egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-16, 19:43   #2101
Eve21
Zadomowienie
 
Avatar Eve21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 524
GG do Eve21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

nam tez nie
__________________
My passion - blog
Moje kosmetyczne blogowanie


"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko..."
Eve21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 19:52   #2102
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

jesli nie bedzie zaznacozne ze mamy wpisac skł. aktywne będziecie je wypisywac czy nie??
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 19:54   #2103
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

składniki aktywne musisz napisac przy każdym wymienionym preparacie, i nie ma innego wyjscia, byloby za prosto
__________________
Myśl. Wierz, Marz, Miej odwagę!!
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 19:57   #2104
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

wystarczy po jednym??
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 19:59   #2105
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kasiaszuba Pokaż wiadomość
a przy składnikach aktywnych też NIE MUSIMY podawać ich działania, wystarczy przecież sam skłanik aktywny do każdego preparatu, -łącznie 7.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

dziewczyny kto nadaje NIP? naczelnik urzedu skarbowego?
Numer Identyfikacji Podatkowej nadaje Naczelnik Urzędu Skarbowego
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 20:16   #2106
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez MotyleQ89 Pokaż wiadomość
wystarczy po jednym??
tak
__________________
Myśl. Wierz, Marz, Miej odwagę!!
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 20:24   #2107
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

a znacie jakąś stronę z testami i odpowiedziami z przedsiębiorczości?
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 20:42   #2108
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

nie wiem ale jakoś od samego początku obstawiam że będzie pedicure Co o tym sądzicie??
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 20:48   #2109
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Które z podanych witamin posiada zdolność zatrzymywaia wody w skórze? a. tokoferol b. kalcyferol c. filochinon d. pirydoksyna

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

wstawiam z lutego 08

1. Które z podanych okresleń najlepiej charakteryzują skórę łojotokową? a. szarożółta, błyszcząca, cienka b. elastycza, błyszcząca, cienka c. gruba, błyszcząca, słabo ukrwiona d. szorstka, matowa z widocznymi zmarszczkami

2. Które zmiany chorobowe charakteryzują się bolesnością paznokci? a. grzybica, bielactwo b. drożdżyca, zanokcica c. zanokcica, bielactwo d. bielactwo, łuszczyca

3. powstawanie zmarszczek mimicznych spowodowane licznymi ruchami mięśni określa się mianem a. fotostarzenia b. miostarzenia c. odwodnienia d. atopii

4. ostre ropne zapalenie tkanek okołopaznokciowych powstaje w wyniku zakażenia przez skaleczenie zanieczyszczonym przedmiotem to objaw a. grzybicy b. łuszczycy c. zanokcicy d. kandydozy

5. Który zabieg polega na nawilżaniu skóry przy pomocy rozpylacza? a. eksfoliacja b. galwanizacja c. pulweryzacja d. dezinkrustacja

6. Wskaż zabieg zaliczony do kosmetyki leczniczej a. kawitacja b. jonoforeza c. usuwanie nadmiernego owłosienia d. usuwanie zrogowaciałego naskórka

7. Zabiegiem elekroleczniczym wykonywanym przy użyciu aparatu generującego prąd o wielkiej częstotliwości jest a. galwanizacja b. magnetoterapia c. darsonwalizacja d. elektrostymulacja

8. wskaż wymaganą kolejność czynności w zabiegu pielęgnacyjnym a. demakijaż, peeling enzymatyczny, jonoforeza, masaż, maska, krem b. demakijaż, peeling enzymatyczny, maska, jonoforeza, masaż, krem c. demakijaż, peeling enzymatyczny, maska, masaż, jonoforeza, krem d. demakijaż, jonoforeza, peeling enzymatyczny, masaż, maska, krem

