Długie, piękne blond włosy - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-14, 10:47   #571
Sakit
Raczkowanie
 
Avatar Sakit
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 33
GG do Sakit
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Jestem nowa i jezeli jest jakis bardziej odpowiadajacy moim problemom watek prosze o pomoc

Otoz..
Nie bede owijala w bawelne - chorowalam kilka lat i sie bardzo zaniedbalam. Teraz gdy wrocilam do swiata zywych chce czuc sie kobieco a nie...:thumbdown:

Mialam piekne, geste blond wlosy.
Teraz...:banghead:
Dlugosc 63cm, sa zniszczone - koncowki siankowate przy skorze sie przetluszczaja nie mialam na prosto scinanych tylko stopniowane i cieniowane (?).
Czy zdrowsze wlosom bedzie scinanie ich na prosto?
Chcialabym jakas fajna fryzurke ale jestem len i nie modeluje wlosow, nawet nie umiem xD do ksztaltu mojej twarzy pasuja tylko dlugie... (okragla)
Wlosow nie susze, wiec moge powiedziec smialo ze rosna dziko
Nie wiem tez jak je pielegnowac...chyba to wina dlugosci i grubosci wlosa bo sa ciezkie i takie oklapniete... wiec kazdy kosmetyk powoduje ze wlosy wygladaja jeszcze ciezej...
Nie wspomne o tym jak mi wypadaja. Z racji dlugosci gdy czesze wlosy wyjmuje z szczotki caly klebuszek:thumbdown:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sakit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 16:41   #572
selah_
Przyczajenie
 
Avatar selah_
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 17
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Szczerze powiedziawszy mam dość fryzjerów.. Ostatnio chciałam tylko PODCIĄĆ kilka cm, a fryzjerka obciela mi je krocej niż do ramion... Teraz (już od listopada) zapuszczam wlosy.. Efekty widać, ale wciąż są zdecydowanie za krótkie.
selah_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 22:13   #573
izunia19l
Zakorzenienie
 
Avatar izunia19l
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 724
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Cytat:
Napisane przez Sakit Pokaż wiadomość
Jestem nowa i jezeli jest jakis bardziej odpowiadajacy moim problemom watek prosze o pomoc

Otoz..
Nie bede owijala w bawelne - chorowalam kilka lat i sie bardzo zaniedbalam. Teraz gdy wrocilam do swiata zywych chce czuc sie kobieco a nie...:thumbdown:

Mialam piekne, geste blond wlosy.
Teraz...:banghead:
Dlugosc 63cm, sa zniszczone - koncowki siankowate przy skorze sie przetluszczaja nie mialam na prosto scinanych tylko stopniowane i cieniowane (?).
Czy zdrowsze wlosom bedzie scinanie ich na prosto?
Chcialabym jakas fajna fryzurke ale jestem len i nie modeluje wlosow, nawet nie umiem xD do ksztaltu mojej twarzy pasuja tylko dlugie... (okragla)
Wlosow nie susze, wiec moge powiedziec smialo ze rosna dziko
Nie wiem tez jak je pielegnowac...chyba to wina dlugosci i grubosci wlosa bo sa ciezkie i takie oklapniete... wiec kazdy kosmetyk powoduje ze wlosy wygladaja jeszcze ciezej...
Nie wspomne o tym jak mi wypadaja. Z racji dlugosci gdy czesze wlosy wyjmuje z szczotki caly klebuszek:thumbdown:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jeśli mam zniszczone włosy to zdecydowanie należy je obciąć, ścinanie włosów na prosto daje efekt zdrowszych włosów aniżeli cieniowanie.
Mówisz, że mam włosy przetłuszczające się i oklapniete i nie umiesz sama stworzyc fryzury. Powiedz po co Ci długie i zaniedbane włosy?
Moim zdaniem powinnaś ściąć do ramion i na prosto ( wizualnie doda to objętości), musisz zakupic porządną szczotkę do włosów, która nie będzie ich wyrywać a rozczesywać ( zdecydowanie polecam znana juz tangle teezer ) Jeśli masz włosy przetłuszczające się u nasady to jednak nie rezygnowałabym ze suszarki a jednak suszyła z głowa w dół, zainwestowała w porządne szampony i odżywki a także w suchy szampon, gdyż dodatkowo wchłania sebum.

