Czy da się usunąć bliznę po elektrokoagulacji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-15, 17:10   #1
chairon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 21

Czy da się usunąć bliznę po elektrokoagulacji?


Rok temu miałem usuwane znamię barwnikowe i nie wiem czemu, ale lekarz zdecydował się na wycięcie, a następnie zastosował elektrokoagulację. Znamię miało <1 cm, a powstała blizna ma teraz ok. 2 cm średnicy i wygląda mało estetycznie. Czy taką bliznę da się w jakiś sposób usunąć?
chairon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 21:52   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Czy da się usunąć bliznę po elektrokoagulacji?

Blizny mozna tylko korygować, usunięcie bez pozostawienia śladu = skóra miała by wygladać tak jakby nic nigdy sie nie stało, jest niemożliwe.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 21:04   #3
chairon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 21
Dot.: Czy da się usunąć bliznę po elektrokoagulacji?

Można powiedzieć, że ta blizna jest w tej chwili nierówna i pośrodku zgrubiała (wypukła), a na dodatek w jednym miejscu wytworzyło się twardsze zgrubienie koloru czerwonego - być może to jakieś przebarwienie - nie potrafię fachowo określić. Od zabiegu minęły 2 lata, a blizna w dalszym ciągu jest taka jaka jest. Próbowałem różnych maści w stylu Contratubex czy Cepan, ale niestety nie przyniosły większej poprawy.

Chciałem właściwie zapytać czy taką bliznę da się nieco uestetycznić, a więc nieco ją spłaszczyć i wyrównać. Nie oczekuję, że skóra w tym miejscu będzie taka jakby nic tam nie było, ale czy przynajmniej tkankę da się jakoś "zmiękczyć" czy też zmniejszyć bądź usunąć zgrubienia.

Druga sprawa to taka, że zastanawiam się czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem wycięcie tejże tkanki i zszycie skóry kilkoma szwami na zasadzie jej dociągnięcia. Nie wydaje mi się by było to niemożliwe oraz aby powodowało większy dyskomfort na dłuższą metę, a podłużna i cienka blizna po zszyciu zawsze prezentowała by się lepiej niż okrągła blizna o średnicy 2 cm. Tak przynajmniej mi się wydaje, że po wycięciu i zszyciu tkanki jak przy innych operacjach pozostawiłoby po prostu bliznę-kreskę powiedzmy długości 2 czy 2,5 cm, ale takie coś chyba byłoby później łatwiej uestetycznić poprzez jakąś dermabrazję czy innymi metodami aniżeli brzydką, okrągłłą dwucentymetrową bliznę. Zresztą Pan, jako lekarz, dobrze wie jak wygląda blizna po elektrokoagulacji i w związku z tym byłbym ogromnie wdzięczny za podpowiedź co najlepiej z takim czymś zrobić.
chairon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:56   #4
darjeeling1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1
Dot.: Czy da się usunąć bliznę po elektrokoagulacji?

mam dokładnie taki sam problem. ja usunełam 4 4=znamiona,które wydawało mi się ze wyglądają brzydkoteraz mam 4 paskudne duże blizny i nic na nie nie działa.
darjeeling1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.