej konsystencji, trwalosci, a jednoczesnie w przystepnej cenie to nie jest takie hop siup. inny przyklad- filtry, ile to 50+ zostalo zbesztanych, ze biela, zostawiaja blysk, no niestety, gdyby sie dalo zrobic kosmetyk prawie niewidoczny na skorze, doskonale chroniacy, to dawno by takie byly na rynku. te najprzyjemniejsze w uzytkowaniu czyli niebielace i nieswiecace sie, daja mniejsza zwykle mniejsza ochrone przed UV, cos za cos niestety

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2011-02-20 o 21:15
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 21:23   #3022
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Z tymi podkładami bywa dziwnie... Moja koleżanka mówiła mi że ma dziwną sytuację z revlonem - używa dwóch odcieni i każdy z nich ma inną konsystencję. Jaśniejszy jest bardziej tynkowy, ciemniejszy już staje się gładki, jakby lekko oleisty. Pochodzą z tej samej partii, są świeże, kupione w tym samym czasie w Douglasie... I niby podkład ten sam... a jednak inny...
I w tym wypadku jest dokladnie tak samo- niby ten sam podklad,a jednak inny... Szkoda, bo jesli okaze sie, ze to wchodzenie w pory to nie jednorazowy wybryk to bede musiala sie z nim rozstac i szukac dalej...
Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
to nie jest dziwne niestety, po prostu czasem sie zwyczajnie nie da inaczej, im jasniejszy podklad, tym wieksze problemy z formula. zwykle bardzo jasne sa tępe, ciezkie albo zupelnie nie kryja. w sumie z bardzo ciemnymi tez jest problem, wiec nie tylko my mamy prawo narzekac

to jest jeden z dwoch powodow, dlaczego jest tak malo bardzo jasnych podkladow.

drugi: jest niewielki na nie popyt, niestety taka jest prawda jestesmy w zdecydowanej mniejszosci, wiekszosc osob z naturalnie bardzo jasna cera nie chce byc blada, w idealnie dobranych podkladach czuja sie jak smierc (i niestety czesto tak wygladaja, szczczegolnie jak maja twarz chlodna, a szyje zoltawa). gdyby popyt na bardzo jasne podklady byl duzy, to byloby ich w cholere, myslicie, ze spece od marketingu nie wykorzystaliby kazdej szansy, zeby ich firmy zarabialy jak najwiecej?
Heh, no wlasnie, roznica (niestety na niekorzysc dla porcelanki)lezy chyba w formule Podklad wydaje mi sie nieco mniej kremowy,a tym samym bardziej tynkowaty...i chociaz ja lubie ciezsze pudry typu DW Estee Lauder to jednak CK, jak narazie, kompletnie sie nie wpisuje w te kategorie...

A co do wygladania jak smierc- oj dobrze wiem o czym mowisz...od kiedy cale dnie spedzam w zamknietych pomieszczeniach, slonka unikam(ach,te zmarszczki...),a twarz smaruje roznym oczyszczajaco-wygladzajacymi cudenkami to njejednokrotnie zdarza sie,ze mimo nalozonych brazerow i rozy twarz wyglada na zmeczona i poszarzala,a jesli dojdzie do tego gorszy czy bardziej meczacy dzien to efekt ala nieboszczyk gwarantowany
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 21:28   #3023
n_i_x_i_e
Raczkowanie
 
Avatar n_i_x_i_e
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 146
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

