Przygotowanie do dekoloryzacji. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-06, 20:29   #211
Iffonica
Przyczajenie
 
Avatar Iffonica
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Przygotowanie do dekoloryzacji.

Wracając do tematu wątku:

JAK PRZYGOTOWAĆ WŁOSY DO DEKOLORYZACJI?
Za 3-4 tyg. idę na dekoloryzację czarnych włosów, jestem na etapie zapuszczania odrostów;P
Myje włosy paskudnymi szamponami przeciwłupieżowymi, efektem których (po 3 tyg) włosy lekko mi zrudziały ale dostałam łupieżu
Mama bardzo mocne i gęste, jednak cienkie włosy. Na czarno farbuję sie gdzieś od 9 lat. Wcześniej nakładałam na włosy rudą hennę. Plan jest taki, że ściągamy kolor, farbujemy z a czasem wracamy do ziółek. Ziółka robią cuda.
Wracając do tematu.
Czy jeszcze w jakiś sposób mogę przygotować moje włosy do dekoloryzacji, po za używaniem szamponów przeciwłupieżowych?
Iffonica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 12:00   #212
545978f71844ac1beb11e57951e8867328da2f9e_60fc9b969b356
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 34
Dot.: Przygotowanie do dekoloryzacji.

Witajcie,

wiele razy robiłam dekoloryzację używając produktów wielu firm , jednak zawsze włosy ciemnieją.Chce tak przeprowadzić kolejną dekoloryzację by włosy nie ściemniały.Ja zawsze po zmywaniu preparatu z włosów myłam wielokrotnie specjalnym zalecanym szamponem ale nic to nie dało.Znalazłam taką informację odnośnie ciemnienia włosów po dekoloryzacji :

" Ten niekorzystny efekt uboczny można zniwelować i zatrzymać przez zastosowanie
alkalicznych (zasadowych) płukanek, środków utleniających w środowisku alkalicznym lub
zabarwienie włosów farbami zawierającymi barwniki oksydacyjne".

1.Jakie to są alkaliczne (zasadowe)plukanki-co mam kupić by taką płukankę zrobić?
2.Co to są środki utleniające w środowisku alkalicznym,czyli znów co kupić by użyć na włosach?
3.Które farby zawierają barwniki oksydacyjne?
Czy ktoś z Was stosował już powyższe metody i włosy po deko.nie ciemniały? CZy te metody nie zniszczą włosów?A może znacie jakiś inny sposób by osiągnąć mój cel.
Nadmienie ,że po deko. chciałam zafarbować włosy farbą Lecher Geneza ale nie mam pojęcia czy ta farba zawiera te oksydacyjne barwniki.Do tego zastanawiam się jakiego utleniacza do niej użyć czy 6% czy9%.Obawiam się że 6% da mi za ciemny włos,a na9%jak robiłam kiedyś jasny blond to wyszedł jaśniutki.Mam tak ok jedną czwartą siwych włosów i gdzieś wyczytałam,że do siwych tylko 6% i też nie wiemco robić.Może coś doradzicie.
545978f71844ac1beb11e57951e8867328da2f9e_60fc9b969b356 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:27.