9. Jaką kolejność czynności należy zastosować w zabiegu pedicure? a. zmycie lakieru, moczenie stóp, skrócenie paznokci, usunięcie naskórka okalającego paznokcie, usunięcie naskórka z pięt, lakierowanie paznokci b. zmycie lakieru, skrócenie paznokci, moczenie stóp, usunięcie naskórka okalającego paznokcie, usunięcie naskórka z pięt, lakierowaie paznokci c. moczenie stóp, zmycie lakieru, skrócenie paznokci, usunięcie naskórka okalającego paznokcie, usunięcie naskórka z pięt, lakierowanie pazokci d. zmycie lakieru, moczenie stóp, skrócenie paznokci, usunięcie naskórka okalającego paznokcie, lakierowanie paznokci, usunięcie naskórka z pięt.

10. czynności zabiegu higienicznego oczyszczania skóry twarzy należy wykonać w kolejności a. demakijaż, peeling, rozpulchnienie, oczyszczanie mechaniczne, darsowal, m. ściągająca, galwanizacja, tonizacja, krem b. demakijaż, rozpulchnienie, oczyszczanie mechaniczne, peeling, darsonwal, galwan, m.ściągająca, tonizacja, krem c. demakijaż, peeling, rozpulchnienie, oczyszczanie mechaniczne, galwan, m.ściągająca, tonizacja, krem d. demakijaż, peeling, rozpulchnienie, oczyszczanie mechaniczne, darsonwal, galwan, m.ściagająca, tonizacja, krem

11. Które z podanych witamin posiada zdolność zatrzymywaia wody w skórze? a. tokoferol b. kalcyferol c. filochinon d. pirydoksyna

12. Do składników biologicznie czynych, będących antyoksydantami zalicza się a. garbniki i fitohormony b. tokoferol i flawonoidy c. cholinę i ekstrakt z mimozy c. lecytynę i kwas hialuronowy

13. Preparat służący do pielęgnacji skóry biustu i dekoltu powienien zawierać w swoim składzie a. chitynę i wit. C b. olej migdałowy i propolis c. wyciąg z aloesu i jałowca d. kwas hialuronowy i elastynę

14. Pędzle do nakładania pudru brązującego oznaczono na rysunku literą (rysunki) 15.Zdjęcie przedstawia aparat do zabiegów (rysunek)

16.Symbol F na opakowaniu środka do dezynfejci informuje o jego działaiu a. prątkobójczym b. wirusobójczym c. bakteriobójczym d. grzybobójczym

17. Nasycona para wodna pod zwiększonym ciśnieniem jest czynikiem zabójczym dla drobnoustrojów i ich from przetrwalnikowcyh a. w autoklawie ciśnieniowym b. w sterylizatorze kulkowym c. w sanityzatorze z lampą UV d. w sterylizatorze na gorące powietrze

18. Biotyna, zwana koenzymem R to a. wit A b. wit E c. wit H d. wit F 19. Zabieg waponizacji polega na a. rozgrzaniu skóry para wodną b. oczyszczaniu skóry z zaskórników c. nawilżaniu skóry z użyciem rozpylacza d. rozpulchnianiu naskórka preparatami kosmetycznymi

20. metodą epilacyjną, wykorzystującą wyłącznie działaie prądu galwanicznego o natężeiu od 0,5 mA do 1,5 mA jest a. blend b. termoliza c. elektroliza d. diatermokoagulacja

21. Termin couperose w kosmetyce oznacza a. zasinienie skóry b. pękniete naczynie krwionośne c. skórę wrażliwą z licznymi wykwitami d. sieć rozszerzonych naczyń włosowatych
Witam druga część pytań sorki niemialam czasu!!!POZDRAWIAM!!!! 21. Termin couperose w kosmetyce oznacza a. zasinienie skóry b. pękniete naczynie krwionośne c. skórę wrażliwą z licznymi wykwitami d. sieć rozszerzonych naczyń włosowatych
22. Preparat o półpłynnej konsystencji, zawierający wysokie stężenie składników, to a. krem b. serum c. maska d. peeling 23. tabelka