A mi sie tez wydaje ze gosh porcelain jest minimalnie jaśniejszy od r. ivory
albo jest po prostu mniej różowy ... sama nie wiem, ale po wymieszaniu mi sie podoba i konsystencja i kolorek
Ale ja sie nie znam a widze ze tu specjalistki od tego - podziwiam
n_i_x_i_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 21:36   #3024
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
A co do wygladania jak smierc- oj dobrze wiem o czym mowisz...od kiedy cale dnie spedzam w zamknietych pomieszczeniach, slonka unikam(ach,te zmarszczki...),a twarz smaruje roznym oczyszczajaco-wygladzajacymi cudenkami to njejednokrotnie zdarza sie,ze mimo nalozonych brazerow i rozy twarz wyglada na zmeczona i poszarzala,a jesli dojdzie do tego gorszy czy bardziej meczacy dzien to efekt ala nieboszczyk gwarantowany
niektorzy w jasniutenkiej cerze wygladaja pięknie i promiennie, nie skrytykuje ich nawet fan opalenizny, ale zazwyczaj w bladosci wygladaja lepiej (mam na mysli glownie reakcje ludzi) te cieplejsze urody, z cerami bardziej zlotawymi, brzoskwiniowymi. szarawe/rozowe/niebieskawe tony zazwyczaj kojarza sie z ludziom z choroba, a jesli jeszcze dojda do tego cienie pod oczami to juz calkiem kicha

Cytat:
Napisane przez n_i_x_i_e Pokaż wiadomość
A mi sie tez wydaje ze gosh porcelain jest minimalnie jaśniejszy od r. ivory
albo jest po prostu mniej różowy ... sama nie wiem, ale po wymieszaniu mi sie podoba i konsystencja i kolorek
Ale ja sie nie znam a widze ze tu specjalistki od tego - podziwiam
mniej rozowy i chlodny jest na pewno. jest tez cos takiego, ze oko zwykle za jasniejsze bierze cieplejsze odcienie, mimo, ze w rzeczywistosci sa na podobnych poziomach jasnosci. widac to wyraznie w przypadku kolorow wlosow, popielate blondy zawsze sa odbierane jako ciemniejsze niz naturalne czy zlote

ja tego gosha tez lubilam, strasznie wydajny. szkoda tylko, ze ma jednak tego rozowego pigmentu troche, poglebial moja roznice miedzy twarza a szyja
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 21:38   #3025
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
dla Ciebie minimalnie nie musi znaczy tyle co dla osoby zajmującej sie formulami. roznice między podkladami o roznych odcieniach są nie tylko widoczne golym okiem. w przypadku podkladow mineralnych nie ma problemu, bo maja byc sypkie, sprawa z podkladami o konsystencji fluidu jest juz znacznie bardziej skomplikowana, ciezko dodac tyle tlenkow by uzyskac odpowiednia jasnosc i krycie, ale nie zrobic czegos o konsystencji pasty- tu musialby sie wypowiedziec szczegolowo jakis technolog kosmetyczny, moge troche poszperac, jak odzyskam moja ksiazke o kolorowych kosmetykach na pewno jest tak, ze kazdy odcien podkladu dopuszczony do sprzedazy jest osobno badany, nie ma zmiluj, nie wiem jak jest w innych krajach, ale w PL na pewno.

