Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-18, 19:00   #3871
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
Tak jak napisałam wcześniej, oczarowy stosowałam kilka razy wymieszany z niacynamidem i nic się nie działo, tylko raz mnie podrażnił, ale nie aż tak jak porzeczkowy. Dzisiaj mnie podrażnił czysty hydrolat oczarowy, bez dodatku niacynamidu, choć zaczerwienienie (wokół oczu) chyba szybciej zniknęło jak po porzeczkowym.
Mnie podrażnił tak, że nie mogłam dotknąć twarzy, tak piekło
To pierwszy hydrolat, który zrobił mi takie kuku.

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
hej dziewczyny. Co mogłybyście mi polecić z olejów/hydrolatów do cery; teraz mam straszny przesusz bo jestem na antybiotykach (dokładnie: erytromycyna do łykania +aknemycin+epiduo). ogólnie cieszę się bo widzę po tym ogromną poprawę ale jest sucha, poszarzała.
Różany i rumiankowy mogą przynieść skórze ulgę.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 19:54   #3872
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Mnie podrażnił tak, że nie mogłam dotknąć twarzy, tak piekło
To pierwszy hydrolat, który zrobił mi takie kuku.



Różany i rumiankowy mogą przynieść skórze ulgę.

Mnie tak podrażnił oczarowy z e-naturalne,byłam czerwona jak rak przez godzinę .Myslałam że mam uczulenie na oczar ale żeby sie upewnić kupiłam hydrolat oczarowy na Mazidłach i jest super.Nic a nic mnie nie podrażnia,wręcz koi i rozjasnia skórę.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 20:42   #3873
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

uzywała któras z was olejków z Logony?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 23:39   #3874
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Mnie tak podrażnił oczarowy z e-naturalne,byłam czerwona jak rak przez godzinę .Myslałam że mam uczulenie na oczar ale żeby sie upewnić kupiłam hydrolat oczarowy na Mazidłach i jest super.Nic a nic mnie nie podrażnia,wręcz koi i rozjasnia skórę.
Ja zawsze kupowałam hydrolaty z BU i ZSK i żaden mnie nie uczulił dopóki w ZSK nie pojawiły się hydrolaty ekologiczne.
Nachapałam się rzecz jasna na nowość, kupiłam porzeczkowy i muka
Koszmar.
Chciałam wypróbować jeszcze inne, ale trochę się boję.
Tym bardziej cieszę się z wody różanej bo to było wybawienie dla mojej buzi.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 08:28   #3875
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny zrobiłam sobie ostatnio mały zapas wody do iniekcji. Chciałam zapytać, jak powinnam ją przechowywać zanim ją zużyję? Trzymam ją obecnie w lodówce. Czy to nie przeszkadza ? Czy w temperaturze pokojowej też można ją trzymać ?

__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.



Edytowane przez smutna_dziewczyna
Czas edycji: 2012-07-19 o 08:31
smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 09:01   #3876
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

dzięki chyba zakupię z róży i aloesu, mam nadzieję, że mnie nie podrażnią
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 11:32   #3877
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
Dziewczyny zrobiłam sobie ostatnio mały zapas wody do iniekcji. Chciałam zapytać, jak powinnam ją przechowywać zanim ją zużyję? Trzymam ją obecnie w lodówce. Czy to nie przeszkadza ? Czy w temperaturze pokojowej też można ją trzymać ?

Nieotwieraną można trzymać w temp. pokojowej.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 20:19   #3878
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja ostatnio kupilam hydrolat chabrowy ze ZSK - straszny smierdziuch i buzia sie po nim lepi
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2012-07-20 o 20:24
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 10:02   #3879
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupilam hydrolat chabrowy ze ZSK - straszny smierdziuch i buzia sie po nim lepi
ja mam lawendowy i też okropny śmierdziuch ale na twarz nie używam, tylko na włosy (do robienia mgiełki)
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:14   #3880
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

A stosował ktoś hydrolat z róży białej z mazideł? Zapach cuuudoooo, rozpłynęłam się


Edit: Mógłby mi ktoś powiedzieć jaki okres ważności ma guma ksantanowa? Muszę kupić koniecznie, chciałąbym w ecospa, ale tam sprzedają 30g, za Chiny tego nie zużyję -.-'

