U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.IV - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-01, 13:56   #4111
Czerlinka
Raczkowanie
 
Avatar Czerlinka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez reila_ Pokaż wiadomość
To ja chyba pomyślę, bo nawet w Polskich aktualnie upalnych warunkach coś by mi się przydało do "oil control". Dodam, że po 3 h w pracy, przy włączonej klimie i tak się świecę :/


P.S. Tajwan! Boże... jak ja ci zazdroszczę. Kiedyś czytałam bloga jakiejś dziewczyny, która sama tam pojechała. Te zdjęcia! Jedzenie. Wycieczki! Praca!
Klima jest zdradliwa, zwlaszcza ze w wiekszosci miejsc niezbyt czesto ja czyszcza i smierdzi plesnia

Dzieki, ale nie ma czego zazdroscic. Ja staram sie pokazywac oczywiscie ta dobra strone, ale bez przesadyzmow. Panuje tu taki kontrolowany, delikatnie mowiac nielad. Jedzenie faktycznie jest dobre - tylek rosnie jak na drozdzach, zwlaszcza przy siedzeniu 12h w pracy. Jak uwielbiasz pracowac i praca jest calym Twoim zyciem, to Tajwan jest z pewnoscia miejscem dla Ciebie. Ciekawi mnie wiec co mialas na mysli?

A kosmetycznie, to ja przy mieszanej cerze przy uzyciu kazdego kremu ze slimakiem czuje jakby mi sie twarz dusila. Dlatego uwielbiam galaretki
__________________
Mój blog o życiu na Tajwanie
Mr. and Mrs. Ha
Wymiana wrześniowa
Czerlinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-01, 14:18   #4112
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez Czerlinka Pokaż wiadomość
Klima jest zdradliwa, zwlaszcza ze w wiekszosci miejsc niezbyt czesto ja czyszcza i smierdzi plesnia

Dzieki, ale nie ma czego zazdroscic. Ja staram sie pokazywac oczywiscie ta dobra strone, ale bez przesadyzmow. Panuje tu taki kontrolowany, delikatnie mowiac nielad. Jedzenie faktycznie jest dobre - tylek rosnie jak na drozdzach, zwlaszcza przy siedzeniu 12h w pracy. Jak uwielbiasz pracowac i praca jest calym Twoim zyciem, to Tajwan jest z pewnoscia miejscem dla Ciebie. Ciekawi mnie wiec co mialas na mysli?

A kosmetycznie, to ja przy mieszanej cerze przy uzyciu kazdego kremu ze slimakiem czuje jakby mi sie twarz dusila. Dlatego uwielbiam galaretki
Tak jestem pracoholik, ale raczej chodziło mi o to, że wystarczy angielski do pracy i jakikolwiek papierek od obcokrajowca Nie to co u nas... człowiek uczy się ma 50 papierów a i tak ląduje w pośredniaku. U nas klimę czyszczą chyba 2 razy w roku takim płynem specjalnym, po którym przez pół dnia do biura nie można wejść, bo śmierdzi, więc nie boję się pleśni.

Co do Yedama - nie miałam, ale przecież każda skóra reaguje inaczej
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-01, 14:22   #4113
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

No ale bez przesady, nie aż tak.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-01, 14:53   #4114
Ultraviolet
Raczkowanie
 
Avatar Ultraviolet
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
A od jakiego sprzedawcy masz?
jessiemarket
Ultraviolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-01, 15:15   #4115
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez Ultraviolet Pokaż wiadomość
no to ja też a jaki masz rodzaj cery?
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-01, 15:23   #4116
Ultraviolet
Raczkowanie
 