maly offtopik ja zauwazylam bardzo czesto na wizazu straszna krytyke niektorych skladow "a po co napakowali tam skladnik xyz?", niestety nie wszystko jest tak proste i oczywiste jak sie niewtajemniczonym wydaje, zrobic kosmetyk o odpowiedniej konsystencji, trwalosci, a jednoczesnie w przystepnej cenie to nie jest takie hop siup. inny przyklad- filtry, ile to 50+ zostalo zbesztanych, ze biela, zostawiaja blysk, no niestety, gdyby sie dalo zrobic kosmetyk prawie niewidoczny na skorze, doskonale chroniacy, to dawno by takie byly na rynku. te najprzyjemniejsze w uzytkowaniu czyli niebielace i nieswiecace sie, daja mniejsza zwykle mniejsza ochrone przed UV, cos za cos niestety
Ja akurat pytam się, bo to mi jako osobie, która z chemią ma bardzo dużo wspólnego wydaje się to nielogiczne i szczerze mówiąc Twoje wyjaśnienie mnie nie przekonuje . Wiadomo że tlenki żelaza i dwutlenek tytanu, które o ile się nie mylę są głównymi pigmentami wykorzystywanymi do uzyskania odcieni podkładów różnie zachowują się w zależności od reszty składników, oczywiste jest dla mnie, że tlenki żelaza w kontakcie z powietrzem będą mniej lub bardziej ciemnieć, ale szczerze mówiąc zawsze wydawało mi się, że aby uzyskać jaśniejszy podkład po prostu dodaje się mniej tlenków kolorowych. I pierwszy raz spotykam się z taką opinią...
Jeśli coś znajdziesz to daj znać, zaciekawiłaś mnie tym.
Jeśli chodzi o przepisy to na pewno oddzielne testy dla każdego koloru są wymaganiem UE, natomiast słyszałam, że w USA tyczy się to tylko ogólnej formuły. Jest to związane zapewne z różnymi przepisami dotyczącymi stosowania chyba tlenków chromu i ultramaryn (ale tu też nie jestem na 100% pewna).
A jeśli chodzi o filtry to zauważyłam, że każda osoba na wizażu chciała by filtr o bardzo wysokiej ochronie, niebielący, nietłusty, nadający się pod makijaż (najlepiej jeszcze jako baza ) i fotostabilny. A o reaplikacji w ciągu dnia nie wspomina NIKT.
A jeśli chodzi o jasną cerę to mam właśnie przeciwne wrażenie. Osoby o ciepłych tonach skóry zawsze wydawały mi się lepiej wyglądające w lekkiej opaleniznie... Z resztą nie znam nikogo z naturalnie jasną i ciepłą karnacją.

Edytowane przez Szabik
Czas edycji: 2011-02-20 o 21:43
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 21:48   #3026
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość

A jeśli chodzi o jasną cerę to mam właśnie przeciwne wrażenie. Osoby o ciepłych tonach skóry zawsze wydawały mi się lepiej wyglądające w lekkiej opaleniznie... Z resztą nie znam nikogo z naturalnie jasną i ciepłą karnacją.
Prawie wszystkie osoby wypowiadajace sie w tym watku

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-08 o 11:12
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 22:19   #3027
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

hm mi się też wydaje, że jeśli ktoś ma jasną ale żółtawą cerę to trudniej mu uniknąć efektu "chorobowego" przez zółć i zieleń w tonach. Ale sama nie wiem... Tak czy siak uwielbiam taką cerę o kolorze nazwę to candle light woskowawą - i nawet podoba mi się jak takie osoby w lato złapią bardzo delikatnie złotawą skórkę. Ja tam na słońcu wychodzę jak prosiak. Tu przepraszam prosiaki bo mają uroczy kolorek, mój jest nieestetyczny-
(chłodny typ)
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 22:24   #3028
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Ja akurat pytam się, bo to mi jako osobie, która z chemią ma bardzo dużo wspólnego wydaje się to nielogiczne i szczerze mówiąc Twoje wyjaśnienie mnie nie przekonuje . Wiadomo że tlenki żelaza i dwutlenek tytanu, które o ile się nie mylę są głównymi pigmentami wykorzystywanymi do uzyskania odcieni podkładów różnie zachowują się w zależności od reszty składników, oczywiste jest dla mnie, że tlenki żelaza w kontakcie z powietrzem będą mniej lub bardziej ciemnieć, ale szczerze mówiąc zawsze wydawało mi się, że aby uzyskać jaśniejszy podkład po prostu dodaje się mniej tlenków kolorowych. I pierwszy raz spotykam się z taką opinią...
Jeśli coś znajdziesz to daj znać, zaciekawiłaś mnie tym.
Jeśli chodzi o przepisy to na pewno oddzielne testy dla każdego koloru są wymaganiem UE, natomiast słyszałam, że w USA tyczy się to tylko ogólnej formuły. Jest to związane zapewne z różnymi przepisami dotyczącymi stosowania chyba tlenków chromu i ultramaryn (ale tu też nie jestem na 100% pewna).
A jeśli chodzi o filtry to zauważyłam, że każda osoba na wizażu chciała by filtr o bardzo wysokiej ochronie, niebielący, nietłusty, nadający się pod makijaż (najlepiej jeszcze jako baza ) i fotostabilny. A o reaplikacji w ciągu dnia nie wspomina NIKT.
A jeśli chodzi o jasną cerę to mam właśnie przeciwne wrażenie. Osoby o ciepłych tonach skóry zawsze wydawały mi się lepiej wyglądające w lekkiej opaleniznie... Z resztą nie znam nikogo z naturalnie jasną i ciepłą karnacją.
poszperam, ale mi sie zawsze zdawalo, ze do jasnych pakują wiecej bielących skladnikow typu talk, dwutlenek tytanu i dlatego zdaja sie byc bardziej tępe. jak widze nie tylko ja jedna zauwazylam roznice w podkladach jednej firmy, nie wierze, ze to zbiorowa halucynacja.