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2012-07-21 o 11:43
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 20:03   #3881
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny, gdzie oprócz Mazideł znajdę jeszcze hydrolat oczarowy produkowany z kwiatów? Bo mam z BU i nie mogę znieść zapachu, dlatego szukam z kwiatów
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-22, 21:33   #3882
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gdzie oprócz Mazideł znajdę jeszcze hydrolat oczarowy produkowany z kwiatów? Bo mam z BU i nie mogę znieść zapachu, dlatego szukam z kwiatów
W Fitomedzie mają hydrolat oczarowy, ale jak napisali jest on "produktem destylacji liści lub kory drzewa oczarowego z parą wodną".
Ale zawsze warto do nich napisać i dopytać się szczegółów
A nuż ten Ci podpasuje...
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 22:46   #3883
opelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 304
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gdzie oprócz Mazideł znajdę jeszcze hydrolat oczarowy produkowany z kwiatów? Bo mam z BU i nie mogę znieść zapachu, dlatego szukam z kwiatów
Również poszukuję. Skłaniam się do zamówienia oczaru z beautyever
opelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 06:17   #3884
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
A stosował ktoś hydrolat z róży białej z mazideł? Zapach cuuudoooo, rozpłynęłam się


Edit: Mógłby mi ktoś powiedzieć jaki okres ważności ma guma ksantanowa? Muszę kupić koniecznie, chciałąbym w ecospa, ale tam sprzedają 30g, za Chiny tego nie zużyję -.-'
Mam aktualnie ten hydrolat - lubię

Jeśli chodzi o gumę - moja z ZSK ma ważność do połowy 2013 r. a kupiłam dobre parę miesięcy temu.

Edytowane przez Ineso
Czas edycji: 2012-07-23 o 06:19 Powód: wątki mi się mylą o tej godzinie...
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 13:34   #3885
AbbyRiot
Raczkowanie
 
Avatar AbbyRiot
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 38
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Drogie Wizażanki, czy któraś z Was używała kiedykolwiek oleju herbacianego zimnotłoczonego? Poszukuję opinii na jego temat.

http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100013
__________________
Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.
T.P.


...żadna wielka miłość nie umiera do końca...
J.C.
AbbyRiot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 13:36   #3886
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez opelka Pokaż wiadomość
Również poszukuję. Skłaniam się do zamówienia oczaru z beautyever
To daj znać jak już sprawdzisz jego działanie
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 15:51   #3887
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez AbbyRiot Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki, czy któraś z Was używała kiedykolwiek oleju herbacianego zimnotłoczonego? Poszukuję opinii na jego temat.

http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100013
Ja miałam - opłaca się go brać jako gratisową próbkę Trochę temu to już było, ale byłam z niego raczej zadowolona. Dość dobrze się wchłania, jest raczej lekki, albo bez zapachu albo o jakimś nikłym - na pewno nie jest uciążliwy, bo bym zapamiętała
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 16:13   #3888
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez AbbyRiot Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki, czy któraś z Was używała kiedykolwiek oleju herbacianego zimnotłoczonego? Poszukuję opinii na jego temat.

http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100013
Ja używałam naturalnego oleju z nasion herbaty z ZSK. Całkiem fajny, lekki, łatwo wchłaniający się olej
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 16:53   #3889
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Przy skłonności do zaskórników radzę uważać. Olej z nasion herbaty zawiera prawie 90% kwasu oleinowego, jest spore ryzyko, że w wysokim stężeniu będzie działał komedogennie.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 20:56   #3890
AbbyRiot
Raczkowanie
 
Avatar AbbyRiot
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 38
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Lorri czy mogłabyś powiedzieć, które oleje nie mają dużego stężenia tego kwasu?Mam cerę problematyczną, tłustą, zapychającą się, skłonną do podrażnień. Na razie służy mi olej z pestek arbuza i olej sojowy.Olej konopny mnie zapchał, z lnianki siewnej również (żaden z nich się nie wchłaniał dobrze).
Masz dla mnie jakieś rady, wskazówki?
__________________
Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.
T.P.


...żadna wielka miłość nie umiera do końca...
J.C.
AbbyRiot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 05:25   #3891
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Oleje ubogie w kwas oleinowy (od kilku do kilkunastu %): len, granat, wiesiołek, szałwia, krokosz, konopie, malina, pachnotka, czarna porzeczka, truskawka, lnianka, róża, ogórecznik, orzech włoski.

Oleje bogate w kwas oleinowy (od 90% do 45%): herbata, oliwka, moringa, śliwka, orzech laskowy, migdał, awokado, morela, tamanu, kukurydza, argan.