Masz włosy farbowane czy naturalne ?
izunia19l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 22:20   #574
Sakit
Raczkowanie
 
Avatar Sakit
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 33
GG do Sakit
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Dzieki za odp.
naturalne, a szamponow uzywam tych lepszych (dermena)

Sent from my GT-S6500 using Wizaz Forum mobile app
Sakit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 22:42   #575
izunia19l
Zakorzenienie
 
Avatar izunia19l
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 724
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Cytat:
Napisane przez Sakit Pokaż wiadomość
Dzieki za odp.
naturalne, a szamponow uzywam tych lepszych (dermena)

Sent from my GT-S6500 using Wizaz Forum mobile app
Jak masz swój naturalny kolor to naprawde możesz mieć przepiękne włoski Nie ma sensu na siłę trzymac włosów długich, bo żeby one były piekne to trzeba im bardzo duzo uwagi poswięcic a na to trzeba mieć czas. Średniej długości włosy tez mogą byc piekne, ważne żeby były czyste, zadbane i pachnące, układają się w dużej części same i nie trzeba godziny czasu do ich ułożenia. Ja sama mam włosy do łopatek a jak mam ochotę to sobie przedłużam, ale ja niestety farbuję na jasny blond więc daleko mi do pięknych, zdrowych włosów.
izunia19l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 13:09   #576
Izulinka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 205
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Hej troszke mi wloski podrosly... o tego podciecia. ale zauwazylam ze dalej leca mi male wloski roznej dlugosci przewaznie malutjie polamane co mam jesczze zrobci zeby sie nie lamaly wlosy?Jaki olej uzywac ostatnio czytalam o maseczkce tradycyjnej z olejku rycynowego ale podobno wysusza i tak koncowki nawet w polaczeniu z jajkiem nie mam juz poymyslu jaki olej uzywac na cale wlosy zeby nawilzac zeby zapobiegac lamaniu i czy dalej mam wcierac w skore glowy te odzywke jantar
staram sie rzadko prostowac wlosy dolaczam fote ktora zrobilam niedawno
Izulinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 13:20   #577
Izulinka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 205
Dot.: Długie, piękne blond włosy

o to moje wlosy po obcieciu w lutym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1912212_652968861405641_1767135109_n(1).jpg (54,6 KB, 72 załadowań)
Izulinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 13:33   #578
Izulinka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 205
Dot.: Długie, piękne blond włosy

a takie mialam w lutym i co podrosly mi cos?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1013489_638013882901139_347985483_n.jpg (28,4 KB, 52 załadowań)
Izulinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 15:04   #579
izunia19l
Zakorzenienie
 
Avatar izunia19l
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 724
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Cytat:
Napisane przez Izulinka21 Pokaż wiadomość
a takie mialam w lutym i co podrosly mi cos?
Tak podrosły, ale widać że masz włosy bardzo cienkie i za bardzo utlenione.
Moim zdaniem kompletnie nie pasuje Ci blond kolor i to jeszcze taki jasny.
Masz ciemną oprawę oka i jeszcze mocną ciemną hennę na brwiach. Sory za szczerość, ale nie wygląda to dobrze.
Powinnaś zdecydowanie przyciemnić włosy i rozjaśnić brwi i pamiętaj włosy do tego stopnia utleniane nigdy nie będą zdrowe i zawsze będą się kruszyć, łamać i wypadać. Jeśli Tobie wypadają krótkie włoski to masz totalnie zniszczoną strukturę włosa
izunia19l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 15:18   #580
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Długie, piękne blond włosy

O wiele zdrowiej wyglądają i podrosły.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 20:54   #581
tadeuszekx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17
GG do tadeuszekx
Dot.: Długie, piękne blond włosy