24. Dobierz właściwą serię zabiegów dla klientki z trądzikiem różowatym a. waponizacja i darsowalizacja b. darsonwal i pulweryzacja c. galwanizacja katodowa i sonoforeza d. galwanizacja anodowa i sollux niebieski

25. W której warstwie naskórka znajdują się melanocyty? a. podstawnej b. kolczystej c. ziarnistej d. rogowej

26. który aparat służy do pomiaru elastyczości skóry? a. kutometr b. sebumetr c. tewametr d. korneometr

27. do pielęgnacji skóry tłustej z łojotokiem i rozrzeszonymi porami skóry w celu regulacji pracy wydzielniczej gruczołów łojowych i zwężenia porów nalezy zastosować a. wapozon b. galwan c. aparat do magnetoterapii d. aparat do elektrostymulacji

28. do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym w fazie remisji w celu wzmocnienia ścian naczyń krwionośnych stosuje sie aparat a. do magnetoterapii b. do darsonwalizacji c. do galwanizacji d. do pulweryzacji

29. przeciwwskazaniem do naświetlań promieniami podczerwonymi są a. nerwobóle b. przewlekłe i podostre zapalne stawów oraz zapalenia okołostawowe c. stosowanie przed masażem i jonoforezą d. ostre stany zapalne skóry i stany gorączkowe

30. klientce z widoczymi teleangiektazjami należy wykonać zabieg złuszczania rogowej warstwy naskórka przy użyciu a. peelingu enzymatycznego b. peelingu ziarnistego c. green peel d. blue peel

31. który preparat do zabiegu jonoforezy nalezy zastosować przy stanach alergicznych? a. jodek potasu b. chlorek wapia c. soda oczyszczona d. kwas askorbinowy

32. cera trądzikowa wymaga zastosowania a. toniku normalizującego i maski algowej b. peelingu typu scrub i maski nawilżającej c. peelingu typu scrub i maski uspokajającej d. żelu beztłuszczowego i kremu lipidoaktywnego

33. do jakiego zabiegu pielęgnacyjnego stodowane sa preparaty kosmetyczne zawierające hialuronian sodu i mocznik? a. liftingujący b. nawilżający c. regenerujący d. narmalizujący

34.Serym, w skład którego wchodzi ekstrakt z cytryny i łopianu, stosuje się jako dodatek do maski w przypadku cery a. suchej i naczynkowej b. suchej i wrażliwej c. suchej i młodej d. tłustej i młodej

35. cerę naczynkową przed zabiegiem oczyszczania twarzy można rozpulchnić z użyciem a. maski kremowej b. maski termoaktywnej c. lampy solux z filtrem niebieskim d. lampy solux z filtrem czerwonym

36. przed zabiegiem usuwania nadmiernego owłosienia przy użyciu ciepłego wosku zaleca sie wykonać a. wmasowanie preparatu opóźniającego odrost włosów b. wmasowanie preparatu nawilżającego c. okład przeciwzapalny d. talkowanie

37. Jaka jest kolejność czynności podczas wykonywania depilacji metodą woskowania a. przygotowanie klientki, odtłuszczenie skóry, przygotowaie preparatów, nałożenie wosku, wmasowanie preparatu po woskowaniu b. odtłuszczenie skóry, przygotowaie preparatów, przygotowanie klientki, nałożenie wosku, wmasowaie preparatu po woskowaniu c. przygotowanie preparatów, przygotowanie klientki, odtłuszczenie skóry, nałożenie wosku, wmasowanie preparatu po woskowaniu d. przygotowanie klientki, przygotowanie preparatów, odtłuszczenie skóry, wykonanie peelingu, nałożenie wosku, wmasowanie preparatu po woskowaniu