Avatar Ultraviolet
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
no to ja też a jaki masz rodzaj cery?
ciężki ;p mega łatwo mnie przesuszyć w opór (dwa dni i dizaster) i mega łatwo zapchać (jeden wieczór i witamy w lustrze pizzę pepperoni i to nie tylko w strefie T). Generalnie jest taka cieniusieńka, sucha, z ogromna skłonnością do wągórw, wyprysków, podrażnień, zaczerwienienia, duże pory. Bardzo źle reagująca na kwasy. Kiedyś jakaś dermatolożka mi powiedziała że jest "odwodniona" a pani z Clinique w ich salonie że "mieszana w kierunku suchej". Większość kremów czy żeli się na mnie błyszczy ale zazwyczaj dowalam na wierzch coś matującego (najczęściej filtr Biore Watery Essence ) i jest gut malyna. W przypadku tego ziołowego nic z tego..
Ultraviolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-01, 15:37   #4117
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez Ultraviolet Pokaż wiadomość
ciężki ;p mega łatwo mnie przesuszyć w opór (dwa dni i dizaster) i mega łatwo zapchać (jeden wieczór i witamy w lustrze pizzę pepperoni i to nie tylko w strefie T). Generalnie jest taka cieniusieńka, sucha, z ogromna skłonnością do wągórw, wyprysków, podrażnień, zaczerwienienia, duże pory. Bardzo źle reagująca na kwasy. Kiedyś jakaś dermatolożka mi powiedziała że jest "odwodniona" a pani z Clinique w ich salonie że "mieszana w kierunku suchej". Większość kremów czy żeli się na mnie błyszczy ale zazwyczaj dowalam na wierzch coś matującego (najczęściej filtr Biore Watery Essence ) i jest gut malyna. W przypadku tego ziołowego nic z tego..
Ach no tak, to Ty jesteś "skomplikowana", może dlatego ja mam po prostu tłustą i już, nic mnie nie zapycha ani nic
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 16:48   #4118
Ultraviolet
Raczkowanie
 
Avatar Ultraviolet
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Ale na noc mi to nie przeszkadza że sie tłusto świeci jak żarówa skoro ładnie pomału mnie leczy a na dzień nakładam sobie tego ślimakowego a pod spód zawsze serum witaminowe Elishya Coy i filtr Biore i jest git. Aczkolwiek na pewno wrócę do Mizona jak się skończy.
Ultraviolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-01, 23:26   #4119
bubelmart
Rozeznanie
 
Avatar bubelmart
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Opola
Wiadomości: 775
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

ja też używam normalnie pod makijaż tego Yedama, a mam cerę mieszaną... owszem, jest dość "bogaty", ale nic się nie tłuści raczej tylko, wiadomo, na większy gorąc zarzucam jeszcze filtr matujący
__________________
'Gdy w pewnym momencie twojej codzienności potrąci Cię na przejściu dla pieszych samochód, połóż się leniwie na ulicy, roześmiej się życiu w twarz i powiedz, że i tak jesteś dzisiaj senny...'

anyone who can touch you
- can hurt you or heal you
bubelmart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 01:36   #4120
Czerlinka
Raczkowanie
 
Avatar Czerlinka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez reila_ Pokaż wiadomość
Tak jestem pracoholik, ale raczej chodziło mi o to, że wystarczy angielski do pracy i jakikolwiek papierek od obcokrajowca Nie to co u nas... człowiek uczy się ma 50 papierów a i tak ląduje w pośredniaku. U nas klimę czyszczą chyba 2 razy w roku takim płynem specjalnym, po którym przez pół dnia do biura nie można wejść, bo śmierdzi, więc nie boję się pleśni.

Co do Yedama - nie miałam, ale przecież każda skóra reaguje inaczej
Fascynujace informacje podajesz, bo nawet zeby uczyc tego przyslowiowego angielskiego to trzeba byc native speakerem, albo stosowny certyfikat.
W przypadku emigracji z Polski musisz uwierzytelnić dyplomy i wystapic o wize, a to sa procesy dlugie i bolesne. Uwiarygodnienie dyplomu wymaga wizyty w ministerstwie szkolnictwa wyzszego, ministerstwie spraw zagranicznych i biurze Taipei - za wszystko sa oplaty, a musisz zrobic to z czterema czesciami - dyplomem + suplementem + tlumaczeniem. Inaczej nikt nie uzna twojego wyksztalcenia. Wiza wymaga biletu wjazdowego na Tajwan, tlumaczenia przysieglego np. aktu slubu, a przede wszystkim szczegolowych badan lekarskich, w tym RTG klatki piersiowej, szczepienia i badania krwi (w tym HIV i kila i inne przyjemnosci). Jak chcesz np. pojsc na uniwersytet to cala machina sie rozbudowuje o stosowne listy polecajace, umowy, projekty, uzasadnienia i projekty projektow.
Bardzo mnie smuci, kiedy ludzie ufaja obiegowym opiniom, wiec wielkie sorry za OT.
__________________
Mój blog o życiu na Tajwanie
Mr. and Mrs. Ha
Wymiana wrześniowa
Czerlinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 01:38   #4121
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Dziewczyny, mam prosbe. Potrzebuje waszej opinii.