To dobrze, że podrosły. Wygląda na pewno lepiej
tadeuszekx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 23:02   #582
Izulinka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 205
Dot.: Długie, piękne blond włosy

jesli chodzi o moje wlosy to mam geste poki co jescze
wiec nie mam cienkich wlosow lamia sie mi bardziej z gory bo mam postopniowane i te z dolu co obcielam 10 cm ponad az tak sie nie lamia:/
bardziej te z gory...
wiec kochane doradzcie mi jaki olej
i wewentualnie jaki szampon ale ktory kazdej pomaga przewaznie bo juz neiwiem co mam na ta lep dawac

a tak jak mowie nie mam cienkich wlosow ogolnie mam duzo wlosow
Izulinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:01   #583
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Cytat:
Napisane przez Izulinka21 Pokaż wiadomość
jesli chodzi o moje wlosy to mam geste poki co jescze
wiec nie mam cienkich wlosow lamia sie mi bardziej z gory bo mam postopniowane i te z dolu co obcielam 10 cm ponad az tak sie nie lamia:/
bardziej te z gory...
wiec kochane doradzcie mi jaki olej
i wewentualnie jaki szampon ale ktory kazdej pomaga przewaznie bo juz neiwiem co mam na ta lep dawac

a tak jak mowie nie mam cienkich wlosow ogolnie mam duzo wlosow
Jeśli chcesz kłaść olej, spróbuj migdałowy. Ale musisz się zaopatrzyć w kosmetyki z keratyną. Szukaj kosmetyków zaopatrzonych w info, że są do zniszczonych włosów.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 23:30   #584
Izulinka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 205
Dot.: Długie, piękne blond włosy

a gdzie kupie migdalowy bo jak chcialam kupic w aptece to sie dziwnie an mnie patrzyli
ze takiego nie ma
a mozna gdzies kupic same ampulki keratynowe?

---------- Dopisano o 00:30 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:17 ----------

PROSBA DO WIZAZANKI
xXxKYLIExXx

Przeslij mi tego AWATARA co sie mi tak ten kolorek podobal
bo chce sobe cieplejszy zrobic/
Izulinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 21:50   #585
Izulinka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 205
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Nie chce wydawac juz kasy na fryzjera 150zl bo mnie nie stac na to
a chcialabym taki kolorek osiagnac jaki ci pisalam droga wizazanko
chyba ze ktos ma pomysl jak taki cieply blond rozjasniany blond




JAKA farba ebdzie dobra?? poradzcie cos chce poprosic kumpele zeby mi zafarbowala wlosy
Taniej mmnie to wyjdzie a nie zarabiam kokosow
a po stracie rodzicow mam naparwde ciezko
Izulinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 23:47   #586
Izulinka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 205
Dot.: Długie, piękne blond włosy

taki kolor chce mniej wiecej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 06_500x640.jpg (27,3 KB, 39 załadowań)
Izulinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 16:01   #587
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Cytat:
Napisane przez Izulinka21 Pokaż wiadomość
a gdzie kupie migdalowy bo jak chcialam kupic w aptece to sie dziwnie an mnie patrzyli
ze takiego nie ma
a mozna gdzies kupic same ampulki keratynowe?

---------- Dopisano o 00:30 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:17 ----------

PROSBA DO WIZAZANKI
xXxKYLIExXx

Przeslij mi tego AWATARA co sie mi tak ten kolorek podobal
bo chce sobe cieplejszy zrobic/
Migdałowy kupisz w sklepach ze zdrową żywnością, albo przez internet. Nie ma z tym problemu. A o takie "rybki" z keratyną zapytaj w aptece.