38. Opakowanie kremu o pojemności 150 ml kosztuje 200 zł. Podczas jednego zabiegu zużywa się 3 ml kremu. Podaj koszt zużycia preparatu do jednego zabiegu. a. 3 zł b. 4 zł c. 5 zł d. 6zł

39. Wiosenna promocja zabiegów na ciało uwzglęcia 20% rabat, natomiast zabiegów na stopy 10%. Zgodnie z cennikiem zabieg antycellulitowy kosztuje 120 zł, a pedicure 40 zł. Klientka zdecydowala sie na obydwa. Wskaż koszt usługi. a. 146 zł b. 138 zł c. 132 zł d. 142 zł

40. do wykonania zabiegu zuzywa się 100 g maski w proszku. Cena opakowaia 400g maski wynosi 60zł. Jaki jest koszt zużycia preparatu do wykonania jednego zabiegu? a. 40 zł b. 25 zł c. 20 zł d. 15 zł
41. tabelka

42. Klientka zdecydowała sie na serię sześciu zabiegów eksfoliacyjnych. Cea jednego zabiegu wynosi 60 zł. Jaki jest koszt serii zabiegów przy 50% rabacie za ostani zabieg? a. 320 zł b. 330 zł c. 345 zł d. 360 zł

43. w celu wyjałowieia narzędzi po wykonanym zabiegu należy a. dezynfekować narzędzia przez 90 min i sterylizować przez 1 godz b. dezynfekować narzędzia przez 10 godz i sterylizować dowolną metodą c. dezynfekowac narzędzia przez 30 min i sterylizować w dowolnym czasie d. dezynfekować i sterylizować narzędzia odpowiednimi do tego celu preparatami i aparatami przez okreslony czas

44. przed przystąpieniem do sterylizacji narzędzi w autoklawie należy je kolejno a. umyć, wysuszyć, rozmontować, zapakować b. zdezynfekować, umyć, wysuszyć, zapakować c. rozmontować, umyć, wysuszyć, zapakować d. wysuszyć, zdezynfekować, umyć, zapakować

45. jakie informacje powinny znajdować sie a etykiecie pojemika z roztworem preparatu dezynfekcyjnego? a. nazwa preparatu, skład chemiczny b. skład chemiczny, termin do którego może byc użyty c. nazwa preparatu, imię i nazwisko osoby przygotowującej roztwór d. nazwa preparatu, termin do którego może być użyty, data, imię i nazwisko osoby przygotowującej roztwór

46. zsuniecie sie elektrody z podkładu w czasie wykonywania galwanizacji może spowodować a. pieczenie b. zasinienie c. odbarwienie d. przerwanie ciągłości skóry

47. zbyt wysokie natężeie prądu w trakcie zabiegu elektrolizy może spowodować powstanie w miejscu wprowadzenia igły a. blizn b. odbarwienia c. rogowacenia d. przebarwienia

48. po prawidłowo preprowadzonym zabiegu fotoepilacji, mimo braku przeciwwskazań ustalonych w wywiadzie, może dojść do a. zapalenia żył b. zian pigmentacyjnych c. powstania teleangiektazji d. zwiększenia ilości owłosienia

49. jakie środki ostrożności w ramach profilaktyki zarażeia się WZW należy zunać za wystarczające podczas zabiegu maicure? a. stosowaie rękawiczek lateksowych b. umycie rąk mydłem antybakteryjnym przed i po zabiegu c. odkażenie rąk spirytusem przed i po zabiegu, stosowanie sterylnych narzędzi d. umycie rąk mydłem dezynfekcyjnym, stosowaie rękawiczek lateksowyh oraz sterylnych narzędzi.