Dostaje ostatnio sporo maili z pytaniami czy nie mam ochoty na zalozenie jakiegos sklepiku z kosmetykami i wysylka do PL.

Szczerze mowiac, nigdy mi to nawet przez mysl nie przeszlo. Sama nie wiem co o tym sadzic.
Jesli bylby popyt, to czemu nie. Ale moglabym to robic tylko z doskoku. Tzn powiedzialabym, ze w przyszlym miesiacu jestem otwarta na zamowienia i wtedy jedziemy.

Oczywiscie najbardziej pasowalyby mi japonskie rzeczy, koreanskie tylko tak z doskoku. Ale nie wiem, jak to urzadzic cenowo. Wplata bylaby przelewem na moje konto w Polsce, czyli bardzo latwo.

Chodzi mi o to, ze nie orientuje sie w cenach takich produktow w PL, wiec jesli macie jakies linki na ebay czy inne allegro, to spojrzalabym. Chcialabym byc konkurencyjna.

Jesli myslicie, ze cos takiego mialoby popyt, to sadze, ze moglabym to zorganizowac. Jesli nie, to nie.

Opinie? Sugestie? Bardzo prosze!



Cytat:
Napisane przez Czerlinka Pokaż wiadomość
Fascynujace informacje podajesz, bo nawet zeby uczyc tego przyslowiowego angielskiego to trzeba byc native speakerem, albo stosowny certyfikat.
W przypadku emigracji z Polski musisz uwierzytelnić dyplomy i wystapic o wize, a to sa procesy dlugie i bolesne. Uwiarygodnienie dyplomu wymaga wizyty w ministerstwie szkolnictwa wyzszego, ministerstwie spraw zagranicznych i biurze Taipei - za wszystko sa oplaty, a musisz zrobic to z czterema czesciami - dyplomem + suplementem + tlumaczeniem. Inaczej nikt nie uzna twojego wyksztalcenia. Wiza wymaga biletu wjazdowego na Tajwan, tlumaczenia przysieglego np. aktu slubu, a przede wszystkim szczegolowych badan lekarskich, w tym RTG klatki piersiowej, szczepienia i badania krwi (w tym HIV i kila i inne przyjemnosci). Jak chcesz np. pojsc na uniwersytet to cala machina sie rozbudowuje o stosowne listy polecajace, umowy, projekty, uzasadnienia i projekty projektow.
Bardzo mnie smuci, kiedy ludzie ufaja obiegowym opiniom, wiec wielkie sorry za OT.
Czerlinko, tak sie ciesze, ze odpowiedzialas. Ludzie nie zdaja sobie sprawy z tych kwestii zupelnie! Mysla, ze bycie bladolica blondynka wystarcza. (Owszem, wystarcza, ale chyba nie taka prace mialy na mysli).
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog

Edytowane przez DwaKoty
Czas edycji: 2013-08-02 o 01:41
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-02, 02:05   #4122
Czerlinka
Raczkowanie
 
Avatar Czerlinka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam prosbe. Potrzebuje waszej opinii.

Dostaje ostatnio sporo maili z pytaniami czy nie mam ochoty na zalozenie jakiegos sklepiku z kosmetykami i wysylka do PL.

Szczerze mowiac, nigdy mi to nawet przez mysl nie przeszlo. Sama nie wiem co o tym sadzic.
Jesli bylby popyt, to czemu nie. Ale moglabym to robic tylko z doskoku. Tzn powiedzialabym, ze w przyszlym miesiacu jestem otwarta na zamowienia i wtedy jedziemy.

Oczywiscie najbardziej pasowalyby mi japonskie rzeczy, koreanskie tylko tak z doskoku. Ale nie wiem, jak to urzadzic cenowo. Wplata bylaby przelewem na moje konto w Polsce, czyli bardzo latwo.

Chodzi mi o to, ze nie orientuje sie w cenach takich produktow w PL, wiec jesli macie jakies linki na ebay czy inne allegro, to spojrzalabym. Chcialabym byc konkurencyjna.

Jesli myslicie, ze cos takiego mialoby popyt, to sadze, ze moglabym to zorganizowac. Jesli nie, to nie.