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Izulinka21 Pokaż wiadomość
Hej troszke mi wloski podrosly... o tego podciecia. ale zauwazylam ze dalej leca mi male wloski roznej dlugosci przewaznie malutjie polamane co mam jesczze zrobci zeby sie nie lamaly wlosy?Jaki olej uzywac ostatnio czytalam o maseczkce tradycyjnej z olejku rycynowego ale podobno wysusza i tak koncowki nawet w polaczeniu z jajkiem nie mam juz poymyslu jaki olej uzywac na cale wlosy zeby nawilzac zeby zapobiegac lamaniu i czy dalej mam wcierac w skore glowy te odzywke jantar
staram sie rzadko prostowac wlosy dolaczam fote ktora zrobilam niedawno
Jantar wcieraj cały czas, on działa na cebulki.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 10:25   #588
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Cytat:
Napisane przez Izulinka21 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.Mam prosbe i to powazna chodze do fryzjerkki juz po raz 3 chce ocieplic kolorr ale jej to nie wychodzi moim zdaniem żeruje na mnie kasa to raz , mam popalone wlosy od polowy ulamane ze masakra
niech ktos sie wypowie sensownie co mam uzyc jakiej farby mi polecacie dodam ze kolor jak widac na zdjeciu jest bardzo zimny i nbardzo niszczy wlosy
nei zamierzam juz do niej isc poniewaz tylko trace czas i pieniedze takze bardzo prosze o rade bo za chwile zostane bez wlosow a chce w koncu miec upragniony kolor!
Cytat:
Napisane przez Izulinka21 Pokaż wiadomość
Jak sie ktos przyjzy zobaczy ze mam upalone wlosy wyzej przy glowie
i kolor jets bardzo ale to bardzo zimny i bardzo niszczy wlosy
a ja chce ciepliejszy jak kiedys mialam!
Hejka
ojej rzeczywiście zniszczone. ale widze ze z natury masz grube włosy, także spokojnie musisz podejść do pielęgnacji i suplementacji zeby odżywić włosy, zajrzyj do wątków o pielęgnacji . Maski przedewszystkim
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 22:56   #589
Izulinka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 205
Dot.: Długie, piękne blond włosy

ppomocy!!!
zaplacilam dzis 150 zl zeby fryzjer zrobil mi taki kolor a zrobiil mi tragedie wogole to nie przypomina tego koloru

JAK TEN kolor sie nazywa ?i cyz tylko z pomoca rozjasniacza to moge uzyskac?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jpeg_31905_bizu371.jpg (16,4 KB, 30 załadowań)
Izulinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-02, 00:45   #590
izunia19l
Zakorzenienie
 
Avatar izunia19l
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 724
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Ja mam mniej więcej taki kolor i myslę, że sama spokojnie sobie poradzisz z dojściem do takiego blondu. Pokaż dokładnie co fryzjerka Ci zrobiła na głowie i reszte bedziemy radzic jak doprowadzić do takiego blondu.
Ja swój blond nazywam ciepły słomkowy blond

U mnie to wygląda tak :
z tym, że to sztuczne światło, w naturalnym świetle wyglądają bardzo podobnie do włosów Weroniki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1087.jpg (82,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1138.jpg (8,5 KB, 41 załadowań)

Edytowane przez izunia19l
Czas edycji: 2014-04-02 o 00:53
izunia19l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 03:45   #591
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Hej dziewczyny

Ja opowiem moją historię włosową.
Od zawsze chciałam długie blond włoski, niestety kilka lat temu przy balejażu fryzjerka za długo trzymała mi rozjaśniacz (bo wzieła sobie 2 klijentkę w miedzyczasie kiedy moje włosy miały "dochodzić" i nie sprawdzała moich ) i tak spaliła mi włosy że straciłam ich połowę.
Teraz żałuję że wtedy nie podałam jej do sądu lub nie wystąpiłam o odszkodowanie bo bardzo odbiło się to na moich włosach.

Oczywiście już więcej tam nie poszłam , zaczęłam sama rozjaśniać włosy rozjaśniaczem palet xxl (już go chyba nie ma w sprzedaży) który też bardzo niszczył włosy ale miałam platyne tak jak chciałam
Zawsze miałam pełną szczotkę włosów po czesaniu. Moje włosy były takie lekko za ramiona, postrzępione z połamanymi końcami.