50. Podczas zabiegu anicure u klientki wystąpiły objawy napadu padaczkowego. Jak należy postąpić w takiej sytuacji? a. ułożyć chorą w pozycji leżącej na brzuch b. ułożyć w pozycji leżącej na wznak c. zabezpieczyć chora przed urazami d. unieruchomić chroą siłą


---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

wstawiłam ale jakiś dziwny format , moze sie komus przyda.
__________________
Myśl. Wierz, Marz, Miej odwagę!!
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 20:50   #2110
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kasiaszuba Pokaż wiadomość
która kolejnosc zabiegów w usówan nadmiernego owlosienia jest prawidlowa?
a.fotoepilacja po opalaniu solarium
b.galwanizacja anodowa po zabiegu oczyszczania skory
c.fotoepilacja przed opalaniem w solarium
d.galwanizacja katodowa po zabiegu oczyszczania skory tlustej!
prawidłowa odpowiedz to b,po oczyszczaniu łagodzimy,okurczamy pory i działamy przeciwłojotokowo ,wyciszamy prace gruczołów łojowychczyli anodą(+) nie draznimy

Cytat:
Napisane przez kasiaszuba Pokaż wiadomość
przy pedicure musimy zakładac maski i okulary przecwpyłowe???? naprawde???
może niewygodnie ale trzeba to uwzględnic w projekcie jak bedą w spisie,robisz to po to aby chronic siebie,a jesli już pracujesz frezarką no to logiczne,chyba niechcesz wdychac tego wszystkiego
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2010-06-16 o 20:51
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 20:52   #2111
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

a pytanie 44, co bedzie
__________________
Myśl. Wierz, Marz, Miej odwagę!!
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 21:03   #2112
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kasiaszuba Pokaż wiadomość
a pytanie 44, co bedzie
b.zawsze narzedzia dezynfekujesz,myjesz, osuszasz i sterylizujesz(przy kontakcie z krwią) bez kontaktu dezynfekcja,umycie i osuszenie

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiaszuba Pokaż wiadomość
składniki aktywne musisz napisac przy każdym wymienionym preparacie, i nie ma innego wyjscia, byloby za prosto
a ja pisałam nazwy własne preparatów i działanie,a składniki napisałam pod spodem,że do cery tej i tej powinny znaleźc sie takie i takie,wymieniłam i opisałam jak wpływają na skórę i pani mi powiedziała,że tak też można.
Niewiem?
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 21:16   #2113
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

to nie wiedzialam...dobrze wiedziec...dzieki

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
b.zawsze narzedzia dezynfekujesz,myjesz, osuszasz i sterylizujesz(przy kontakcie z krwią) bez kontaktu dezynfekcja,umycie i osuszenie

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------



a ja pisałam nazwy własne preparatów i działanie,a składniki napisałam pod spodem,że do cery tej i tej powinny znaleźc sie takie i takie,wymieniłam i opisałam jak wpływają na skórę i pani mi powiedziała,że tak też można.
Niewiem?
to też dobrze, ale łatwiej nie pisać działania, tylko sam składnik aktywny, oczywiście jeśli masz do tego głowę ( a masz napewno ) to napiszesz, ja bynajmniej pisze sam skladnik bo wszystkiego nie jestem w stanie zapamiętać
__________________
Myśl. Wierz, Marz, Miej odwagę!!
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 21:19   #2114
czarnowlosa20
Wtajemniczenie
 
Avatar czarnowlosa20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 2 698
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Kasiaszuba
Które z podanych witamin posiada zdolność zatrzymywaia wody w skórze? a. tokoferol b. kalcyferol c. filochinon d. pirydoksyna
Odpowiedź to a czyli tokoferol inaczej witamian E
__________________
07.10.2006
12.08.2013

22.08.2015



czarnowlosa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 21:20   #2115
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

oki, ja ide pcia juz bo mnie głowaboli od nadmiaru wiadomości,które mieszają mi się

powiem wam , że ucząc sie i stresując egzaminem, bardzo szybko leci mi czas, wam też? boje sie ze nie zdąze sie nauczyc tego. Nim się nie obejrze już wieczór
__________________
Myśl. Wierz, Marz, Miej odwagę!!
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 21:24   #2116
czarnowlosa20
Wtajemniczenie
 