Opinie? Sugestie? Bardzo prosze!





Czerlinko, tak sie ciesze, ze odpowiedzialas. Ludzie nie zdaja sobie sprawy z tych kwestii zupelnie! Mysla, ze bycie bladolica blondynka wystarcza. (Owszem, wystarcza, ale chyba nie taka prace mialy na mysli).
Dzięki, padłam

Myślę że wynika to z przeświadczenia, że zagramanicą jest raj na ziemi i każdemu kto wyjedzie manna spada z nieba.

Sklepik to dobry pomysł, ale czy do tego nie trzeba założyć działalności gospodarczej? Chyba że taką już masz.
__________________
Mój blog o życiu na Tajwanie
Mr. and Mrs. Ha
Wymiana wrześniowa
Czerlinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 02:14   #4123
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez Czerlinka Pokaż wiadomość
Dzięki, padłam


Sklepik to dobry pomysł, ale czy do tego nie trzeba założyć działalności gospodarczej? Chyba że taką już masz.
Dzialanosci mam, i tu i tam (bo swojego czasu w tlumaczenia sie bawilam, wiec trzeba bylo)
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 04:18   #4124
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam prosbe. Potrzebuje waszej opinii.

Dostaje ostatnio sporo maili z pytaniami czy nie mam ochoty na zalozenie jakiegos sklepiku z kosmetykami i wysylka do PL.

Szczerze mowiac, nigdy mi to nawet przez mysl nie przeszlo. Sama nie wiem co o tym sadzic.
Jesli bylby popyt, to czemu nie. Ale moglabym to robic tylko z doskoku. Tzn powiedzialabym, ze w przyszlym miesiacu jestem otwarta na zamowienia i wtedy jedziemy.

Oczywiscie najbardziej pasowalyby mi japonskie rzeczy, koreanskie tylko tak z doskoku. Ale nie wiem, jak to urzadzic cenowo. Wplata bylaby przelewem na moje konto w Polsce, czyli bardzo latwo.

Chodzi mi o to, ze nie orientuje sie w cenach takich produktow w PL, wiec jesli macie jakies linki na ebay czy inne allegro, to spojrzalabym. Chcialabym byc konkurencyjna.

Jesli myslicie, ze cos takiego mialoby popyt, to sadze, ze moglabym to zorganizowac. Jesli nie, to nie.

Opinie? Sugestie? Bardzo prosze!





Czerlinko, tak sie ciesze, ze odpowiedzialas. Ludzie nie zdaja sobie sprawy z tych kwestii zupelnie! Mysla, ze bycie bladolica blondynka wystarcza. (Owszem, wystarcza, ale chyba nie taka prace mialy na mysli).

Świetny pomysl


Przyznam po cichutku, że nawet mi przez mysl przeszlo,żeby poprosić Cie kiedyś o jakiś zakup czegoś tam japońskiego...no to bym nie musiala teraz bardzo prosić, tylko trochę
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 05:17   #4125
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość

Świetny pomysl


Przyznam po cichutku, że nawet mi przez mysl przeszlo,żeby poprosić Cie kiedyś o jakiś zakup czegoś tam japońskiego...no to bym nie musiala teraz bardzo prosić, tylko trochę
hahaha! Super!
To pozbieraj wiecej dziewczyn, zrobcie liste czego (ew. moge podac jakies sugestie) i ja sie zorientuje co i jak cenowo.


Ok, koniec OT.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 06:46   #4126
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

DwaKoty Tez jestem za. Problem w tym że na japońskich kosmetykach nie znam sie..... Więc wszelakie sugestie były by bardzo pomocne.

Nie wiem ile wynosi wysyłka do PL.
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 06:49   #4127
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam prosbe. Potrzebuje waszej opinii.

Dostaje ostatnio sporo maili z pytaniami czy nie mam ochoty na zalozenie jakiegos sklepiku z kosmetykami i wysylka do PL.

Szczerze mowiac, nigdy mi to nawet przez mysl nie przeszlo. Sama nie wiem co o tym sadzic.
Jesli bylby popyt, to czemu nie. Ale moglabym to robic tylko z doskoku. Tzn powiedzialabym, ze w przyszlym miesiacu jestem otwarta na zamowienia i wtedy jedziemy.