Teraz od około roku chodzę na balejaż do takiej fryzjerki która zawsze używa bardzo lekkiej wody chyba 4 o ile dobrze pamiętam , co prawda muszę u niej siedzieć ponad 3 godziny ale warto bo włosy które mam robione u niej są dużo zdrowsze niż te które mam niżej.
Od kiedy chodzę do tej fryzjerki widziałam znaczną poprawę włosów ale końce wciąż tak bardzo mi się kruszyły że włosy wcale nie stawały się dłuższe.

W końcu za namową przyjaciółki zaczęłam dbać o swoje włoski.
I w końcu udało się, po wielu latach włosy nagle mi "ruszyły"


W ciągu 3-4 miesięcy na prawdę widzę dużą różnicę. Szczególnie że do tej pory to co z góry urosło to się z dołu wykruszyło.

Powiem wam co stosuję:
Pielęgnacja czasochłonna ale pomaga.

1- Olejowanie olejem z rossmana babydream fur mama. Niby to olej na rozstępy ale są to same oleje naturalne więc nie ma to znaczenia co ma w opisie na włosy działa świetnie. Sama przeczytałam to na jakimś z blogów i staram się robić to przed każdym myciem na co najmniej godzinę. Choć ostatnio trochę rzadziej ale znów muszę zacząć bo chcę mieć włosy do pasa. Olejek jest w dużej butelce a cena to chyba około 12zł? więc bardzo się opłaca.

2- Włosy polecam myć szamponem bez slsów bo one niszczą włosy, niestety takich jest bardzo mało w naszych drogeriach ale jest np. również rossmanowy babydream szampon dla dzieci. mała butelka chyba koło 6 zł duża 12 jeśli się nie mylę. Jest on bardzo delikatny dla włosów.
Niestety ja ze względu na powracający łupież nie zawsze mogę go używać i na co dzień mam clear ale babydream staram się stosować kiedy tylko mogę.

3- Po myciu włosów zawsze nakładam mleczną maskę nawilżającą na co najmniej kilka minut ale jeśli mam czas to trzymam ją do godzinki.

Włosy blond, rozjaśniane zazwyczaj są włosami wysokoporowatymi co oznacza że potrzebują bardzo dobrego nawilżenia, więc nie można o nim zapominać a maski nawilżające są lepsze niż odżywki.

4- Włosów lepiej nie suszyć ciepłym powietrzem , robię to tylko kiedy bardzo się spieszę w innym wypadku dmucham chłodnym powietrzem lub zostawiam żeby same wyschły, tyle że wtedy moje włoski dużo gorzej się układają bo zaczynają falować, dlatego wolę choć lekko podsuszyć.

5- końcówki zabezpieczam serum regenerującym z olejem arganowym i z silikonem.
Co prawda jest to sprzeczne z zasadą naturalnej pielęgnacji włosów a to pisałam wyżej ( olejowanie i szampony bez sls) ale moje włosy dużo lepiej sobie radzą kiedy używam silikonów. na spalone końce silikony są jednak niezastąpione.

6- tangle teezer jak juz dziewczyny polecały, choć ja wolę detangler taki z rączką

7 - wersja dla hardkorowców ;p pije drożdże , to znaczy piłam codziennie przez ponad miesiąc , włosom dały bardzo dużo , paznokcie zrobiły mi się tak twarde że aż zaczęłam się nimi kaleczyć.
W końcu odstawiłam drożdze na jakiś czas i teraz piję co kilka dni, choć chyba wrócę do codziennego picia bo efekt był świetny
ps. Drożdże trzeba zalać wrzątkiem żeby je zabić i wypić kiedy ostygną. Inaczej rosłyby nam w brzuchu i mogłyby doprowadzić nawet do skrętu kiszek.
Są też suplementy z drożdzami w aptekach ale nie wiem jak one działają, więc może ktoś spróbuje i powie czy coś dały

I uwaga nie pozwalam fryzjerce obcinać końcówek już od kilku miesięcy z czego ona się trochę śmieje bo za każdym razem ze śmiechem pyta " to co dziś tniemy?" wie że powiem nie ;p

Ale ona sama widzi i mówi że dużo szybciej rosną ostatnio stwierdziła"że chyba poczuły wiosnę" jak i również widzi poprawę w kondycji moich włosów.

