Oliwa z oliwek na 2 tygodnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-18, 13:06   #1
sylwusiia1993
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 636

Oliwa z oliwek na 2 tygodnie?


Ostatnio przeczytałam na wizażu o oliwie z oliwek cytuje słowa dziewczyny:
I tu ciekawostka: kobiety mieszkające w indiach robia taki rytuał, że dwa tygodnie dzien w dzien wcierają oliwę z oliwek, ale UWAGA - tej starej warstwy nie spłukują, ciągle dokładają nową i tak codziennie, podobno po dwóch tygodniach skóra z nadmiaru tłuszczów i tym podobnych przestaje się przetłuszczać a włosy można umyć raz w tyg i to wystarczy
Może któraś z was robiła taki eksperyment na swoich włosach?Ponieważ ja zaczełam robić(wytrzymałam już 2dni) i nie wiem czy dalej stosować czy odpuścić sobie.
__________________
kobiety są po to, by je kochać, a nie po to, by je rozumieć.
ZAPRASZAM!

Pieniądze szczęścia nie dają... dopiero zakupy!
sylwusiia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:20   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Oliwa z oliwek na 2 tygodnie?

Cytat:
Napisane przez sylwusiia1993 Pokaż wiadomość
Ostatnio przeczytałam na wizażu o oliwie z oliwek cytuje słowa dziewczyny:
I tu ciekawostka: kobiety mieszkające w indiach robia taki rytuał, że dwa tygodnie dzien w dzien wcierają oliwę z oliwek, ale UWAGA - tej starej warstwy nie spłukują, ciągle dokładają nową i tak codziennie, podobno po dwóch tygodniach skóra z nadmiaru tłuszczów i tym podobnych przestaje się przetłuszczać a włosy można umyć raz w tyg i to wystarczy
Może któraś z was robiła taki eksperyment na swoich włosach?Ponieważ ja zaczełam robić(wytrzymałam już 2dni) i nie wiem czy dalej stosować czy odpuścić sobie.
W Indiach mają też różne inne fajne zwyczaje, np kąpiele w zasyfionym Gangesie. Niekoniecznie od razu warto je naśladować.
Ja jestem sceptyczna wobec metod walczenia z tłuszczem za pomocą tłuszczu. Za pomocą agresywnego oczyszczania zresztą też. A już trzymanie tłuszczu dwa tygodnie na włosach zakrawa mi na masochizm. Pomyśl jak to zacznie śmierdzieć po jakimś czasie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:46   #3
Izabela_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: Oliwa z oliwek na 2 tygodnie?

Jakiś sens w tym jest. Tak samo jak z cerą- często mówi się, że tłustą właśnie trzeba natłuszczać i nawilżać
__________________
RIP FARBOWANIE 15 I 2012
Izabela_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 14:02   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Oliwa z oliwek na 2 tygodnie?

Cytat:
Napisane przez Izabela_123 Pokaż wiadomość
Jakiś sens w tym jest. Tak samo jak z cerą- często mówi się, że tłustą właśnie trzeba natłuszczać i nawilżać
Nawilżać to jak najbardziej, ale z natłuszczaniem to raczej ostrożnie i na pewno nie przetrzymywać przez taki czas. Przecież to czysta tortura. Co miałoby dać trzymanie tak długo oleju? Chyba tylko szybsze namnażanie się bakterii, bo tłuszcz i powstający tam brud to idealne dla nich środowisko.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 14:18   #5
Evet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin/Warka
Wiadomości: 186
Dot.: Oliwa z oliwek na 2 tygodnie?

w temacie długiego nie mycia i zmiany włosów po "przetrzymaniu" filmik od 35minuty: http://vod.onet.pl/jak-bardzo-mozna-...6901,film.html
czasem w wakacje próbuje przetrzymać włosy i myć je np 2 razy w tyg ale w moim przypadku to już jest męczarnia, 2 tyg i jeszcze z dodatkową porcją oleju na głowie jak dla mnie nie do wytrzymania
Evet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 14:58   #6
labadaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: Oliwa z oliwek na 2 tygodnie?

Takie przetrzymywanie przetłuszczonej głowy powoduje osłabienie cebulek i wypadanie, po 2 tygodniach byłabym łysa
labadaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 16:04   #7
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Oliwa z oliwek na 2 tygodnie?

Ja bym się nie odważyła. Chociaż pewnie co głowa to inne efekty by były, jak chcesz próbuj.
Ja jednak ogólnie nie wierzę w indyjskie metody na włosy, one tam genetycznie cudne włosy mają, a natury nie oszukasz niestety.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 19:04   #8
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Oliwa z oliwek na 2 tygodnie?

Myślę, że jeśli komuś nie szkodzi nadmiar tłuszczu na skórze głowy to można spróbować. Na pewno włoski będą nawilżone po czymś takim =) Ale trzeba mieć wolne dwa tygodnie żeby zamknąć się w domu i nie straszyć ludzi

Ja osobiście nie spróbuję bo u mnie nawet kropelka jakiegokolwiek oleju powoduje wielką emigracje włosów...
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 19:11   #9
orzesznica2
Przyczajenie
 
Avatar orzesznica2
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9
Dot.: Oliwa z oliwek na 2 tygodnie?

Ja nie mogłabym czegoś takiego zrobić za bardzo przeszkadzałby mi tłuszcz na głowie :P . Ale jeśli chcesz próbuj - do odważnych świat należy . Może właśnie podziała ?
orzesznica2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 21:04   #10
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Oliwa z oliwek na 2 tygodnie?

Cytat:
Napisane przez sylwusiia1993 Pokaż wiadomość
Ostatnio przeczytałam na wizażu o oliwie z oliwek cytuje słowa dziewczyny:
I tu ciekawostka: kobiety mieszkające w indiach robia taki rytuał, że dwa tygodnie dzien w dzien wcierają oliwę z oliwek, ale UWAGA - tej starej warstwy nie spłukują, ciągle dokładają nową i tak codziennie, podobno po dwóch tygodniach skóra z nadmiaru tłuszczów i tym podobnych przestaje się przetłuszczać a włosy można umyć raz w tyg i to wystarczy
Może któraś z was robiła taki eksperyment na swoich włosach?Ponieważ ja zaczełam robić(wytrzymałam już 2dni) i nie wiem czy dalej stosować czy odpuścić sobie.
Tłuszcz przyciąga brud i kurz, a w nadmiarze na skórze głowy może spowodować wypadanie włosów.

Metodę z nie myciem włosów mogą testować osoby, których naturalny łój na to pozwala. A eksperyment z oliwą może doprowadzać do nieodwracalnej utraty włosów. Nie wiem, czy warto ryzykować Według mnie, to nieodpowiedzialny pomysł, ale kto co lubi.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 14:37   #11
lenkaq
Przyczajenie
 
Avatar lenkaq
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4
Dot.: Oliwa z oliwek na 2 tygodnie?

Mam włosy szybko przetłuszczające się, więc muszę je myć codziennie i na taki eksperyment napewno bym się nie odważyła, i myślę że pomimo tego, że Ty możesz mieć `normalne` włosy to nie sądzę abyś czuła się komfortowo po tych 2 tygodniach z tłuszczem na głowie. Na Twoim miejscu tego sposobu bym nie próbowała.
__________________
" Bądź prawdziwy, doceń prostotę, bo życie to nie fotel, na którym siedzisz z pilotem! "
lenkaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-19, 15:39   #12
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oliwa z oliwek na 2 tygodnie?

Do tego ile bakterii będziesz miała na głowie po 2 tygodniach...
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.