Oczywiscie najbardziej pasowalyby mi japonskie rzeczy, koreanskie tylko tak z doskoku. Ale nie wiem, jak to urzadzic cenowo. Wplata bylaby przelewem na moje konto w Polsce, czyli bardzo latwo.

Chodzi mi o to, ze nie orientuje sie w cenach takich produktow w PL, wiec jesli macie jakies linki na ebay czy inne allegro, to spojrzalabym. Chcialabym byc konkurencyjna.

Jesli myslicie, ze cos takiego mialoby popyt, to sadze, ze moglabym to zorganizowac. Jesli nie, to nie.

Opinie? Sugestie? Bardzo prosze!





Czerlinko, tak sie ciesze, ze odpowiedzialas. Ludzie nie zdaja sobie sprawy z tych kwestii zupelnie! Mysla, ze bycie bladolica blondynka wystarcza. (Owszem, wystarcza, ale chyba nie taka prace mialy na mysli).
SUPER Jednak obawiam się, że akurat na naszym rynku byłby poptyt w większości na koreańskie marki właśnie. Po prostu, śledząc chociażby blogi, naprawdę sporadycznie, jeśli już, przewinie się japońska pielęgnacja. [chyba że półka Hada labo, tak myślę]
Tym bardziej, że oczywiście koreańskie wypadają korzystniej cenowo, a zarobki w Pl są w większości wiadome... Aczkolwiek niczego nie sugeruję, to jedynie mój punkt widzenia
Najlepiej chyba zrobić wzgląd choćby w kwc, coby poznać opinie, zapotrzebowanie..
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2013-08-02 o 06:54
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 07:18   #4128
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Jedyne w czym ja sie orientuje, to filtry w cenach DO 2 tys jenow i BBs w tym samym przedziale cenowym. Plus pianki, tonery i tego typu rzeczy.
Z tego co widze w necie, to koreanskie kosmetyki z tej samej polki cenowej to wlasnie to, co wiekszosc z Was tu uzywa.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 07:29   #4129
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

To w takim razie super
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-02, 09:29   #4130
Czerlinka
Raczkowanie
 
Avatar Czerlinka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Dzialanosci mam, i tu i tam (bo swojego czasu w tlumaczenia sie bawilam, wiec trzeba bylo)
No to piknie, nic tylko rozkrecac biznes

Ja widze ze polskie ceny maja duza przebitke w porownaniu do tego co jest u mnie.
Przykladowo:
olejki myjace lub toniko-lotiony Hada Labo sa za ok. 400NTD (40PLN),
BB cream skin food to 400-500 NTD,
Pudelko maseczek My Beauty Diary 200NTD, ale czesto sa promocje 2 za 1,
It`s skin "krem wodny" albo serum za 250NTD,
Filtry Biore ok. 250NTD.
Wiem ze wiele Ci to nie pomoze, ale tak pogladowo moze kogos zaciekawi.
__________________
Mój blog o życiu na Tajwanie
Mr. and Mrs. Ha
Wymiana wrześniowa
Czerlinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 09:49   #4131
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Czerlinka, u nas tak samo.
Jak popatrzylam na ceny na allegro, to nie wiedzialam czy sie smiac czy plakac. Na niektorych maja 100% marzy.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 09:51   #4132
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez Czerlinka Pokaż wiadomość
Fascynujace informacje podajesz, bo nawet zeby uczyc tego przyslowiowego angielskiego to trzeba byc native speakerem, albo stosowny certyfikat.
W przypadku emigracji z Polski musisz uwierzytelnić dyplomy i wystapic o wize, a to sa procesy dlugie i bolesne. Uwiarygodnienie dyplomu wymaga wizyty w ministerstwie szkolnictwa wyzszego, ministerstwie spraw zagranicznych i biurze Taipei - za wszystko sa oplaty, a musisz zrobic to z czterema czesciami - dyplomem + suplementem + tlumaczeniem. Inaczej nikt nie uzna twojego wyksztalcenia. Wiza wymaga biletu wjazdowego na Tajwan, tlumaczenia przysieglego np. aktu slubu, a przede wszystkim szczegolowych badan lekarskich, w tym RTG klatki piersiowej, szczepienia i badania krwi (w tym HIV i kila i inne przyjemnosci). Jak chcesz np. pojsc na uniwersytet to cala machina sie rozbudowuje o stosowne listy polecajace, umowy, projekty, uzasadnienia i projekty projektow.
Bardzo mnie smuci, kiedy ludzie ufaja obiegowym opiniom, wiec wielkie sorry za OT.
O patrz! A ja czytałam u tamtej dziewczyny zupełnie co innego. Znaczy o wizie tak i że trzeba było ją odnawiać co x miesięcy. Ale o pracy już zupełnie co innego! A widzisz. Jak to każdy inaczej mówi... Z tego co pamiętam laska dostała pracę w szkole dla dzieci i uczyła angielskiego. Z podstawowymi papierami. Być może to też zależy od tego w jakim mieści się tej pracy szuka... małe miasteczka mogą być mniej wymagające, choć co do pobytu to i tak wszystkie dokumenty musisz mieć. Bardzo dziękuję za wyprowadzenie z błędu