wiem wiem, wiele osób twierdzi że trzeba obciąć rozdwojone końcówki żeby włosy lepiej rosły ale ja mam zniszczone mniej więcej od połowy i mocno wycieniowane, więc co mam obciąć do ramion ? (pytanie retoryczne)
nie ma takiej opcji więc wolę je pielęgnować i czekać aż ich stan się poprawi niż ścinać co chwilę i wkurzać się że nie są dłuższe. Teraz ładnie rosną więc kiedy już będę miała wymarzoną długość to wtedy będę powoli ścinała to co jest brzydkie i kiedyś całe będą śliczne

próbowałam też wcierki do włosów Jantar bo czytałam przychylne komentarze ale dostałam od niej strasznego uczulenia, więc może którejś z was pomoże u mnie niestety się nie sprawdził.

Jak odszukam jakieś fotki to wam dorzucę bo w tej chwili nie mam pod ręką takich na których byłoby widać długość włosów, tak więc muszę dysk przegrzebać.

Ale mi tasiemiec wyszedł, ciekawe czy komuś będzie się to chciało czytać Pozdrawiam

Edytowane przez waaampirmona
Czas edycji: 2014-04-02 o 03:52
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 06:23   #592
Izulinka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 205
Dot.: Długie, piękne blond włosy

sorkiza foto ale inaczdj se nie dalo zrobic
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (70,5 KB, 32 załadowań)
Izulinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 09:23   #593
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Ja opowiem moją historię włosową.
Od zawsze chciałam długie blond włoski, niestety kilka lat temu przy balejażu fryzjerka za długo trzymała mi rozjaśniacz (bo wzieła sobie 2 klijentkę w miedzyczasie kiedy moje włosy miały "dochodzić" i nie sprawdzała moich ) i tak spaliła mi włosy że straciłam ich połowę.
Teraz żałuję że wtedy nie podałam jej do sądu lub nie wystąpiłam o odszkodowanie bo bardzo odbiło się to na moich włosach.

Oczywiście już więcej tam nie poszłam , zaczęłam sama rozjaśniać włosy rozjaśniaczem palet xxl (już go chyba nie ma w sprzedaży) który też bardzo niszczył włosy ale miałam platyne tak jak chciałam
Zawsze miałam pełną szczotkę włosów po czesaniu. Moje włosy były takie lekko za ramiona, postrzępione z połamanymi końcami.

Teraz od około roku chodzę na balejaż do takiej fryzjerki która zawsze używa bardzo lekkiej wody chyba 4 o ile dobrze pamiętam , co prawda muszę u niej siedzieć ponad 3 godziny ale warto bo włosy które mam robione u niej są dużo zdrowsze niż te które mam niżej.
Od kiedy chodzę do tej fryzjerki widziałam znaczną poprawę włosów ale końce wciąż tak bardzo mi się kruszyły że włosy wcale nie stawały się dłuższe.

W końcu za namową przyjaciółki zaczęłam dbać o swoje włoski.
I w końcu udało się, po wielu latach włosy nagle mi "ruszyły"


W ciągu 3-4 miesięcy na prawdę widzę dużą różnicę. Szczególnie że do tej pory to co z góry urosło to się z dołu wykruszyło.

Powiem wam co stosuję:
Pielęgnacja czasochłonna ale pomaga.

1- Olejowanie olejem z rossmana babydream fur mama. Niby to olej na rozstępy ale są to same oleje naturalne więc nie ma to znaczenia co ma w opisie na włosy działa świetnie. Sama przeczytałam to na jakimś z blogów i staram się robić to przed każdym myciem na co najmniej godzinę. Choć ostatnio trochę rzadziej ale znów muszę zacząć bo chcę mieć włosy do pasa. Olejek jest w dużej butelce a cena to chyba około 12zł? więc bardzo się opłaca.

2- Włosy polecam myć szamponem bez slsów bo one niszczą włosy, niestety takich jest bardzo mało w naszych drogeriach ale jest np. również rossmanowy babydream szampon dla dzieci. mała butelka chyba koło 6 zł duża 12 jeśli się nie mylę. Jest on bardzo delikatny dla włosów.
Niestety ja ze względu na powracający łupież nie zawsze mogę go używać i na co dzień mam clear ale babydream staram się stosować kiedy tylko mogę.