Avatar czarnowlosa20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 2 698
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

No ja już od miesiaca odliczam i leci ....oj...szybciutko ten czas. Jeszcze troche i 27 sierpien i dyplomy dstaniemy
__________________
07.10.2006
12.08.2013

22.08.2015



czarnowlosa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 21:25   #2117
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kasiaszuba Pokaż wiadomość
oki, ja ide pcia juz bo mnie głowaboli od nadmiaru wiadomości,które mieszają mi się

powiem wam , że ucząc sie i stresując egzaminem, bardzo szybko leci mi czas, wam też? boje sie ze nie zdąze sie nauczyc tego. Nim się nie obejrze już wieczór
ja tylko powtarzam,czytam,przypomi nam,jak cos niepamietam to czytam,ja miałam w mojej szkole co po chwile zaliczenia,system modułowy i trza było sie systematycznie uczyc,było ciezko w 2 tygodnie całą natomie zaliczyc,ale dzieki temu teraz nie musze sie wiele uczyc a czytam tylko,czas leci nieubłaganie,ja siedze zazwyczaj w nocy bo w dzien nie mam kiedy sie uczyc...

i zgadzam się z czarnowłosą,wit E,
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 21:45   #2118
Wiki80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Jestem Nowa,ale czytam wszystkie wiadomosci i projekty od dłuzszego czasu..Wit.E-tokoferol....to witamina zatrzymująca wodę i najsilniejszy antyutleniacz............ bez dwóch zdań........Nie rozumiem jak ktos uczący się w szkole kosmetycznej ,może o tym nie wiedziec................. ........
Wiki80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 08:24   #2119
rozowaagus8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 224
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cześć!
UWAGA!!!

Wiadomość do dziewczyn, które zdają w tym roku egzamin z kosmetologi.
Zachęcam do zakupienia sobie książki z testami ze wszystkich lat i nie tylko! Oraz projektami z rozwiązaniami.
Ja ją sobie kupiłam ostatnio, jest rewelacyjna, i nie droga! Są też pytania z gospodarki.Pokazuje ile rzeczy musze jeszcze sie nauczyć. Nie które pytania są takie, że sama się gubie. Na prawde wam ją polecam. My z dziewczynami z klasy zamówiłyśmy kilkanaście i miałysmy 10% rabatu. Zamówił nam je dyrektor.
Książka jest koloru fioletowo - różowego.
"Testy przygotowujące do egzaminu zawodowego Technik Usług Kosmetycznych z rozwiązaniami"
Wanda Hawryłkiewicz - Anna Piasecka-Buranicz.


Zrobiłam wszystkie i dopiero teraz czuję ię przygotowana, myślę, że nic mnie nie zaskoczy Także polecam tą książke.

A.
__________________

Konsultantka Oriflame
************************* ********************
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia
rozowaagus8888 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-17, 08:45   #2120
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez rozowaagus8888 Pokaż wiadomość
Cześć!
UWAGA!!!

Wiadomość do dziewczyn, które zdają w tym roku egzamin z kosmetologi.
Zachęcam do zakupienia sobie książki z testami ze wszystkich lat i nie tylko! Oraz projektami z rozwiązaniami.
Ja ją sobie kupiłam ostatnio, jest rewelacyjna, i nie droga! Są też pytania z gospodarki.Pokazuje ile rzeczy musze jeszcze sie nauczyć. Nie które pytania są takie, że sama się gubie. Na prawde wam ją polecam. My z dziewczynami z klasy zamówiłyśmy kilkanaście i miałysmy 10% rabatu. Zamówił nam je dyrektor.
Książka jest koloru fioletowo - różowego.
"Testy przygotowujące do egzaminu zawodowego Technik Usług Kosmetycznych z rozwiązaniami"
Wanda Hawryłkiewicz - Anna Piasecka-Buranicz.