DwaKoty sklepik to świetny pomysł, ale proponowałabym robić zamówienie na rzeczy i tylko te zamówione oferować w sprzedaży, bo inaczej z torbami pójdziesz. Przynajmniej wszystkie klientki w końcu miałyby pewność, że kupują 100% oryginalne kosmetyki, bo w Internetach wiadomo jak to bywa ... słynne wiadro BB creamu mi się tu przypomniało.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 10:47   #4133
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez reila_ Pokaż wiadomość
O patrz! A ja czytałam u tamtej dziewczyny zupełnie co innego. Znaczy o wizie tak i że trzeba było ją odnawiać co x miesięcy. Ale o pracy już zupełnie co innego! A widzisz. Jak to każdy inaczej mówi... Z tego co pamiętam laska dostała pracę w szkole dla dzieci i uczyła angielskiego. Z podstawowymi papierami. Być może to też zależy od tego w jakim mieści się tej pracy szuka... małe miasteczka mogą być mniej wymagające, choć co do pobytu to i tak wszystkie dokumenty musisz mieć. Bardzo dziękuję za wyprowadzenie z błędu



DwaKoty sklepik to świetny pomysł, ale proponowałabym robić zamówienie na rzeczy i tylko te zamówione oferować w sprzedaży, bo inaczej z torbami pójdziesz. Przynajmniej wszystkie klientki w końcu miałyby pewność, że kupują 100% oryginalne kosmetyki, bo w Internetach wiadomo jak to bywa ... słynne wiadro BB creamu mi się tu przypomniało.
reila, chyba wiem kogo to blog czytalas, mozliwosci sa dwie. Jedna byla Polka, ale z kanadyjskim paszportem, wiec byla uwazana za native speaker'a. Ale nie przyznawala sie do tego szczegolu na blogu.

Druga laska pracowala nielegalnie, oczywiscie nie wyjasnila tego na blogu ;-)

Azja moze byc i duzym kontynentem, ale Polakow nie jest tu az tak wielu, i wczesniej czy pozniej takie male szczegoly wychodza z worka, bo kazdy zna kogos kto zna kogos. I oczywiscie, obie laski juz nie bloguja

A co do sklepiku, to oczywiscie, tylko takie rozwiazanie mialam na mysli.
Moge podac kilka mozliwosci, ale kupie je jak juz zamowienia beda, bo inaczej nie bedzie sie to oplacac.

I fakt, to wiadro kremu tez mi sie przypomnialo!
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 11:31   #4134
JDJP
Przyczajenie
 
Avatar JDJP
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 24
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

DwaKoty - może dobre filtry na twarz?

W Polsce królują te, od których świecę się jak latarnia (to nie jest glow, który lubię - to jest smalec), a od tych matujących szczypie mnie twarz, mocno mnie podrażniają (np. la roche posay anthelios xl dry-touch gel).
JDJP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 11:40   #4135
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

O, sklepik! O tyle fajny pomysł, że - w przeciwieństwie do Azjatyckiego Cukru - byłabyś tu "swoja" No i stałe zamówienia bardziej prawdopodobne, to przecież prawie tak, jak poprosić koleżankę o kupienie czegoś

Szybki raport z Misshy wrinklowej #23 - zapycha. No kurde, próbki #21 mi tak nie robiły... Sprawdzę jeszcze, może się co innego nałożyło z efektami. Ale jeśli to wina tego bebiszona, to źle, bardzo źle. Bo kolor super, na twarzy nie różowieję, to jednak bardziej neutralny beż jest. I matuje. I trwały.