Cytat:
Napisane przez milk Pokaż wiadomość
hm mi się też wydaje, że jeśli ktoś ma jasną ale żółtawą cerę to trudniej mu uniknąć efektu "chorobowego" przez zółć i zieleń w tonach. Ale sama nie wiem... Tak czy siak uwielbiam taką cerę o kolorze nazwę to candle light woskowawą - i nawet podoba mi się jak takie osoby w lato złapią bardzo delikatnie złotawą skórkę. Ja tam na słońcu wychodzę jak prosiak. Tu przepraszam prosiaki bo mają uroczy kolorek, mój jest nieestetyczny-
(chłodny typ)
zolc i zielen to nie jest cera ciepla, a wlasnie chlodna, cera ciepla, zlocista idzie bardziej w strone zolto-pomaranczowego, piszac tamten post mialam na mysli naturalne bardzo jasne blondynki i rudzielce, one prawie zawsze maja taka skore, czasem rumienia się albo maja naczynka i przez to moga byc kwalifikowane jako chlodne, bo rozowe
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 22:30   #3029
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
niektorzy w jasniutenkiej cerze wygladaja pięknie i promiennie, nie skrytykuje ich nawet fan opalenizny, ale zazwyczaj w bladosci wygladaja lepiej (mam na mysli glownie reakcje ludzi) te cieplejsze urody, z cerami bardziej zlotawymi, brzoskwiniowymi. szarawe/rozowe/niebieskawe tony zazwyczaj kojarza sie z ludziom z choroba, a jesli jeszcze dojda do tego cienie pod oczami to juz calkiem kicha

ja tego gosha tez lubilam, strasznie wydajny. szkoda tylko, ze ma jednak tego rozowego pigmentu troche, poglebial moja roznice miedzy twarza a szyja
heh, no niestety mam to watpliwe szczescie nalezec do posiadaczek chlodnego typu urody-jasna cera z tendencja do zaczerwienien...i z okazem zdrowa to sie z pewnoscia nikomu nie kojarze skoro nawet lekarka widząc mnie ostatnio wyslala mnie na dodatkowe badania,zeby stwierdzic czy moja bladosc nie jest oznaka choroby ()...

A o jakim konkretnie Goshu mowa? bo sie chyba zgubilam...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 22:33   #3030
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
heh, no niestety mam to watpliwe szczescie nalezec do posiadaczek chlodnego typu urody-jasna cera z tendencja do zaczerwienien...i z okazem zdrowa to sie z pewnoscia nikomu nie kojarze skoro nawet lekarka widząc mnie ostatnio wyslala mnie na dodatkowe badania,zeby stwierdzic czy moja bladosc nie jest oznaka choroby ()...

A o jakim konkretnie Goshu mowa? bo sie chyba zgubilam...
dlaczego wątpliwe,? mi tam kobiety o cerze jak platek rozy tez sie podobaja jak ktos jest w miare jednolity na calym ciele, to wyglada to bardzo naturalnie.
mowimy o tym(chyba) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...ja.html&next=1

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2011-02-20 o 22:34
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.