Zrobiłam wszystkie i dopiero teraz czuję ię przygotowana, myślę, że nic mnie nie zaskoczy Także polecam tą książke.

A.
testy testami a wiedza jest wiedzą
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 08:45   #2121
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Wiki80 Pokaż wiadomość
Jestem Nowa,ale czytam wszystkie wiadomosci i projekty od dłuzszego czasu..Wit.E-tokoferol....to witamina zatrzymująca wodę i najsilniejszy antyutleniacz............ bez dwóch zdań........Nie rozumiem jak ktos uczący się w szkole kosmetycznej ,może o tym nie wiedziec................. ........
a kto powiedział ze ja o tym nie wiem? poprostu zamieściłam takie pytanie. A ty nie musisz odrazu mnie zniżać do poziomu przedszkolaka ,że tego nie wiem. Każdy może pytać. To że pyta nie znaczy ze jest kompletnie zielony.
__________________
Myśl. Wierz, Marz, Miej odwagę!!
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 08:49   #2122
czarnowlosa20
Wtajemniczenie
 
Avatar czarnowlosa20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 2 698
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Sama zastanawiałam się nad tymi testami w ksiązce z kumpelą , ale jakoś nie doszło do jej kupna. A teraz to już za mało czasu żeby to kupic. Poczytam kśiązke, spróbuję sobie wbic do głowy to co zapominam i na egzamin śmigam.....

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Kasiaszuba masz rację co do tego co wyżej napisałas. Mi się czasem zapomina o niektórych rzeczach, albo się nad czyms zastanawiam chwilę, ale to nie powód do pisania odrazu takich rzeczy że się nic nie wie
__________________
07.10.2006
12.08.2013

22.08.2015



czarnowlosa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 08:53   #2123
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kasiaszuba Pokaż wiadomość
a kto powiedział ze ja o tym nie wiem? poprostu zamieściłam takie pytanie. A ty nie musisz odrazu mnie zniżać do poziomu przedszkolaka ,że tego nie wiem. Każdy może pytać. To że pyta nie znaczy ze jest kompletnie zielony.
oczywiscie,że można pytac i każdemu może sie zdarzyc o czymś zapomniec,tak naprawde wit E jako witamina ma największe właściwosci przeciwdziałaniu wolnym rodnikom,ale szybko sie utlenia i musi byc w parze z wit C,zatrzymuje wodę też,ale robi to także wit B5,wit A,kwas hialuronowy,ceramidyja tez nieraz zapominam działania,wiem,ale czasem nie moge za chiny skojarzyc
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 08:53   #2124
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
ja tylko powtarzam,czytam,przypomi nam,jak cos niepamietam to czytam,ja miałam w mojej szkole co po chwile zaliczenia,system modułowy i trza było sie systematycznie uczyc
Basiu Ty masz fajny ten system modułowy bo ja mam normalnie 7 przedmiotow(2 semestr) i z wszystkiego egzamin.
Koncem czerwca mam 3 w 1 dzien.. Anatomia,Pracownia i Kosmetologia czyli najobszerniejsze rzeczy i najtrudniejsze.
Z Anatomii na egzamin okolo 100-150 stron A4.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 08:55   #2125
czarnowlosa20
Wtajemniczenie
 
Avatar czarnowlosa20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 2 698
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny a właśnie ma któraś z Was te pytania z przedsiębiorczości z poprzednich egzaminów??Albo zna jakąs fajną stronkę z takimi informacjami. W sumie tak bardzo się nie boję tej przedsiębiorczości bo nie jest cięzka, a pytania czasami tak banalne że odpowiedz jest w tekście. To nam nasza magister taką niespodziankę z przedsiębiorczości zrobiła że zamiast egzaminu końcowego dała nam test z poprzednich lat i kazała nam go rozwiązac. Wyszło mi 18/20 pkt także super się ucieszyłam.
__________________
07.10.2006
12.08.2013