Jestem bardzo ale to bardzo nakręcona na BeautyBlender. Widziałam recenzje, w tym te negatywne całkiem (że nic nie robi fajnego, a drogi) i te ironiczne (że "podróbki" działają identycznie, a tańsze).
Żadna z Was nie próbowała z bebikiem albo solo? jakoś Wam jednak bardziej ufam , niż anonimom z KWC...
__________________
Kuleczkowy program naprawczy "Tak! dla Czerwieni!"

Do wewnatrz:
20.08.2012
- silica, A+E

Na zewnatrz:
24.08.2012
- olejowanie+maska (+laminowanie)
- wcierki
- częstotliwość 4 toner+maska : 1 farba
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 11:40   #4136
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
reila, chyba wiem kogo to blog czytalas, mozliwosci sa dwie. Jedna byla Polka, ale z kanadyjskim paszportem, wiec byla uwazana za native speaker'a. Ale nie przyznawala sie do tego szczegolu na blogu.

Druga laska pracowala nielegalnie, oczywiscie nie wyjasnila tego na blogu ;-)

Azja moze byc i duzym kontynentem, ale Polakow nie jest tu az tak wielu, i wczesniej czy pozniej takie male szczegoly wychodza z worka, bo kazdy zna kogos kto zna kogos. I oczywiscie, obie laski juz nie bloguja

A co do sklepiku, to oczywiscie, tylko takie rozwiazanie mialam na mysli.
Moge podac kilka mozliwosci, ale kupie je jak juz zamowienia beda, bo inaczej nie bedzie sie to oplacac.

I fakt, to wiadro kremu tez mi sie przypomnialo!
Hmm jedna się interesowała surfowaniem (czy jakkolwiek to się po polsku odmienia). To pewnie wiesz o której mówię. I tak ja tego bloga ze 2 lata temu namiętnie czytałam i już go nie ma.

Co do zakupów mnie interesuje coś do włosów. Bo nigdy nie miałam nic azjatyckiego! Aż wstyd ;( Także bardzo chętnie bym coś zamówiła z pewnego źródła. Bo o dziwo o włosy dbam bardziej niż o twarz
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 12:42   #4137
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez JDJP Pokaż wiadomość
DwaKoty - może dobre filtry na twarz?

W Polsce królują te, od których świecę się jak latarnia (to nie jest glow, który lubię - to jest smalec), a od tych matujących szczypie mnie twarz, mocno mnie podrażniają (np. la roche posay anthelios xl dry-touch gel).
A jaka masz cere i co bedziesz klasc na ten filtr? BB? Sklonnosci do podraznien? Chcesz tylko matujace? Czy z nawilzaniem rowniez? Jako baza do innych warstw makijazu? Woodoporny? Do zmywania woda? Do zmywania zmywaczem?

Nie chce tu offa robic, wiec mozesz odpowiedziec na priwa.

reila- co do wlosow? treatment? odzywke? negusse spray? pomysly na priwa, prosze, jest w czym wybierac!!!
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 13:46   #4138
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
hahaha! Super!
To pozbieraj wiecej dziewczyn, zrobcie liste czego (ew. moge podac jakies sugestie) i ja sie zorientuje co i jak cenowo.


Ok, koniec OT.



Będę mysleć przez weekend co i zbierac dziewczyny


Wogle fajniei byloby,żeby zorganizowac to tak,żebyć mogla robić większe zamówienia , coś jak zbiorowe, slać jedna paczuchą. Dla nas byłby pewnie niższy kost przesyłki a dla Ciebie mniej roboty z pakowaniem i slaniem.
I może na blogu zakladkę sklepikową dodaj jak juz ogarniesz temat i ustalisz zasady ?


A...dla mnie to chętniej chyba nawet i japońskie, bo dostęp nawet przez ebay utrudniony, nigdy nie wiadomo czy podrobna nie przyjdzie, a takie kupione w sklepie na miejscu....;-)

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2013-08-02 o 13:47
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 14:01   #4139
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Ja uwielbiam zakupy w ciemno na ebay, ale naprawdę włosy to moja miłość i jakbym sobie coś zrobiła w nie to bym z żalu dwa dni płakała DwaKoty wszystko! Ale pomyślę, popatrzę i dam znać co najbardziej mi potrzeba w tej chwili.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 14:03   #4140
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

DwaKoty jaką macie tam cenę Kaminomoto
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.