Tamat prezentacji maturalnej. Pomoc w wyborze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-02, 23:52   #1
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38

Tamat prezentacji maturalnej. Pomoc w wyborze


Proszę pomóżcie. Muszę niedługo oddać ostateczną wersje deklaracji maturalnej i nie jestem do końca przekonana do tematu który wybrałam. Myślałam nas zmianą, może Wy mi coś doradzicie
Temat mam jak na razie taki: Grecka tragedia. Przedstaw, na wybranych przykładach, genezę, charakter oraz funkcje
gatunku
Inne moje typy to:
Omów wpływ rodziny na kształtowanie się charakteru i osobowości bohaterów literackich. Odwołaj się do literatury polskiej i obcej
„Ku pokrzepieniu serc” - w jaki sposób literatura polska XIX wieku realizowała tę ideę?
Omów zagadnienie na przykładach z romantyzmu i pozytywizmu
Bohaterowie z „kainowym piętnem”. Omów wpływ popełnionej zbrodni na życie wybranych bohaterów literackich.

Który według was jest najciekawszy i niezbyt trudny do omówienia? Liczę na wasze rady
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 20:33   #2
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Tamat prezentacji maturalnej. Pomoc w wyborze

Dwa ostatnie są ciekawe ale łatwiejszy ten ku pokrzepieniu serc.
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 11:42   #3
Filifjonka
Raczkowanie
 
Avatar Filifjonka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 290
Dot.: Tamat prezentacji maturalnej. Pomoc w wyborze

Ja bym została przy tym obecnym albo wybrała ten "ku pokrzepieniu serc" - wg mnie jest łatwy. Ten, który teraz masz jest trochę trudniejszy, ale nie tak dużo To temat bardziej pod kątem teorii literatury. Ten o wpływie rodziny jest sformułowany tak, że można odnieść się naprawdę do wielu dzieł Ten jest już bardziej pod kątem psychologii i można umieścić w nim wszystko, od starożytności po literaturę współczesną. Nie wybrałabym go, bo trzeba przeprowadzić sporą selekcję przy wyborze lektur, a potem można żałować, że jednak się zrezygnowało z jakiejś lektury. Jedna osoba powie, że wybrałaby to i to, a druga, że coś jeszcze innego i ciężko się zdecydować
Kainowe piętno - jest trochę lektur, które można tu wybrać, jeśli Cie to interesuje to nie jest to taki trudny temat.
Filifjonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 15:10   #4
Pani_Migotka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Migotka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 357
GG do Pani_Migotka
Dot.: Tamat prezentacji maturalnej. Pomoc w wyborze

Obecny temat! Krążysz wokół jednego gatunku, skupiasz się na jednej epoce - antyku (który, swoją drogą, jest szalenie ciekawy, ale to już subiektywne stwierdzenie ), więc powinno Ci pójść płynnie, bez potknięć, temat jest przejrzysty. Dzieła dramatyczne są o wiele mniej obszerne i szczegółowe niż powieści, które bez wątpienia musiałabyś zaprezentować w pozostałych tematach. Podsumowując, temat prosty, ale ciekawy, radzę przy nim pozostać.
Pani_Migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.