Wysokie stężenie kwasu oleinowego może, ale nie musi przesądzać o komedogenności oleju.
Olej z nasion herbaty to prawdziwy rekordzista (80-90%), na pewno warto zachować ostrożność.
Druga w kolejności oliwa z oliwek pomimo bardzo wysokiego stężenia kwasu oleinowego (do 85%) w przedstawionych poniżej testach wykazała brak wpływu lub niewielki wpływ na tworzenie się zaskórników.

Autorzy badań przeprowadzonych w latach 70. i 80. (na uszach króliczych) uzyskali rozbieżne wyniki w niektórych przypadkach; czasem w jednym badaniu oceny wahały się w zależności od pochodzenia lub rafinacji oleju. Poniżej link do zestawienia na podstawie trzech źródeł (będę je jeszcze uzupełniać). W dwóch pierwszych (W. E. Morris, S. C. Kwan oraz J. E. Fulton) przyjęto skalę 0-5, przy czym 2-3 oznacza umiarkowaną komedogenność (wartości graniczne), a 4-5 - znaczną komedogenność (wynik jednoznacznie pozytywny). Nie mam bezpośredniego dostępu do pracy M. Lanzeta, Comedogenic effects of cosmetic raw materials, Cosmet. Toilet. 1986, 101(2), opieram się na opracowaniu, które było dostępne w sieci; 3/3 lub 4/4 to maksimum, 2/3 to znaczny potencjał komedogenny; zdaniem autora, wysokie stężenia olejów z wynikiem 1/3 także nie są wskazane przy cerze trądzikowej.

ZESTAWIENIE

Uogólniając - Morris, Kwan i Fulton opisują oleje roślinne najczęściej jako słabo lub umiarkowanie komedogenne, Lanzet przypisuje niektórym olejom większy potencjał zaskórnikotwórczy. Kligman stwierdził, że rozcieńczenie olejów roślinnych olejem mineralnym do 25% niweluje ich właściwości komedogenne. Według dermatologów, skóra ludzka jest mniej podatna na czynniki komedogenne w porównaniu z uszami królików. Oleje, które w skali 0-5 otrzymały 1-2 punkty mogą nie wykazywać działania zaskórnikotwórczego u ludzi.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-04-05 o 07:38
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 07:54   #3892
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Lorri,

A co myślisz o olejku cytrynowym do cery mieszanej?
Koleżanka ma cerę mieszaną i obecnie używa olejku z truskawki, jest zadowolona, ale szuka teraz czegoś mocniej nawilżającego. Podpowiadałam jej może olej z jojoba.
Teraz się zastanawia między jojobem a cytrynowym. O cytrynowym nie słyszałam prawie nigdy nic, żadnych opinii
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 08:32   #3893
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Lorri,

A co myślisz o olejku cytrynowym do cery mieszanej?
Koleżanka ma cerę mieszaną i obecnie używa olejku z truskawki, jest zadowolona, ale szuka teraz czegoś mocniej nawilżającego. Podpowiadałam jej może olej z jojoba.
Teraz się zastanawia między jojobem a cytrynowym. O cytrynowym nie słyszałam prawie nigdy nic, żadnych opinii
olejek cytrynow to olejek eteryczny używasz go kilka krobli w oleju bazowym np w oleju jojoba
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 10:32   #3894
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ogólnie mówiąc samodzielnie nie ma żadnego działania? Nigdy się nim nie interesowałam, koleżanka mi zadała pytanie czy jojoba czy cytrynowy, no ale widać odpowiedź jest prosta.