3- Po myciu włosów zawsze nakładam mleczną maskę nawilżającą na co najmniej kilka minut ale jeśli mam czas to trzymam ją do godzinki.

Włosy blond, rozjaśniane zazwyczaj są włosami wysokoporowatymi co oznacza że potrzebują bardzo dobrego nawilżenia, więc nie można o nim zapominać a maski nawilżające są lepsze niż odżywki.

4- Włosów lepiej nie suszyć ciepłym powietrzem , robię to tylko kiedy bardzo się spieszę w innym wypadku dmucham chłodnym powietrzem lub zostawiam żeby same wyschły, tyle że wtedy moje włoski dużo gorzej się układają bo zaczynają falować, dlatego wolę choć lekko podsuszyć.

5- końcówki zabezpieczam serum regenerującym z olejem arganowym i z silikonem.
Co prawda jest to sprzeczne z zasadą naturalnej pielęgnacji włosów a to pisałam wyżej ( olejowanie i szampony bez sls) ale moje włosy dużo lepiej sobie radzą kiedy używam silikonów. na spalone końce silikony są jednak niezastąpione.

6- tangle teezer jak juz dziewczyny polecały, choć ja wolę detangler taki z rączką

7 - wersja dla hardkorowców ;p pije drożdże , to znaczy piłam codziennie przez ponad miesiąc , włosom dały bardzo dużo , paznokcie zrobiły mi się tak twarde że aż zaczęłam się nimi kaleczyć.
W końcu odstawiłam drożdze na jakiś czas i teraz piję co kilka dni, choć chyba wrócę do codziennego picia bo efekt był świetny
ps. Drożdże trzeba zalać wrzątkiem żeby je zabić i wypić kiedy ostygną. Inaczej rosłyby nam w brzuchu i mogłyby doprowadzić nawet do skrętu kiszek.
Są też suplementy z drożdzami w aptekach ale nie wiem jak one działają, więc może ktoś spróbuje i powie czy coś dały

I uwaga nie pozwalam fryzjerce obcinać końcówek już od kilku miesięcy z czego ona się trochę śmieje bo za każdym razem ze śmiechem pyta " to co dziś tniemy?" wie że powiem nie ;p

Ale ona sama widzi i mówi że dużo szybciej rosną ostatnio stwierdziła"że chyba poczuły wiosnę" jak i również widzi poprawę w kondycji moich włosów.

wiem wiem, wiele osób twierdzi że trzeba obciąć rozdwojone końcówki żeby włosy lepiej rosły ale ja mam zniszczone mniej więcej od połowy i mocno wycieniowane, więc co mam obciąć do ramion ? (pytanie retoryczne)
nie ma takiej opcji więc wolę je pielęgnować i czekać aż ich stan się poprawi niż ścinać co chwilę i wkurzać się że nie są dłuższe. Teraz ładnie rosną więc kiedy już będę miała wymarzoną długość to wtedy będę powoli ścinała to co jest brzydkie i kiedyś całe będą śliczne

próbowałam też wcierki do włosów Jantar bo czytałam przychylne komentarze ale dostałam od niej strasznego uczulenia, więc może którejś z was pomoże u mnie niestety się nie sprawdził.

Jak odszukam jakieś fotki to wam dorzucę bo w tej chwili nie mam pod ręką takich na których byłoby widać długość włosów, tak więc muszę dysk przegrzebać.

Ale mi tasiemiec wyszedł, ciekawe czy komuś będzie się to chciało czytać Pozdrawiam
Ja przeczytałam Sama stałam się blondynką przez przypadek, bo niby zapuszczam naturalki (średni blond, taki perłowo-popielato-złocisty), resztę włosów miałam czerwoną (toner), więc rozjaśniłam. Oczywiście do żółci, ale nie kurczakowatej, tylko takiej ciemnej. Teraz używam fioletowych tonerów (nie płukanek) albo balsamów, żeby ochłodzić kolor, no i żeby różnica między naturalkami i farbowanymi nie była tak duża.
Po rozjaśnianiu włosy są tępe, suche, końcówki sianowate.