22.08.2015



czarnowlosa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 08:58   #2126
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Basiu Ty masz fajny ten system modułowy bo ja mam normalnie 7 przedmiotow(2 semestr) i z wszystkiego egzamin.
Koncem czerwca mam 3 w 1 dzien.. Anatomia,Pracownia i Kosmetologia czyli najobszerniejsze rzeczy i najtrudniejsze.
Z Anatomii na egzamin okolo 100-150 stron A4.
No tak jest ciężej.ja na bieżąco zaliczałam każdy moduł a na koniec semestru była srednia z wszystkich modułów,dzieki temu nie musiałam na koniec zdawac rzadnych egzaminów,ale co gorsze jak nie zaliczyło sie jednego modułu to na koniec trzeba było wszystkie przykładowo 5 zaliczac

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez czarnowlosa20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a właśnie ma któraś z Was te pytania z przedsiębiorczości z poprzednich egzaminów??Albo zna jakąs fajną stronkę z takimi informacjami. W sumie tak bardzo się nie boję tej przedsiębiorczości bo nie jest cięzka, a pytania czasami tak banalne że odpowiedz jest w tekście. To nam nasza magister taką niespodziankę z przedsiębiorczości zrobiła że zamiast egzaminu końcowego dała nam test z poprzednich lat i kazała nam go rozwiązac. Wyszło mi 18/20 pkt także super się ucieszyłam.
ja rozwiązywałam w necie próbne testy z pierwszej pomocy,takie o przedsiębiorczosci też są
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 09:00   #2127
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
No tak jest ciężej.ja na bieżąco zaliczałam każdy moduł a na koniec semestru była srednia z wszystkich modułów,dzieki temu nie musiałam na koniec zdawac rzadnych egzaminów,ale co gorsze jak nie zaliczyło sie jednego modułu to na koniec trzeba było wszystkie przykładowo 5 zaliczac

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Chodz jak sie nie zaliczylo 1 i zaliczenie wszystkich to tez jest nie fajne.
U nas jak sie nie zaliczy jednego-poprawka(platna) i nie ma to zadnego zwiazku z innymi.
A tak w ogole anatomii z tego co widze to nie ma na egzaminie zawodowym nie?A tyle sie jej uczymy
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 09:05   #2128
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Chodz jak sie nie zaliczylo 1 i zaliczenie wszystkich to tez jest nie fajne.
U nas jak sie nie zaliczy jednego-poprawka(platna) i nie ma to zadnego zwiazku z innymi.
A tak w ogole anatomii z tego co widze to nie ma na egzaminie zawodowym nie?A tyle sie jej uczymy
Jest o skórze dużo pytań
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 09:07   #2129
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
Jest o skórze dużo pytań
Tak ale tylko takich.To na kosmetologii mielismy a na anatomii zero.
Tylko miesnie kosci,uklady krazenia,pokarmowe itd.
Durne jest sie uczyc jak w studium medycznym calego skladu krwi itd.. Dokladniej szczegolowej budowy ukladu pokarmowego/krazenia.. a to sie nie przyda w gabinecie.
Budowa skory owszem tak samo jak miesnie..ale to glownie twarzy.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 09:12   #2130
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Tak ale tylko takich.To na kosmetologii mielismy a na anatomii zero.
Tylko miesnie kosci,uklady krazenia,pokarmowe itd.
Durne jest sie uczyc jak w studium medycznym calego skladu krwi itd.. Dokladniej szczegolowej budowy ukladu pokarmowego/krazenia.. a to sie nie przyda w gabinecie.
Budowa skory owszem tak samo jak miesnie..ale to glownie twarzy.
może i większosc rzeczy nie ale układ krążenia i chłonny,mięśnie to trzeba znac chocby dlatego żeby poprawnie wykonywac masaże,drenaż limfatyczny
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:35.