Jakieś inne, sprawdzone (nawilżające) oleje do cery mieszanej?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 12:01   #3895
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Olejek cytrynowy
Właściwości: antybakteryjny, odświeżający, działa uspokajająco, łagodzi napięcia nerwowe, zmniejsza ociężałość umysłową, obniża ciśnienie krwi
Zastosowanie kosmetyczne: dla skóry ze stanami zapalnymi, opryszczką, przetłuszczającej się i z rozszerzonymi porami, trądzikiem, łupieżem i egzemą, przekrwieniem i pękającymi naczyniami krwionośnymi, przedwczesnych zmarszczkach, infekcjach i grzybicach paznokci oraz łamliwych paznokciach.
Zalecane stężenie:
- sera i kremy do twarzy, mleczka do ciała: 3-5 kropli na 10 ml; 7-25 kropli na 25 ml; 20-60 kropli na 100 ml;
- kominek aromaterapeutyczny: 5-10 kropli;
- kompres: 5 kropli na pół szklanki wody;
- masaż aromaterapeutyczny: 2-5 kropli na 10 ml (łyżkę stołową) oleju nośnikowego; 15-30 kropli na 50 ml oleju nośnikowego
Przeciwwskazania: olejek nie powinien być stosowany w pierwszych miesiącach ciąży.
Bezpieczeństwo użytkowania: olejek fototoksyczny, czyli uwrażliwiający skórę na działanie słońca. Nie powinien być stosowany na skórę bezpośrednio przed wystawieniem jej na działanie promieni słonecznych.
Nie stosować wewnętrznie bez konsultacji z lekarzem i na skórę w postaci nie rozcieńczonej.


Źródło: mazidła.com
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 12:01   #3896
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ogólnie mówiąc samodzielnie nie ma żadnego działania? Nigdy się nim nie interesowałam, koleżanka mi zadała pytanie czy jojoba czy cytrynowy, no ale widać odpowiedź jest prosta.

Jakieś inne, sprawdzone (nawilżające) oleje do cery mieszanej?
Olejki eteryczne mają silne dzialanie i stosuje się je raczej rozcieńczone .Mozna 100% ale punktowo np na pryszcze.

Ogólnie na stronie ZSK mozna poczytac:

Stosowanie olejków eterycznych.


Aplikacja rozcieńczonych olejków w skórę twarzy lub masaż całego ciała –do 15 ml oleju bazowego dodajemy 4-6 kropli olejków eterycznych.Jeżeli tak przygotowany olejek zostanie wtarty w duże powierzchnie skóry – wówczas wnika do krwi i wywołują działanie ogólne.

Kąpiele olejkowe. Na wannę wody dajemy 10 kropli olejku lub mieszanki olejkowej. Woda powinna mieć temperaturę 40-45oC. Kąpiel powinna trwać 20-30 minut.

Inhalacje. W tym celu wdycha się olejki wraz z para wodną np. kominki na wodę, w których z pomocą świecy podgrzewa się zbiorniczek wypełniony wodą z 15 kroplami olejku.

Parówki na twarz (w celu oczyszczenia porów) należy użyć szerokiego naczynia z wrząca wodą do której zapuszczamy 7-15 kropli olejku. Następnie nakrywamy się ręcznikiem i nachylamy nad naczyniem przez 10- 15 minut.


\
A i jeszcze o cytrynowym :

Uwagi: Zewnętrznie w stanie nierozcieńczonym na miejsca ukąszeń przez owady i opryszczkę. W stanie rozcieńczonym do leczenia cellulitis, przebarwień i trądziku. 2% roztwór w czystej wodzie zatrzymuje drobne krwawienia.
Nie wolno używać olejku cytrynowego na skórę przed wyjściem na słońce.

Edytowane przez Scarlet23
Czas edycji: 2012-07-25 o 12:04
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 12:33   #3897
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dzięki dziewczyny, przepraszam za fatygę. Polecę koleżance poczytać te informacje, bo to istotne.

Jeszcze, zmieniając temat: ma ktoś jakieś doświadczenia z olejkiem z czarnuszki?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 18:18   #3898
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jeszcze, zmieniając temat: ma ktoś jakieś doświadczenia z olejkiem z czarnuszki?
Ja miałam ten olej - generalnie mnie nie powalił, choć liczyłam na to, że w jakiś sposób pomoże mojej problematycznej cerze.
Po nałożeniu na skórę - był - ale jakoś nie działał.
Nie pomógł, nic nie zrobił, więc drugi raz nie kupię
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 14:15   #3899
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ja miałam ten olej - generalnie mnie nie powalił, choć liczyłam na to, że w jakiś sposób pomoże mojej problematycznej cerze.
Po nałożeniu na skórę - był - ale jakoś nie działał.
Nie pomógł, nic nie zrobił, więc drugi raz nie kupię
mam takie samo zdanie o tym oleju
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 14:18   #3900
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Szkoda, rano go zamówiłam Może go zużyje w jakiś inny, finezyjny sposób. A może da jakieś efekty.
A jakie oleje polecacie z własnego doświadczenia?

Ja póki co najbardziej chwalę sobie taman i pachnotkę, cieszy też porzeczkowy, konopny i wiesiołek.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.