Od siebie polecam maskę z siemienia lnianego (glutek też piję już prawie 2 miesiące, jak pisałam, drożdży nie jestem w stanie przełknąć). Do tego olejowanie (skórę głowy też, mimo że mam przetłuszczającą się), oczywiście nawilżanie (!), ja używam szamponów z sls, szkody nie robią, bo te delikatne nie domywają włosów!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 11:23   #594
Izulinka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 205
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Bylam u tego fryzjera za poprawke skaosowal mi 50 zl ale gdzie niegdzie mam przeswity pomaranczowe dipiero teraz to zaywazylam;/
robil mi rozjasniaczem z firmy BY FAMA na 2,5 % wodzie co mam zrobic zeby te pomarazinczowe pasemka gdziedzie niegdzie znikly?
Izulinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 11:43   #595
KarinkaRe
Przyczajenie
 
Avatar KarinkaRe
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 17
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Hej dziewczyny, chce zmienić kolor włosów. Teraz mam bardzo jasny, niestety niejednolity kolor. Chcę go przyciemnić ale tylko troszeczkę, ostatnia próba przyciemniania wyszła fatalnie. Włosy były prawie brązowe. Farbowałam garnierem średni blond i teraz zastanawiam się jakiej farby użyć. Chcę żeby kolor był taki opalizujący, bardziej chłodny niż ciepły. I nie dużo ciemniejszy od tego

Niżej umieszczam zdjęcia aby moja historia była bardziej widoczna
1 moje zdjęcie - mój aktualny kolor
2 taki kolor chce mieć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130303141.jpg (28,0 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1542416.jpg (42,4 KB, 40 załadowań)
KarinkaRe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 12:03   #596
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Długie, piękne blond włosy

szukam drogeryjnej farby, ktory z ciemnego blondu/ jasny braz zrobi ladny odcien zimnego blondu. macie jakies propozycje? chociazby nazwe firmy? Niestety wiekszosc farby pozostawia odcien rudosci, tzn nie do konca rozjasnia mi do koloru, jakie chce uzyskac..
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 12:13   #597
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Długie, piękne blond włosy

takie kolor obecnie posiadam a daze do jasniejszego (odrost widoczny na zdjeciu)
prosze o porade
drugie zdjecie niewyrazne, ale nie mam lepszego ;/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCI0528.jpg (28,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCI0522.jpg (20,7 KB, 21 załadowań)
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 12:15   #598
izunia19l
Zakorzenienie
 
Avatar izunia19l
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 724
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Cytat:
Napisane przez garfieldek Pokaż wiadomość
takie kolor obecnie posiadam a daze do jasniejszego (odrost widoczny na zdjeciu)
prosze o porade
drugie zdjecie niewyrazne, ale nie mam lepszego ;/
a jaki odcień blondu chciałabys uzyskać ?
Chcesz mieć całość w tym blondzie czy tylko takie prześwity ?
izunia19l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 12:16   #599
KarinkaRe
Przyczajenie
 
Avatar KarinkaRe
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 17
Dot.: Długie, piękne blond włosy

garfieldek

no a ja chce odwrotnie to może doradzisz mi jak przyciemnić, żeby mieć coś takiego jak Twój?
KarinkaRe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 12:18   #600
izunia19l
Zakorzenienie
 
Avatar izunia19l
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 724
Dot.: Długie, piękne blond włosy

Izulinka skoro fryzjerka juz Ci poprawiła kolor i zniwelowała trochę tę żółć to nie baw się na razie z farbami, a stosuj płukanki, szampony i odżywki do włosów blond. Powinny usunąć te resztki żółci, a jeśli nie to wtedy można pomyśleć o nałożeniu farby rozjasniającej, choć te prześwity żółci ciężko usunąć, sama z tym walczę
izunia19l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-30 14:18:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.